Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: kakanje i jos ponesto

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno kakanje i jos ponesto

    Evo naseg problema od pocetka.
    Fran (12. 04. 00) je imao godinu i pol kad smo se doselili u Norvesku, s dvije i nesto smo se po ljeti odvikli od pelena. U studenom je krenuo u vrtic i cinilo nam se da to ide jako uspjesno. Nesto kasnije je poceo susprezati kakanje i islo je sve teze i teze, na koncu je sam trazio ponovo pelene, ali nakon par tjedana i da ih skinemo. I tako se mi borimo s kakanjem, nekad vise nekad manje, pio je laktulozu koja je pomagala, ali svako toliko bi dosli u fazu kad su gacice cesto bile zmazane.
    E sad. Na veliki nagovor baka i djedova sa svih strana, odlucili smo ga poslati u Hrvatsku 5 tjedana prije naseg godisnjeg. Svi skupa se sa starcima vidimo jednom godisnje i svi svima jako falimo. Fran ih sve zaista jako voli, oni se svi oko njega jako trude i kad smo ga pitali hoce li ici bez nas ni u jednom trenu nije pokazao da bi mu bilo zao, ili da nebi. Cak je frendicu s kojom smo ga htjeli poslati sam isao pitati jel moze on s njom. I onda je dosao kod dide (mog tate), i tri dana kako u gace. Nakon toga sve ok, kod mm roditelja sve ok, dan prije treba kod moje stare, opet u gace. Danas 4. dan. Mislim da je stvar definitivno ‘u glavi’ i ne znam vise kako mu pristupiti. On zna da nije lijepo kakati u gace, da mora reci na vrijeme kad ga je sila, nitko na njega ne vice; sjedi na wcu ili na noni i nista. Digne se, obuce i pokaka.
    Ja se osjecam uzasno krivom sto sam ga pustila da ide tako dugo bez nas, sad mi se cini da to nikako nisam smjela i da je kakanje njegova reakcija na odvojenost od nas . Inace mislim da se djeca moraju uciti samostalnosti, i da nije dobro da su stalno uz roditelje, a mi ovdje zivimo tako da smo neprestano skupa, jer nam ga nema tko pricuvati ni na kratko. Mislila sam da je dobro za njega da provede vise vremena s bakama i didama, da se bolje upoznaju (iako mislim da si nisu stranci, telefoniramo si bar dvaput tjedno) i da bude na friskom zraku na moru. S druge strane, mi smo u totalnom stresu jer se selimo natrag u Hrvatsku, i mislili smo da je za njega bolje da nije u pol toga.
    Pretpostavljam da ce se to smiriti kad mi dodjemo i kad se sve ustabili, ali on na jesen treba u novi vrtic i meni je vec sad mrak na ocima kad se sjetim da bi se sve moglo ponoviti. Ako kakanje u gace jest njegova reakcija na bilo kakvu promjenu, kako mu pomoci?

    Cure koje zivite vani, jel saljete klince bez vas preko ljeta?


  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Meni se cini da si zapravo napravila najbolje sto si uopce mogla. Naravno, ukoliko su svi ovdje stvarno tako puni podrske kao sto velis. Sloboda i odgovornost idu ruku pod ruku.

    Kao kontrast kakanju u gace zamisli klopanje lutefisk-a i odmah ce ti biti bolje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja se od moje djece nikad' ne odvajam, a slanje na 5 sedmica bez jednog od nas mi ne pada na pamet. Ali kod nas je drugi slucaj, Benjamin je tek odnedavno izrazio zelju da bi bez nas mogao i prespavati. Ali sumnjam da cu ih moci poslati bez nekog od nas slijedecei 10-tak godina. Problem je vjerovatno u meni, a ne u njima, ali ... ja sam ranije provodila skolske ferije kod maminih roditelja, i bez obzira koliko nam je bilo lijepo uvijek su mi roditelji uzasno nedostajali!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •