Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: Pomozite!Kako olakšati djetetu kojeg jako bole afte!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno Pomozite!Kako olakšati djetetu kojeg jako bole afte!

    Drage moje,molim vas za savjet.Moj dvogodišnji Roko ima puna usta i jezik točkastih afti,užasno ga bole,stalno plače i cvili jadničak...Pojačano slini,ništa ne jede samo pije,cijelu noć mi nije spavao već je doslovce vrištao.Uopće mi se nije dao držati da ga utješim već se histerično previjao i bacao unazad po krevetu.Odmah ujutro bili smo na hitnoj,dobili smo uputu o ispiranju Apibaby propolisom i kupili smo Octenisept za ispiranje,no do navečer se situacija nije popravila ni malo.Upravo tužno plače i jadikuje,a ja sam više luda jer ne znam kako da mu olakšam...Ako znate IKAKAV savjet kojim bih mu mogla olakšati ,MOLIM VAS!

  2. #2
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Ja se sjećam da smo mi mazali sa kremom Rojazol(mislim da nisam pogriješila ime) i pomogla nam je

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Hvala puno pokušati ćemo s tom kremom

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Ne krema nego oralni gel.
    Nekome je pomogao gencian violet ljubičasta otopina za mazanje afti, Lysobact orbilete su dobre, ali teško da će dijete od 9mj cucati.
    Nažalost čekati da prođe, i daj mu malo paracetamola ili ibuprofena da ublažiš bol.
    Da li doji?

  5. #5
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Imaš pravo,oralni gel a ne krema

    a maleni ima 2 godine a ne 9 mj ali svejedno mislim da neće znati cucati

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ne dojim ga više.Od jučer mu dajem svakih 6 sati 2.5 ml Ibuprofen sirupa i sa štapićem za uši mu nanosim propolis-on je kažu zakon za afte.I inače mu dajem sirup Propolbaby za imunitet jer ide u jaslice a to mi sad dobro dođe jer između ostalog sadrži i propolis.Noćas je plakao dva i po sata u komadu pa je ipak zaspao a danas je čak pojeo i puding što me stvarno razveselilo!

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj pipi1 prvotno napisa

    a maleni ima 2 godine a ne 9 mj ali svejedno mislim da neće znati cucati
    Površno sam pročitala.
    Daješ sve što možeš, sad samo treba čekati da prođe.

  8. #8
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Moja mama i ja imamo problema s aftama u ustima, i trenutno je najbolja pomoć voda za ispiranje usta CORSODYL (baš gledam u bočicu i ne vidim da se spominje da li ju smiju upotrebljavati djeca ili ne). Od te vodice ranice utrnu i zaista puno manje bole.
    Sve ostalo ovdje spomenuto nama nije pomoglo.

    Nažalost, ne postoji ništa što afte može izliječiti, već samo ublažiti bol dok su prisutne, a ti to sad objasni dvogodišnjaku .

    Sretno

  9. #9
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Zaboravih reći, nama su doktori rekli da afte nastaju najviše u proljeće i jesen kao rezultat pada imuniteta, pa bi bilo dobro da, kad ih se dijete riješi, razgovaraš s pedijatrom o vitaminima i jačanju imuniteta.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Roko pije sirup za imunitet i dosta sam zadovoljna kako se nosi sa raznim virusima i bakterijama iz vrtića(zadnji put je bio bolestan u travnju).No,bojim se da je afte dobio od mene koliko god sam pazila,ja sam dobila dvije ranice i fakat mi je pao imunitet.On sa jako teško nosi s tom boli jer fakat boli nezgodno i najjača bol dosta dugo traje.Ustvari najviše se bojim da sad ne oslabi što je dobra podloga za ostale bolesti...

  11. #11
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Najbolji je , navodno, čaj od žalfije!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Ulje čajevca nakapaš na štapić za uši i tapkaš po aftama, ukoliko ćeš se to moći dogovoriti sa njim, provjereno pomaže, a smiju i maleni

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Cure zakon ste!Za žalfiju znam otprije,za ulje čajevca nisam znala da ublažava afte.Što se dogovora tiče,i s propolisom nema suradnje pa ga MM primi ja mu natafkam ranice što brže mogu pa se ne stigne pošteno ni rasplakati.Danas smo mu kupili oralni gel i čini mi se da je situacija večeras malčice bolja,večerao je čokolino što mu je jako razveselilo mamu i tatu!Stvarno ne znam što bih bez vaših savjeta,više je glava mudrije od jedne!

  14. #14
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    neka jede i pije hladno i tekuće. ladi je pomagao sladoled.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    99

    Početno

    Oprezno sa čajevcem!!! Nisam baš za oralno uzimanje čajevca. S eteričnim uljima to se ne preporučuje, osim po preporuci i pod nadzorom provjerenog aromaterapeuta.

    Hladno, propolis, genciana... Neugodno je, ali jednostavno treba preživjeti. Moja mala ih je imala nedavno. Skupa smo plakale. Ona od bolova, ja od nemoći. Davala sam joj dječji sirup protiv bolova.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    I ja bih preporučila lupocet i oralni gel. Joj suosjećam se s vama

  17. #17
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    vidim da svako preporučuje nešto drugo , hajde da i ja popunim listu.
    mi se obično liječimo homeopatijom, afte (i prateći zadah) su nestale kroz 2-3 dana tretmana homeopatskim Mercuriusom.

  18. #18
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Taj Rojazol kojeg spominjete... je li to onaj isti gel, koji se koristi bebama za gljivice u ustima? Kako ga namažete djetetu?

  19. #19
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    MM i ja mucimo se s aftama od uvijek...nekako je MM "otkrio" Volon A.
    Kremu kupujete preko privatnog recepta,morate naci ljekarnu koja vam to moze i zeli naruciti.Afta prolazi drugi dan od mazanja...ma stvarno je krema the best.
    GmbVOLON A-Haftsalbe, Derrmapharm H

    ????a sta znaci FUR KINDER UNERREICHABAR AUFBEWAHREN?????????

  20. #20
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    GmbH MI JE "POBIJEGLO" ISPRED.
    GmbH se odnosi na proizvodaca!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    fuer Kinder unerreichbar aufbewahren-cuvati dalje od djece(to pise na svim lijekovima)

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Još jednom zahvaljujem svima koji su pomogli savjetom.Mi smo afte uspješno prebrodili,ne ponovilo se,uz vašu pomoć.
    Nadam se da će ovaj topic biti od koristi nekom drugom sa sličnim problemom!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Podižem. Prvi put se susrećem sa aftama. Maleni, star 2 g. i 10.mj. ima cijeli jezik pun afti, pogotov ispod jezika. Mažemo mu nekim Baby Gengigelom, al još ne vidim nikakvo poboljšanje. Ne znam što bih još mogla uz to koristiti? Koliko dugo otprilike traju afte? Zašto se pojavljuju i da li su zarazne?
    Zabrinuta sam jer baš ne želi jesti, jako malo pije, uz to je još dobio crijevnu virozu. Stalno sam nad njim i dajem mu malo po malo vode da ne dehidrira.
    Ima još kakvih savjeta?

  24. #24
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Postoji nešto novo na tržištu a to je Filmogel od Urga. Odlična stvar jer se premaže afta i stvori kao nekakav flaster preko nje tako da ne dolazi u doticaj sa hranom i tekućinom. Traje oko 6 sati, ali nemam pojma kako to nanijeti djetetu jer je potrebna suradnja. Dijete mora otvoriti usta, mora se premazati točno preko afte i držati par sekundi da se osuši. Nakon toga nema nikakve boli dok se taj film ne potroši. E sad.....tko može dijete nagovoriti super. Košta oko 100kn

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    160

    Početno

    ja sam svojima davala jogurt,jer je on na kiselo pa im hladi ih i pomaže pri izlječenju

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    meni se čini da mu onaj Baby Gengigel ipak pomaže. Najviše afti ima na i ispod jezika. Na jeziku mu još nekako namažem, iako jako plače zbog bolova, ali ispod nikako.
    Jučer sam još malo čitala po netu o tome, i zaista nisam znala da afte mogu biti tako bolne. Baš mi ga je žao, a još je pokupio i crijevnu virozu, tako da je još i povraćao uz to.

  27. #27
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Probaj sprej na bazi propolisa (ima bezalkoholni) ili baby propolis. Meni pomaže kod afti.

  28. #28
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Mi smo koristili Lysobact oriblete (stave se pod jezik ili cuclaju kao bonbon) Moj mali je tada imao 2-3 god. ne sjećam se točno, ali pitaj u apoteci od kada se može davati djeci jer na uputama ne piše ništa osim da je i za trudnice i dojilje. Imao je doslovno puna usta afti i dan-dva nije mogao ništa jesti. Probali smo sa propolisom,a kad smo počeli sa lysobactom afte su brzo nestale!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Izgleda da moja dvogodišnja curica ima virusne afte. Već treći dan ima temperaturu koja se penje do 39, čepićem skinemo na par sat i vraća se.
    Zvala peda, kaže da danas u ordinaciji ima puno djece s virusnim aftama, a baš ova moja nekako mljacka s jezikom, neće ništa jest, samo pije, pa nekako mislim da je to to.

    Ima netko nedavno iskustvo, koliko dugo traje temperatura? Jel može jezik bit bijel od toga?

  30. #30
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    nama je trajala samo jedan dan
    ali afta je trajala jedno 4 dana
    bila je baš gadna, jedna jedina ali gadna. i to na vrhu jezika pa nije mogla ništa jesti ni piti (osim sladoleda)
    mm je u ljekarni kupio aftamed junior gel. to smo joj stavljali na jezik i pomagalo joj je da manje boli (navodno ima nekakva anestetička svojstva)

    u vrtiću su svi redom preboljeli te afte...samo se redaju. koma

  31. #31
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moja mala ima 2.5 godine i upravo je prebolela herp anginu,afte na sluzokozi usta i grla...
    Temperatura bila 39 nekih 12 sati.
    Kao terapiju dobili Lysobact,Tantum verde sprej,i Daktanol gel(Nesto kao Rojazol pretpostavljam,inace terapija za gljivice)
    Nakon 3 dana je vec normalno jela i mogla u vrtic,pocelo je strasno dramaticno.
    Te afte zaista jako bole

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    zapravo nisam ni sigurna jesu afte, pretpostavljam da jesu jer nekako "mota" jezik stalno, kad joj dam nešto da jede ispočetka hoće i nakon 2 žlice neće, danas htjela jogurt iz friždera i vrhnje, kao da joj paše hladno. Pit hoće puno. Sestra kod doktora kaže da joj danas puna ambulanta djece s tim pa sam nekako zabrijala da je i mojoj to jer drugih simptoma nikakvih nema.
    Jel moguće da je 3 dana već non stop temp zbog toga?
    Da je grlo u pitanju valjda ne bi ni pila... Stalno s jezikom nešto radi po ustima ali ne da da joj pogledam unutra...

  33. #33
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Nadam se da će netko vidjeti moje pitanje jer mi htino treba odgovor!

    Jutros sam vidjela da Mini ima aftu na unutrašnjem dijelu usne. Pogledala sam ovu vašu temu i vidjela čitav niz lijekova koje spominjete pa sad ne znam što da u biti radim...
    Isprala sam joj to fiziološkom i namazala Rojazolom, mada mi nije jasno zašto Rojazol, ako su afte virusne...
    Ona je nakon toga manje-više normalno jela pa sam mislila da se situacija smirila. Međutim, sad sam vidjela da ima još dvije nove afte (manje) i da joj je donja usnica kao izgrižena. Dakle, ima nekakve ranice po rubu donje usne.
    Pedijatrica radi popodne i moći ćemo ići tek kad mm dođe s posla, a dotad ću si kosu počupati pa vas molim za neku pametnu...

    Onaj Octenisept koji spominjete za ispiranje, je li to isti onaj sprej koji smo koristili za pupak ili je to neka baš otopina?

    Inače, Mini ima 3,5 mjeseca i već neko vrijeme ima sve znakove izbijanja zubi. Desni su joj posve bijele i zubi su nagurani dolje... Gura u usta sve što dohvati pa sam pomislila da si je možda i ogrebla usnicu (ove ranice koje spominjem). Jučer je bila poprilično nervozna. Nije baš spavala po danu, a nije ni pretjerano jela sve do navečer. Unatrag tjedan dana ima problema sa stolicom. Zapravo, nema "problema" - ne grči se i trbuh joj nije tvrd, ali nema stolicu više puta dnevno kao prije. U prvom navratu je stolicu dobila nakon tri dana, a sad je opet treći dan i još uvijek je nema. Temperaturu nema i nije imala. Prije 10 dana primila je cjepivo (5u1, ako se ne varam). Djeluje mi nekako blijedo i jako se znoji, ali opet, to može biti i radi ovog vremena.

    Ima netko nešto za mene?

  34. #34
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    da vam nije soor ako su desni bijele, to je povezano i sa stolicom pa možda ima smisla?

  35. #35
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ne, desni su bijele od zubića koji se nabijaju. To nam je dr. rekla na zadnjoj kontroli. Soor smo isto prošli. Ovo je drugačije.
    Zapravo sam bila krivo izračunala - cijepljenje je bilo prije tjedan dana, a odmah drugi dan su počele muke po stolici.
    Nismo na kraju stigli do pedijatrice danas... duga priča... ali iskušavam neke savjete s ove teme i čini se da djeluju. Nadam se da sutra neće buknuti. U svakom slučaju, mažem Rojazolom pa ako i jest slučajno soor, djelovat će.

  36. #36
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Sinoc sam ovo gore citala i savjeti su nam pomogli da se rijesimo jedne male ali bolne afte. Kapljica ciste aloa vere (direktno iz biljke), kasnije kapljica propolisa i jos kasnije kapljica etericnog ulja cajevca i afta se smanjila, manje boli i kao rezultat, danas je cak i nesto pojeo. Vjerujem da ce sutra u jutro biti potpuno zdrav.
    Hvala svima!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ajme koji stari post!

    jel pokušavao netko u tretmanu afti citrofitom, pomaže li to što?

  38. #38
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    skoro sam isla riplajati ronin

    btw. meni je propolis u spreju zakon za sve u ustima.
    od afti, upale desni, grla...i brze je od tapkanja stapicem.

  39. #39
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ali propolis u spreju ima 60 % alkohola. MENI je odvratan, a kamoli mojoj bebi.

    Kod nas na kraju ili nije bila afta (a što je onda bilo, pitam se...) ili je ekspresno prošla od Octenisepta.
    Posljednje uređivanje od mishekica : 16.05.2013. at 08:41

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    skoro sam isla riplajati ronin
    te afte su daaaaavna prošlost.

    al još ih se sjećam.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    propolsi postoji i bezalkoholni ali nimalo nije za malu miškicu još najmanje godinu dana.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.05.2013. at 13:34

  42. #42
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ok, ja sam pisala generalno, nisam za male bebe.

  43. #43
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Dizem staru temu.
    Stariji mi ima puna usta afti od prekjucer se zali,danas je koma. Place,ne moze jesti

    Spricamo tantum verde koliko da, jer se opire.
    Mene zanima,koliko afte mogu trajati?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Herpangina?
    Nama je pomagao aftamed, na zlicicu. I hladna hrana tipa sladoled i jogurti. Nije jela 10 dana... drzte se.

  45. #45
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ne znam sto je tocno. Al mu najfrend ima od vikenda, moj od utorka. A cini mi se da jos jedna curica. Svi su bili skupa na rodendanu

    Sto je najgore,on inace tesko jede kasasto, on je od mesa i tjestenine. Ajd danas uspio sladoled, cak i mandarinu htio. Puding i jogurti cekaju

    I to me zanimalo,koliko traje

    Kad mi pedica rekla da mi moze dati ispricnicu za 2tj za vrtic nije mi bilo jasno zasto to kaze. A onda sam googlala...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Oko 7-10 dana, ako je herpangina, ali prvih 4-5 dana je najgore...

  47. #47
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Siroce moje ima jedva preko 15kg. Sad bude pao i na 13 kak je krenulo

    Kad ne zeli guste juhe, ni razna lino, ni vocne kasice...
    Zapravo me najvise strah dehidracije

  48. #48
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako je herpangina, to zna trajati, od temperature do afti koje se, nazalost, spustaju i u zdrijelo. Pomaze puno hladnog, daj mu sto god zeli pojesti i popiti, ali budi oprezna s kiselim, da se ne prestrasi kad/ako zapece. Daj mu hladnu tjesteninu, mozda ce mu pasati. Napravi mu neki smoothie ili tako nesto.

  49. #49
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ma problem je što je moj izaziti nejedač. Znači nikakav smoothie neće. Samo čisto voće. Mislim prije ću nabrojiti sve što jede nego što ne jede. Jedan dan je on nabrojio da voli 13 stvari jesti, i u biti je to to

    Zna već da ga peče, prvi znak je bio što u vrtiću nije htio jesti salatu, a toga više pojede.

    Temperaturu nema. Uglavnom sad pomalo jede kruh, pojeo je kajganu na mekano i pola vindija čokoladnog pudinga. I pio 2 šalice čaja rooibos.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Vrci to je odlicno! R je prvih dana pojela par zlicica sladoleda...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •