Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: Bezpelenastvo - tips&tricks

  1. #1
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno Bezpelenastvo - tips&tricks

    cini mi se da bi bilo zgodno imati topic sa tips&tricks sto se tice bezpelenastva. ono sto ne pise u knjigama, a porazbacano je po topicima od rodjenja bez pelena 1,2,3,4,5... pokusat cu iskopirati trikove s ostalih topica tako da su svi na jednom mjestu.

    par mojih opazanja:

    -ako je na tuti, miran je, trebao bi pisati a ne pisa, vjerojatno ce kakati.
    -ako dosta prdi, vjerojatno mu se kaka. odmah na tutu.
    -pisanje nakon kakanja je znak da je gotov s kakanjem. dobro je pricekati nakon kakanja na tuti da se i popisa.
    -kad je na tuti i cini se da nece pisati, ali pocinje dobivati erekciju, treba pricekati. ocito se trudi i vjerojatno ce nakon kratkog vremena stvarno i pisati.
    -ako je u peleni i ima erekciju, treba ga staviti na tutu i potaknuti na pisanje.
    -ako mu je pisonja totalno mali i mlohav, vjerojatno nece tako skoro pisati.
    -ako bi trebao pisati, a ne moze, dobar trik je staviti ga kratko dojiti i odmah vratiti na tutu. gotovo sigurno da ce tad pisati.-uvijek pisa, i to obilno, neposredno nakon budjenja, prakticki odmah cim otvori oci. treba biti brz.
    -po noci uvijek pisa neposredno nakon dojenja.
    -po danu pisa neko vrijeme nakon dojenja. ali to ovisi i o drugim faktorima.
    -po noci je najvece zapisavanje izmedju 4 i 7 ujutro. od uspavljivanja do 2 sata u noci je zapisavanje vrlo malo.

    posebno mi je drag ovaj 'trik' s dojenjem.
    koji su vasi 'trikovi'? (pisem pod navodnicima jer ne zelim da ispadne da je dijete igracka koje navodimo da radi ono sto mi zelimo)

  2. #2
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Evo mojih zapažanja:
    -mlataranje ručicama i nožicama je gotovo sigurno znak da će kakiti ili piškiti
    -jedno kakenje se sastoji od dva-tri 'naleta' tj. ako još tiska, treba ga ostaviti u položaju da se iskaki do kraja
    -ako ispruži nogice i stišće guzu, sigurno će kakati, samo čeka položaj
    -ukoliko izgleda da će piškiti, a ne ide odmah, ja ga stavim kratko na prematalicu i zabavljam pa ponovim položaj
    -i za kraj: intuicija, meni najvažniji faktor

    Felix, SUPER tpoic!

  3. #3
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno Re: Bezpelenastvo - tips&tricks

    Citiraj Felix prvotno napisa
    -ako mu je pisonja totalno mali i mlohav, vjerojatno nece tako skoro pisati.

    sorry, morala sam, ovo me baš jako jako nasmijalo... Zar mu je nekad i veliki?

    A sad da se uozbiljim..hm..

    -moj noćni trik je dojenje i pišanje istovremeno: skinem ga, stavim iznad lavorčeka, cica u usta i kažem piš-piš i obično se popiški
    -nakon dnevnog spavanja, ako ne stignem taj čas ga dignuti onda glasno mu govorim i radim scenu tipa: čekaj čekaj sad će mama, jojjojoj pišanje, držidrži, čekajčekaj, izdrži, mama stiže juhujuhujuhu pišanje... uglavnom u veselom tonu ga zabavljam da se zainteresira i onda mi izdrži par minuta dok ga ne stavim na tutu

  4. #4
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno Re: Bezpelenastvo - tips&tricks

    Citiraj Sun prvotno napisa
    moj noćni trik je dojenje i pišanje istovremeno: skinem ga, stavim iznad lavorčeka, cica u usta i kažem piš-piš i obično se popiški
    kako?? kako?? ja ne uspijevam isto s tutom, totalno mi je nespretno. pa oni su decki, tu je fontana efekt...

    ovo sa cekanjem i ja pokusavam, govorim cekaj, cekaj... al nije stvar u tome kad znam da se popisao, nego kad ne skuzim odmah (jako je tih i najprije mirno gleda oko sebe i pisa, a tek kasnije se vrti i glasa pa skuzim da je budan)

  5. #5
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    kako vam ide po noci? koliko cesto? pogledaj moj zadnji post na nocnom bezpelenastvu. ocaj zivi.

  6. #6
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno Re: Bezpelenastvo - tips&tricks

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj Sun prvotno napisa
    moj noćni trik je dojenje i pišanje istovremeno: skinem ga, stavim iznad lavorčeka, cica u usta i kažem piš-piš i obično se popiški
    kako?? kako?? ja ne uspijevam isto s tutom, totalno mi je nespretno. pa oni su decki, tu je fontana efekt...

    ovo sa cekanjem i ja pokusavam, govorim cekaj, cekaj... al nije stvar u tome kad znam da se popisao, nego kad ne skuzim odmah (jako je tih i najprije mirno gleda oko sebe i pisa, a tek kasnije se vrti i glasa pa skuzim da je budan)
    ovako: držim ga za noge, odostraga (klasična poza za pišanje, samo malo izmaknuta da bi mogao imati cicu u ustima) i onda sa kažiprstom koji ide odispod nogice pridržim pimpića prema dolje - dakle samo mu ga malo usmjerim prema dole da nebi zapišao van


    a ovo drugo ću ti odgovoriti naknadno na noćnom jer je komplicirano: ja recimo ulovim dva-tri pišanja po noći, a ostalo u pelenu - nekad imamo više sreće, nekad manje. Nekad je suha pelena do jutra, nekad ju mjenjam 4 puta tjekom noći... eto sad sam ipak tu napisala.. Ne gubimo nadu, nemoj ni ti

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Felix, super ti je topic!

    -ponuditi pisanje prije izlaska iz kuce
    -obavezno ponuditi pisanje kada ga nakon nosenja izvadite iz marame
    -nama to sa erekcijom nema nekog pravila, piski i kad ima i kad nema erekciju
    -ako se igra u miru i tisini i odjednom ispusti neki uzdah ili krik i nastavi se igrati, vjerojatno mu se piski
    -ako primijetis da se cijeli stresao, kao da mu je odjednom hladno, ono, kao da ga je prosla jeza, to je siguran znak da mu se piski ili da obavlja tocno u tom trenutku (tal. brivido della pip

  8. #8
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    [quote=emy]-ako primijetis da se cijeli stresao, kao da mu je odjednom hladno, ono, kao da ga je prosla jeza, to je siguran znak da mu se piski ili da obavlja tocno u tom trenutku (tal. brivido della pip

  9. #9
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno Re: Bezpelenastvo - tips&tricks

    Citiraj Sun prvotno napisa

    ovako: držim ga za noge, odostraga (klasična poza za pišanje, samo malo izmaknuta da bi mogao imati cicu u ustima) i onda sa kažiprstom koji ide odispod nogice pridržim pimpića prema dolje - dakle samo mu ga malo usmjerim prema dole da nebi zapišao van
    Đizs, koje akrobacije! Meni je za sada to nezamislivo. Mi po noći najčešće piškimo u pelenu, samo pred jutro obavimo jedno kakanje i onda dalje spava na meni još cca sat-dva. I ja sam probala držati mu tutu pod guzom dok dojimo, ali nije uspjevalo, možda probam opet...

  10. #10
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Meni je nekad lakse pustiti da se zapisa ili pokaka u gace.

    Npr. ima 3 dnevna spavanja: ja u dn. boravku, a ona u sobi i nema sanse da je cujem kad se probudi. Dok je spavala u kolicima u dn. boravku lovila sam sve, jer bih je odmah vidjela cim se probudi, ovako cekam da mi se javi da je budna i obavljam po ku ci
    sto imam (ili sam za kompom ). Tako da ta 3 dn. spavanja, tj. popisane gace nakon toga uopce ne racunam u nezgode, to mi je normalno.

    Za kakanje - ako je mirna, sjedi/lezi i ne trazi me, nego se mirno igra s necim, vjerojatno se kaki. Pustim je, jer sam otkrila da se tako bolje isprazni, velika je vjerojatnost da uopce nisam skuzila kad je pocela i samo cu je prekinuti "u poslu". Ako je prekinem, ponovo ce kakati uskoro, mozda i vise puta taj dan, a ovako se isprazni i ne kaka vise.

    Naravno, kad primijetim znak za kakanje ili pisanje, reagiram, ali ako je pobjeglo, pustim je da dovrsi u pozi u kojoj jest i nece mi se zapisavati ili kakati vise puta.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Ja bih MAnuelu svejedno govorila PISSS i KA-KA kada di se dogodila nezgoda, ono, ne uhvatim ga na vrijeme i on vec pocne.

    - posto kaki iznad wc skoljke ja mu obicno dam neku igrackicu u ruke i onda se zabavlja s njom pa ima i vise strpljenja biti u poziciji za kakanje ili pisanje
    - ako piski stojecki drzeci se uz kadu pa mu ne ide, otvorim jaki mjaz vode u kadi, to najcesce upali

  12. #12
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    I ja radim ovo sto i emy, osim pustanja mlaza vode, to ne pali i nece se popiskiti (najcesce tek kad je obucem).

    Kad smo negdje, tj. ne u nasem stanu, i kad osjetim da joj se piski, odem u WC i ondje ga prvo par minuta razgledavamo, tako se lakse opusti i popiski.

  13. #13
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj emy prvotno napisa
    Ja bih MAnuelu svejedno govorila PISSS i KA-KA kada di se dogodila nezgoda, ono, ne uhvatim ga na vrijeme i on vec pocne.

    - ja mu obicno dam neku igrackicu u ruke i onda se zabavlja s njom pa ima i vise strpljenja biti u poziciji za kakanje ili pisanje
    Upravo sam ovo htjela napisati.

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    dokle smijemo ici sa igranjem i skretanjem paznje na tuti/wc-u? ne zelim da zaboravi zasto smo zapravo tu i da je ovo trenutak za eliminaciju, a ne igranje.

  15. #15
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ja sam o tome neko vrijeme razmišljala, a onda sam se sjetila da i ja volim na wc-u pročitati novine.. Zašto onda da njemu ne dam igračku? Mislim da nema ništa loše u tome, iako u knjizi vjerojatno piše drugačije. Ja sam ionako kraj njega i govorim mu pišpiš ili kakakaka pa nemre zaboravit zašto je u toj pozi. A i zna već..

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Hm, Neva voli na tuti sisati, pisati/kakati i jos mi tutne nogu, jednu pa drugu, da ih ljubim. Doduse, ona ima skoro pa 16 mj., igracke su nam sada neizostavni dio. Ja sjedim na podu, nogama obgrlim tutu.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    odjednom pocne trljati oci sa rukicama(kao da mu se spava),to mi je pouzdano pisanje
    veselim se daljnjim trikovima

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Primijatila sam da ponekad bas odbija biti iznad wc skoljke, pa mu onda ponudim da to napravi iznad kade ili umivaonika.
    Ako nece ni to onda mu dam neki predmet ili igracku u ruke (ono sto si napisala, odvracanje paznje) i tada se smiri i najcesce obavi. Ako niti tada ne obavi onda sam ja negdje fulala i znaci da mu se stvarno se piski/kaka. Ne drzim ga nikad duze od 1 min. dok cekam da li ce obaviti ili nece. Po meni je tu granica.
    Sjecam se da je netko opisao (mozda Samaritanka) kako je njen klinac u jednom periodu vodio i svoje lutke piskiti/kakiti kada bi i on trebao ici.

  19. #19
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    s dragim igrackama je Karlo uvijek isao na wc. cak smo mu mi to sugerirali kad se neckao. Neki dino, autic ili bagercic, ili konj. To kad su stariji i ponu nanasati igracke super funkcionira.
    Inace nikad nismo sjedili na wc u nego smo isli hopsati ako kakia nije htjela van. To nam je ostalo do danas.

  20. #20
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    eh, da, vrlo vazan tip&trick: marama, sling, pouch... kad ga nosim u tome, gotovo da nema zapisavanja. ceka da ga izvadim van i onda se lijepo zapisa. jedino ako ga dugo ne vadim van a sila mu je, pustit ce u pelenu.

  21. #21
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    za noc je proka pronalazac pronasao super rjesenje ali vrijedi samo za decke, nazalost! plasticna casa! kad mu se pisa, podmetnem casu pod pisonju, dam znak i on se popisa u casu. ne moram ga micati ni nositi. ni nama tuta po noci ne dolazi u obzir, a da ga dizem i nosim do kade.... zijev, nema sanse. pisa 5-6 puta po noci, oko 5 vise ne znam za sebe i tad ga pustam da pisa u pelenu.
    alternativa je i pisanje u zamotanu tetra pelenu.

  22. #22
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    razmisljam, razmisljam,.. davno bilo. al sjetit cu se valjda jos cega.

    Zasad:
    - kad doji i onda stane, nekad pusti cicu i kao da se dekoncentrira. to je pisanje ili kakanje (kad je bila jako mala)
    - kad joj s fenom pusemo po nogama uvijek nam se popiskila u gace
    - u marami ako joj se piski napravi trzaj nogama, kao da podbode konja na kojem sjedi (a zapravo obujmila mene nogama oko struka)

    razmisljam i dalje..

    velike puse svim bezpelenasima, jedva cekam slijedece dijete. kazu da s drugim ide lakse i brze..

  23. #23
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Aqua, tebe sam čekala! Stvarno je vrijeme za novog/novu bezpelenaša/bezpelenašicu!

  24. #24
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Ej, kakva lijepa dobrodoslica

    (btw, klinac ti je presladak, bas mu pase ime, totalno je vedar!)

  25. #25
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    jos jedan tip&trick za cesto zapisavanje u gacama i zastitu tepiha : staviti ulozak od platnene pelene ili komad tetre (obicnu tetru sam razrezala na 4 dijela) ispred pisonje. na taj nacin, kad se popiski, vecinu popije tetra/ulozak, a hlace se taman toliko smoce da odmah primijetim da je mokar i trenutno reagiram, a dovoljno malo da se osuse u roku sat-dva. i nema lokvice.
    iako, dok je na plocicama, radije stavljam samo gace jer tako skuzi da mu curi po nogama i obrati vise paznje na to sto je upravo ucinio (recimo, stane tapkati po lokvi i razmazivati ju rukama )

  26. #26
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    I da, kad skužite da počinju piškiti, a da nisu u pozi i prilici za to (a možete skužiti po tome što se umire, pogled mutan i u daljini, lagano se lokvica širi po gaćama/hlačama) možete ih pokušati zaustaviti sa laganim "ej, čekaj, čekaj, ne tu". Nama je palilo, stala bi i pričekala pa piškila kasnije u pozi (ali sam morala stvarno brzo reagirati. S time da, ako je radila nešto zanimljivo, ponekad se nije dala maknuti od tamo pa bi ju ili ostavila bez prekidanja i pobrisala kasnije ili ju odnijela na tutu s mogućnosti da se ipak ne popiški do kraja).

    Imali smo i dileme jel to za nju dobro ili nije (to zaustavljanje), ali meni je to dosta spontano dolazilo pa često nisam imala baš ni izbora.
    Kak se vama čini, ok ili ne?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Ma svaka cast cure na trudu .Ja sa tri male ribice to ne bi mogla loviti na sve strane.Odusevile ste me po ko zna koji put.

  28. #28
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Felix, bilo bi zgodno da je trik s uloskom od pelene bio prije tu, ja mislila da mi je mama otkrila nesto nevjerojatno dobro i hvalim se okolo, kad ono ...
    Aqua, i meni to dolazi spontano i nemam pojma je li u redu.

    Moja je mama skuzila (a ja nemajka to nikad nisam primijetila!) da Lani pocrveni koza oko ociju kad ce piskiti/kakiti. Trenutno mi taj znak puno znaci, jer ona jos uvijek nema bas potrebu jasno dati do znanja (a ima skoro 16 mjeseci).

    Ja sam dosad uvijek primijecivala samo "posebno" sisanje palca i oslanjala se na neki unutarnji osjecaj.

  29. #29
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...evo,čitam...čitam... 8) ..i mi smo u fazi odvikavanja od pelena..ali on nikako da pita za odlazak na tutu.Wc školjku neće a na tuti obavi pi-pi kad ga ja postavim pa čekamo...-kake je bilo jednom ali isto na postavljanje...-jedino primjetim da kad se počne uvijati- trči po tutu!!!
    ...jučer je npr. stenjao "maiiikuuu,maikuuu"..a ja: :? ..pitam ga oće kake,pi-pi..-a on:neće!.. i naravno nakon par sekundi-eto napunio gaćice...hmmmm...-inače nama je ovo veliki napredak da uopće hoće na tutu jer je dugo odbijao i školjku i tutu i gaćice...
    JAKO ME ZANIMAJU TI ZNACI DA ĆE RADITI PI-PI I KAKE...

  30. #30
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Ajd' pomagajte-Karlo je upravo tutu katapultirao preko terase i razletila se u sto komadića-hitno tražimo novu tutu-imate neki link na netu za neku okej tutu a ad dostavljaju expresno?...možda sada neku neznam na kotačiće ili slično da mu bude zanimljiva?..sada smo imali na aligatorića,žutu,kupljenu u TL-aligatorić je sada bez zadnjih nogu..heh.... :shock:

  31. #31
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    JAKO ME ZANIMAJU TI ZNACI DA ĆE RADITI PI-PI I KAKE...
    Jednostavno ga skini. I gledaj kako izgleda kad piski ili kaka meni nikako nije islo dok sam ju drzala u pelenama, a kad sam ju skinula u roku od par dana sam skuzila kako to funkcionira. I naravno ponavljala pipi i kaka kad se obavljala doticna radnja (da beba "skuzi" kako mi to zovemo ).

  32. #32
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    lijepa tema. pokusati cu sa vasim savjetima i iskustvima, pa da i mi probamo. super ste cure!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    kod nas u poslednje vreme malo problema kad je piskenje u pitanju. Sem kad doji. Do sad je palio zvuk mlaza vode u lavabou, ali u poslednje vreme se najlakse ispiski kada ga spustim u lavabo pa on moze da sedi i igra se sa mlazov vode.
    A kad mi se ne da da se tako skvasi, onda ga spustim u banjicu(bez vode) i istog trenutka se popiski (ko kad se kupa).

  34. #34
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moj tip&trick je da mu/joj se da da se igra s kahlicom od pocetka (mom je to bila jedna od najdrazih igracaka, gurao ju je po stanu, baao..). sad ju sam nosi meni pod nos kada mu se piski. rijetko se hoce unutra pokakati, tako da se za to i dalje drzimo na mojim nogama ili iznad lavaboa/wc-a.
    neki dan dosao frend do mene i mi se zapricali, kad ja pogledam a mali sjedi na kahlici (doduse naopacke, tako da mu je ledni dio napred, kao kad sjednes na stolicu onako frajerski) s onom blazenom facom
    kakav je frajer ispao pred frendom, nema ni 14 mjeseci a sam se popne i popiski u kahlicu 8)

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno



  36. #36
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Kad joj se piski sidje s kreveta (otkad zna sama sici s kreveta). To najcesce radi pred nocno spavanje kad je i sisanje malo duze. Ne zeli ici spavati punog mjehura.


    I jos jedna fora koju sam primjetila par puta. Tutica nam stalno stoji u dnevnom boravku - igraonici. Kad joj se kaka stavi male igrackice u tuticu

  37. #37
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    joj Ariens
    moj je sinoć ima fotu nakon buđenja: popiša se u tutu, skužim da nije sve. igra se na krevetu, navlači toplovodne cijevi, počne pišat po zidu , MM ga uvati=piša u tetru, i onda još 3kapi u tutu grrrrrrrr

    il popiša se u tutut, siđe...odpuže, digne se i pogleda se prema dolj i pišššššššššššššššš po podu!! skoro po kompu

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Ariens prvotno napisa
    Kad joj se piski sidje s kreveta (otkad zna sama sici s kreveta).
    Ovako je i kod nas, ali ujutru. Koliko god da se ispiskio, najcesce kad sidje sa kreveta popiski se jos jednom.

    I vec duze vreme, kad stuca, piski mu se. Ne znam kakva je to povezanost, ali skoro ni jednom nije omanulo.

  39. #39
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    skoro po kompu
    Bilo je i toga kad je bila manja, a ja ju drzala u krilu i surfala forumom. Sva sreca komp ima posebno kuciste.


    Jos jedna fora koju sam zaboravila napisati. Zavuce se ispod stolice i popiski se. Cak i kad se igra makne se s tepiha i ode pod svoju stolicu (kao u svoj mini wc). To se rijetko dogadja (zato mi i je smijesno).

  40. #40
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    možda nije pravi topic, ali da ne otvaram novi.
    uspješno kakamo u wc već nekoliko dana i to uglavnom u ranim jutarnjim satima (kada se mami spava)
    danas smo bili cijeli dan na moru i zapitah se šbbkbb (šta bi bilo kad bi bilo, stari dobri poštar aca)?
    ok, možda neka posudica, ali puhao je jak vjetar i bilo je dosta hladno a bebač ima 6 tjedana.

  41. #41
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne kuzim tocno sta pitas, sta bi bilo kad bi se pokakio u more? ili gdje da ga stavis kakiti? ja sam k. stavljala gdje bi se nasla, kasnije bi zalila vodom ako bi trebalo. ili bi nosila posudicu koju bi kasnije isprala, ili bi samo otisla u obliznje grmlje, ili sjela na prvu klupu..

    posto mi je bilo bitno da imamo privatnost , kad bi sjela bi nas zaklonila kolicima da se ne vidi sta radimo (iako nikom stvarno ne bi palo na pamet da tu neka beba kaki i piski) ili bi netko stao ispred nas, ili bi se okrenula tamo gdje nema nikog.

  42. #42
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    istina, malo sam zakomplicirala pitanje
    gdje ga staviti da kaki si mi odgovorila, sad ostaje pitanje šta kada je hladno? (a nismo u gradu nego u prirodi)

  43. #43
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam svoje uredno stavljala i po zimi. pogotovo ako im je guza madu mojim koljenima, to ih grije, a i od tih par sekundi im nece biti nista. nekad su svi ljudi kakali na hladnoci. vjerujem da to nije nikakav bed.

    osim toga, moji su i gologuzi po doma, po podu, nisu nikad bili bolesni i tako.

  44. #44
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    oprostite ako sam fulala temu, ali trebam savjet iskusnih: miš je u pelenama ali od 6 mj. hvatamo kakenje, skoro bez greške. od tada ga i kod svakog presvlačenja stavljamo na nonu ili nastavak na wc-u i u početku je htio sjesti, pa nekad piški, nekad kaki, nekad ništa. mi ga pri tom pitamo, trebaš li piškiti/kakiti, pa kad sjedne kažem "pššš" i nekad piški. ali zadnjih... pa bar dva mjeseca, ako ne i više, ne da se posjesti na nonu ni na taj nastavak. ukoči se, ljuti se. ok. ne trebaš ništa, oblačimo pelenu.
    sad kako je vruće, ostavim ga bez pelene, pa ga ipak s vremena na vrijeme pitam treba li što ili ga pokušam staviti. on se ponaša isto, neće da sjedne, ljuti se, i onda se za 5min ili manje popiša na pod ili gdje je već
    zašto ga to toliko živcira? kako da uhvatimo to piškenje, a da ga ne "silim", da se ne ljuti? znakove ne prepoznajem. samo se umiri i piša.

  45. #45
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    vjerojatno mu se vise ne sjedi. tako je i s mojima. probaj ga ti drzati ili mu daj da pisa stojecki. ili mu daj nesto da ga zabavi, kod f. je sljakala vibrirajuca cetkica za zube, bez greske

  46. #46
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Nama naša mrva tek dolazi, ali svejedno pregledavam lagano topice, i ugledam ovaj. I ko da sam pala s Marsa, nisam nikad ni pomislila da se može bezpelenašiti, uvijek sam planirala pamučne pelene (one jednokratne mi ne padaju na pamet) ali bezpelenaštvo je LUDILO!

    Dao Bog da sve bude OK, budem vam se pridružila početkom 2010

  47. #47
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    prvo malo offtopic: rozagroza, jako mi je drago vidjeti da cekate bebicu!

    i evo jedna tehnika koju sam razvila zadnjih dana. bubica (vise) ne podnosi pelene (dobije osip, crvenilo, plikove :shock: ), tako da sam morala nesto izmislit da ne zapisava goste i rjesenje sam nasla u: najmanje gacice + platneni ulozak (za mame)!!!!
    jednostavno i djelotvorno a opet odmah skuzis da se upiskila, pa mijenjas gacice. meni je to super kada mi se nekad "ne da" ili "nemam vremena" a opet ima puno vise zraka i slobode nego u pelenama. sad kad polako stize hladnije vrijeme, preko toga samo vunene hlacice/strample i sve 5!

  48. #48
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    moj je još premali za bespelenaštvo. nema još mjesec dana.


    ali mu skužim po faci kad će kakati.
    i onda se napne. i prrrrljm...

    preslatko.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj Death-of-Art prvotno napisa
    moj je još premali za bespelenaštvo. nema još mjesec dana.


    ali mu skužim po faci kad će kakati.
    i onda se napne. i prrrrljm...

    preslatko.
    onda nije premali za bespelenaštvo

    on se tako trudi signalizirati, a ti ga ne doživljavaš

  50. #50
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    tako je. bezpelenastvo se prakticira od rodenja, iako nije bed ni kada se pocne kasnije.

    ja sam sa k. pocela od rodenja, prestala sam koristiti pelene sa 3-4 mjeseca (osim u posebnim prilikama). sad ima 15 mjeseci i nezgoda nemamo skoro nikad. ona je skroz suha danju i nocu kao odrasla osoba

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •