Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: PMS

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    U članku nije riječ o PMS-u, nego o menstrualnim poremećajima, neplodnosti i ponavljanim pobačajima kod žena s nedostatnom razinom progesterona u lutealnoj fazi.

    Ima nas s PMSom koje nemamo drugih navedenih tegoba, pa mislim da se nedostatna razina progesterona baš i ne može navesti kao isključivi uzrok PMS-u. Na žalost, stvar je malo kompliciranija.

    U svakom slučaju, zagovornik sam svakodnevnog uzimanja megadoza C vitamina.

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    I ja bolujem od PMS-a. Nekad je to bilo prestrašno. Razdražljivost na entu potenciju, plačljivost, svadljivost, ma svi simptomi koje ste opisale su mi jako dobro poznati. Kod mene je i bio dijagnosticiran pad progesterona, a i ciklusi su mi trajali po 15 dana. Nakon terapije progesteronom ciklus mi se vratio u normalu. Ipak PMS je ostao iako je u zadnjih pola godine puno blaži. Ne znam da li to mogu pripisati uzimanju antioksidansa A,C,E i folne kiseline i promjeni prehrane... Ipak ciklus mi nekad traje 24, a nekad 28 dana. Čim se skrati imam strah da mi fali progesterona (želim trudnoću više no išta na svijetu)..I menstruacije su mi jako obilne, gotovo me je strah izlaziti u javnost 2. i 3. dan ciklusa. (Zna li možda netko mogući razlog tako obilnih menstruacija?)I još nešto; da li se čaj od vrkute može kupiti u običnoj apoteci (ili samo iu biljnoj?) Tnx!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    U članku nije riječ o PMS-u, nego o menstrualnim poremećajima, neplodnosti i ponavljanim pobačajima kod žena s nedostatnom razinom progesterona u lutealnoj fazi.
    i porastu progesterona kod žena koje piju c?!? a to, koliko vidim muči Anitu...


    (...)Levels of estrogen and progesterone were monitored for three menstrual cycles. The participants were randomly assigned to receive 750 mg of vitamin C per day or no treatment beginning at the onset of the third cycle of the study. During the third cycle, progesterone levels increased significantly in women receiving vitamin C but did not change in women receiving no treatment(...)

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Nemam sto izgubiti. Bacam se na dobar c vitamin! Twinlab?

  5. #55

    Početno

    kažu da su generički pripravci jednako djelatni..dakle, askorbinska kiselina u bilo kojem obliku..pitanje je samo da li se bolje resorbira u obliku tableta ili praška

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Nemam sto izgubiti. Bacam se na dobar c vitamin! Twinlab?
    ne, običnu askorbinsku kiselinu (dakle u prahu). proizvođača je puno, ima i naše pakiranje u vrećici od 200g.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    da se još nadovežem, kod megadoza nije baš dobro piti tablete, jer tablete sadržavaju neke sastojke koji se kod većih doza talože i mogu biti štetne.

    odmah ti preporučujem da kupiš i multivitamine i piješ ih usporedno.
    Kal je po meni najbolji.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Imam neku dm askorbinsku kiselinu u prahu, ali to nikako ne mogu ozbiljno shvatiti!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    ako ti piše da je l askorbinska kiselina i da je oko 98 ili 99% čista, onda je ok...
    nema ti baš neke razlike.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Ta DMova askorbinska kiselina je upravo to što trebaš. 14kn 100 grama. Ja je uzimam svakodnevno.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    ja pijem onu koju uvozi neka naša firma iz sesveta, u onoj nekoj grdoj vrećici. manje od 30 kn za 200g.

    svejedno je jer je čista askorbinska. bilo bi bitno da je buferirana ili ne 98 - 100% čista. ovak je to sve isto...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno Re: PMS

    Čitajući vaša iskustva i uspoređujući s mojima, skužila sam da imam jaaaaako izražen PMS. :shock:
    Tako da sam ponukana s tim malo istraživala po netu i zanimljiv mi je jedan detalj.
    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Puno sam istrazivala i dosla do zakljucka da se radi o nesrazmjeru estrogena/progesterona i u principu kod mene se vjerojatno radi o manjku progesterona. Citala sam i neke knjige koje povezuju i potrebu za secerom itd... koji čini stvar jos losijom, itd.
    Otisla sam ginekologu i sve mu ispricala naglasivsi da mi ne trebaju tablete za smirenje jer (osim sto me samo ljuti nesto sto me omamljuje) poanta je u tome da mora postojati nekakav fizicki uzrok zasto se to ponavlja ucestalo i zelim to rjesiti. Dao mi je Dabroston. Nisam ga zeljela piti iako sam ga podigla, jedno dva mjeseca. Onda sam toliko duboko zaglibila u slijedecem da sam shvatila da je vjerojatno bolje popiti to, nego ludjeti. Dan kasnije dobila sam m (4, 5 dana ranije nego bi da ga nisam popila, znaci preskocismo dane malih katastrofa).... . 3 mjeseca nakon uzimanja tih (ne bas puno) dabrostona ja zatrudnih (napokon!) sa Liamom! Opet sam naravno skoro imala spontani i pila jos tih dabrostona da sam izgledala kao zaba, ali uglavnom definitivno se pokazao manjak progesterona - sudeci po svemu.
    Na http://www.vitamini.hr/2869.aspx sam pronašla:
    Tijekom prve polovice ciklusa, razina hormona estrogena polagano raste. Razina estrogena snižava se u vrijeme ovulacije, no ponovo raste nakon ovulacije kada jajnici počinju proizvoditi hormon progesteron. Razina progesterona uravnotežuje se 7-10 dana nakon ovulacije, te počinje opadati, a najniža je netom prije mjesečnice.
    Na svakom siteu na kojem daju objašnjenja za simptome PMS-a kažu kako simptomi prestaju početkom mjesečnice, što i sama osjećam, tako kad zbrojim 2+2 dobijem da se simptomi javljaju u slučaju povečane količine progesterona.

  13. #63
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Ah da,da..PMS. Danas sam imala napadaje..MM-ova sporost me totalno izbaci iz takta i ne znam kak da si pomognem..
    Inace svaki drugi dan pijem tabletice mulitivitamina namjenjene trudnicama i dojiljama... mozda bi ipak prije neg pocne PMS trebala pit svakodnevno :/
    Ma ne znam,zivcira me sve to,a najvise me strah menopauze..kak se tek onda sve posemeri.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Možda bi nam bilo dobro da tražimo od države da nas kolektivno sa prvim znakovima menopauze kolektivno, sve žene, šalju psihićima bar da nam malo pomognu. Da bar sačuvamo međuljudske odnose..

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Svaka mi čast! 8) Već dva dana imam pms, ALI nisam se posvadala s prijateljima, s mužem, a mislim da sve u svemu ovaj svijet i moj život i nisu u tako lošem stanju! :D Normalna sam, normalna sam! :D

    Javim se ako dodje do promjena.

  16. #66
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    jucer mi je muz kasno dosao s puta, i nakon sto se nismo vidjeli cijeli dan, podragao me po vratu, a ja sam se odmakla jer mi je zasmetalo. Pa me odmah pitao: jel to opet to?

    citam ove vase savjete, i razmisljam. ali i osjecam neki otpor u sebi prema svemu sto bi mi moglo pomoci i ukloniti tegobe.
    Kao da na neki nacin cijenim svoj PMS.
    Naime, ja sad zivim prilicno urednim malogradjanskim zivotom, imam muza i djecu koje volim i sretna sam, radim nesto sto me zanima (ali nije bas neko ludilo), para imamo ni previse ni premalo, bolesni nismo, i nemam razloga za nesrecu i nezadovoljstvo. Zivim prebrzo da bih zastala i zamislila se oko nekih dubljih pitanja, da bih se osamila i udubila u nesto, i osjetila neku emociju koja ne spada u onaj svakodnevni dijapazon. Weltschmerz, sto je to? I nekad se osjecam kao da to nisam vise ona ista ja od prije nekoliko godina.
    Pa mi PMS dodje kao neki podsjetnik. Da sam jos uvijek ziva. Da mogu patiti, rasplakati se bezveze, pasti u totalni ocaj i osjecati da je sve krenulo naopako i da me nitko ne voli i da bih najradje da me nema.

    eto sad sam priznala.

    a s druge strane, mozda bi ipak bilo dobro da se malo 'reguliram'. Zao mi je djece i muza kad me moraju trpiti onakvu nenormalnu. Vecina svih nezeljenih incidenata (dernjanja, spotanja, pokusaja kaznjavanja, a nekad prije i po guzi) dogadja mi se bas u vrijeme pms-kriza

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    a zakaj...
    bas si ovo dobro opisala. I meni se čini da nije pms tu samo tako da nam zagorčava život, možda se upravo radi o nekakvoj potrebi da se "vratimo sebi", porazmislimo o sebi, doživimo neke djelove sebe koji su nam inače neprihvatljivi i ne uklapaju se u našu sliku nas samih itd itd.... Ima i u tome nešto. Ja sam recimo najkreativnija tijekom pms-a uvijek bila. Ili destruktivna i agresivna ili iznimno kreativna.

    Jedino sto sad definitivno znam jest da nezadovoljstvo/zadovoljstvo u zivotu nije uzrok pms/pms-free stanja. Jer bila sam nezadovoljna proslih godina jako i mislila sam da je u tome stvar, pa sam sad najsretnija na svijetu od kad se Liam rodio, pa čim se sjetila M doći sve je palo u vodu.. a ustvari je sve i dalje prelijepo.

    Najgori mi je komentar: "Pa daj, vidi malo, što to tebe USTVARI muči?"... Mene ustvari možda muči što bi svi ustvari željeli meni reći da ja imam problem koji nemam i to samo zato što im se ne svidja intenzitet mojih emocija.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Sad dok sam te citala nisam imala osjecaj da citam nego da se prisjecam sebe :/
    mene je napadala anksioznost..depresija..ponekad bi i pobjesnila mogu reci samo ako me sta spasilo to me spasava PMS FREE., fakat radi..
    Od kad pijem to nema vise bijesnih izljeva ljubomore, plača, razbijenih tanjura i svega ostalog sto je proizlazilo tih dana iz mene
    Čuj me sad zvučim kao glupa reklama za neki jeftini proizvod ali radi sta cu

  19. #69

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

  20. #70

    Početno

    Sa stranica Enciana:

    Upozorenje:
    PMS Free nije za trudnice i dojilje. Ne savjetuje se uzimanje uz hormonsku terapiju ili sa oralnim kontracepcijskim sredstvima.

    Mislim da nam disbalans hormona uzrokuje dojenje i veće lučenje prolaktina.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Virgo... ja sam bila disbalansirana i kad nisam dojila... tako da nije (samo) to.

    Hvala na upozorenju! Nesto slično sam već pokušala piti prije koju godinu. Ma... pleacebo je trajao do prve kritike.

  22. #72

    Početno

    Hehe.
    Meni su se simptomi anksioznosti jedno 10 puta pojačali nakon poroda.

    Ozbiljno razmišljam zavrnuti pipu...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa

    Najgori mi je komentar: "Pa daj, vidi malo, što to tebe USTVARI muči?"... Mene ustvari možda muči što bi svi ustvari željeli meni reći da ja imam problem koji nemam i to samo zato što im se ne svidja intenzitet mojih emocija.
    pa shvati sirote ljude koji te vole, zeno... nije da im se ne svidja intezitet tvojih emocija... nego intezitet tvojih emocija koje te bole...
    znas i sama da je teze vidjeti osobu koju volis da pati... radije bi sama patila umjesto nje..
    isto kao sto bi svoju srecu najradije podijelila/poklonila osobama koje volis, ne?

    no nis, kupi boksacku vrecu a dragima jasno reci da ti ne trebaju savjeti nego samo toplo rame za plakanje... i sve 5... ne?
    meni nije bilo... :/

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Lucky day.. znam.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Sve se pobrkalo. Bas ovdje gledam datum kad sam se pozalila zadnji put i dan nakon je sve stalo i m nije dosla i sad prije koji dan opet simptomi. Dojenje je stvarno pomutilo redovitost.

    Protjerat će me s ovom planeta, sigurna sam. Necu ulaziti u detalje... ali ovaj je ozbiljan i opasan pms. Ipak, samo da javim - svi su živi iz obitelji i muz nije pokrenuo brakorazvodnu parnicu, stoga.... imam se sa čime pohvaliti.

  26. #76
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Anita ... uopće ne znam kaj da napišem. Ubija me.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Tiwi..

    Ima jedna stvar koja mi je danas jaako pomogla. Počela sam raditi i naravno, izluđivalo me jer mi nije išlo, smirila sam se malo i vratila kad ono počne neka muha zujati, debela i grozna. Ubila sam je s takvim strašnim guštom da sam se preplašila same sebe. A bila je to neka tvrdokorna muha, lupam po njoj, a ona se i dalje trese. No, svu sam frustraciju usmjerila prema smrti jedne muhe i nakon trčanja po stolicama, probijanju u daleke točke, te konačni presudni udarac ispod stola - uspjela sam! :D Kako sam se dobro osjecala.

    Ako imas priliku, ubij muhu Tiwi.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa sta ti je muha kriva?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pa sta ti je muha kriva?
    Ma zujala je taman kad sam se lijepo ugnijezdila da počnem raditi.

    Ali zahvalna sam toj muhi, a također polako počinjem shvaćati boksače i to sve kako se ta negativna energija usmjeri i potroši u udarcu. Nema šanse da kad nemaš tu negativnost, možeš nekoga bezazleno prasnuti jer ti je to posao. Sad kužim. Ja sam danas na tu muhu projicirala svašta i hvala joj na tome. Nadam se da će se inkarnirati u mravića.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja inače ni mrava ne bi zgazila.

  31. #81
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Drage moje,
    definitivno sam i ja u vašem klubu.

    Nikad prije nisam imala tih problema al od prve menge nakon poroda stanje je koma.
    I da nisam naišla na ovaj topic ne bih ni bila svjesna da imam ozbiljan problem.Mislim kužila sam da ima veze s mengom, al eto ti dani su prolazili kako bi i došli i tak...Između ostalog nisam ni imala vremena previše razmišljati o tome.

    "U te dane" sam: ljuta, razdražljiva, plačljiva, boli me glava, ništa ne valja, s nikim mi se na priča, slatko se jede u enormnim količinama, neuračunjiva sam i što je najgore agresivna.
    Naravno da najviše strada MM.

    Kako ovdje čitam stvar se pogoršava s lošom ishranom i nekretanjem, dojenje- naravno da se odnosi i na mene!

    idem sad surfat još malo o tome...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja sam otkrila novu manifestaciju pms kod mene, par dana prije menge mi se cijeli dan tako povraća, da se u busu vozim s vrećicom pri ruci (iako nikad nisam...). Nije mi ni u trudnoći želudac došao tako pod grlo.

  33. #83
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    slatko se jede u enormnim količinama
    O da!!! Ima nas jos..

  34. #84

    Početno

    Kad čitam ovaj topic već zamišljam lik Al Bundyja koji bi nas prozvao

    PMSodzillama

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •