Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 293

Tema: budjenje svakih pola sata

  1. #1
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno budjenje svakih pola sata

    pisem nakon jos jedne doslovno neprospavane noci. mislila sam nastaviti na topicu o budjenju svakih sat vremena, ali ja bi bila sretna da se budi tako rijetko!
    sinoc se budio svakih 20-40min, a samo jednom se desilo da smo spavali cijelih sat i 10min, ne znam sto mu je to bilo svaki put je papao, nosili smo se, mijenjali pelene, ma smisljala sam sve sto bi ga moglo smiriti ali za pol sata - evo opet, budan i nervozan.
    uspavljivanja su opet postala teska, taman nesto kao zaspi dok skacem na lopti i dojim, i samo odjednom pocne vristati, izvijati se, nece cicu, ma ono :/ navecer recimo zaspi u 9, probudi se u pol 10 potpuno budan, nemos ga uspavati do pol 12 i tako... dnevna uspavljivanja isto znaju biti popracena vristanjem i izvijanjem. inace, dok je budan, staalno se smije, veseo je i razigran.
    i to tako manje vise traje zadnja dva tjedna. a prije toga, zadnja tri mjeseca, je budjenje svakih sat vremena, s ponekim prozorom odmaranja po ciglih 2 sata.
    znam, jedna od varijanti je baciti sat kroz prozor. ali kada ce to proci, buuuhuuuuuu?? jel stvar u zubicima? dosta on slini i tak, ali nist to ne izgleda kao da ce skoro, nije nateceno niti pokazuje da ga boli. doduse, zadnja dva tjedna ima mekanu stolicu, citam da to zna biti vezano za zube...
    luna mi je pokazala svjetlo na kraju tunela, veli da je njima proslo sa 6 mjeseci kad je izbio zub. ima li jos nespavacica sa slicnim iskustvom?

  2. #2
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    dobrodošla u klub bez crvenog tepiha
    klub s crvenim...očima

    marisa ima faze kad super spava i kad nikako ne spava
    sad smo u fazi: ne spava.

    zombijam po cijeli dan.

    prošli put sam riješila krizu tako što sam forsirala dojenje po danu i pred spavanje. nakon nekoliko dana, normaliziralo se.

    evo sad opet...

    mislim da sad s 7 mjeseci prolazi neku fazu: straha odvajanja od majke, jer ni tajino nosanje ne pomaže. inače ju on jednom po noći nosi i uspava.
    sinoć ni pod razno.

  3. #3
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    A da nisu zubići Felix? Meni se tako moja Ellica ponašala prije izbijanja prvih zubića

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Felix, što da ti kažem, samo ti šaljem veeeeeeeliku pusu podrške, znam kako je - nama je, uz cjelonoćno nacicavanje, veeeeeelik problem bio i uspavljivanje (po 2,3 sata), vrištanje na cici...Ajoj, nekoliko sam topica bila otvorila. I, doista, prestalo je s izbijanjem prvog zubića.

    Imao je nacicavanja i kod izbijanja gornjih jedinica (i ugriza, auuuuuuu), ali se to ne može usporediti s onjim što smo prolazili od njegovog 3. do 6. mjeseca.

    Još maaaaaaalo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    103

    Početno

    paaa, nama još uvijek traje ta faza, samo smo sada uspjeli doći do dva sata spavanja u komadu (nakon samo dvije godine )

  6. #6
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ša si došla strašit ženu
    imam i ja 3,5 pa šutim jer će:

    znam, jedna od varijanti je baciti se kroz prozor.

  7. #7
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Felix, mi smo imali tri takve noći pred par tjedana ali se to poklopilo s mojom želučanom virozom pa sam ja mislila da ni njoj nije dobro.
    Četvrti dan ujutro iznikao je zubić.

    Ali moram priznat da od tada ne spava onako super kao ranije, budi se barem jednom a nekad i dvaput. Ali to je sve još super.
    Zatim smo imali opet par lošijih noći i - bingo! Zub br. 2.

    Koliko ono još zubi treba izaći?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj lukica prvotno napisa
    paaa, nama još uvijek traje ta faza, samo smo sada uspjeli doći do dva sata spavanja u komadu (nakon samo dvije godine )
    nama još samo malo fali da da isto imamo dva sata, od šuba, a počinjem radit u ponedjeljak, jadna mi majka

  9. #9
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Jao Kejt.
    Ako te tješi, tako je i meni bilo s prvim ali zato drugi bebonja spava kao puh.

  10. #10
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Evo jedne utješne - sa točno 6mj. imala je fazu koja je trajala 5dana, tj. 5noći. Nije htjela spavati osim sa cicom u ustima ili ako sam imala sreće, koji put na meni. U tih 5dana sveukupno sam jedva skupila 8 sati sna.
    Prošlo je, nadam se da će tako bit i vama.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ha cuj, vjerovatno nesto je - skok u razvoju, zubici, separation anxiety...samo uvijek je nesto. ja imam dojam da sam se cijelu prvu godinu stalno tako pitala jel mozda ovo, jel mozda ono. jer nesto je uvijek bilo, nesto zbog cega smo svi imali crvene oci.
    a sad, ni sad nije puno bolje. evo me s trbuhom do nosa, a m. spava na meni kad nocu idem na wc (a idem barem 15 puta jer sam pred porodom) m. se ustane i vice "mamice, gdje si!!!", sta da ti kazem...

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    103

    Početno

    maaa sve će to jednom proći
    bit ćemo u mirovini i imaćemo vremena za spavanje koliko nam srce poželi

  13. #13
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ovu noć mm stavio papir i olovku kraj uzglavlja - ujutro čitam buđenja i cicanja: 20.45, 22.25, 22.55, 01.40, 03.30, 05.35, 06.15 (to je uobičajeno vrijeme buđenja)
    i tako nam je već danima, tjednima... nešto jače zadnjih tjedan dana - 3 zubića tek što nisu, pa se nadam da ćemo se vratit na staru shemu (2-3 cicanja po noći) kad oni probiju

    btw, kejt, ja radim već 2 mjeseca i nisam niš veći zombi kroz tjedan nego vikendom...

  14. #14
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Zijev

    Dakle, mi u dobrim noćima spavamo sat i pol do max dva u komadu. Ne sjećam se vše tih noći

    O zubima mi je zabranjeno pričat, nema ih, izlaze, al im se ne da. Malo mi se zna mantat i znam bit jako pospana, al sam već navikla.

    Nemam pojma s čim to ima veze, ali ako izađe zub i to se promijeni Bingo! (bw: imamo punih 8 mjeseci i nijednog jedinog a sve se već dugo bijeli..)

    Felix

  15. #15
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Sada vidim datum u potpisu
    Felix, sa 6 mjeseci bebe je i zadnji skok u razvoju. Možda je i to

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Neznam što reći osim da znam kako ti je jer je i kod nas slično
    Nadam se da će brzo proći

  17. #17
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    oj draga felix! sa točno 6. mjeseci i mi niš nismo spavali par dana radi skoka u razvoju. budila se doslovno svakih pola sata. pa se normaliziralo i svelo na 3-4 buđenja. inače, nakon tog skoka i nespavanja bila mi je skroz drugačija intelektualno ali i motorički. fakat se ne zove ta pojava skok bez razloga...

    imaš veliku i ti i tvoj prekrasni

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    64

    Početno

    A jooooj!!!!
    Nama je drugi zubić bio koma i bilo je puno buđenja po noći tak da vjerujem da je to ipak to.
    Drži se, mantram za brzi izlazak zubića I odmaraj prek dana kad on spava!!!!

  19. #19
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mantram za zubic - racionalan razlog nakon cijeg izbijanja bi trebalo biti bolje
    fala cure na podrsci, nadam se da ce trajati jos samo par tjedana. uvijek je lakse kad znas da ima jos patnika kao sto si ti

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    i ja bih nadodala da imam jednu takvu od 3,5 godine
    Malo je produžila spavanje, ali ništa nas ne može iznenaditi 8)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Jao Kejt.
    Ako te tješi, tako je i meni bilo s prvim ali zato drugi bebonja spava kao puh.
    Identična situacija... Miron se budio stalno prve dvije godine... i dobro se sjecham kako su mi objassnjavali da to traje 6 mjeseci, pa kad je napunio 6 onda su mi rekli godinu ali tek negdje sa dvije pune su se pocele desavati potpuno prospavane noci.

    Mak, s druge strane po svemu lici na svoga brata osim po spavanju. Bila sam naprosto iznenadjena, spavao je preko cijele nochi od kad se rodio. Bila sam iznenadjena :shock: ali i jako jako sretna .
    Sad kad je veci, dogadja se da se ponekad budi prije zore, ali samo ga prebacim kod sebe (njegov krevetic je odmah do naseg), malo ciki i pajki dalje do jutra.
    Jeste probali zajednicko spavanje?

    Zao mi je... znam kako mozes biti isfrustrirana ako nemas dovoljno kontinuiranog sna... to se odrazi na svemu nakon nekog vremena...

    Drzim da se dokopate mirna sna.

  22. #22
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    mantram za zubic - racionalan razlog nakon cijeg izbijanja bi trebalo biti bolje
    Da, ali neće zeko imati samo jedan zubic ...
    P.S. Znam kao ti je, nama izbijaju već cca 5 mjeseci.

  23. #23
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    fala cure na podrsci, nadam se da ce trajati jos samo par tjedana. uvijek je lakse kad znas da ima jos patnika kao sto si ti
    ima nas draga jos, ima. samo ja ti bas nisam svjetli primjer - zach i sa 13 mjeseci starosti ponekad zna imati takve noci...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    mantram za zubic - racionalan razlog nakon cijeg izbijanja bi trebalo biti bolje
    fala cure na podrsci, nadam se da ce trajati jos samo par tjedana. uvijek je lakse kad znas da ima jos patnika kao sto si ti
    jel spava s vama?

    Mi smo sve probleme s buđenjem po noći riješili tako da Doru odmah nakon prvog buđenja preselim k sebi u krevet i onda tako spavamo. Probudi se eventualno još 1-2 puta....

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj feri prvotno napisa
    Jao Kejt. ... Jeste probali zajednicko spavanje?
    Odavno, inače bi' kolabirala, generalno

  26. #26
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Evo samo da se prijavimo i tu (pisah na proljetnicama) i kod nas je krenulo svakih 20 minuta :zijev:


  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    ima nas draga jos, ima. samo ja ti bas nisam svjetli primjer - zach i sa 13 mjeseci starosti ponekad zna imati takve noci...
    potpisujem!

    priznajem, zna se dogoditi da se probudi samo 3-4 puta, ali i ove noći sa po svakih pol sata- sat se događaju...
    ima 13,5 mjeseci i nisu zubi u pitanju...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Felix, ako moze biti ikakva utjeha.... bebe iz plemena Khoisan (Bushmani na jugu Afrike) doje, navodno, u prosjeku svakih 10 minuta.

  29. #29
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ponekad pomislim
    eh da sam bar u plemenu Khoisan
    imala bih 10 minuta sise za sebe

  30. #30
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    mamita,
    moram te potpisati!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno



    najbolje je kad me netko pita kako često Vito jede...nemam pojma jer on cica cijelu noć a ja ga samo prebacujem s jedne na drugu, spavam u položaju banana, a tako se i osjećam kad se "probudim" i jeeedva ustanem na noge...al proći će

  32. #32
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cure
    btw da primijetim sve neki novi preslatki avatari!
    da, spavamo zajedno cijelu noc. ne usudjujem se pomisliti kako bi izgledala da nije tako
    sinoc je bilo maalo bolje, do 5 se budio samo svakih sat vremena, nakon toga nije bilo previse spavanja. a popodne je cikio cijeli sat vremena prije spavanja! :shock: bas ono, vukao kao novorodjence. izgleda da je stvarno skok u razvoju, mozda bih trebala poceti s dohranom (mislila sam iduci tjedan ili onaj tamo iza)

  33. #33
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    sinoc opet pakao, nisam zaspala sve do 4 ujutro jer je stalno nesto bilo, papanje ili pelena ili samo kmecanje, nikako da ulovim pola sata u miru da mogu zaspati. naravno, ujutro budjenje u 7 i sad sam totalno strgana. a dan je tek poceo.

  34. #34
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    drš´se, bit će bolje jednog dana

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Poreč
    Postovi
    29

    Početno

    Drage moje mame,
    evo čitam što pišete, jer me na to natjerala prva, stvarno nemoguća noć. Ja sam mama blizanaca koji sada imaju 5 mjeseci. Najveći nam je problem uspavljivanje koje je jućer trajalo do ponoći. Inače mi idu spavati oko 8. Nakon pola sata probudi se Nina i to već mjesec i nešto traje. Vriska i plač pa na kraju popustim i uspavam ju na cici. Ne bih si željela takvo uspavljivanje zauvijek. Cice me već bole, al to znate i same. Pročitala sam neke članke o samo uspavljivanju pa ću probati i tako i ono ako plače ispod 2 sata nije gladno samo traži pažnju i sl. malo podragati pa će zaspati ponovno. Hajde probat ću i to. No nije to jedini problem, ako ja pustim jedno da plaće i da se samo uspava što je sa drugim. Znate li vi kako u gluho doba noći zvuči kada dvoje male djece vrišti? Nekako mi je lakše kada vidim da mame jednog djeteta imaju probleme gotovo jednake kao i ja, mama troje. Moj je Karlo prospavao prvu cijelu noć sa cca godinu i pol i od tada je, recimo o.k. KOji puta traži mlijeko u sred noći, ali i to se reduciralo.
    Ako netko ima kakav bolji prijedlog ili savjet, unaprijed ću se zahvaliti.
    Još jedna - mama zombi!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Poreč
    Postovi
    29

    Početno

    Ako što pomogne, pročitajte ovaj tekst, ovako zvuči dobro no kako je u praksi?
    http://www.mameibebe.net/dijete/spavanje.asp

  37. #37
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni se ne svidja taj tekst :/

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    mi smo isto prosli takvu,besanu fazu u doba kad je m. imao oko 6 mjeseci.bilo je predbozicno doba i citave noci sam slusala neku religioznu stanicu sa svetim pjesmama i nakon pocetne muke oko takvog ritma sam naposlijetku prihvatila to kao takvo i vise se nisam pitala zasto se zbiva(koji je uzrok)vec sam se ugodno namjestila u krevetu i dojila,ili pak ga lagano nunala u narucju.Redovito bismo malo konkretnije zaspali u doba kada bi ptice pocele svoju jutarnju pjesmu.
    Tu doista pomaze izbaciti sat iz sobe i zagledati se u mjesec kako to vec lijepo opisuje Ingrid Bauer u svojoj knjizi.
    i Felix,onu vecer na sastanku u gnijezdu nisam ti stigla reci kako imas prekrasno dijete,i kako vedro sve oko sebe gleda
    u svakom slucaju,sve ce to proci..
    kuki,tebi puno strpljenja zelim.mozda bi pomoglo da otvoris temu vezano uza blizance,ovako one iskusne mozda previde tvoj post

  39. #39

    Početno

    felix ja ne spavam vec 12 godina u komadu...budjenja su od po sat i pol, a zna se desit i neprospavana noc....i to, ko bi reko, s vecom djecom..

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    ni meni se tekst ne svidja, ali nije ni upola strasan kao savjeti Gine Ford.
    a ona suvereno vlada ovim prostorima

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    nesto iz drugacijeg smjera
    http://www.sarahjbuckley.com/article...ghts-sleep.htm

    u opsirnoj verziji istoga koja je u knjizi Gentle Birth, Gentle Mothering, govori kako joj je netko rekao da sa djetetom koje se nocu stalno budi (i doji) ima priliku za najkorisniju vjezbu u zivotu i to potpuno besplatno: jacanja ljubavi, predanosti i strpljenja
    Meni je to bilo bas dobro sjelo u neko doba
    (oko 30. mjeseca )

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    I ja prijavljujem miša nespavalicu! Ali prezivjet cemo.. nije tako strasno, sigurno postoji neki razlog (zub ili whatever) i proci ce za koji dan vec! Treba ostati pozitivan. 8)

    Ja sam odradila svoje s Omi. 2,5 godine nespavanja vise od 1,5h u komadu! S njom je tako bilo od prvog dana.....

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    97

    Početno

    Dakle, evo me ovdje. Nakon što sam greškom otvorila topic s istim naslovom. Vjerojatno ste pročitale da i moja Lu neda mami mira po noći i da se budi svako malo. Eto sinoć je odlučila otići spavati u pola jedanaest, pa sam si dala oduška i malo surfala po netu (koja pogreška!!!!!!!!!), a trebala sam zapravo otići spavati sa njom. I naravno da sam promrznuta, jer sam pametno ugasila grijanje, legla u krevet u pola dva, nisam se stigla niti ugrijati, kad evo Lu skaće u kinderbetu i zove cicu. Ništa, dignem se, smrznem se, ponovno, Lu zaspi, ja se ušuškam pod poplun i evo nje opet. Dakle, nacicavala se do pola četiri, zatim je zaspala i u četiri je opet bila budna jer ju je probudio mm kad je, odspavajući dobar dio noći u dnevnom boravku i fino odmoren, ušao u sobu i SLUČAJNO svojim dugim nogama zapeo za staklena vrata koja su, naravno, fino lupila po zidu i stvorila milozvučan ton!!!! (nisu se razbila). I tako se Lu odlučila igrati, ali ne sa tatom koji se fino naspavao, nego sa mamom koja se nije ni zagrijala. Uh, probala sam se sakriti ispod popluna, ali me je našla i čupala me za kosu. Probala sam joj pjevati, ali ni to nije išlo, više ni sama ne znam što sam sve probala i na kraju mi je uspjelo opet je uspavati. Šusnula sam je u kinderbet i stisnula se uz muža i spavala do sedam. Dakle, puna dva sata sna! Danas se nisam ni našminkala, toliko sam umorna. I da nema svih vas tu, ne znam kako bi izdržala. Zato vam svima puno hvala što postojite.
    Sada trenutačno moja Lu pokušava tipkati uz mene.
    PS. Na koji naćin da Vam je predstavim. Kako da stavim slikicu?

  44. #44
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Gdja K., poznata su mi te rane jutarnje igre, ali to ce brzo proci. Zach se znao probuditi u 5 ujutro oran za igru, ali je to nakon nekih 7-8 mjeseci prestalo. ako se sada probudi, to znaci da ga ne sto muci.

    Citiraj Gdja K. prvotno napisa
    PS. Na koji naćin da Vam je predstavim. Kako da stavim slikicu?
    klikni na svoj 'profil' i onda pronadji na dnu opciju 'uploadajte avatar sa racunara'. mislim da slikica ne bi smjela biti veca od 2 KB.

  45. #45
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    kad sam zapocela ovaj topic, mislila sam da ne moze biti gore.

    e pa moze

    osjecam se ko krpa. istrosena, izlizana, iscijedjena i bacena u zapecak. totalno sam iscrpljena, fizicki i psihicki. neki privatni, bracni, prijateljski, intelektualni, kakogod zivot, uopce ne postoji.

    no, da pocnem s pohvalom. prosli tjedan me copila viroza s temperaturom, dva dana je bilo bas gadno. ja sam od onih tipova koji ne podnose temperaturu, 37c me obori s nogu a na 38c pisem oporuku. e pa imala sam 38 i jedva sam hodala a kamoli da bih njega mogla dici. malo mi je mama dosla pomoci ali uglavnom sam bila sama, jer kako to uvijek biva, muz je cijeli tjedan bio na putu. i moje zlatno dijete je bilo prekrasno. spavao je 16h dnevno, i ja zajedno s njim, a inace se igrao pokraj mene u krevetu a ja sam mu dodavala igracke. nosala sam ga samo za uspavljivanje. ma

    i jos k tome, odlucila sam se ne zamarati s bezpelenastvom obzirom da sam bolesna, ali on je poceo davati znakove i cekati da ga stavim na tutu, tako da imam manje pelena za prati nego prije i bas fino suradjujemo.

    u cetvrtak sam dozivjela i nagovjestaj svjetla na kraju tunela. budio se svakih 2-3 sata po noci. :shock: ujutro sam se probudila svjeza i odmorna, nisam znala sto me spopalo. iducu noc se nije ponovilo, ali da pokucam u drvo, vise se ne budi svakih pola sata nocu :D

    mislim da znam sto je bio dio razloga. prevruce mu je. ovi u toplani su nenormalno zahajcali a vani uopce nije hladno. ugasila sam radijator pokraj kreveta i prozori su stalno otvoreni (iako u stanu radi samo jedan radijator, nikad nije ispod 23,5c). spava u tankoj majici i peleni. nastojim ga drzati sto vise vani na zraku. sve mu to jako pase. poceo je piti i vodu (nisam jos pocela s dohranom, planiram ovih dana) i gusta.

    AAALIII

    inace je nemoguc. ne znam sto mu je. cijeli dan je nervozan, nikako se ne moze smiriti, nije zadovoljan ni kad ga nosam, a uspavljivanja su postala toootalna nocna mora. histericno vristanje, izvijanje, plakanje, zavijanje... i nikako ga smiriti. sve sto je dosad palilo - nista. ne znam kako uopce uspije zaspati. a to navecer bude tek nesto prije ponoci. s tim da po danu spava ceeetiri puta (da, jos uvijek!) i svaki bozji put imamo seansu pola sata skakanja na lopti pa jos pola sata lezanja na krevetu s cicom u ustima. plus navecer, kad je najgore. taman ga uspavam, stavim na krevet, samo odjednom pocne vristati iz cista mira i jupi! sve isponova...

    meni stvarno, ali stvarno nije jasno kako ljudi s dvoje male djece funkcioniraju. cisto fizicki, imam 5-6 uspavljivanja po sat vremena dnevno. to je 5-6 sati koje ne mogu potrositi drugacije. kako ista stici? boljom organizacijom? manje sna? ne kuzim...

    pokusala sam sinoc otici s njim u marami u setnju. super je bilo. umirio se za tren, malo papao, uskoro ispljunuo bradavicu iz usta i mirno zaspao. odlicno. ali. mi smo na 12. katu. svjetlo na stubistu, lift, ulazak u stan, ja se moram skinuti, njega izvaditi iz marame, a sto je najgore i njega skinuti jer mu je prevruce, nema sanse da se ne probudi. histerican i placljiv. i opet nisam dobila nista.

    zubi? jos ni z.

    eto... cari roditeljstva.

    uh, bas sam oduzila al trebalo mi je...

  46. #46
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    inace je nemoguc. ne znam sto mu je. cijeli dan je nervozan, nikako se ne moze smiriti, nije zadovoljan ni kad ga nosam, a uspavljivanja su postala toootalna nocna mora. histericno vristanje, izvijanje, plakanje, zavijanje... i nikako ga smiriti. sve sto je dosad palilo - nista. ne znam kako uopce uspije zaspati. a to navecer bude tek nesto prije ponoci.
    zubi? jos ni z.
    Joooj Felix, nemam uopće snage pisati - ova krpa može samo kvotati i smijat se iz očaja... Nemam pojma kaj se događa ali ja se ipak nadam da su zubi.. iako, još niš..


  47. #47
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    A ja mislila kako je meni teško .

    Nikola je od prvog dana, ajd možda od prvog tjedna plačljiv. Po cijeli dan nosanje, ništa marama, ništa kolica (kolica ajd pomalo) i cendranje neprestano. Imali smo par noći nosanja, buđenja u zoru, oko 4h. Ne zna se igrati, ne želi se igrati, spustiti se u ležeći položaj = vrištanje...čak ni na trbuh. Spavanje na rukama... i onda se to malo smirilo, mislim da je malo odrastao i počeo ga je zanimati svijet okolo.
    I onda se opet pogoršalo i pretvorilo u vrištanje, nosanje i vrištanje od 40min :shock: ...i dobio je zubić, s 3,5 mjeseci. I opet se smirio malo i onda je počelo navečer. Po danu opet 95% vremena nosanje, on težak 8kg, ruke otpadaju. Po noći se uspava nekako, ali za pola sata-sat budi se plačući dok ne dođe cica i odmah zaspi i tako ja odem, on odspava još pola sata i opet zove. I tako sve dok ne dođemo u krevet. Onda sam ga uspjela naučiti na maramu, ajme spasa i za mene i za njega. Poslije marame je zadovoljniji. Za uspavljivanje smo skužili da ga trebamo samo stisnuti uz sebe, pustiti muziku i malo pronosati... .
    Nema tu nikakvog rada ni danju (ručak kuham jednom rukom što mogu, a kad spava ukradem mu 15min za pripremu) jer spava kratko i samo ako sam i ja s njim, a više ni po noći jer se budi i oko pola2 i oko pola5 s plakanjem (prije je bilo samo dojenje koje nisam ni skužila).
    AALIII
    iza svakog pogoršanja i krize došlo je i olakšanje. Sad se nosamo u marami, igramo, valjamo na krevetu, nije mi više stalno na rukama. Prekjučer smo dobili i treći zub, gornja jedinica...možda zato plače po noći.


    Felix, sigurno će proći!
    ~~~~~~~~~~~~~~~

  48. #48
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa

    eto... cari roditeljstva.
    Ovo je i naša omiljena rečenica u kriznim situacijama.

  49. #49
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    sinoc je uz samo 20min uspavljivanja zaspao u pola 10 :shock:
    sva sretna, sva u strahu (opravdanom) da nada bude uzaludna, idem razmisljat stooo sve mozemo raditi kad imamo ovako poklonjenu vecer.

    naravno, oko 10 se probudio s vriskom i onda smo do ponoci imali show. homeopatija nije pomogla. kad je napokon zaspao u ponoc i 15, otisla sam malo ridati u kupaonicu i zakljucila da nam je ovo zadnje dijete, nemam snage sve ovo prolaziti

    od zubica i dalje ni z, nista nije oteceno a kamoli da se bijeli. izgleda isto kao i prije 3 mjeseca.

  50. #50
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    naravno, oko 10 se probudio s vriskom i onda smo do ponoci imali show. homeopatija nije pomogla. kad je napokon zaspao u ponoc i 15, otisla sam malo ridati u kupaonicu i zakljucila da nam je ovo zadnje dijete, nemam snage sve ovo prolaziti

    od zubica i dalje ni z, nista nije oteceno a kamoli da se bijeli. izgleda isto kao i prije 3 mjeseca.
    Ne želim te dodatno demoralizirati, ali kod nas je tako već oko mjesec i pol i isto se još ne vidi niti jedan zubić. S tim da je na početku vrištanja bilo manje i bile su pauze od par dana, a zadnjih nekoliko dana je puno glasniji, duže ga boli i svaki dan se ponavlja... ali sad mu baš osjetim natečenost na mjestu trojke, dakle, napredujemo Prije bi se malo smirio kad bih mu masirala gelom, ali sad ni to ne pomaže... mislim da se više smirio zbog iznenađenja nego zbog nekog efekta.

    Ali, naravno da imaš snage i naravno da ćeš sve zaboraviti onog trena kad ti se nasmiješi Jer to valjda i jesu čari roditeljstva - tako se lako ono teško zaboravi.

    Da, Tin spava već 45 minuta, zato optimizam

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •