Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 417 od 417

Tema: Histeroskopija

  1. #401
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja sam dobila 3 dana, ali broj dana ovisi o konkretnom zahvatu.

  2. #402
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Ina_9 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,

    za dva tjedna idem kod dr. Radoncica na histeroskopsko uklanjanje polipa. Cure, imam li pravo nakon zahvata na bolovanje, i koliko dugo? To bolovanje mi propisuje onda moj ginekolog?

    Ja sam bila kod njega na histeroskopiji. To traje 20 minuta. Nema anestezije. Odeš doma poslije, malo odmoriš i sve po starom. Ne treba ti bolovanje, osim taj dan, tj. možda trebaš ako imaš neki fizički težak posao.
    Ako ideš u bolnicu, oni to rade po narkozom, jer nemaju tako tanku sondu. Onda moraš dan ranije u bolnicu, pa zahvat pa sljedeći dan doma. Onda dobiješ bolovanje. Nije isto.

    Kad računaš koliko ti skinu od plaće za bolovanje, bolje je otići kod dr. Radončića. Još ja imam takav posao da moram nadoknaditi što nisam napravila, nitko ne napravi umjesto mene.

  3. #403
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I ja bila kod radoncica za uklanjanje polipa. Histero mi.je bila neugodna i u jednom trenu sam skoro odustala i rekla ma hvala, ic cu ja u bolnixu pa s anestezijom i cijelim paketom, al je fakat samo 20 min, brz je on, dohvatio je i mako polip i sva je meugoda instant prestala. Ne da nisam bolovanje uzimala nego sam osla nakon posla se i sama odvezla i dovezla i sve najnormalnije. Apsolutno nikakve potrbe za bolovanjem nije bilo Ja.ti ne znam o pravima, al mogu zamislit odusevljenje socijalca koji ce ti otvarat bolovanje za privat operaciju i solit pamet i utjeravat strah u kosti ala boze sacuvaj, tako nesto privatno, ako imas pravo, koje po clancima i stavcima valjda imas, sumnjam da hzzo razlikuje bolovanja po metodama histeroskopije. Bolnica je to (isla dam.i na histero pred milijun god na sd) puno oncazivnije, te pregled anesteziologa, rendgeni pluca mozda jos uvijek, pa brisevi, pa lovanje jel sad pravi timing, pa se histeroakop pokvari itd. Mislim.da sam tada ostala doma 7 dana jer su tako rekli, al realno sam kogla rasot i reci dan, cim sam izasla iz bolnice - ma odmah, samo sta su bolnice neagilne pa.te.drze par dana. Napomena: admin sjedalacki posao.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.09.2019. at 19:57

  4. #404
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    mogla radit. dakle, bolnicki je logisticki i medicinski invazivnije. privatno je invazivnije za tvoj dzep.

  5. #405

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Gotova sa histeroskopijom kod Radoncica.

    Moram priznat da je bilo sve samo ne bezbolna, popila sam ketonal ali kad je krenulo bolilo me ko dosta jaca menga (a inace imam jako bolne m), imala sam filing da cu se ispovracat na momente.
    Kratko je trajalo i ekipa i doktor su super, ali boli. Nije mi nadjen polip, kazu otisao s menstruacijom, vrlo korektno mi je naplatio dijagnosticku histero (umjesto operativne).
    Preporucam u svakom slucaju, meni nije bilo bezbolno al stvarno kratko traje i prezivi se lakse nego 3 dana bolnice.

    Moj ginekolog mi je dao 3 dana bolovanja mada bi bez problema mogla vec sutra na posao.

  6. #406

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav. Da li je neka od vas uklanjala miom.

  7. #407

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila kod dr. Maričića i iz osobnog iskustva ga toplo preporucam. Histeroskopija se moze raditi na pocetku cuklusa odmah iza m ili pred kraj tamo iza 21 dc.
    To ces dogovoriti sve s dr.
    Ja sam radila 22 dc. Dosla sam pol sata prije termina, popila ibuprofen i normabel, presvuces se i cekas. Sestra dodje po tebe, jos odes isprazniti mjehur i slijedi postupak.
    Traje svega 15 -ak min i apsolutno nista ne boli.
    Sve pratis s dr na monitoru i naravno sestra je s vama u sali. Nakon zahvata sam ostala jos 2 sata kod njih lezati.
    Najnormalnije sam ostatak tog dana funkcionirala.
    Nisam niti malo krvarila. M dosla kako je i trebala 5 dana kasnije. Ako te jos nesto zanima pitaj. Sretno
    Pozdrav cure,
    I ja se pridružujem teamu Maričić. Oduševljena sam i doktorom i sestrama i klinikom. Jako je dobra atmosfera, svi su preljubazni i dragi. Dr. je jako brižan, prvo porazgovarate o zahvatu i sve objasni. Zahvat možete gledati na ekranu i tu isto objašnjava što radi. Meni je uklanjanje polipa trajalo ako 5 minuta, stvarno je spretan. Uzela sam ibuprofen 600, normabel nije obavezan pa to nisam. Ništa ne boli, osjetite lagani pritisak kod uvođenja tih sondica, manje neugodno nego menstrualni grčevi. Polip nema živčane završetke, tako da se rezanje uopće ne osjeti. Nakon zahvata sam ostala ležati 20-ak minuta, krvarenje ništa, nikakve komplikacije.
    Uglavnom, žao mi je da polip nisam odmah izvadila, nego išla probavati prirodnim putem i bezveze izgubila vrijeme.
    Btw, trenutno trebate imati negativni test na covid.

  8. #408
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Nisam miom ali sam manji septum...nije stvarno strašno. Pitaj što te zanima...

  9. #409

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Dobar dan, zanima me ima li možda netko od Vas kontakt mail od dr Kalafatića iz Petrove i može li se opće naručiti na pregled kod njega ili ide direktno naručivanje pa tko te od dr. zatekne? Hvala.

  10. #410

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima, zanima me ima li među vama koje ste bile na office operativnoj histeroskopiji kod dr. Radončića ili dr. Maričića slučajno koja nezadovoljna jer operativni zahvat nije uspio u potpunosti i uspješno ukloniti polipe? Hvala unaprijed!

  11. #411

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Imam potrebu podijeliti svoje iskustvo za sve one koje će se možda dvoumiti zbog pitanja bola zbog izostanka anestezije.
    Jako sam zadovoljna kako je prošlo. Ja sam ibuprofen popila tek kad sam došla tamo, dakle i nešto manje od 10 min prije nego je obavljen zahvat, pa analgetik još nije proradio, ali čak i tako, zahvat je izdržljiv, tj. meni je bio nelagodan samo kad je krenuo odrezati polip, što je turbo kratko - mjerljivo u sekundama, oko 30tak za oba.
    Ne kažem da je bezbolno i ugodno, ali definitivno ništa neizdrživo. Još kad se uzme u obzir da nema svih pretpretraga, čišćenja u bolnici i anestezije, ako vam je financijski dio prihvatljiv, preporučam.
    Naknadno sam samo drugo jutro imala spotting od par kapi krvi i to je sve, kasnije samo malo tamnijeg iscjetka. Nakon zahvata nelagoda u trbuhu se osjeća još samo 2 dana. Ja sam popila tek jedan ibuprofen više iz ugađanja da ne osjećam ništa.
    Nadam se da ću nekome pomoći.

  12. #412
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ja sam mislila da, ako nemaš maternicu i jajnike, više nemaš ni što raditi kod ginekologa. Međutim, kaže ginekolog da se svejedno svake godine mora napraviti papa-test rodnice. Znate li što o tome?

  13. #413
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Da, i meni je to rečeno. Nije da sam otisla, ali mi je receno na kirurgiji kad sam pitala upravo to trebam li jos ginekologa da bih trebala na papa test svake godine i svakih par (zaboravila koliko) na kolonoskopiju. Nisam neki fan od posjeta doktorima, muka mi se i naručivati, ali me eto snaslo silom prilika da moram. Ja idem na "popravke" obicno tek kad zagusti. Osim zubara, tu sam redovita. Pretpostavljam kad bih imala manju prepreku kod narucivanja, da bih i tu imala vece intervale. Ovako odem dvaput godisnje.

  14. #414
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Jelena al me nasmija sa svojom revnošću kod doktora. Točno takav bi bio MM da je u sličnoj situaciji hahaha

  15. #415
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i meni je to rečeno. Nije da sam otisla, ali mi je receno na kirurgiji kad sam pitala upravo to trebam li jos ginekologa da bih trebala na papa test svake godine i svakih par (zaboravila koliko) na kolonoskopiju. Nisam neki fan od posjeta doktorima, muka mi se i naručivati, ali me eto snaslo silom prilika da moram. Ja idem na "popravke" obicno tek kad zagusti. Osim zubara, tu sam redovita. Pretpostavljam kad bih imala manju prepreku kod narucivanja, da bih i tu imala vece intervale. Ovako odem dvaput godisnje.
    Hvala ti.
    A ja tek sad vidim da sam pisala na krivoj temi, mislila sam na histerektomiju

  16. #416

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Zna li netko koja je razlika između histeroskopije u prvom i drugom dijelu ciklusa?

  17. #417
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Zoey prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko koja je razlika između histeroskopije u prvom i drugom dijelu ciklusa?
    Obično se radi u prvom dijelu ciklusa. Razlog je to što je sluznica maternice tada tanka, pa se ne očekuje jače krvarenje. Osim toga, u prvom dijelu ciklusa žena sigurno nije trudna. Liječnici paze na to, da ne ugroze eventualnu trudnoću.

    U drugom dijelu ciklusa može se raditi ako je frka (krvarenje zbog polipa i sl.). To su meni napravili jednom. Prokrvarila sam zbog polipa. Sve je ok završilo, napokon su mi uz pomoć kamere uspjeli ukloniti taj polip koji nisu uspjeli maknuti u dvije prethodne kiretaže. Tada sam dobila opću anesteziju, a prethodni zahvati su mi rađeni u lokalnoj (KB SD).

    Davno sam to prolazila (ima valjda 15 godina) pa su u međuvremenu razvijene nove metode, pa provjeri s liječnikom. To je najsigurnije.

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •