Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Atopijski dermatitis - što mislite vi navudreni na prirodu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    99

    Početno Atopijski dermatitis - što mislite vi navudreni na prirodu?

    Baš sam jučer s Gabicom bila kod doktora. Za otoke grozomorno suhe kože na nogama konstatirao je da se radi o atopisjkom dermaittisu. Preporučionam je nekakvu francusku medicinsku kotzmetiku, kupku i kremu, i stvarno se stanje poboljšalo. Baš me zanima kako će biti kad završimo terapiju.

    Pišam vam cijelu štoriju, jer me zanima, ako među vama ima netko tko je, onako, malo holistički orijentiran, da mi kaže zašto do toga uopće dolazi. Koliko sam shvatila dermatitisima je teško ući u trag, dr. mi je odgovorio da ne zna zašto do njih dolazi i uvjerena sam da je to reakcija organizma na nešto, od hrane do prilika u kojima živimo.

    Zna li netko više o tome?

  2. #2
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno Re: Atopijski dermatitis - što mislite vi navudreni na priro

    Citiraj kulenova_seka prvotno napisa
    reakcija organizma na nešto, od hrane do prilika u kojima živimo.

    Sama si odgovorila.
    Dermatitis najcesce ima uzrocnike posebne za svakoga i svatko ih treba otkriti ili alergoloskim testiranjem, ili metodama eliminacije najcescih uzrocnika.
    Al imas fakat dosta topica o tome sa zaista dosta informacija.

  3. #3
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    nama se pojavio nakon zadnjeg cjepiva sa 6 mj
    do tad je bio poprilično kljukan raznim cjepivima

    borimo se homeopatijom (čistimo organizam od žive i ostalog smeća iz dotičnih cjepiva) i funkcionira
    dakle, tijelo reagira alergično na bezazlene tvari, kao što su neke namirnice jer je teško zatrovano
    kad ukloniš otrov, reakcija nestaje


    sretno!

  4. #4
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Ja sam sasvim slucajno naletila na dobru terapiju za atopijski dermatitis sa kojim se borimo vec preko tri godine.
    Naime, pocela sam piti ulje noćurka zbog problema sa PMS-om. Kako F doji, proucila sam malo literaturu da joj slucajno taj nocurak ne naskodi. Ispostavilo se da se ta biljka koristi takodjer i za ekceme. U nekoj htvatskoj literaturi biljku nazivaji i pupoljka (Oenothera biennis L. , Oenotheraceae, Onagraceae) I AD se poceo povlaciti nekako u isto vrijeme, iako u ovo godisnje doba obicno podivlja. Dr Theiss ima i kremu od nocurka za AD, no primjetila sam da AD opet podivlja ako mazem kremom i prestanem piti kapsule.
    Na Srebrnjaku joj nije bila nadjena nikakva alergija.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Aries i ja sam povezala pogoršanje Rokovog neurodermitisa sa cijepljenjem.

    Naime, prošle godine je bilo sve super, a bila je i puno hladnija zima, a ove godine, odmah nakon cijepljenja s 3,5 g. mu je buknulo.

    Mi neurodermitis, kao što sam pisala na nekim drugim temama, držimo pod kontrolom pripravcima iz Naftalana, odnosno kupanjem u njihovom ulju koje dodajemo u čaj od lipovog cvijeta i u tome ga kupamo.

    Od kad to koristimo, nismo niti jednom više upotrebili kortikosteroidnu kremu, a jedan period je imao otvorene rane i stvarno je bilo koma.

  6. #6
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    jedan period je imao otvorene rane i stvarno je bilo koma.
    Svratih na ovaj topik jer moja mama ima otvorene rane na rukama i koma je; njena doktorica joj je dala neku kortikosteroidnu kremu i zastitne rukavice (pamucne), no nista ne funkcionira.

    Mozes li mi molim te napisati vise o tim pripravcima od Naftalana, kako se nanose na otvorene rane, itd.?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Elly ja sam od pedijatrice tražila uputnicu za dermatologa u Naftalanu, i to smo išli kod dr. Skrbin, i nakon pregleda je ona propisala terapiju.
    Kad je bio u koma fazi jedan dan je koristio njihovu kremu, drugi dan kortikosteroidnu, i kad smo zalječili tu akutnu fazu, odonda više nije bio na kortikosteroidima.

    I MM-ova teta je imala otvorene rane, isto se naručila kod dr. Skrbin, ako hoćeš pošaljem ti broj telefona na PP, i sad joj je puno bolje.

    Svakako da bi koristila njihove proizvode prvo treba otić u Naftalan na pregled, znači može na uputnicu, a može i platit mislim da je pregled cca 150,00 kuna, i krema i ulje su još tolko (oni se plaćaju). Al može pitat kolko je pregled kad se naručuje.

  8. #8
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    I MM-ova teta je imala otvorene rane, isto se naručila kod dr. Skrbin, ako hoćeš pošaljem ti broj telefona na PP, i sad joj je puno bolje.
    Molim te, posalji mi sve detalje na PP (mi nismo u Zagrebu ali cesto dolazimo, posebno moja mama, pa mi napisi sve - gdje je to, broj telefona i sve cega se sjetis). Puno ti hvala!

  9. #9
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Ely imaš i u ljekarnama za kupiti labolan kremu i gel unutra ima
    naftalana i kaže tko je proba da je jako dobro a ne šteti za razliku
    od kortikosteroida

  10. #10
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Ely imaš i u ljekarnama za kupiti labolan kremu i gel unutra ima
    naftalana i kaže tko je proba da je jako dobro a ne šteti za razliku
    od kortikosteroida
    Hvala Arwen, upravo SMS-am mamu s tim podatkom!

  11. #11
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    I kod moje mame ista stvar, doslovce rane po rukama... dala joj je doktorica neku kremicu i isto tako rukavice, ali nema bas nekog ucinka, kaze da je boli do besvijesti.

    mogu vas i ja zamoliti br. telefona od dr. Skrbin

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Broj mi je doma na papirima, pa vam pošaljem sutra na PP

  13. #13
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    evo posaljem vam ja, meni je roko mama dala te podatke koje cuvam. na srecu nama se sve smirilo i sad smo cisti od proljeca. sorry roko mama sto ti se petljam .

  14. #14
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Hvala, spajalica, dobila sam PP.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ma nema frke, cure ak treba još koja informacija javite, pa PP-am

  16. #16
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Ely imaš i u ljekarnama za kupiti labolan kremu i gel unutra ima
    naftalana i kaže tko je proba da je jako dobro a ne šteti za razliku
    od kortikosteroida
    Hvala Arwen, upravo SMS-am mamu s tim podatkom!
    Arwen, kupila sam joj gel (ima puno vecu koncentraciju naftalana od kreme, cak 700 mg dok krema ima 100 mg), i sad je prvi puta namazala.
    Hvala ti.

    Ako je nekome potrebna informacija, ima za kupiti u svim apotekama, gel kosta 52 Kn.

  17. #17
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    da gel je veća koncetracija ali mislim da se prvih 10dana preporučuje mazanje gelom pa kremom a onda se nastavlja samo sa kremom
    nisan sad na poslu da točno provjerim ali mislim da je tako
    pa bi ti preporučila da koristi jedno i drugo ako su joj rane po rukama

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    može li to od naftalana na cice, tj. je li kontraindicirano s dojenjem?

  19. #19
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Zeko1 prvotno napisa
    može li to od naftalana na cice, tj. je li kontraindicirano s dojenjem?
    ja ne bi stavljala na cice :/ probaj tu http://www.naftalan.hr/

  20. #20
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Običan limun. Pije se kao limunada i maže se na kožu. Uz dovoljnu količinu sunca - super.

  21. #21
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Običan limun. Pije se kao limunada i maže se na kožu. Uz dovoljnu količinu sunca - super.
    misliš limun za dermatitis? pls pojasni imam brdo domaćeg, a Doki se muči s kožom :/

  22. #22

  23. #23
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    :shock: i to sve s limunom! nego nikako nać za dermatitis ili mi je promaklo. ili se radi o detoksifikaciji :/ . mm stalno muči glavobolja, probat ćemo ovo s limunadom i čajem :D

  24. #24
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Dermatitisi, ekcemi, psorijaze... nešto prođe, nešto ostane, a sve to ima jako puno zajedničkih osobina.

    Na primjer: dermatolozi kuku i motiku na sunce, a malo sunca i svi ovakvi problemi odlaze. Hmm...

    Naj-fora je propagiranje makarsvakakvih UV zaštita, a kad zagusti onda terapija UVB lampom :?

  25. #25
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Evo probat cu ja i sa limunom, ali mislim da je najvaznije ukloniti uzrok. A kad je uzrok mali sisavac na siki onda je to ne moguce. Mogu samo Boga molit da mi nesto od svih tih silnih mazalica pomogne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •