Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Otkrivanje u krevetu

  1. #1

    Početno Otkrivanje u krevetu

    Što činite da ostanu pokriveni noću? Za vreću više neće da čuje, sve što uspijem utisnuti on izvuče i redovito je otkriven svaki put kad ga noću pogledam (a spava u svojoj sobi, tako da mi nije baš na oku). Kako vi to riješavate ?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Nikako. Isto se dižem i pokrivam ih. A moram priznati da i MM mene pokriva cijelu noć, kaže da kad god pogleda, ja otkrivena . Ja sam to protumačila ovako: Imala sam vrlo brižne roditelje koji su me, kao dijete, cijelu noć pokrivali. Valjda i danas računam na to. MM je imao relativno nesretno djetinjstvo i danas, gledam ga i ne vjerujem - hrče, dakle u dubokom snu je, ali i takav se sav zamota u poplun i još rukama ga zaguruje ispod sebe, sve to dok spava.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Ovako:zaspu oko 9, ja idem leći oko 11. U to vrijeme ih povirim i pokrijem. Onda oko 01.00 M. se obavezno probudi i dođe u našu sobu a ja odem u njihovu da vidim da li je S. pokrivena. Onda oko 2 zvoni mob., opet dizanje i provjeravanje, pa tako u 4, pa tako u 6 kad se dižem na posao .
    I to traje već 4,5 godine.

    Pa se onda čudim kad mi na poslu kažu: Joj, kak danas loše izgledaš.Kaj se nisi naspavala?

  4. #4
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Kod nas moraju biti zadovoljena dva uvjeta: stopala uvijek moraju biti otkrivena i ruke ne smiju biti ubundane.
    Zato sam ja napravila odjelo za spavanje. Unutra sam stavila materijal kao tanki poplun, a izvana neki pamučni futirani. Samo što on unutarnju stranu nosi kao vanjsku .
    Evo fotka: http://pg.photos.yahoo.com/ph/sasa_r...e2.jpg&.src=ph

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara uvijek spava otkrivena i ne vidim u čemu je problem, odnosno, zašto bi morala biti pokrivena.
    jeidno sad po zimi vrijedi dogovor : ako hoćeš biti otkrivena, moraš imati čarape na nogama (jer su joj inače ledene).
    1 od 10 dana zaželi bose noge, ali se onda i uredno pokrije.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    špansko
    Postovi
    36

    Početno

    kad je naša djevojčica, koja sada ima 3 god, 3 mjeseca svaku večer neutješno plakala kao beba od mjesec dana, onda smo shvatili da joj je samo vruće.... stavljali smo je u vreću za spavanje dok na taj teži način nismo otkrili da jednostavno voli spavati u hladnijem, inače se znoji sada spava u piđami po zimi, u gaćicama po ljeti i uvijek je otkrivena. ja je i dalje pokrivam svakih sat vremena, i onda se uredno probudi, makne poplun i veli da joj je vruće. znači sto ljudi, sto ćudi.... takva sam bila ja kao malena, vruća ženska, a sad sam zimogrozna. treba ih opustit, pogotovo ako živite u zgradi s centralnim, ili zaista toploj kući.

  7. #7
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    ja sam se prestala živcirati onog trenutka kad sam prihvatila da je Leona jednostavno toplokrvna životinjica i da je njoj zaista vruće, jer kad joj je fakat hladno, sama pipa oko sebe, traži poplun i pokrije se

  8. #8
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    hana se i u najdubljem snu otkriva čim je pokrijem, gotovo cijelu zimu prespava više-manje otkrivena i nikad se zbog toga nije prehladila, a u zadnje vrijeme i beba kreće njenim stopama

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    81

    Početno

    Nama oboje klinaca čori cijelu noć otkriveno i ujutro kad dođu k nama gotovo da im vise sige po nogama!! Nikakve čarape im ne stavljam na noge. Muž i ja uredno spavamo pokriveni do vrata. Prestala sam se tome već davno čuditi. Kad im počne biti hladno počet će se pokrivati.
    Uredno su zdravi a i inače mislim da se od otkrivanja ne razboljeva.
    Još nisam srela dijete koje voli biti pokriveno. Ako i požele navečer obući vreće za spavanje, uredno si ih preko noći skinu!!!
    Vole spavati otkriveni i bog!

  10. #10
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Mi smo s čarapicama prekinuli s oko mjesec-dva starosti, a s vrećom negdje oko prvog rođendana. Pokrivam ga tankom, tankom dekicom i preko toga jedna malo deblja... ak je stvarno hladno, onda stavim veliku deku preko svega toga. Poplun mu ne stavljam jer je premali (poplun, a ne dijete ) i od njega nema nikakve koristi.
    Po noći se ja ionak par puta budim (idem piti vode, na wc i sl.), a i kasno liježem pa ga povremeno pokrijem ak vidim da su mu noge hladne.

    Najveća fora mi je kaj je on i po ljetu tražio deku pa sam se po noći budila da ga otkrivam... čovjek nikad zadovoljan

  11. #11
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja samo odbrojavam koliko će sekundi proći od trenutka kad je pokrijem do trenutka kad ona to zbaci sa sebe... obično oko 10.
    Ni jedno ni drugo ne vole biti pokriveni, noge ni za živu glavu, a ako im pokrijem samo trbuh ili leđa imam najveće šanse da će neko vrijeme pokriveni i ostati.
    Zato osim ljeti nose čarape za spavanje, mala ima spavaćicu ispod koljena kombiniranu s donjim dijelom pidžame (jer bi joj gornji dio obavezno završio zarolan ispod pazuha a trbuh gol), a zimi imaju i potkošulje. Noću držimo temperaturu oko 20 stupnjeva, što je za jedno barem 5 stupnjeva više od onog što bi meni i pogotovo MM bila optimalna temperatura za spavanje.

  12. #12
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Vidim da su većina djece iste!
    Mojima je uvijek vruće.
    Starija (5.5 god) se zna sama pokriti kad joj je zima, a s mlađom (3 god) sam krenula s vrećom i bila je oduševljena, ali je nakon par dana rekla da joj je vruće u njoj, onda sam našla piđamicu broj 104 iz jednog dijela sa stopalima i sad joj je super, izgleda ko Tubbies,ali je rekla da se sad uopće ne mora pokrivati !

  13. #13
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Moji se isto otkrivaju i ja se uopce ne uzrujavam zbog toga. Otkriju se jer im je vruce, pa onda nek budu otkriveni.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Leo do sada ni jednu noć nije bio pokriven.
    U početku sam se trudila.
    Toplo ga obučem.

  15. #15
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    M. je imao vreće za spavanje, raznih debljina, za razna godišnja doba.

  16. #16
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mi imamo vrecu od rodjenja, i jedno i drugo, tanke i debele vrece, a ljeti je bez nje....nema sanse da ih pokrijemo a spavamo s otvorenim prozorom i preko zime

  17. #17
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    A gdje se u Zg mogu naci velike vrece, preko 110? Nisem nigdje uspjela naci, a mislim da bi nam rijesila problem otkrivanja.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Moj je stalno otkriven, noge hladne ko led, ja ga pokrijem on se automatski otkrije, jedino ujutro traži da ga pokrijem, kad mora ustati za vrtić onda mu je zima. A da je samo otkrit to bi bilo dobro, nego mu je trbuh goli, pa sam sad kupila "bodi za spavanje" iako ima 4 godine obući ću mu bodi jer nemogu gledati goli trbušćek, a kupit ću i jednodjelne piđamice uskoro.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    Nika su uvijek otkriva,ali spas je u vreći.Nije ju ona volila na početku,ali navikla se.
    Pošto je prerasla one tvorničke,ovu zimu sam kupila materijal za šivanje(neki tanki frotir),ona je sudjelovala u biranju materijala,kupili patent ,i rubnu traku.
    Moja mama koja rekreativno šivo ,sašila nam 2 vreće što će nam biti dovoljno za cijelu zimu.Nika je oduševljena;a kako nam je ostalo i materijala, mama nam sašila i 2 navlake za jastuk.Tako ima komplet vreću i jastučnicu.
    Bitno ti je kod šivanja vreće da bude dosta dulja od nogu-tj ispod stopala bar 30 cm(može i više) pa da im se po noći ne zapetlja,da imaju dosta mjesta za okretanje.
    Naša vreće je bez rukava jer joj obučem piđamicu ispod.

  20. #20
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    R. je uvijek otkrivena (osim ak je izmedju mene i mm, onda je jedno vrijeme silom prilika pokrivena, al se izmigolji i otkrije)
    L. je zamotana ko struca (isto kao i ja).

    nis im ne radim, u vreci nikad nisu spavale- ak im je zima pokriju se, ak nije otkriju se, isto kao i ja.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    Kod nas je prolem što je naša Kristina prilično boležljivo dijete. Ako se ne pokrije onda se prehladi, počne šmrcati, pa kašljati i nakon 5-6 dana je na antibiotiku. Nema mjeseca od kada je krenula u vrtić (2005.) a da nije pila antibiotik. Možda samo po ljeti kada smo na moru (znači 2 mjeseca).
    E sad...neće se ponoći pokrivati i gotovo. Čak smo je prije 10-ak dana ujutro našli bez donjeg dijela pidžame. Gola. I kaj da napravim. A ona tako intezivno sanja da me ne čudi da se je u snu sa nekim svađala i skinula pidžamu tome "nekome" u inat. Stvarno više ne znam kaj da napravimo.
    Vreću neće. A i prevelika je. Ova ideja sa šivanjem odijelca mi se sviđa.
    Možda probamo to.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    I ja prijavljujem otkrivalicu. Skine i pamučnu pelenu (ne piški noću), ali ujutro se znamo maziti i cicati i po sat vremena (mama nezaposlenica), ne da nam se odmah juriti, pa je tako jednostavnije. E sad, kako njoj od 17 mj. nije zima, a meni od 24 g. jest - ne znam, ali znam da vječno hladi to svoje dupence. Imamo neki sustav namještanja popluna - ja pokrivena, ona otkrivena, tata pokriven. Kao neki H.

  23. #23
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    Imamo neki sustav namještanja popluna - ja pokrivena, ona otkrivena, tata pokriven. Kao neki H.
    tako je i kod nas.čim ju pokrijem odmah izvadi van noge

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Točno tako, la11. Kad ju pokrijem samo izbaci obje noge van istovremeno. Ja mislim da je njoj vruće, iako sobu ne grijemo. Neki dan je po onoj buretini trčkarala gologuza i bosa po balkonu, nije se dala unutra - i nije joj ništa.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    usred...
    Postovi
    43

    Početno

    Meli je stalno otkrivena. stoput je noću pokušavam pokriti, ali beskorisno je. čim počnem stavljati na nju pokrivač, odbacuje ga nogama i rukama, makar pritom spava čvsto ko top. čarape nula bodova (ali to mi se baš ni ne čini zdravim stavljati za spavanja), prozor mora biti otvoren. fala bogu, obje smo vruće ženske (ja isto oduvijek spavam otkrivena, a i danju mi je najčešće u najboljem slučaju samo toplo), pa nam tak paše, a kak smo same nas dvije, ne moramo se nikome ni prilagođavati.

  26. #26
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Mejra po noci obuce fleece pidzamicu izjedna. Ispod tanku pamucnu pidzamicu.

  27. #27
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Moje curke spavaju isključivo u jednodjelnim piđamama - starijoj (4,5g.,) jedva navlačim još one od 116, ali ona i inače hoda samo u donjem vešu i vječno joj je vruće. A mala (2g)je pod normalno u jednodjelnoj piđami, pokriva se i kad se otkrije u snu viče "poki!". Stvarno individualno. Inače ja imam traume iz djetinjstva po tom pitanju - mene su oblačili u piđamu, čarape, papuče za spavanje :shockspecijalno isheklane!!!), gore spavaćicu i šal preko bubrega :? :shock: Da se slučajno ne prehladim, a bila sam svaki drugi tjedan prehlađena. Katastrofa, ne ubundavajte djecu za spavanje!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •