Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: rolo zavjese

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    58

    Početno rolo zavjese

    Imam dvije otvorene police sa knjigama koje bi htjela sakriti sa rolo zavjesama (od tkanine ne od bambusa) tako da se ne vide knjige i ostala krama naslagana na policama - po mogućnosti da je neki šareni dezen može biti dječji stil ili neke prugice ...znate li gdje bi se moglo nabaviti tako nešto naravno da nije skupo....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ikea ti je zakon za takve stvari. A imaju i one jednobojne (bjele) koje su praaaavo jeftine - po njima mozes crtati sto god hoces!

  3. #3
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Ja sam ljetos vidjela lijepih u Bauhausu, već krajem ljeta je bilo manje ljepših. A vidjela sam i u par trgovina koje drže razni tekstil, uključujući i zavjese, pa vjerujem da bi se dalo naći u trgovinama zavjesama.

  4. #4
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    U Zagrebu Kreativa(Creativa?!) na Kvatriću

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Kreativa Ali je skupa.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    130

    Početno

    za takve stvari je ikea zakon npr.
    bambu-role 60x 180 cm 2.99 Euro
    ali imas isto u mercatone mislim da su cak i jeftiniji!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    58

    Početno

    thanks svima, ali ne bi bambus već platno

  8. #8
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..uf,konačno pronašla ovaj topic.kopiram moj post iz jednog drugog topica:
    ..eto i mene glede ZASTORA.....-ovako....u dnevnoj sobi imamo one zastore u obliku roletna ali od papira ( mejd in čajna... )...kupljene kao za prvu ruku pa ostale eto 5tu godinu već.....e sad sam se je zapalila da ih konačno promijenim i dala sam se u potragu opet za zavjesama u obliku roletna pa me zanima ima li koja od vas kakav link....-bila gledat tu u mom gradu da napravim od istog materijala kao i ostatak zavjesa u stanu ali je materijal dosta tanak pa mi je prodavačica rekla da mi se vjerojatno neće lijepo spremati,da će se gužvati..neznam..-možda neki krući materijal???..ali meni je želja da zavjese budu skoro pa prozirne..da budu prozračne....-frendica si ih je uzela u Meblu ali skuuupe.......čak oko 2000 do 3000 kn za jedan prozor......to mi je malo tu mač a posebno ako je moguće naći šta jeftinije a opet Ok.Iskustva???

  9. #9
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...baš jučer gledala u trgovini taj mehanizam...kakva su vam iskustva s pranjem tih zavjesa..zapravo više kako se ponašaju one male plastikice koje su zakačene za zavjese a koje se također peru..-prodavačica rekla da treba paziti kakav je materijal zavjesa jer ako je pretananan onda da postoji mogućnost da te kukice istegnu zavjese....hmmm.... :?

  10. #10
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..evo,kupila materijal za zavjese za dnevnu sobu.Kutna mi je boja breskve pa sam zavjese uzela u nježnoj boji breskve,prozirnkaste su.Takve volim.E sad bih ja dala sašiti za prozor kraj kompa da budu kao role zavjese-znate nekog tko ih šiva?na području Istre?... ...
    p.s. kakva je situacija u Pevcu u pulu?..čula sam da ih tamo šivaju ali neznam dali i ovakve,rolo?..ima netko br. telefona da priupitam?

  11. #11
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...podizhem!

  12. #12
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...pronasla jednu zenu koja ih izrađuje..samo-te koje ja želim se ne zovu rolo zavjese nego " pako zavjese" ( nikad čual taj naziv...)-jedino šta je cijena šivanja malo veeeća..-300kn za jedan običan prozor...-te zavjese kad se spreme onda se slojevi pospreme jedan na drugi gore..( jedino-nije mi bilo jasno sta sam ja stalno picila po nazivu rolo zavjese..nisam koristila glavu..ehehmmm.. )....

  13. #13
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..gledam katalog "Bon prix" i vidim tamo zavjese koje meni trebaju..i citam da postoji opcija " na cicak"..ali ne kuzim kako se to zakaci?..i slika je,ali opet ne kuzim..kao da su to oni samoljepivi cickovi ( obostrani) ili?...

  14. #14
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...podižem.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    LeeLoo, nakon ovih tvojih solilokvija 8) , evo i mene:
    ja imam zavjesu na čičak (iz Kreative, jesu, skupi su :/ ), ali fora s čičkom je vrlo jednostavna - jedna polovica čička se zalijepi za okvir prozora, a druga se našije na zavjesu. zavjesa se tad jednostavno prilijepi za okvir prozora. kad je pereš opet je odlijepiš, opereš i natrag s njom na onu polovicu čička koju ne diraš na okviru.
    zavjesa je, inače, u tri trake koje se, svaka za sebe, frču prema gore (imaju malu letvicu na dnu da se lakše frču), i to sfrkano se priveže trakicama na visini koju želiš.

  16. #16
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj aleta prvotno napisa
    LeeLoo, nakon ovih tvojih solilokvija 8) , evo i mene:
    ja imam zavjesu na čičak (iz Kreative, jesu, skupi su :/ ), ali fora s čičkom je vrlo jednostavna - jedna polovica čička se zalijepi za okvir prozora, a druga se našije na zavjesu. zavjesa se tad jednostavno prilijepi za okvir prozora. kad je pereš opet je odlijepiš, opereš i natrag s njom na onu polovicu čička koju ne diraš na okviru.
    zavjesa je, inače, u tri trake koje se, svaka za sebe, frču prema gore (imaju malu letvicu na dnu da se lakše frču), i to sfrkano se priveže trakicama na visini koju želiš.
    ..he he..soli-šta? hi hi..hvala na iscrpnom objašnjenju...naznam..možda bi MM poludio da mora stalno "frkati" te zavjese gore... ...u tom katalogu sam vidjela onako poslaganu zavjesu jednu na drugu u slojevima kad je "sfrkano"...bez tih trakica...-vjerojatno su čičkove stavili na više mjesta
    ..auu..a jesam zakomplicirala s tim zavjesamaaa......-najbolje ne staviti niš!..manje muke...

  17. #17
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj aleta prvotno napisa
    LeeLoo, nakon ovih tvojih solilokvija 8) , evo i mene:
    ja imam zavjesu na čičak (iz Kreative, jesu, skupi su :/ ), ali fora s čičkom je vrlo jednostavna - jedna polovica čička se zalijepi za okvir prozora, a druga se našije na zavjesu. zavjesa se tad jednostavno prilijepi za okvir prozora. kad je pereš opet je odlijepiš, opereš i natrag s njom na onu polovicu čička koju ne diraš na okviru.
    zavjesa je, inače, u tri trake koje se, svaka za sebe, frču prema gore (imaju malu letvicu na dnu da se lakše frču), i to sfrkano se priveže trakicama na visini koju želiš.
    pitanje-može slikica tih zavjesa???
    i još nešto-dali bi bilo prekomplicirano izraditi ih sam?--materijal imam,te cickove imam( njima fixirali staklenu kolonu u regalu da mi se Karlo ne docepa kristala... )..e sad bih trebala vidjeti kako to izgleda,trebaju li neke letvice i sl.-pa ako može fotka-

  18. #18
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...bili u pevecu,pula-šivaju te tzv. pako zavjese ali samo ako tamo kupite materijal..e sad,da mi ne propadne materijal-probat ću naći nekog tko još šiva takve zavjese..-našla jednu ženu u puli ali-šivanje tj. ruke su 300 kn,a mehanizam-500 kn.....( za taj moj mali prozor 90 cm x 1.70 m) :shock: ...skupo.-ako neka od vas zna za još neku gđu koja šiva zavjese-može info/tel?

  19. #19
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Pa LeLoo takve zavjese su skupe prvenstveno zbog mehanizma. Znači ako ti je širina prozora 90 cm mehanizam treba biti dug barem 100 cm što ti i je nekih 500 kn u najpovoljnijoj varijanti i u Zagrebu. A sad za šivanje mi je 300 kn malo previše, možda je u tu cijenu uključena i montaža. :?

  20. #20
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Ja sam sebi presila zavjese na onim mjestima gdje zelim da one budu presavijene . Nemam mehanizam , ali i onako ih nikad ne bih spustala , jer spustene djeluju bezveze , obicna kocka platna koja visi na prozoru . Ja zadovoljna 8)

  21. #21

  22. #22
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..Mm odlučio da će ih on pokušat sam napraviti..inače baš " ima ruku" za tako nešto..možda i uspije...-znate li ima li gdje na netu "nacrt" tih zavjesa odn. uputstvo za izradu...??? 8) ....

  23. #23
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    aleta, ona letvica na dnu se vadi kad ih pereš pa mogu u mašinu?

  24. #24
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Au, yebem ti cijene...a ja se palila kak ću imat duž cijelog mog niza prozora blagovaonica-dnevna soba takve slatke paket zavjese, no herc bi me strefil kad bi samo probala izračunat kolko bi me koštalo tih 6 metara :shock:

    Bit će da ću na kraju od jada postati uvjerena pobornica prozora bez zavjesa jer ako ne mogu imati takve - neću nikakve

  25. #25
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    cure, a jeste gledale u IKEI
    npr:
    http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...47&cattype=sub

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    prerano sam poslala - mi smo kupili klasični rolo

    a ove na presavijanje su nam prekratke.

    Uglavno su bijele ili bež, pa neka kreativna dušica lako našije kakvu zgodnu aplikaciju gore.

    A cijene su više nego povoljne

  27. #27
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    gledala ja, na svima piše da se ne peru :/

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    aleta, ona letvica na dnu se vadi kad ih pereš pa mogu u mašinu?
    da, letvica se samo izvuče i zavjese se operu. moje su u dva sloja - s prednje strane je viskoza, a pozadina (koja se vidi kad frčeš zavjesu, a i izvana) je od organdija. ja mislim da je to jako jednostavno za sašiti, ako znaš krojačku abecedu. (ja je ne znam :/ )

  29. #29
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Danas gledam te panel i rolo paket zavjese, pa to je prestrasno!
    Za jednu kliznu stijenu mi je napravila ponudu 4000 kn (panel) :shock: , a za prozore oko 1000 kn (rolo paket)...

    Mislim, znala sam da su skupe, al ovo...

    A materijali prekrasni, boje divne, tako bi mi se uklopilo...


  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Rolo zavjesa 110*175 za balkonska vrata?

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Trebam i karnišu i obične zastore, gdi je to najpovoljnije?

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam i karnišu i obične zastore, gdi je to najpovoljnije?
    Jysk ima to dosta povoljno, samo treba voditi računa kakav je način vješanja zavjesa. Ja sam se jednom nasadila s najjeftinijim zaavjesama koje imaju ušivene omče, a ne kukice i kopče, pa mi je to zeznuto skidati. Ali možda je bilo i klasičnih. Nisam na vrijeme obratila pažnju.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ja bi nešto kaj bi se okačilo na kraju balkonskavrata, ona jedina nemaju

  34. #34
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Rolo zavjesa 110*175 za balkonska vrata?
    https://m.ikea.com/hr/hr/catalog/products/art/20242282/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •