Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 417

Tema: Histeroskopija

  1. #101
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    meni su postrugali neku malu pregradicu i stavili kontracepcijsku spiralu da spriječi da mi to ponovo ne stvori se...a zbog tog struganja se krvari i zbog spirale ali moja maternica ne podnosi tu spiralu i grči mi se pa stalno krvarim...sva sreća da je idem vadit za par dana

  2. #102
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Podizem temicu jer eto mene uskoro "pod noz".
    Ima li neka suborka da je nedavno bila na histeroskopiji u Petrovoj i da li je primila anesteziju,nesto protiv bolova?
    Zlo mi je kad se sjetim otvaranja cerviksa (sa kiretaze) i ni u ludilu ne dam da opet rade bez anestezije ili lokalne.

  3. #103
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Ja sam imala diagnostičćku histeroskopiju u Petrovoj, naravno pod anestezijom ležala sam 3 dana u bolnici!

  4. #104
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Sela, tko će ti raditi histeroskopiju u Petrovoj?

  5. #105
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    ja sam bila u potpunoj anesteziji u Vg unazad 4 godine, info možd nije relevantna, ali je iskustvo presavršeno: 1. dan pripreme, drugi operacija, treći dan ujutro nakon vizite domeka, krvarenja gotovo da i nije bilo potrošila svega nekoliko uloščića

    ako možete birati i nema drugih kontraindikacija svakako bih sugerirala opću
    Posljednje uređivanje od sretna35 : 16.01.2011. at 11:16

  6. #106
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Citiraj sbonetic prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala diagnostičćku histeroskopiju u Petrovoj, naravno pod anestezijom ležala sam 3 dana u bolnici!
    Utjesila si me,draga,puno ti hvala.I moja ce biti dijagnosticka i ne dam im blizu bez anestezije.

  7. #107
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Hvala Sretna!Javile su mi se i druge forumasice s tvrdnjom da se dobije anestezija.Utjesno ako nista drugo.
    Vikki odgovor ce stici na pp.

  8. #108
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    Operirana sam prije godinu dana u Pertovoj, naravno pod općom anestezijom. Operacija traje pola sata. Nakon što sam se probudila nije me ništa bolilo jer su mi dali nešto protiv bolova (valjda kad je operacija završila). Mene su operirali laparoskopski tako da imam 2 šava ispod pupka. Imala sam spiralu koja je "držala" maternicu nakon mjesec dana su je izvadili. Malo sam krvarila poslije zahvata, al stvarno minimalno. Ako si iz Zg ideš drugi dan doma, normalno ako je sve ok.

  9. #109
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Sela, u svim bolnicama je to zahvat koji se radi u potpunoj anesteziji. Ja sam bila u 9.mj. u Vinogradskoj, prvo jutro sam došla na vađenje krvi, urin, pregled kod anesteziologa, ekg, dali mi tabletice za čišćenje, onda su mi rekli da mogu doma ali da sutradan u 7 budem tamo. Radi se pod općom anestezijom, u operacionoj sali, i nije nikakva trauma. U principu se ostaje jednu noć u bolnici nakon zahvata, ali mene je doktor pustio doma oko 7 navečer Krvaruckala sam sitno jedno 5-6 dana nakon toga.

    U Viliju rade mini-histeroskopiju, bez dilatacije, i rade je pod lokalnom anestezijom, dr.R.me uvjeravao da je skroz bezbolno. Košta 2000 kn, ako je dijagnostička i ne nađu ništa što bi trebalo tretirati.
    Sela, a zašto te šalju na histeroskopiju?
    Posljednje uređivanje od AuroraBlu : 16.01.2011. at 12:46

  10. #110
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    AB, ja ću se nasmijati na ovo da je histero privatno bezbolna, al da moram ići 3. put opet bih izabrala isto kod dr R., neko voli bezbolno pod općom, a neko na brzaka s kratkom boli- ko ja.

  11. #111
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Mare volis bol na brzaka?Ajme!
    AB bit ce pp
    Posljednje uređivanje od Sela : 16.01.2011. at 18:56

  12. #112
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I ja sam bila isprobala kviki varjantu kod R

    Nisam imala dopunsko pa mi ovo ispalo i kulturnije i kraće, a još 3 dana bolovanja da mi skinu od plaće..., ovo sam poslije posla odradila. MM me vozio doma, ja sam obično lagano depresivna poslije sličnih zahvata.

  13. #113
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Radila sam 2X histeroskopiju kod dr. R i bila je gotovo bezbolna.
    Privi puta sam se odšetala nazad na posao a drugi puta je MM došao po mene jer kao što piše Jelena "ja sam obično lagano depresivna poslije sličnih zahvata."

  14. #114
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    I meni je to ispala jeftinija varijanta od bolovanje jer sam dobila povrat poreza, a sad toga više nema. Ma nije baš bezbolno, al je zanemarivo, više neugodno, i kviki.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Jučer i ja napravila histeroskopiju kod dr. Radončića. Jako ugodni, i on i sestra, da sam brzo zaboravila na bol kod zahvata. Osjećaj je isti kao prvi dan menstruacije, za one koje imaju menstrualne bolove. Brzo gotovo i super pozitivno iskustvo!

  16. #116
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Curke, da li netko zna koliko se dobije bolovanja na histeroskopiju?

  17. #117
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pitanje
    koliko kosta histeroskopija u CITA ? kad se ide doma?

  18. #118
    pea avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    151

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    pitanje
    koliko kosta histeroskopija u CITA ? kad se ide doma?
    Ja sam prošli misec radila dijagnostičku histeroskopiju,pregled traje
    15 min.,bezbolan je,ide se odmah doma i košta 1400 kn.
    Nasreću nisu mi našli ništa što bi zahtjevalo operativnu histeroskopiju,
    al znam da se ostaje jedan dan u bolnici,radi se pod općom anastezijom
    i košta 6000 kuna,

  19. #119
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    aha, ako je sve ok ides doma , ako nesto nađu onda to srede i daju anesteziju, platis vise, i ostanes jedan dan?
    hvala na odg.
    tko to radi , dr. poljak?

  20. #120
    pea avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    151

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    aha, ako je sve ok ides doma , ako nesto nađu onda to srede i daju anesteziju, platis vise, i ostanes jedan dan?
    hvala na odg.
    tko to radi , dr. poljak?
    E to ne znam,koliko sam ja skužila dogovore novi termin al mislim da ne pristupaju svakom pacijentu jednako, tako da je sasvim moguće da bude i ovako kako si ti navela.
    Histeroskopiju radi dr.Šparac a nekad bude prisutan i dr.poljak ako je zahtjevniji zahvat...

  21. #121
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    crvenkapice, a zašto ti je preporučena histero? ako nema polipa ili nečeg drugog, onda je ok napraviti samo dijagnostičku u Citu, al ako se radi slučajno o polipektomiji-bolje je potegnuti do Zg u Vili (ambulantno i odmah se ide doma).

  22. #122
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ma nije mi preporucena samo se raspitujem, muka mi je od neuspjeha , ne mogu vise ovako, dobijem super embrije a implantacija se ne događa, zanimam me sta je sa mojom maternicom i endometrijem ....
    nemam polipa....valjda......se oni vide na uzv?

  23. #123
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    opet ja
    dr. Radoncic mi je rekao da bi trebala napraviti histeroskopiju , kaze ako sam u ova 3 ivf imala 7-10 vracenih embrija potrebno je napraviti histero.
    sad znam kao to ide kod privatnika ali me zanima kako to ide u drzavnim bolnicama ,npr. kbc firule....da li oni rade dijagnosticku ili ?
    moram li ja prvo ici na razgovor -dogovor pa zakazat termin ili dođem samo sa uputnicom ?

  24. #124
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Cure imam pitanje...ukratk0:26.09.(11.dc)sam bila na lapar0sk0piji i hister0sk0piji,0dstranjene su mi priraslice u maternici,drilling jajnika,lijevi jaj0v0d mi je izvađen zb0g vanmaterične trudn0će,a na desn0m rađena kr0m0pertubacija.Krvarila sam jedan dan(0skudn0)i t0 su mi rekli da je n0rmaln0.Devet dana 0d 0p.sam tak0đer jak0 mal0 krvaruckala,trajal0 je jedan dan i t0 je t0.
    Mene zanima,kad ste vi pr0krvarile nak0n hister0sk0pije i dali je t0 bil0 0skudn0,mal0 ili pun0?!
    P.S.Ak0 se t0 krvaruckanje 9 dana nak0n 0p.ne računa ka0 menstruacija(a pre0skudn0 je bil0 da bi se računal0) meni je 0nda danas 38 dc.Nemam nikakve simpt0me da ću u0pće d0biti.
    Ne znam jel je bitn0 ali na terapiji sam,k0ristim Estr0fem 3x1 mg i Clexane 60 mg/24 h

  25. #125
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    tamara1981, jesi radila test trudnoće? Po ovome što pišeš je 11 + 9 = 20 d.c. što bi moglo biti impantacijsko krvarenje.

    (Ja nisam uopće krvarila nakon histero, ali sam bila privatno kod dr. Radončića, ambulantno i samo dijagnostički)
    Posljednje uređivanje od Jelena : 24.10.2011. at 08:10

  26. #126
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Nisam pravila test jer ni nisam imala 0dn0se,dakle ne p0st0ji m0gućn0st trudn0će.I prije 0p.sam imala nered0vite cikluse(d0 60 dana) i sad sam se baš nadala da će se bar mal0 izregulirati,ali 0čit0 ja nisam te sreće.
    Vidjet ću št0 će sutra reći d0kt0r,idem na prvu k0ntr0lu nak0n zahvata

  27. #127
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nisam imala problema s PCO, ali ne vjerujem da mehanička intervencija uklanjanja prepreka/priraslica može utjecati na regulaciju ciklusa. Estrofem sam uzimala, on mi nije utjecao na duljinu ciklusa (3x1 mg je inače mala doza, uzimala sam i 3x2 mg), a Clexan je antitromobtik, to nema veze sa ciklusom, tako da mislim da ti se tu ništa ne bi trebalo promijeniti. Čini mi se da je to - kad dođe, dođe, na žalost. Baš me zanima što će ti liječnik reći.

  28. #128
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    A mene zanima zašto terapija u ciklusu u kojem se ne očekuje trudnoća (s estrofemom se obično prestane kad se očekuje M).

  29. #129
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Koliko sam ja shvatila dao mi je estr0fem da mi se maternica obnovi.A i inače mi je estradiol nizak.
    A nadala sam se da će mi se ciklusi barem malo uredoviti nakon drilinga

  30. #130
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Ev0 mene nap0k0n....bila sam na pregledu,vanjski šav0vi su 0k,pregleda0 me ručn0 i sve pet.Naručena sam 3.11.na uzv i tad ćem0 se d0g0v0riti št0 dalje
    Reka0 je da prestanem s estr0fem0m(a ja ga t0 jutr0 zab0ravila p0piti,ka0 da sam znala) i da ću 0nda pr0krvariti.Naučila sam nešt0 n0v0...nije da nisam vjer0vala mare41,ali mi je lakše i kad je dr.t0 p0tvrdi0.
    Uglavn0m,t0 je t0,ja j0š nisam d0bila ali se nadam da ću usk0r0

    P.S.ne radi mi sl0v0 0 na lapt0pu pa 0tud te sve nule u p0stu

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Cure, molim pomoć!!! Naime, 05.12.2011.g. sam naručena na dg. histeroskopiju u KB Merkur. Međutim, kako mi je M poranila dva dana to će mi biti 13 DC. Da li je itko od vas radio dg. histeroskopiju 13 DC? Meni se čini da je to prekasno, što su mi mailom potvrdili i dva cijenjena MPO dr. Međutim, sestre u KB Merkur kada sam ih zvala da im javim za svoj slučaj su rekle da je 13 DC ok,ali ja i dalje msilim da je prekasno, luda sam, ni sama ne znam što bih. A naravno da do dr. koji će mi raditi dg. histroskopiju ne mogu doći ( tako je to u državnim bolnicama, grrr).

  32. #132
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mury, histero se radi između 6. i 10. dc. Mislim da će te samo nagnjaviti, a da neće ništa vidjeti. Sestre su često jako nepouzdan izvor informacija (čast iznimkama). Ne znam kako, ali probaj se probit do doktora kod kojeg si naručena i pomaknuti termin.
    Ja sam išla privatno u Vili, to je za 15 minuta gotovo. U SD-u je bilo 3 dana bolovanja pa ti i tako odbiju nešto od plaće (naravno manje od 1000 i nešto kuna, koliko košta u Viliju, mislim), a pogotovo ako ti fulaju dan, samo će te izmučiti.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Hvala Jelena, sve sam ti rekla u PP.

  34. #134
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mury, histero obavezno MORA biti prije ovulacije, svakako je 13. dan kasno, a meni je bilo isplativije napravit privatno, kako je Jelena pisala, zbog odbijanja od plaće na bolovanju, a tada je to ulazilo i u povrat poreza...

  35. #135
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Vjerojatno se ponavljam, ali u Viliju imaju puno bolji uređaj nego u bolnicama, s nekom mikro-cijevi, ne znam više kako se zove, al u bolnicama je problem preširoke cijevi, a moraju u maternicu nekako, zato i ful anestezija i pripreme za anesteziju i dan poslije u bolnici i to sve na krivi dan. Loša organizacija, duplanje posla bolnicama, trošak radnice na bolovanju i muž taksira, i on izlazi s posla. Fali tu puno reda.

  36. #136
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Je li bila koja ja histeroskopiji u Rijeci, u KBC-u ili privatno?

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Evo sam se naručila u VILLI, 7 DC, sad sam mirna, a kad sam već hrpu novaca dala za sve i svašta, e pa još ću i ovo platiti, i biti sigurna da sam u pravim rukama, i da je pogođen pravi dan
    Hvala svima na savjetima

  38. #138
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Sretno Mury!
    Mimah, nisam bila, al i ja sam u tvojoj sekti iz avatara
    Posljednje uređivanje od Jelena : 25.11.2011. at 18:26

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Evo cure, danas napravljena dg. histeroskopija u Viliju, kaže dr. Radončić sve super, maternica za 5 . Malo mi je lakše,ali s druge strane u čemu je onda kvaka naših neuspjeha, i sam dr. R. se čudi kako do sada nismo uspjeli sa našim dijagnozama....

  40. #140
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mury, drago mi je da si obavila histero! Jest da si nešto novca potrošila, al bolnički histero su zbilja užas. Em te naruče na krivi dan ciklusa, pa onda 3 dana bolovanja, pa ponoviti jer nije bio dobar dan, pa se pokvari uređaj. Ispada da je bolnički prikladan samo za nezaposlene, jako mlade i strpljive.

    Želim ti sreću u idućem postupku!

  41. #141
    Ela28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    172

    Početno

    Ja sam bila na histeroskopiji 28.10. također 12 dan ciklusa nitko mi nije rekao da je to kasno ali na kraju polip uopće nije pronađen tako da čemu sam onda uopće išla .Primili su me ujutro i već me popodne pustili doma. A jučer sam išla na kontrolni ultrazvuk i rekli su da je uredan ginekološki pregled i da je sve ok da endometrij odgovara fazi ciklusa.....ali čemu sve to kad još nikad nismo došli do transfera .....

  42. #142
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Meni su radili hister0 i lapar0sk0piju 11.dc.Ni ja nisam znala da se radi u ranij0j fazi ciklusa.Ali i 0vak0 su se naradili 0k0 mene,a k0ntr0lni uzv je p0kaza0 da mi je maternica super a t0 mi je najbitnije.

  43. #143
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Koliko košta histeroskopija u Viliju? Može i na pp. Hvala...u Petrovoj me vozaju od ljeta i više mi se ne da čekat

  44. #144
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Je li bila koja ja histeroskopiji u Rijeci, u KBC-u ili privatno?
    Evo bila sam ja u KBC, friško pred par dana, doduše u sklopu kiretaže...možda ti ipak mogu dat neku korisnu info?

  45. #145
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Hajde, može i na pp. Koliko si bila, kakav je postupak i tako?
    Početkom 1. mjeseca idem u Sunce kod ginekologa, ali ne znam radi li i histeroskopiju. Pa ako ne radi, pokušala bih u KBC.

  46. #146
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Cure, ako nekoj zatreba detaljan opis postupka u KBC Ri neka mi se javi na pp, napisala sam za Mimah ali je post toliko dug da mi je to naprosto neugodno staviti ovdje

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Drage cure, molim vas za PP koliko košta operativna histeroskopija u Poliklinici Vili? Ili ako imate neku drugu preporuku za privatnu polikliniku...
    Hvala puno!!!!!!!!!

  48. #148
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    vanabi, imaš premalo postova za pp, javi se na mail mare41@net.hr pa ću ti napisati cijenu (i toplo preporučam dr R u Vili za histero).

  49. #149
    Klasaoptimist avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima! Ispricavam se unaprijed sto ponavljam pitanje koje je nedavno vec postavljeno, ali nisam nasla odgovor. Imam polip endometrija i moram ici na odstranjenje. Razmisljam o tome da odem privatno, i koliko sam procitala to se moze obaviti u Viliju. Lijepo molim ako mi netko moze reci koja je procedura i koliko kosta citav zahvat? Hvala puno!

  50. #150
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    kalsaoptimist, javi mi se na mail mare41@net.hr za detalje i cijenu.

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •