Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: ispadanje kose

  1. #1
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno ispadanje kose

    U zadnja 2-3 tjedna primjetila sam da kod češljanja moje 4 godišnjakinje , ostane dosta kose na češlju ili ako prođem rukom tijekom češljanja ostane mi nešto i u ruci.Ima dugu kosu.
    Da li je riječ jesenskom ispadanju kose ili se trebam zabrinuti i što učiniti??? :shock:

  2. #2
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Ne želim te plašiti, nisam o tome pisala na forumu. Provjeri da li slučajno kosa opada u krugovima, da li ima praznih mjesta bez kose u obliku malih kružića ili se kosa samo prorjeđuje.

    Dakle moja malena je s 5 godina dobila nešto što se zove alopetia areata, ispadanje kose u krugovima. Ako su kružići ispričat ću ti cijelu priču, ali pošto to ne spominješ vjerovatno nisu. Ovo naše je vrlo gadna stvar, traje već 1god i djetetu je bilo ostalo na glavi cca 1/4 kose. Lječnici kažu, to se dogodi djeci, ali obično naraste. Hvala Bogu renutno smo u fazi rasta kose, iako ima još dijelova bez...

    Držim ti fige da nije ovo, iako doktori nemaju razlog za ovo, kažu to se dogodi jako često djeci i obično naraste(dakle obično, a ne sigurno!)

    Držim ti fige da sve bude OK. Ako bude ovo o čemu ti pišem reći ću ti što smo sve radili.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ako nije ovo ispadanje u krugovima koje spominje andjelak, ja cu ti reci da sam zapravo prvo redovito ispadanje kose kod mojih klinaca tek i primijetila u toj dobi. Kosa ima neki prosječni životni vijek od cca 5 (?) godina, plus-minus, možda naprosto počinje ta izmjena koja će trajati cijeli život.
    A osim toga, ako do sad nije imala dugu kosu, možda nisi primjećivala (vlasi bi ispale iz češlja kad su kratke).
    Je li imala streptokok u zadnje vrijeme?

  4. #4
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Ne ne ispada joj u krugovima nego onak ko kada sebi primim kosu u rep pa povučem u ruci bude dlaka. inače je zdrava i nismo primjetili nikakve tegobe

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    Mozda ne bi bilo lose povecati unos nekih vitamina koji uticu na rast i regeneraciju kose.
    Prije desetak godina i meni se desilo nesto slicno.Ispao mi je jedan pramen kose,jako sam se uplasila kad sam vidjela na glavi krug bez kose!Ljekar opste prakse nije znao sta je to,a dermatolog mi je pomogao.Dao mi je kremu PSORADEXAN mite,to je antipsoriatikum.Nakon par sedmica kosa mi je pocela rasti.Neznam da li kod nas,u bivsoj Yu,postoji ta krema,jer sam ja tada zivjela u Njemackoj,zato cu napisati njen sastav:1g kreme sadrzi 0,5 mg Dithranola i 170 mg Harnstoffa.
    Je li uzrok mojoj alopeciji bio stres,naglo mrsavljenje ili plomba koju mi je zubar dan ranije stavio ,ne znam.Ali znam da mi je ova krema pomogla.

  6. #6
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Može biti i anemija, odnosno nedostatak željeza. Provjeri joj crvenu krvnu sliku i željezo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Mojoj Miji isto jaako ispada kosa već duže vrijeme. Napravili smo krvnu sliku i sve je OK (Željezo na gornjoj granici). Kaže pedica da se ne treba zabrinjavati ako se vidi i da raste nova kosa (Mia djeluje pomalo kao raščupana, ima dosta kratkih, mladih dlaka svuda). Kod nas je čak možda slučaj da se boja kose mijenja iz plave u crnu, jer je tako bilo i sa MM-om otprilike u toj dobi, a i Miji svakim danom primjećujem sve više crnih dlaka, iako je sve do sada bila izrazita plavuša.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    39

    Početno

    Podižem topic.
    Mojoj curki - 5 godina počela je isto ispadati kosa, nije u krugovima i to samo u predjelu iznad ušiju prema tjemenu. Ustvari, ona vrti prstićem kosu i onako kada izvrti, sve se to spetlja, pa onda prođe prstićima da povuče ono što se eventualno potrgalo i što je smeta. Primjetila sam da nema kose prije tjedan dana, a ovo muljanje kose traje cca 1 mjesec. Koliko sam uspjela vidjeti, kosica je negdje već počela rasti, a negdje je skroz ćelavo.
    Jel ima netko sa ovakvim problemom?
    Help!

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj Gemini prvotno napisa
    Ne želim te plašiti, nisam o tome pisala na forumu. Provjeri da li slučajno kosa opada u krugovima, da li ima praznih mjesta bez kose u obliku malih kružića ili se kosa samo prorjeđuje.

    Dakle moja malena je s 5 godina dobila nešto što se zove alopetia areata, ispadanje kose u krugovima. Ako su kružići ispričat ću ti cijelu priču, ali pošto to ne spominješ vjerovatno nisu. Ovo naše je vrlo gadna stvar, traje već 1god i djetetu je bilo ostalo na glavi cca 1/4 kose. Lječnici kažu, to se dogodi djeci, ali obično naraste. Hvala Bogu renutno smo u fazi rasta kose, iako ima još dijelova bez...

    .
    Žao mi je to pročitati za tako malo dijete.. ja sam dobila alopeciu areatu s nekih 12 god i dan-danas je imam.. Postoje razdoblja od čak godinu-dvija d ami ništa ne padne, a ond aopet ispočetka. Prvi put mi je poispadalp jako puno kose, cijeli zatiljak - sve je naraslo i svaki put naraste. Sada mi povremeno ispadne dio veličine kovanice 2 ili 5 kuna.
    Svima mamama koje imaju djecu s alopeciom areatom - nemojte djecu voditi po pretragama, ja sam ih prošla tisuću prvih godina - bez rezultata i svaki je doktor( specijalist) imao teoriju da je to zbog nečeg iz njegovog područja. tTako su mi bezveze izvadili krajnike, popravljali zdrave zube... Jedino gdje postoji vjerojatnost uzroke su hormoni - ja imam PCOS i štitnjaču koja povremeno slabije radi

  10. #10
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    e draga Leilani-m

    nama je nakon 2,5 godine savrsene duge kose, ponovo pocela opadati. Sada ima par zarista na glavi, ali vidim da ispada. Ponovo smo po svim pretragama ali nigdje nista. Jedino sto ima upalu ispod mlijecnog zuba petice, pa smo jo ga jucer izvadili. Napravili smo miljarde pretraga ali ovo PCOS mi nije poznato. Ko ti daje uputnicu za takvu pretragu i sto tocno treba pisati za te hormone, kako znas da ti stitnjaca slabije radi. Mi smo napravili one krvne pretrage za stitnjacu, ne znam tocno sada kako se zovu i to je sve ok!

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Ne znam da li se PCOS može dijagnosticirati ptije puberteta. Meni su otkrili na UZV jajnika. Ne bih te htjela plašiti, ali koliko sam ja uspjela čuti od drugih ljudi (žena) koje su imale/imaju alopeciu areatu - to je izgleda doživotno stanje. Ja sam se ponadala da se meni više neće vraćati nakon 2-3 godine pauze, ali eto... nedavno mi je opet pala kosa...
    Meni je bilo kao djetetu 12-13 godina užasno jer sam se osjećala kao nakaza i na sve načine sam pokušavla prikriti žarišta (tad su mi bila jako velika)... Svi uglavnom sumnjaju na zube i problem sa zubima, ali saznala sam da je to rijetko kad uzrok i moguće je samo ako je prisutan upalni proces tipa granuloma.

  12. #12
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    mojoj maloj je takoder prvo opadanje bilo jako veliko, opalo je cca 3/4 kose. Zanima me da li ti poslije manje opadne, jer se sa nekoliko zarista -5 koliko sada ima moze zivjeti bez problema, to se sve da skriti dugom kosom! S time bi se jos i pomirili...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    pozdrav..
    i ja imam alopetiu...isto sam dobila negdje kao jako mala..oko 5 god..sve pretrage su mi bile ok..sad imam 28 god. i još uvijek ju imam..kad sam imala oko 10 god onda mi je bilo najgore..ali, uvijek sam imala dugu kosu, imam ju i dan danas i to se prekrije..jer sam imala uvijek neka manja žarišta..tipa krug kovanice 5 kn ili 2 kn na više mjesta..bilo je perioda kad mi je sve naraslo i godinama mi nije ispadala..evo, upravo sad mi je prije 2 god počelo opet..imam par žarišta..ali, počelo je opet rasti..zašto se to događa, nemam pojma..ali, uvijek kao da mi prethodi tome neki pokvareni zub..nisam sigurna..i s ničim to ne mažem..,baš s ničim--jer ionako to počne rasti ono samo od sebe bez nekih lijekova..znam, da mi je mama ko maloj mazala s tim nekim preparatim, ali bezveze..vele da je dobro ta mjesta mazati s češnjakom..i tako..mislim da je ta alopetia problem koji će ostati doživotno..ali, ima više peroda kada je sve ok..ali, ovisi i o stupnju,valjda ima jači stupanj i slabiji..sretno..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •