Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 417

Tema: Histeroskopija

  1. #351
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,koliko ima smisla scratching endometrija i histero ukoliko se odgada transfer za jos 2 ciklusa..
    Dakle,od zahvata do transfera ce proci 3 ciklusa..
    i meni se to nažalost desilo, čisti dokaz da ne možeš sve planirati...U prošlom ciklusu sam odradila scratching pa sam evo sad morala odgoditi postupak zbog loših nalaza hormona...ne znam što bi ti rekla, ne znam ima li smisla ponavljati, ja neću sigurno.

  2. #352

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Ma ne budem ni ja ponavljala,nema sanse.
    Bas cu pitati doktora za to

  3. #353

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Pozdrav cure, trebala bi odstraniti polip i to bi u vinogradskoj radila, bilo kakva iskustva ili pomoc bi mi dobrodosle, hvala...

  4. #354

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Podižem temu, kako meni nitko nije odgovorio na pitanja da barem druge cure koje ce se naci u istoj situaciji dobiju neki info.
    Dakle rađena mi je histeroskopija (zbog uklanjanja polipa u maternici) i laparskopija radi provjere prohodnosti jajovoda. Sve obavljeno u Vinogradskoj, toplo preporucam, sestre divne!
    Prvi dan zaprimanja u bolnicu pregled gin, i razgovor sa anesteziologom-moežete pitati sve što vas zanima oko zahvata. Dobije se juha, kava i voda može do navecer, poslje ponoći ništa više.
    Dobijete tablete za čišćenje i prije spavanja normabel.
    Sutra ujutro tuširanje sa antiseptikom(doma se obrijte).
    Pola sata prije operacije tabletica za spavanje i čarape (zbog tromboze).
    Prevezu vas u operacijsku salu, stave vam maskicu i probudite se na intenzivnoj.
    Meni osobno sve proslo super, isti dan sam već hodala sama do sobe, sutradan kao da ništa nije ni bilo.

    Sorry na dugom postu, ali ja sam se baš bojala kako će sve to izgledati, još nitko ništa ne piše... Na kraju sam se ugodno iznenadila!

  5. #355
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Cure pomoć. Sljedeći tjedan idem na dijagnostičku histeroskopiju. U vinogradsku. Rekli su mi da ću biti samo dva dana u bolnici. Ne znam uopće što da nosim sa sobom. I dal smijem eutirox popiti u jutro. Ako neko zna molim vas da mi odgovotite. Hvala

  6. #356
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Sad tek vidim da si i ti bila u Vinogradskoj. Kod kojeg dr si bila?

  7. #357

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Bok zrinkica,
    Uzmi si piđamu ili neku laganiju odjeću, cure uzimaju i spavačice, ja nisam ljubitelj pa sam imala tajice i pamučnu majicu. Vodu uzmi, vlažne maramice, uloške, rezervne gačice, ručnik, knjigu ili mobiteli za zabavu i to je to.
    Terapiju koju imaš nastavi normalno uzimati, ako budeš šta trebala mjenjati oni će ti to tamo reći!
    Nemoj se brinuti, samo se oboružaj strpljenjem jer tvoja operacija je manje hitan zahvat s obzirom šta se sve kod njih obavlja pa se pripremi da ćeš vjerojatno čekati dok ne završe ove teže slučajeve...
    Sretno!

  8. #358
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Hvala ti.

  9. #359
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Purple Lu anestezija je opca? Drugi dan se prijepodne ide doma?

  10. #360

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Pa nisam 100% sigurna, mislim meni je bila opća jer sam i laparoskopiju imala, pitaj kad dodeš, sve šta ti kažem bilo bi nagađanje...

  11. #361
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Hvala ti. Kad zovem telefonom jako su škrti na riječima.

  12. #362
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Evo mog iskustva iz Vinogradske.
    Radena je dijagnosticka histeroskopija kod Dr Bolance. Prvi dan u jutro su me zaprimili na odjel i vec oko 10 sam bila na operaciji. Kratko je trajala, oko 30 min
    Anestezija je bila opca. Nakon toga sam prespavala cijelo popodne. Nista me nije bolilo. Malo sam krvatila. Doktor je dosao popodne u sobu izvjestio me o operaciji i drugo jutro sam vec u 9 isla doma. Apsolutno svi su jako ljubazni od doktora do spremacice.
    Purple Lu
    Hvala ti puno na savjetima. Jako si mi pomogla.

  13. #363

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Zrinkica nema na čemu! Baš mo je drago što ti je sve ok prošlo!!!

  14. #364
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Kakva vam je bila menstruacija nakon histero? Meni je danas pocelo svjetlo rozo krvarenje. Inace mi je uvijek prvo smede.

  15. #365

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Isto tako, inače mi uvijek krene smeđe pomalo i tako znam da dolazi.
    Poslje histero nisam ni skužila da ću dobiti, dobro da sam bila u dućanu i odmah kupila i stavila uložak jer bi mi sve scurilo po svuda....
    već sljedeća M mi je bila kao prije histero...

  16. #366
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    E tako je sad meni i jos mi je uranila par dana.

  17. #367

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    mislim da je to normalno, već sljedeća će biti sve po starom....

  18. #368

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav cure,
    nova sam na Forumu.
    nakon hormonskog disbalansa (mjesečnica je kasnila 2,5 mj.) doktorica je našla polip, bilo je to u 7. mjesecu. Inače su mi ciklusi redoviti.
    Velik je oko 1,5x1,0 cm sada i trebala bi napraviti histeroskopiju.
    Razmišljala sam otići privatno i zanima me može li se ova veličina polipa otkloniti tzv. office histeroskopijom?
    Dvoumim se oko poliklinike Repromed i dr. Radončića ili IVF poliklinike i dr. Maričića....
    Molim vas vaša iskustva...

  19. #369

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj lelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure,
    nova sam na Forumu.
    nakon hormonskog disbalansa (mjesečnica je kasnila 2,5 mj.) doktorica je našla polip, bilo je to u 7. mjesecu. Inače su mi ciklusi redoviti.
    Velik je oko 1,5x1,0 cm sada i trebala bi napraviti histeroskopiju.
    Razmišljala sam otići privatno i zanima me može li se ova veličina polipa otkloniti tzv. office histeroskopijom?
    Dvoumim se oko poliklinike Repromed i dr. Radončića ili IVF poliklinike i dr. Maričića....
    Molim vas vaša iskustva...
    Ja sam bila kod dr. Maričića i iz osobnog iskustva ga toplo preporucam. Histeroskopija se moze raditi na pocetku cuklusa odmah iza m ili pred kraj tamo iza 21 dc.
    To ces dogovoriti sve s dr.
    Ja sam radila 22 dc. Dosla sam pol sata prije termina, popila ibuprofen i normabel, presvuces se i cekas. Sestra dodje po tebe, jos odes isprazniti mjehur i slijedi postupak.
    Traje svega 15 -ak min i apsolutno nista ne boli.
    Sve pratis s dr na monitoru i naravno sestra je s vama u sali. Nakon zahvata sam ostala jos 2 sata kod njih lezati.
    Najnormalnije sam ostatak tog dana funkcionirala.
    Nisam niti malo krvarila. M dosla kako je i trebala 5 dana kasnije. Ako te jos nesto zanima pitaj. Sretno

  20. #370
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Jelena, a zašto privatna klinika?
    Ja sam nedavno obavila vađenje polipa s histeroskopijom, lokalno, iste veličine, na Sv duhu kod dr Habeka (sve preporuke!)
    Iako me moja ginekologica uvjeravala da to radi lokalno (jel se to zove Office?) jedino dr Radončić, uputila sam se prvo na pregled kod spomenutog dr Habeka gore u ambulanti za visokorizičnu trudnoću (svaki dr ima jedan dan za preglede), i nakon pregleda UZV-om, vrlo brzo me naručio za operaciju.
    Iako je tada rekao da mogu birati opća/lokalna, na dan prijema čak sam trebala ostati spavati u bolnici pa da je zahvat idući dan, na kraju smo se dogovorili (u sali) da će sve obaviti lokalno. Moj je polip bio isto kao i tvoj, skroz unutra, sve je bilo gotovo bezbolno i brzo. Ostala sam u bolnici do kraja večeri i kasno sam imala otpust.
    Radi se i PHD analiza, nalaz gotov za neka 3 tjedna kad je ponovno kod doca i kontrola.
    Dakle moja preporuka - ne trošiti novce privatno, neko pravac Sveti duh. Ekipa je gore odlična!
    E da, anestezija je bila preko braunila i "dolje" - ništa ni osjetila nisam. Osim slabijeg pritiska koji je trajao gotovo sekundu. Prije samog zahvata sve su mi to jutro obavili kao da idem na opću anesteziju, u bolnici.
    Posljednje uređivanje od andream : 16.01.2019. at 14:17

  21. #371

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila kod dr. Maričića i iz osobnog iskustva ga toplo preporucam. Histeroskopija se moze raditi na pocetku cuklusa odmah iza m ili pred kraj tamo iza 21 dc.
    To ces dogovoriti sve s dr.
    Ja sam radila 22 dc. Dosla sam pol sata prije termina, popila ibuprofen i normabel, presvuces se i cekas. Sestra dodje po tebe, jos odes isprazniti mjehur i slijedi postupak.
    Traje svega 15 -ak min i apsolutno nista ne boli.
    Sve pratis s dr na monitoru i naravno sestra je s vama u sali. Nakon zahvata sam ostala jos 2 sata kod njih lezati.
    Najnormalnije sam ostatak tog dana funkcionirala.
    Nisam niti malo krvarila. M dosla kako je i trebala 5 dana kasnije. Ako te jos nesto zanima pitaj. Sretno
    Hvala ti puno na odgovoru.
    Jel se najprije kod dr. treba napraviti ultrazvuk pa potom na dogovoreni termin zahvat, ili se može u jednom danu sve?
    Imam ultrazvuk od svoje gin. od neki dan, a u petrovoj su mi u 7. mj. napravili 3D pa ne znam jel im to vrijedi.

  22. #372

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, a zašto privatna klinika?
    Ja sam nedavno obavila vađenje polipa s histeroskopijom, lokalno, iste veličine, na Sv duhu kod dr Habeka (sve preporuke!)
    Iako me moja ginekologica uvjeravala da to radi lokalno (jel se to zove Office?) jedino dr Radončić, uputila sam se prvo na pregled kod spomenutog dr Habeka gore u ambulanti za visokorizičnu trudnoću (svaki dr ima jedan dan za preglede), i nakon pregleda UZV-om, vrlo brzo me naručio za operaciju.
    Iako je tada rekao da mogu birati opća/lokalna, na dan prijema čak sam trebala ostati spavati u bolnici pa da je zahvat idući dan, na kraju smo se dogovorili (u sali) da će sve obaviti lokalno. Moj je polip bio isto kao i tvoj, skroz unutra, sve je bilo gotovo bezbolno i brzo. Ostala sam u bolnici do kraja večeri i kasno sam imala otpust.
    Radi se i PHD analiza, nalaz gotov za neka 3 tjedna kad je ponovno kod doca i kontrola.
    Dakle moja preporuka - ne trošiti novce privatno, neko pravac Sveti duh. Ekipa je gore odlična!
    E da, anestezija je bila preko braunila i "dolje" - ništa ni osjetila nisam. Osim slabijeg pritiska koji je trajao gotovo sekundu. Prije samog zahvata sve su mi to jutro obavili kao da idem na opću anesteziju, u bolnici.
    Hvala ti na odgovoru.
    Bila sam u 7. mj. na ultrazvuku u Petrovoj i tamo sam prvotno mislila otići na zahvat.
    Tamo se dođe 1. dan ujutro, sljedeci dan te operiraju, i 3. dan se ide doma. U općoj anesteziji je zahvat.
    Obzirom na moju trenutnu privatnu situaciju i nedostatak vremena za više pretraga za zahvat a ujedno i ostanak u bolnici, odlučila sam to obaviti privatno. isto tako, u privatnim poliklinikama imaju histeroskope malog promjera i ne moraju dilatirati vrat maternice. Čini mi se da u bolnicama nemaju takve histeroskope.

  23. #373
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ne znam kakav je ovaj na Sv duhu ali ja sam operaciju polipa isto takve veličine obavila od prvog dolaska do samog zahvata relativno brzo, odmah u sljedećem ciklusu (nije bio bitan ni dan zahvata jer sam ga radila 22. dan od zadnje M). Na sam dan operacije, ujutro sam obavila sve dijagnostičke pretrage za anesteziju (krv, urin, EKG, RTG), oko podneva legla na stol za operaciju i navečer išla kući.
    Čak sam i ručala u bolnici
    I da, meni je doc rekao da se histero s vađenjem polipa može raditi bilo kada u tijeku ciklusa.
    Posljednje uređivanje od andream : 18.01.2019. at 10:15

  24. #374
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Lelena, ja sam imala dvije histero zbog uklanjanja endo polipa. Jedna pred tipa 15 godina, na Svetom Duhu, tada kod dr. Baumana. Bila je to tada prava operacija - tri dana bolnice, predoperativne pretrage s rtg-om pluća, puna anestezija, preporučeno bolovanje 2 tjedna, ono, full monty. Druga je bila pred nekih 4-5 godina - office histeroskopija kod dr. Radončića tada u Pol. Vili. Trajalo je pola sata i to je bilo to. Došla na zahvat s posla, nakon pola sata odvezla se sama doma. Jedino je mene dosta bolilo (ono kao kad menga grči) i da je trajalo možda par min dulje, bila sam blizu za reć - ma, nema veze, otić ću državno na ful anesteziju. Sam taj bolni dio je vjerojatno trajao 5-6 min, ali znaš kako ti se subjektivno čini da traje dulje. Enivej - preporučam, nemjerljivo je jednostavnije. Ali, moja je usporedba državno pred masu, masu godina, i privatno novo. Ovo od andream ti je relevantnije za državno sad. Al vidim da je u Petrovoj kao na SD-u pred 15 godina, bez nekih modernizacija i pomaka - oni su konzervativni đir.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.01.2019. at 10:26

  25. #375
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam bila na histero u Petrovoj prije cca 3 god. (Pisala sam tu negdje), sekcija septuma, na vlastiti zahtjev isla isti dan doma, predvecer, kad su se uvjerili da sam dobro. Opca anestezija. Pretrage obavljene prije.

  26. #376
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Da, ovo su friške info sa SD.
    Ja sam nakon operacije cak i zaspala kad su me u sobu vratili,nekih sat vremena.Ali vec nakon buđenja mogla sam hodati i ici doma,na kraju sam cekala najduze od svega - otpusno pismo.
    Ali s dr se stvarno mozes o svemu dogovoriti na tom prvom pregledu kad ti daje i termin za operaciju...odmah mi je tada i rekao da moze za to lokalna pa pretpostavljam da su se i oni osuvremenili.
    A kolika je cijena privat tog office histeroskopskog s uklanjanjem polipa?
    I da, bolovanje ti i ne treba osim taj dan /iako imas pravo 2 tj/.
    Posljednje uređivanje od andream : 18.01.2019. at 11:36

  27. #377

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Obzirom da planiram prvu trudnoću, jedan od razloga zašto bih išla privatno je dilatiranje vrata maternice. Možda taj 1 cm koliko bi s klasičnim histeroskopom dilatirali ništa ne znači, ali moja je mama imala problema s tim (mene je rodila u 30-tom tjednu) pa se bojim riskirati.

    Polip je dojagnosticiran u 7. mj. 2018. i bio je na 3D ultrazvuku 12x8 mm ( u Petrovoj), a moja gin ga je na svojem uzv vidjela 15x10 mm. Obje su mi dr. rekle da to nije prepreka za trudnoću i da ga bas hitno treba maknuti. Ali, u zadnjih 5 mj. smo se trudili oko bebe i nismo postigli trudnoću pa sam sad otišla na pregled i moja gin. je sugerirala da ga ipak maknem.
    Razmislit ću svakako i o sv. Duhu, ali u Petrovu sigurno neću ići.

  28. #378
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Kad čitam topic o ovom zahvatu uvijek se sjetim svog iskustva.

    Naime,prije 6 godina otišla sam na redovan pregled kod privatnog ginekologa,uz ostalo htjela sam dogovoriti i kontracepciju.

    Gleda on mene na UZV i kaže da imam polipe i da su oni kontraindikacija za kontracepciju.

    Preporuči mi doktora na Sv.Duhu.

    I odem ja na Sveti Duh i on potvrdi da imam polipe i da ih trebam odstraniti.

    Ponovo me naruči za nekoliko dana i da ćemo se konačno dogovoriti za zahvat.

    Nakon par dana opet dolazim, on opet gleda, sve potvrđuje i naruči me za određeni dan na zahvat.

    Tada se taj zahvat radio sa općom anestezijom,tri dana u bolnici...

    Ja se uplašim, do te mjere da sam otkazala zahvat.
    Nakon par tjedana odem na sistematski pregled, gleda me treći ginekolog, on ne vidi nikakve polipe, sve u redu.

    Ne budi lijena, naručim se kod doktorice kod koje sam bila prijavljena preko socijalnog, ali sad radi kao privatnica, odem kod nje i ona također kaže ne vidim ja nikakve polipe

    I tako...sve ove godine,svake godine na pregledu, a nitko ne spominje polipe....

  29. #379
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Meni je jednom odstranjen polip...pod lokalnom anestezijom, koja nije imala kad poceti djelovati...phd nalaz nije pokazao tkivo polipa...tako da...

  30. #380
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pepi, medicina nije 1+2=2. Netko gore je napisao da su polipi kontraindikacija za kontracepciju, valjda koncepciju (začeće)... a možda je i kontracepciju, da ne bujaju, bog te više pita. Ja sam ih imala 3 - jedan je otišao samo pomoću dabrostona - jača menga ih je oljuštila (ako su to bili polipi, ne možeš znati dok ne napraviš PHD). Znači, za jedan je bila strategija ajmo probat par ciklusa dabroston, da se moj endo koji je i inače debel (blaga endometrioza) zadeblja i da ispadne polip s njim van, druga 2 su bila u kontekstu IVF-ova - možda smetaju, ajmo maknut, jednostavnije histeroskopija nego dabrostoni - jer meni dabrostoni zbrčkaju cikluse, a ciklusi su tada bili produljeni 35-50 dana, pa ko će to sve dočekat da se oljušti, pa kad ću na IVF s tim svojim ciklusima, a 2 mjeseca dr-ovi ne rade - 7.-8., 12.-1. itd. itd. itd. Office privat - a ne sjećam se - ranga 1-2k HRK. 0 dana bolovanja (niti taj jedan - valjda ošla s posla u 15 h, to je bilo vremenski intenzivno ko papa test), plus nema cijelog dijapazona s anestezijom, X-ti RTG u životu (a kao koštani bolesnik imam RTG-ova nemilice), a to mi je bilo važno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.01.2019. at 14:59

  31. #381
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Dakle, 3x polipi:
    - 1x 2 polipa, maknuti histeroskpijom ala standard (opća anestezija, 3 dana bolnice, 2 tjedna bolovanje, što nisam ispoštovala - ko će to) - vremenski utrošak pauze od IVF-ova i transfera cca 3-4 mjeseca (dugi ciklusi);
    - 1x 1 polip, maknut dabrostonima (3 ciklusa dabrostoni, pa nada da će se oljuštiti) - vremenski utrošak 6 mjeseci pauze od IVF-ova i transfera (dugi ciklusi);
    - 1x 1 polip, maknut office histeoskopijom, vremenksi utrošak 0,5 h, to je bilo u vrijeme nakon IVF-ova.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.01.2019. at 15:08

  32. #382
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pepi, medicina nije 1+2=2.
    Nije ni matematika


  33. #383
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Taj treći put i office histero - nije mi bilo ključno vrijeme (i ne znam kad se može u IVF opet, kad sam ja bila na IVF tržištu mislim da nije bilo office histeroskopa pa nisam proučavala grlić maternice i kad se nakon office histero može u IVF), al ali sam htjela izbjeć još jednu op sa svime što ona nosi - rtg itd.

  34. #384
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ni matematika

    Koji sam ja genije !

  35. #385
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ni matematika



    A moze otic i sam, sa stvarima...a nekad, ako su manji, budu vidljivi samo odmah nakon stvari kad je endometrij najtanji...

  36. #386
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ej Optimist, a sta su ti rekli onda sta je bilo ako ne polip? Obicni endometrij?

  37. #387
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku


    A moze otic i sam, sa stvarima...a nekad, ako su manji, budu vidljivi samo odmah nakon stvari kad je endometrij najtanji...
    Točno. Zato mene čudi da nema veze d.c., ali to ziher ima veze je li polipić ili polipčina. Ja svoje drage polipiće čekiravam (tj. radim sistematski) isključivo do 10 dc, jer sam već imala situaciju sistematski 20 dc sve 5, just to be sure idem vidit idući ciklus do dva do 10 dc i eto ga đavle.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.01.2019. at 15:54

  38. #388
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ej Optimist, a sta su ti rekli onda sta je bilo ako ne polip? Obicni endometrij?
    Da, nesto u stilu da je uzorak bio premali za phd, tako nekako, ali vidio ga je on...od tada biram ginekologe.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 18.01.2019. at 16:11

  39. #389
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Bila je to jedna groteskna situacija, sve skupa.

  40. #390
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ako se odlučiš za SD,tamo dakle rade obaveznu pripremu kao za opću anesteziju - iako zahvat dr radi u lokalnoj gdje si svjesna svega, ali uistinu ništa ne boli. I ja sam se nauživala straha ali bez potrebe, nakon zahvata još pričala u sali s docom /oči širom otvorene/. Zaspala tek kasnije u sobi.
    Zanimlivo je da kad su mi radili punkciju folikula u vinogradskoj pod općom za ivf, nisu radili ama baš nikakve pretrage prije toga. Došla, odspavala i probudila se, a nakon sat-dva išla doma.
    Uglavnom, ako se pojave opet /a mogli bi/, moj izbor bi opet bio SD i isti doc.
    I phd analiza pokazala na kraju polip i srećom sve je ok.
    Rade li i privatnici analizu?

  41. #391

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj lelena prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti puno na odgovoru.
    Jel se najprije kod dr. treba napraviti ultrazvuk pa potom na dogovoreni termin zahvat, ili se može u jednom danu sve?
    Imam ultrazvuk od svoje gin. od neki dan, a u petrovoj su mi u 7. mj. napravili 3D pa ne znam jel im to vrijedi.
    Tako je. Napravi se najprije jedan kontrolni uzv i konzultacije da se dogovorite tocno sto i kako.

  42. #392
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Lelena s obzirom na tvoje planove i maminu povijest , smazram da se nemaš što mislit. Otiđi do Radončića,nemoj bezveze dilatirati grlić ako nije nužno.

    Prošla sam nekoliko dilatacija, nemoj ako možeš izbjegni.

    I sretnooo! I neka i dragi napravi spermiogram.

  43. #393
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Rade li i privatnici analizu?
    Po mom iskustvu (Radoncic - gino, vadjenje madeza dermatolog privat) obavezno se radi phd svega sto se izrezulji van. To je ukljuceno u cijenu koju kazu. Al svakako provjeriti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.01.2019. at 18:38

  44. #394

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Bila sam jutros (preko prijateljice) na konzultacijama kod dr. Valetića u Merkuru. On kaže da bi još jednom napravio uzv 5., 6. dan ciklusa da vidi točnu veličinu polipa (jer je uzv rađen 11. dan i kaže da mu je već stjenka zadebljana da bi vidio točnu veličinu). Uglavnom, izgleda kao da se polip nalazi na fundusu maternice i on ga ne bi dirao. Kaže da su mi svi nalazi uredni, da relativno kratko razmišljamo u trudnoći i obzirom na genetsku predispoziciju (makar i ne mora nista znaciti) misli da polip nije potrebno micati jer ne bi trebao smetati trudnoći. Uglavnom, napravit će još jedan uzv, otići ću još i na kontultacije i kod dr. Lučingera i onda ako baš treba micati polip (preporučuje svakako office histeroskopiju zbog manjeg histeroskopa) otići ću kod dr. Radončića.

  45. #395
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Lelena,dobar izbor.
    Zapravo i svaki slučaj je za sebe, osjetljivija je svakako problematika polipa uz planiranje trudnoće. I da,najbolje raditi uzv dan nakon prestanka menstruacije. Sretno!
    Posljednje uređivanje od andream : 22.01.2019. at 08:52

  46. #396
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Lelena,dobar izbor.
    Zapravo i svaki slučaj je za sebe, osjetljivija je svakako problematika polipa uz planiranje trudnoće. I da,najbolje raditi uzv dan nakon prestanka menstruacije. Sretno!
    Slažem se! Sretno!

  47. #397

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Cure molim malu pomoć od onih koje su radile histero u Petrovoj. Da li je mora biti u općoj anesteziji ili može biti i lokalna? Nekako sam više za lokalnu. I koliko prije ste bile kod anesteziologa?

  48. #398

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Cure, da li je netko radio histeroskopiju na Merkuru ?

  49. #399

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav,

    za dva tjedna idem kod dr. Radoncica na histeroskopsko uklanjanje polipa. Cure, imam li pravo nakon zahvata na bolovanje, i koliko dugo? To bolovanje mi propisuje onda moj ginekolog?

  50. #400

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Ina_9 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,

    za dva tjedna idem kod dr. Radoncica na histeroskopsko uklanjanje polipa. Cure, imam li pravo nakon zahvata na bolovanje, i koliko dugo? To bolovanje mi propisuje onda moj ginekolog?

    Meni je moja ginekologinja rekla da ona daje tjedan dana bolovanja.

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •