Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: Bezpelenastvo - tips&tricks

  1. #51
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    da, kad kakaju imaju onaj jako intelektualni pogled u daljinu

  2. #52
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    streberski citam i spremam se polako, iako imam iskustva sa S. nesto mi je sad malo frka posto cekamo curicu koliko ce biti drugacije
    RozaGroza bas mi je drago da te i ovde vidim

  3. #53
    Iz pera tate avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    43

    Početno

    Mi piškimo vani, u lavabo, kadu, tutu ili wc.
    Najdraže mu se popiškiti vani.
    Prednost lavaboa je što se vidimo preko ogledala pa vidim kakvog je raspoloženja te ga po potrebi mogu animirati.
    Za wc smo morali ga privikavat. Puno puta nosio sam ga sa sobom kad sam išao obavljati malu nuždu. On je gledao. Nakon nekog vremena i on je prihvatio wc kao ok mjesto gdje se može popiškiti.

    Danas smo bili na Sajmu beba i išli smo piškiti u wc. Bilo je previše buke, aparat za sušenje ruku bio je prebučan i mali je bio u strahu, nespreman odvojit se od mene za piškenje. Otišli smo van na parkiralište i popiškili se.

    Po meni glavna stvar kod bespelenaštva je da beba i roditelj u tome uživaju svaki tren. Ako on neće, iz bilo kojeg razloga, rađe ga pustim na miru pa nek me zapiša ak već nemre drugačije.

    Velika prednost bespelenaštva- lakše kakanje. Mali ima jednu stolicu ujutro, eventualno dve ali u slučaju da prva nije dovoljno velika. Puno je lakše kakati u čučnju nego ležećki u pelenu.

  4. #54
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    mi smo odlucili susiti na suncu pelene koje su samo popisane (ukoliko bi svaku pelenu oprali, ne vidim smanjivanje impakta na okolis). sad cemo vidjet kako ce to funkcionirat kad nestane sunca ali do sada nismo imali problema. uglavnom shvatili smo da je prakticiranje bp elinimiralo mnoge kozmeticke proizvode poput vlaznih maramica koje totalno isusuju prirodan filter. isto dok smo jos po noci stavljali jednokratnu pelenu, shvatili smo da moramo stavljati i kremu jer da jedno bez drugog ne ide. uglavnom kad jednom krenes s jednokratnima sve ti je potrebno, kad ih skines priroda radi cudesne stvari

  5. #55
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa
    uglavnom kad jednom krenes s jednokratnima sve ti je potrebno, kad ih skines priroda radi cudesne stvari
    potpisujem!!!!
    samo sto mnogi to ne znaju, jer nikad i ne pokusaju......uvijek sam se smijuckala kad bi mi jedna mama rekla, da su se danas bas fino "luftirali" bez pelene - cak 15 minuta!

  6. #56
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    da, kad je beba jos mala onda joj piskica ne smrdi pa mozes osusiti i kad se upiski, miris se uopce ne osjeti. mislim da im pocne smrditi pisalina kada pocnu jesti sol :/ .

    znam sada kad f. pobjegne malo u gace.. ajme, koji je to smrad, zeludac mi se okrene ona prava odrasla pisalina koja smrdi do zla boga, bljak

  7. #57
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    mi smo poceli s n. cca oko 2. mj. i to zbog grceva. kada bi je postavili u "pozu" puno lakse bi se pokakala. cak mi se cini da je u nekim segmentima bilo lakse kad je bila mala. iako sam primijetila da neki koji probaju prvi puta zakljuce da "gnjave dijete". stvar je u tome da dijete zbilja nekad ne zeli raditi one stvari koje smo mi zamislili ali to je samo zato sto je rijec o neprestanoj komunikaciji u kojoj ne nemoguce pogoditi svaki puta sta misle.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •