Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: šivalice , marama, sling i mai tai

  1. #1
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Post šivalice , marama, sling i mai tai

    Molim da se jave cure koje šivaju ove nosiljke da možemo razmijeniti iskustva.

  2. #2
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Pitaj...ja sam svojoj bebici šivala i mei tai i sling i maramu...

  3. #3
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    Za mei tai sam našla neke upute na internetu i mislim da ću uspjt ga sašit, pošto mi je to struka (studirala u Varaždinu), Za sling me muče prstenovi , mislila sam umjesto onih pravih aluminijskih upotrijebit plastične i li neke metalne , mislim da se to može nabaviti , čak sam mislila upotrijebiti one prstenove od karnišne za zavjese I nemam ideju koji materijal da koristim za sling i za maramu.

  4. #4
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    S prstenovima se ne bih igrala baš samo tako da ne puknu...ipak ćeš nositi bebicu u njima.
    Ja sam šivala sling od najobičnijeg pamučnog platna jer su lagani - prozračni i lako se namjeste i ljeti u njemu nije vruće, oni deblji pleteni materijali kakve koristi pixikied se ne mogu kupit, a meni osobno su predebeli, teže se namjeste...

  5. #5
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Za sling i maramu sam ja koristila lan, mada bi bilo idealno koristiti čvršće materijale. Mislim da sam negdje pročitala da bi tkanje trebalo biti dijagonalno pleteno.

    Što se tiče ringova, nemoj se igrati. Aluminijski ringovi koje možeš kupiti online su testirani za velike kilaže.

  6. #6
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    Cure gdje ste nabavile prstenove, Ja našla na neki video gdje je objašnjeno kako vezati čvor umjesto prstenova na slingu..
    evo link: http://www.youtube.com/watch?v=YAWAk4svsl8

  7. #7
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja ovdje. Imam ih čak i nešto viška, samo moram vidjeti u kojim bojama.

  8. #8
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    I ja isto na slingrings

  9. #9
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    Jeste li naručile online.., ako ti ne trebaju možeš mi poslat, boja nije bitna.. i još jedno pitanje kojih dimenzija treba biti tkanina..

  10. #10
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    ako ti netrebaju ja ću ih otkupiti..

  11. #11
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Online naručuješ i stižu brzo.
    Ja sam za širinu uzimala 60cm, a duljinu sam ostavila 2m, pa poslije kratila prema vlastitim preferencama.
    Moram vidjeti što imam, javim ti se na pp.

  12. #12
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    Online naručuješ i stižu brzo.
    Ja sam za širinu uzimala 60cm, a duljinu sam ostavila 2m, pa poslije kratila prema vlastitim preferencama.
    Moram vidjeti što imam, javim ti se na pp.
    Bila bi ti vrlo zahvalna..

  13. #13
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ja sam karike (ringove) kupila tu http://www.rrb.hr/rrb/o_nama.htm Čelični su.

  14. #14
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    uskoro se bacam na posao šivanja nosiljki, nadam se da će ispast ok. i da će moja curica uživat nositi se u njima..

  15. #15
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    vidim da nitko ne piše na ovoj temi , ali svejedno ću se pohvaliti da sam uspjela sašiti maramu i mei tai, ana se obožava nositi u nosiljkama.
    planiram sašiti još jedan mei tai s nekim izmjenama ovaj mi nije baš ispao super, umetnit ću tanju spužvicu u mei tai i jedan dio u krakova tako da kada mi ide preko ramena ne žulja i da bude malo čvršće.

  16. #16
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Ja vas čitam jer razmišljam o šivanju slinga

  17. #17
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vas čitam jer razmišljam o šivanju slinga
    meni moje nosiljke super dođu kada idemo u šoping, jedva čekam ljepše vrijeme pa ćemo ići i u šetnju..

  18. #18
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Mi imamo vunenu maramu u kojoj se Sunčica puno nosila. I dvije u krug zašivene trake od blago rastezljivog pamuka, koje se prekriže na prsima - to sam sama sašila i bilo je super i za kupovine i za planinarenje. Ali sad razmišljam o nečemu za sasvim malu bebu i za ljeto, jer će naša bebica stići u kolovozu. Maštam o lijepom rujanskom danu, beba u nosiljci, Sunčicu za ruku i u šetnju...

  19. #19
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    meni je marama super jer mi je jednostavnije spremiti malecku u nju a i brže, samo sam pogriješila što sam ju napravila od materijala koji se uopće ne rasteže... morat ću napraviti novu samo mi je to puno materijala pa sam razmišljala da kupim 1,5 m materijala i spojim na dva mjesta..

  20. #20
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Joj, nemoj si to radit, ako baš jako ne moraš. Uvijek ti je riskantnije sa spajanjem tkanine, da ne pukne. Možda i ne bi sad u početku, dok je beba malena i lagana, ali kasnije kad beba oteža, a marama izgubi dio svoje čvrstine (materijala) od pranja i korištenja... iskreno, ja se ne bih igrala. Radije si napravi normalnu, možeš i dvije, pa jednu pokloni nekome ili prodaj na Njuškalu.

  21. #21
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    ovu sada što imam spojila sam na sredini francuskim šavom i super je čvrst, mislim ako se napravi kvalitetan šav da s enemože ništa dogoditi , a mislim kada počne hodat da je neću nosit baš mnogo možda, a bit će ljeto vrućina i to..

  22. #22
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    i ja mislim da šav, ako se prošije na bar dva mjesta, ne puca samo tako, eventualno ćeš primjetiti ako se počne parati. Ali meni je ljepše da je od jednog komada, pa od jedne dužine napravim dva. Čak i kad šivam dupli sling materijal me dođe oko 100 kn za jedan sling + ringovi. To mi se ne čini puno, ako kupim novi sling neću proći ispod 300 kn (eventualno na nekom sniženju kod teta šivalica). Sad su baš u fazi šivanja dva super vesela slinga

  23. #23
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Mame šivačice,
    svaka vam čast na umijeću!
    Ja sam jedna čisto hobby šivačica, ne baš jako iskusna, ali razmšlja o šivanju marame ili slinga.
    Molim vas, stoga pomoć. Gdje ste kupile tkaninu? I KOJU?
    I ako može neki link na kroj ili upute za šivanje...
    Obzirom na cijenu tkanine, isplati li se šivanje?

  24. #24
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    sling ti je jednostavniji što se tiče izbora tkanine.
    maramu se ja ne usuđujem sama sašiti, premda je po kroju najjednostavija. Dosta loših iskustava sam pročitala kad bi se netko odvažio bez puno znanja odabrati materijal za maramu i šivati sam.

    Za sling najjednostavnije ti je odabrati pamučni materijal debljine plahte, ako je tanji preklopi ga po dužini i napravi dupli sling. Isto možeš i odabrati bilo koji lan a da nije predebeo, ako je pretanak u duplo mora biti dovoljno čvrst. Treba ti oko 2, 20 m.
    Problem je nabaviti ringove i naći odgovarajući način slaganja platna oko ringova - ako mašina nije baš profi, ne smije biti predebelo inače ne može pod stopicu.
    Najjednostavnije je da ga samo složiš u 4 dijela, a ima i malo kompliciraniji lepezasti način slaganja.

    Par linkova za krojeve i način slaganja slingova
    https://www.mayawrap.com/n_sewsling.php ovo je najjednostavnije
    http://rixarixa.blogspot.com/2008/05...-tutorial.html ovo je lepezasto slaganje - ali ja to radim jednostavnije, mogu ti poslati jednostavno kroj na papiru ako želiš
    http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/sling.html još jedan lepezasti
    Ringove možeš naručiti iz Merike http://www.slingrings.com/index.php
    Ili malo jeftinije ali ne tako fensi kod nas na ovom linku koji je stavila kljucic.

  25. #25
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    još nešto: sve rubove šivam cik cak bodom, kako bi se šav rastezao sa tkaninom.

  26. #26
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Hvala, pomikaki,
    možeš mi poslati svoj način, na pp ti dam svoj mail (može tako?).

    Imala sam već u planu napraviti ovako, kako ću sada iznjeti, pa pitati vas iskusne nosačice-šivačice za mišljenje:
    sašiti ono, kako se zove, pouch, mislm, ona kao marama u krug, ali sam malo skeptična glede toga, jer mi se čini da recimo ako se nagnem da mi dijete visi s mene. Osim toga, fiksne je veličine, tako da mm ne dolazi u obzir, a i dijete raste. Ali sam mislila, pouch napravim, a MT kupim, recimo.
    Ali zapravo je sling kao pouch, ali fleksibilne duljine, jel tako? U tom slučaju je on bolji, samo treba mlo više truda za napraviti ga.
    A kad dijete bude malo veće - MT. Zapravo bi mi MT već sada koristio za Jakova... hm.
    Inače, imam Bagaticu, Slavica se zove, dobila sam je od kolegice s posla, njoj više ne treba jer je njena mama šivala. Nakon 10 godina nerada, probam ja nju, a ona ko jučer podmazana! (i moram napomenuti da sam se molila za mašinu, čim jeftiniju, jer smo baš dekintirani, tako da je smatram darom od svog nebeskog Oca )

  27. #27
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    Ja nikako da počnem šiti novi mei tai onaj prvi mi nije baš nešto , ali imam par ideja kako da poboljšam ovaj drugi..

  28. #28
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj lucijatalajic prvotno napisa Vidi poruku
    Cure gdje ste nabavile prstenove, Ja našla na neki video gdje je objašnjeno kako vezati čvor umjesto prstenova na slingu..
    evo link: http://www.youtube.com/watch?v=YAWAk4svsl8
    bog evo ja sam nova ovdje i evo baš sam danas bila u potragu za ringovima. ja sam uzela pocinčane prstenove za lanac. to imate kupit u dućanima sa vijčanom robom, ako ste u splitu, ja sam ih kupila u Građe, koštaju 5 kn komad i nema šanse da puknu, mogla bi nosit i muža i sina i kćer s njima. šta se tiče materijala, rekli su mi da se to radi od kepera, al on košta 90 kn metar, pa mi to baš i nema nekog smisla, tako mogu kupit i gotovi sling. ja sam i plodinama kupila lancun 90*200 i dala majci da to sve prišije.lancun košta 39 kn i ima ga u svim bojama. nadam se da sam bila od pomoći svima, jer vi ste meni pomogle, već 3 dana tražim savjete. javim kako je ispalo

  29. #29
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    Dugo mi je trebalo da sašijem novi mei tai , ali uspjela sam gotov je . kupila sam keper 100 % pam. pojačala sam mei tai i krakove vatom kako bi bilo čvršće i ta mi bude ugodnije na ramenima. čime se proljepša vrijeme idemo se nosati..

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Krotim svoj sling već par dana, znojim se, mudrujem, čitam forume, maštam o šivanju svilenog slinga, gutam vaše savjete, muči me hoću li naći svilu s dijagonalnim tkanjem..... a onda se najednom sjetih Ciganica i kako one svoje bebe jednostavno strpaju u bilo kakvu veću krpu, nose i uživaju.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Cure, imate zlatne ruke i vjerojatno booogato iskustvo s nošenjem u slingu. Pa eto pitanje: je li po vašem mišljenju svila bolja od pamuka za ljeto (za sling mislim)? Bih li ju trebala poduplati, ili da dam šivati samo jednostruko? Hvala vam!
    Posljednje uređivanje od Tsumami : 27.03.2011. at 17:46

  32. #32
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    nisam probala svileni sling, ali mislim da bi svakako za ljeto bio jako ugodan. Ali bi te i taj materijal došao dosta skuplje - pogotovo ako šivaš dvostruko.
    Da li da ga šivaš dvostruko ili jednostruko, ovisi o debljini tkanine - ako je tkanina pretanka bolje da je dupli sling.

    Mislim da ne odgovaraju ni sve vrste svile za sling, koliko se sjećam govorilo se o brokatnoj svili.

  33. #33
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Da, ako tražiš svilu s dijagonalnim tkanjem, teško ćeš je naći. Ali ja šivam i slingove s normalnim tkanjem, bitno je da nema elastina, i da se ne razvlači po dužini ni po širini nego samo vrlo lagano dijagonalno.

    Uzmi bilo neko platno bez elastina i povuci ga prstima u sva tri smjera pa ćeš vidjeti na što mislim.

  34. #34
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ne znam zašto bi svila bila bolja od pamuka za ljeto :?
    ja se u svili ljeti uvijek preznojim, ko u vuni zimi
    za ljeto bi najbolje pasao laneni sling

    svileni slingovi se ne prave od brokata, brokat klizi
    možda samo da se stavi na donji rub, kao fora
    svileni sling se šije od šantung svile, i to obično duplo, jer je svila dosta tanka

  35. #35
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    bit će da sam ja pomiješala to s brokatom i šantung svilom

    laneni su fini, ali njih također treba paziti da ne budu pretanki. Dvoslojni od dvije tanje lanene tkanine ispadnu super, to sam šivala.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Hvala puno!

  37. #37
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ima li tko zainteresiran za naručivanje ringova? Ja bi naručila ali mi je glupo naručiti svega 2-3-5 pari ringova, više je poštarina vjerojatno. Pa ako bi se našao još tko za naručiti ili znate nekoga u hr da ih prodaje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •