Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: dvoroga materica

  1. #1
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno dvoroga materica

    Jednom priliko moj doktor mi je rekao da je kod mene dvoroga matreica.čitala sam o tom na internetu ali se sve sveno na teoriju ima li neka od vas isti slučaj ili netko koga poznajete.Obzirom da mi već imamo problem sa spermiogramom MM interesira me jel mi i to pravi problem da zatrudnim. :? :? :?
    Javite svoja iskustva ili "nečija"

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Imam je iskustvo, ali nije bas da cu ti previse pomoci. Moje iskustvo je u tome da mi je to dijagnosticirala jedna pozata, iskusna privatna ginekologica i svu me isprestrasila. Izmedju ostalog, rekla mi je da su sanse za trudnocu i njen uredan tijek male, problemi prilikom poroda..takodjer, da uz taj poremecaj cesto se javljaju i drugi funkcionalni problemi...ne sjecam se tocno, bilo je to prije kojih 5-6g. Na svu srecu isla sam po drugo misljenje i ispostavilo se da ono sto je ta dr. dijagnosticirala kao dvorogu maternicu ustvari samo duboka brazda-oziljak koji je vjerojatno nastao kada sam prije desetak godina isla na "spaljivanje" ranice na maternici-postupak koji se radio radi cestih infekcija, navodno se danas bas ne preporuca.

    Potrazi i drugo misljenje, ali ako i ono potvrdi dijagnozu, opet ne znaci da nece sve biti OK. Drzim fige!

  3. #3
    jkruk1

    Početno

    draga laky, ja sam imala istu dijagnozu , sa još koje čime uz ta dva roga. da , istina je da je moguća trudnoća ali koja gotovo sigurno nebi došla do kraja kako treba. nemoj se previše brinuti, jer se to rješava laparaskopskom operacijom, nakon koje imaš tri mala šavića na stomaku koji brzo zarastu i nestanu. operacija je pod narkozom i nije ništa strašno. zato nemoj gubiti vrijeme, nego naprijed i sretno.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    263

    Početno

    evo ja lezala sa curom koja je imala dvorogu maternicu. Ona je rodila u 35. tjednu trudnoce zivu i zdravu curicu koja je sada prava mala lopovica SRETNO!!

  5. #5
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno hvala

    Hvala vam svima na odgovoru i ohrabrenju ,stratala sam s "Borbom" pa polako.....
    Pusa
    Veliki pozdrav

  6. #6

    Početno

    laky, i ja imam dvorogu maternicu i MM ima problema sa spermiogramaom. Bila sam na VV i Luči mi je odmah rekao da to nije problem i imao je pravo zatrudnjela sam kod drugog transfera (smrzlici). Trudnoća je prošla bez ikakvih problema i moje malo zlato sada ima 2. godine.

  7. #7
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    jkruk1, ne plasi zenu
    imam i ja, i mene su prepali sa raznim spontanima, prijevremenim porodima, teskom mogucnoscu zaceca, bla bla bla i znas sta-ama bas NISTA od toga nije bilo tocno. zacela potpuno normalno i rodila 1 dan prije termina, a sad sam i ponovno trudna
    zato, ne boj se!

  8. #8
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno :)

    hvala cure na odgovorima,spremam se kod Lučija ovih dana

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno

    Rizik kod dvorogih maternica za spontani pobacaj i prijevremeni porod je povecan, ali to samo po sebi nista ne znaci. Ja imam dvorogu maternicu, zanijela sam bez problema, ali nisam iznijela trudnocu do termina. U 28. tjednu su krenuli trudovi koje smo uspjesno smirivali lijekovima i mirovanjem do 36. tjedna kad sam rodila zdravu djevojcicu. Danas ima deset godina
    Puno srece ti zelim

  10. #10
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno ...

    Eto i ja sam jedna od njih...
    Trenutno u 32 tj. trudnoče, istina, trudnoča mi je bila rizična, cijelo vrijeme mirujem.
    Doktor mi je rekao da postoji rizik od spontanog pobačaja i prijevremenog poroda... Bila sam u bolnici nekoliko dana jer beba malo zaostaje u razvoju, no sad je sve ok, dobila sam dexametazon, kontroliram se svaka 2 tj....
    Takva maternica kod trudnoče predstavlja mali problemčić što se rizika tiče, ali ima mnogo žena koje ju imaju, pa imaju djecu i sve je k. Uskoro ću i ja biti jedna od njih :D

  11. #11
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno ...

    Eto i ja sam jedna od njih...
    Trenutno u 32 tj. trudnoče, istina, trudnoča mi je bila rizična, cijelo vrijeme mirujem.
    Doktor mi je rekao da postoji rizik od spontanog pobačaja i prijevremenog poroda... Bila sam u bolnici nekoliko dana jer beba malo zaostaje u razvoju, no sad je sve ok, dobila sam dexametazon, kontroliram se svaka 2 tj....
    Takva maternica kod trudnoče predstavlja mali problemčić što se rizika tiče, ali ima mnogo žena koje ju imaju, pa imaju djecu i sve je k. Uskoro ću i ja biti jedna od njih :D

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Razgovarala sam s doktorom i predložio mi je operaciju dok budem čakala IVF i pristala sam,suviše se bojim da mi se kad uspijem zatrudniti desi spontani ili slično ako to mogu spriječiti....

    Od cura sam čula a nije ništa strašno.


    Ovaj strah i sumnja je valjda profesionalna deformacija .Postoji vic o policajcima,što policajac radi kad ništa neradi?-sumnja

    tako i ja s mojom "bolesti" prevencijom rješavam.

    cure hvala na odgovooru

  13. #13
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Nisam vidjela da je ostao od radne kolegice automatski login(sve smo na rodi sa svoji problemima ) pa mi je komentar otišao pod njenim imenom.sorry
    sad ću kad dođem na smjenu uz prrimopredaju službe morati i login provjeravati

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja sam za (operaciju) . Ako se već boriš s neplodnošću, bolje je to riješiti pa jedna briga manje, drugačije je kad žena ostane trudna lako i prirodno, pa možda može ulazit u veće rizike, a di ćeš prolazit hormonsku terapiju i još o tome razmišljat ako uspije, mislim si ja.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    Dvoroga i sedlasta,isti problemi i eventualne komplikacije ili?

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da, ali umanjeni za bitan red veličine. Kod sedlaste tj. arkuatne je taj "rog" minimalan, tj. u začetku. Dvoroga je onako kao dobro zasječeno srce, a sedlasta onako srcoliki oblik u nastanku, ako me razumijete. Većina dr-ova kaže da se sedlasta tj. arkuatna ne operirava i da nije nikakav problem, čujem da su tek nedavno neki doktori kod nas počeli radit nekakvu inciziju da se proširi maternište kod arkuatne maternice, a dosad su mi uvijek govorili - to se ne operirava. Meni je npr. HSG rekao "dojam arkuatne maternice", a histeroskopija i laparoskopija - maternište uredne veličine - i nisu mi na tome ništa radili, tako da isto je upitno kako su ti dijagnosticirali sedlastu maternicu - je li to reklo više njih ili jedan itd. Ne bih se brinula ako imaš sedlastu, a nisi prošla recimo 5-6 transfera pa ne kuže u čemu je (osim eventualno u tome) stvar. Za dvorogu je druga situacija, da se radi o meni, ja bih to odmah operirala.

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da, za arkuatnu tj. sedlastu su meni rekli da ću malo teže zatrudnit, mislim da nisu spominjali pobačaje. Ali opet, naći ćeš sigurno milijun žena što su normalno ostale trudne, pa i IVF-om, sa arkuatnom maternicom. Nema ti tu jednoznačnih odgovora, nego ovisno o duljini trajanja neplodnosti se rješavaju jednoznačni pa prema manje jednoznačnim problemima, dok na kraju ne dođeš do imunologije kao "zadnje nade", recimo.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    Recimo da me gledalo njih 5 a uočilo njih dva. :/

    Hvala ina,sve ti nama znaš.

  19. #19
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    svakako i ja sam to odlučila jer neću riskirati a nadam se da ni oporavak nije dug

  20. #20
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno ...

    Ia ja bi, da sam na tvom mjesu, napravila operaciju... Naravno Dr. me pitao zašto to nisam napravila prije trudnoče, i da sam, pošto već imam takvu maternicu, trudnoču trebala planirati.

    Zato ću nakon poroda i oporavka i to srediti, jer ne žalim slijedeću trudnoču prolaziti sa ovakvim strahom kao i ovu. Sva sreća još malo i gotovo...ali ipak, devet mjeseci nije malo.

  21. #21
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    koliko to traje....to jest oporavak,nakon koliko mogu na IVF...mada ionako ću čekati na VV ...moj ginekolog mi preporučuje da to radim u Splitu u bolnici ali još neznam....kaže da se ujednoradi i laparoskopija...onda dvije muve jednim udarcem


    jao koliko pitanja i konstatacija,ovo vrijeme tmurno baš djeluje na mene,kao pijana sam a tlak mi spada...

  22. #22
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    moja frendica ima tu dvorogu maternicu i nedavno je imala spontani u 8om tjednu, ali joj nista nisu spominjali da se to moze operirat i da je uzrok ili prepreka za trudnocu (bila je na Merkuru)

    imate li vise info o tim operacijama u takvim slucajevima?

  23. #23
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    pujica ja sam imala histeroskpiju u kojoj je operativno napravljena resekcija septuma tj. djelomicne pregrade u maternici, jer je dr. Latin rekla da i to, izmedu ostaloga moze otezati zacece, a takoder uzrokovati i spontane pobacaje... To je relativno lagana operacija pod opcom anestezijom, a nakon 1-2 dana ides kuci.

  24. #24
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj enya22 prvotno napisa
    pujica ja sam imala histeroskpiju u kojoj je operativno napravljena resekcija septuma tj. djelomicne pregrade u maternici, jer je dr. Latin rekla da i to, izmedu ostaloga moze otezati zacece, a takoder uzrokovati i spontane pobacaje... To je relativno lagana operacija pod opcom anestezijom, a nakon 1-2 dana ides kuci.
    :D :D :D
    hvala na odgovoru.pujica nije mi jasno da joj nisu skrenuli tu mogućnost meni je doc odmah rekao.sreća pa postoji ovaj forum jer ja se sve više nalazim u onoj

    "Tek sam znam da ništa neznam!"

  25. #25
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    a nemam pojma, poslat cu joj link s ovim topicom pa se mozda i sama javi

    u svakom slucaju hvala na info

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    24

    Početno

    cao svima
    Mi radimo na bebi tek pet meseci,svi nalazi ok(hormoni,spermogram,sve)

    U petak mi je radjena LAPASCOPY + HYSTEROSCPY(vaginalno sve) i otkriveno je da mi je jedan jajovod pola zacepljen kao u paucini od jakih prehlada i upala jajnika,ali takodje i da mi materica ima u gornjem delu vece udubljenje nego sto bi trebalo,pa predpostavljam da je to slucaj dvoroge materice.

    Upozorena sam na rizike u mogucnoj trunoci,kao i na cinjenicu da mogu da zatrudnim i ovako ali mnogo mnogo teze,sanse su male.

    Tako da smo se definitivno odlucili za operaciju.ovako mi je objasnjeno,nadam se da sam dobro razumela:
    Posle menstruacije,21-vi dan da dodjem da mi daju neke inekcije(kao anestetici za matericu) a operacija sledi posle nedelju dana(bar tako mislim :? ) Operacija je jednostavna ide se isti dan kuci
    Pomenuto mi je da bi mi usput uradili laparoskopski i sredjivanje pomenutog jajovoda.Zatim sledi cekanje od 3 meseca :? :? :shock: u toku kojih ne smem da zatrudnim.
    Posle tri meseca dolazim na obican histeroskopski zahvat,naime bez anestezije uci ce unutra da samo vide da li je sve na mestu.
    Posle toga krece prica o inseminaciji.

    E sad,imam par pitanja:
    1.Da li se ovakva operacija radi vaginalno ili kroz stomak (mali rezovi)???
    2.Koliko ste cekali do prvog ne zasticenog odnosa posle operacije?
    3.Koliko vam je vremenski trebalo da uspete da zacnete posle ovakve operacije?

    Hvala najlepse unapred,ZAGRLJAJ

  27. #27
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ja sam radila histero i već taj mjesec sam imala odnose ,a to za 3 mjeseca nisam znala ...meni ej rečeno da mogu odmah slijedeći mjesac u postupak

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    24

    Početno

    Pa tako mi je receno,tri meseca moci cu da imam odnose ali ne smem da zatrudnim,verovatno sto ce mi biti odradjena i operacija i ciscenje jajovoda,ne znam....
    prvi put u zivotu da JEDVA CEKAM DA DOBIJEM kako bi mi brzo proslo pa da krenem sa pripremom za operaciju,hvala na odgovoru

  29. #29
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Evo i ja sam jedna od onih koja ima dvorogu maternicu
    MM ima malo sporije plivače.
    Ja sam prirodno ostala trudna, ali sam imala missed ab.
    Prije nekih 3 god ja sam bila na SD. i gore su mi rekli da kod mene operacija nije izvediva :?
    Da li mi možete mi reći gde ste vi radile operacije
    Htjela bi barem još jedno mišljenje nekog DR. koji je za to specijaliziran!

  30. #30
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ja sam je radila u Mostaru i uklonjen je septum ali jajovodi nisu sređeni jer nisu priralice nego anomalija ,umjesto da se šire na početku oni su skupljeni.ali obzirom na dg MM meni je nebitno to

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj nikka prvotno napisa
    Evo i ja sam jedna od onih koja ima dvorogu maternicu
    MM ima malo sporije plivače.
    Ja sam prirodno ostala trudna, ali sam imala missed ab.
    Prije nekih 3 god ja sam bila na SD. i gore su mi rekli da kod mene operacija nije izvediva :?
    zao mi je radi spontanog.....sta znaci SD?i zasto nije moguce raditi operaciju?

  32. #32
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    SD- bolnica Sveti Duh
    Operacija nije moguća zato sto ja nemam pregradu, ja imam maternicu u obliku jako zarezanog srca. I dr. smatra da je to jako rizična operacija :/
    Nisam baš previše odgovora dobila od njega bio je kratak i jasan
    Zato bih ja htjela mišljenje još nekog specijaliste

  33. #33
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    najbolje potraži još jedno mišljenje,nije ni kod mene bila pregrada nego neka polupregrada i srcolika maternica samo neznam u kojoj mjeri.meni su rekli da bi bas zog takve maternice i mogla imati spontani

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    24

    Početno

    ne znam da li sam dobro razumela....meni je ono udubljenje sa gornjeg dela materice mnogo vece nego sto i trebalo ,i savetovana mi je operacija.
    najbolje da se posavetujes sa jos par lekara,za second opinion,kako bi lakse resila problem

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Meni su takodjer dijagnosticirali dvorogu maternicu. Svoju dilemu oko toga da li je dvorogu maternicu potrebno operirati ili ne pokusala sam razrijesiti i uz pomoc ove rasprave.

    Na ovom mjestu bih zeljela upozoriti na to da nije isto govorimo li o dvorogoj maternici, sedlastoj maternici (tj. arkuatnog oblika) ili o septumu. Radi se o tri razlicite stvari i koliko sam ja uspijelo shvatiti septum je onaj koji se najcesce operira jednostavnim rezom, dok na primjer sedlasta maternica obicno nije prepreka zacecu. Veci problem moze predstavljati dvoroga maternica, jer je njena operacija slozenija i rizicnija. Medjutim, cak i u ovom slucaju sve ovisi o stupnju "deformacije" pa ni dvoroga maternica ne mora biti problem, kao sto je to recimo slucaj kod mene.

    Za postavljanje tocne dijagnoze potrebna je laparoskopija i histeroskopija.

  36. #36
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Ja nemam pregradu, već dva odvojena roga
    Bila sam na laparoskopiji i uglavnom rečeno mi je da se maternica kakvu imam ja ne operira
    Aurora da li možeš pogledati u povijest bolesti da li su ti napisali
    uterus bicornis ili didelphys E da i gde si ti radila laparaskopiju?

  37. #37
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    uterus bicornis kod mene

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    24

    Početno

    Evo mozda ovo pomogne nekome

    Postoji 5 tipova kongenitalnih anomalija:


    segmentna agenezija ili hipoplazija, zavisno od nivoa na kome se nalazi (vaginalna, cervikalna, fundusna, tubara, kombinovana)

    uterus unicornis ili jednoroga materica koja nastaje razvićem samo jedne strane Milerovih kanala, druga strana se ne razvija ili je rudimentarna. Tako se razlikuje prisustvo rudimentarnog roga koji je prilepljen za matericu razvijenu samo do jedne strane Milerovih kanala i koja može da sadrži endometrijum ili ne ili može postojati situacija da rudimentarnog roga i nema.

    Utuerus didelphus, kod njega je došlo do razvoja i spajanja Milerovih kanala, ali je središna pregrada u kompletu ostala, tako da postoji dupla materica, dupli cervix i može da postoji dupla vagina u većoj ili manjoj dužini u zavisnosti da li je došlo do izvesne resorpcije na nivou urogenitalne prečage

    Uterus bicornis ili dvoroga materica koja nastaje nepotpunim spajanjem Milerovih kanala pa u zavisnosti od toga koliko se oni nisu spojili, razlikuje se kompletno razdvajanje koje može da ide do unutrašnjeg materičnog ušća, parcijalno razvajanje kada se ono nalazi negde na sredini ili uterus arcuatus koji predstavlja najblaži oblik tog nespajanja.

    Uterus septus, gde je došlo do spajanja Milerovih kanala ali nje došlo do resorpcije bilo kompletne ili inkompletne. Ako postoji kompletna pregrada ona postoji do unutrašnjeg, po nekada i do spoljašnjeg materičnog ušća il inkompletna pregrada, koja deli materičnu šupljinu samo delimično.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj nikka prvotno napisa
    Ja nemam pregradu, već dva odvojena roga
    Bila sam na laparoskopiji i uglavnom rečeno mi je da se maternica kakvu imam ja ne operira
    Aurora da li možeš pogledati u povijest bolesti da li su ti napisali
    uterus bicornis ili didelphys E da i gde si ti radila laparaskopiju?
    Kod mene je Uterus bicornis. Za izraz didelphys sada prvi put cujem. Odmah idem vidit sto o tome kaze Wikipedia.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    24

    Početno

    eto Aurora ja sam gore napisala
    evo vam ceo sajt
    http://www.albaprokic.co.yu/sterilitet.html

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    E, da, zaboravih nikka, ja sam laparoskopiju i histeroskopiju radila u Rijeci.

  42. #42
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Kod mene je Uterus bicornis. Za izraz didelphys sada prvi put cujem. Odmah idem vidit sto o tome kaze Wikipedia. [/quote]

    I ja imam bicornis , a pitam zato što mi je dr. koji je radio prvu kiritažu napisao didelphys.
    Valjda tip malo pobrkao nazive

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    24

    Početno

    nikko bas se zeznuo i to ne malo...razlika je izmedju DUPLE i DVOROGE materice, sram ga bilo

  44. #44
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Inače on me kiritirao i probio mi maternicu
    toliko o njegovom znanju i sposobnosti....sramota!
    zaboravila sam reći da je taj dr. šef gin. odjela.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno

    pred nekolku dena imav abortus odnosno imam dvoroga materica koga otidov kaj maticnata mi kaza deka sum okolu sest nedeli trudn ama deka plodot ne e vo red . Otidov vo privatna bolnica i mi kazaa deka imam dvoroga matka i deka mora da se izvrsi abortus bidejci plodot treba dae vo sredina za da se razviva no toj bil samo na desnata strana i zatoa mi napravija abortus .Inaku ovaa mi bese prva bremenost i naodot bil uterus bicornis vo desen rog bremenost 17mm/6g.n nema embrion , nema yolk sac a levo se gledalo decidualna promena , a jajnicite mi se uredni sto znaci deka posle 3 meseci mozam da ostanam trudna povtorno sega sum podobro i primam terapija . Zatoa site sto imaat vakvi problemi da ne se plasat deka ce bide se vo red i deka povtorno se ostanuva trudna za nekolku meseci a i so primanje na terapija ce bide se dobro.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    1

    Početno

    I kod mene je dvoroga materica,dvije normalne trudnoce,prirodnim putem,prvo dijete rodila dan prije termina,sve ok,drugo dijete nakon 9 i pol mjeseci,14. dan poslije termina,isto sve ok fala Bogu,nikakvih komplikacija tijekom trudnoce,sve normala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •