Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Kakav vam je ten bio ili je u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno Kakav vam je ten bio ili je u trudnoći

    Zanima me kakav vam je bio ten u trudnoći?
    Meni su se u trudnoći pojavile mrlje na licu i još ih imam jer još dojim.Po zimi se malo povuku no po ljeti katastrofa.mažem se sa velikim faktorom no ne pomaže.Par žena mi je reklo da je to još zbog dojenja.
    da li netko ima iskustva i ako je imao takav problem kako je to rješio.Dermatolog mi je rekao da dođem kada prestanem dojiti.

  2. #2
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Nemam iskustva s tim. Meni je ten oduvijek bio odličan a u trudnoći mi se lice još pročistilo i koža mi je bila mekana kao dječja guza.
    Inače, još jedna stvar koju sam primjetila u trudnoći, a to je da mi kosa uopće nije opadala i bila je jako sjajna i mekana. Tek kada sam prestala dojiti se polako vratila na staro.

  3. #3
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni je ten inace bez veze, ali u trudnoci savrsen (bar tada)

    i imam prirodno ricastu kosu, koja mi je u trudnoci bila skroz ravna (to mi se nije svidjelo), a nakon poroda se vratila srecom u staro stanje...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Što se tiče tena, bio mi je u trudnoći jednako dobar kao i prije trudnoće.
    Ali zato mi je nakon poroda (prošlo je 2 godine) kosa počela jače padati. Jedno vrijeme kao da se smanjilo ali uglavnom stalno mi baš jako pada (a moram napomenuti da imam stalno izrazito kratku kosu i šišam se svakih 3 tjedna - mjesec dana) - dakle zdrava je.
    Računam da ću do 40-e biti poprilično čelava. Naravno, šalim se!

  5. #5
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    odlican
    a kosa nikad bolja (nakon sto sam rodila, pocela je opet malo otpadati)

  6. #6
    ivarica

    Početno

    smede mrlje i ja dobivam ljeti po licu ( )
    evo ih i ove godine, a ne dojim od proslog ljeta.
    nisam nikad cula da ih je netko povezao s dojenjem, znam i dosta muskaraca koji ih ljeti dobivaju.
    svake godine su sve vece, mislim da ce mi ove godine cijelo celo biti smede :shock: . utjesno je jedino to sto mi se na jesen povuku.

  7. #7

    Početno

    Meni bio absolutno savršen...sad sam opet u prištevima koje mi se ne da prikrivat...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    Ja sam uvijek imala čisto lice, u pubertetu tek pokoja čvimba svakih nekoliko mjeseci i to je bilo to...a sada bato mili od kad' sam rodila čvimbi ko u priči... samo čekam da mi se ten vrati na staro jer ovo je užas

  9. #9
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ten mi je oduvijek bio dobar, tako i u trudnoći a i nakon nje, nije se nikaj promijenilo. Što se kose tiče, prije trudnoće sam imala lagano valovitu, a sada primjećujem da mi je više rudlava, odnosno frćkava :wink: ali to mi se sviđa, nemam nikaj protiv.

  10. #10
    Laura

    Početno Re: Kakav vam je ten bio ili je u trudnoći

    Citiraj NICOLE prvotno napisa
    Zanima me kakav vam je bio ten u trudnoći?
    Meni su se u trudnoći pojavile mrlje na licu i još ih imam jer još dojim.Po zimi se malo povuku no po ljeti katastrofa.mažem se sa velikim faktorom no ne pomaže.Par žena mi je reklo da je to još zbog dojenja.
    da li netko ima iskustva i ako je imao takav problem kako je to rješio.Dermatolog mi je rekao da dođem kada prestanem dojiti.

    ista stvar.
    Ne dojim vec 1,5 a fleke su i dalje tu. Ja sam ih dobila prije trudnoce zbog antibiotika, u trudnoci se pogorsalo, pa se malo popravilo, ali flekava sam i dan danas. Probala sam razno razne kreme, pilinge (kiselinske kod dermatologice), ma svasta i ne pomaze. Mislim da bi mi jedino dermoabrazija pomogla - da mi oderu taj sloj koze. Ako nadjes nesto, a da pomaze - molim te javi mi. Nesretna sam do bola, a nemam vise ni volje, ni love kad nema rezultata.
    Sretno

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno

    Laura,
    hvala.Planiram ići slijedeći tjedan kod dermatologa da vidim što će reći iako znam da dok dojim ništa od toga

  12. #12
    Laura

    Početno

    Ajde nadam se da ima neko rjesenje za nase probleme. A kod koga ides? Ja sam se svojedobno spremala gore na Salatu, jer su dobili neki novi laser. Iako neznam da li se to s tim tretira.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno

    Ja sam u Puli pa ću ići ovdje a inaće sam u ZG-u razgovarala sa nekom dr,koja ima ordinaciju u ulici Pod zidom ( mislim da se tako zove ) i ona mi je rekla da dođem 6 mj.nakon što prestanem dojiti

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno

    Evo upravo sam se dogovorila za pregled u srijedu i žena mi je rekla da što se prije počnem liječiti to bolje.Javim ti u srijedu što je bilo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    Curke, o kakvim se to flekama radi, kak to izgleda?

  16. #16
    ivarica

    Početno

    pjege boje kave

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    To ti izgleda... ružno!
    Smeđi flekovi, razvedeni k`o naša obala. Pojavljuju se u trudnoći (nemaju veze s dojenjem), a mogu se održati još godinama poslije.
    To su hiperpigmentirani dijelovi kože koji su ljeti jaaako vidljivi (čitaj - još ružniji).
    Da se pohvalim, cijelo čelo mi je flekavo.
    Pomoći nema, osim da kremom sa visokim UV "gađaš" samo to mjesto - tako da kompenzira tamnjenje kože na suncu
    Meni su govorili da probam izbjeljivati peršinom, ali ja sam prelijena za to

  18. #18
    Laura

    Početno

    Apricot kak mislis persinom???
    ajde da probam i to :D

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno

    Ja sam i to probala no ništa.Što se tiće povezanosti sa dojenjem rekli su mi da to nije zbog dojenja nego da dok žena doji sporije prolazi.A peršin sam bila stavila u malo mlijeka ili jogurta ( čini mi se ) pa na taj flekavi dio lica.

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Meni je magistra u ljekarni rekla da napravim tinkturu od peršina (nasjeckaš peršin i ostaviš da stoji u malo vode) i da premazujem.
    Ma pitaj i ti u ljekarni - te žene stvarno svašta znaju :D

  21. #21
    Laura

    Početno

    Bas budem probala. To me bar nista ne kosta. :D :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •