Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 166

Tema: Koliko mi je Roda promijenila zivot!

  1. #51
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Ja samo znam - da mi nije Rode pitanje je jel bih se još ikad usudila odlučiti za drugo dijete.

    Ovako sve je lakše - kad se imaš kome pojadati, kad znaš da te netko razumije, kad imaš koga pitati, kad te netko odmah a priori ne osuđuje..........

  2. #52
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Ja samo znam - da mi nije Rode pitanje je jel bih se još ikad usudila odlučiti za drugo dijete.

    Ovako sve je lakše - kad se imaš kome pojadati, kad znaš da te netko razumije, kad imaš koga pitati, kad te netko odmah a priori ne osuđuje..........
    ajme, Stijena, sad vidim potpis! cestitam

  3. #53
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Evo mene s potpomognute na kojoj sam od pocetka (hallo ove godine ce u 11 mjesecu biti 5!! godina).

    I nikako da se ja maknem s potpomognute ali s Rodom sam ucila, naucila, sazrijela, rasla, postala stalozenija, smirenija, nada nije nestala....otvorili su se drugi pogledi, krenula druga razmisljanja.

    Rode su uvijek bile tu, nesebicne, s puno podrske, razumijevanja, korisnim svijetima....jednom rijecu s velikim, velikim bez obzira na to u kojoj sam ja bila fazi.

    Hvala vam svima sto ste tu i na svoj podrsci, razumijevanju, toplini i vibrama!

    Nadam se da cu vam se sto prije pridruziti i na drugim podforumima (narocito na trudnickom)

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    selendra
    Postovi
    115

    Početno

    Rodice drage....ne znam kako bih bez vas

    Hvala vam što svojim postojanjem činite ovaj svijet lijepšim
    mjestom za sve nas velike i male ljude

  5. #55
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Ja samo znam - da mi nije Rode pitanje je jel bih se još ikad usudila odlučiti za drugo dijete.

    Ovako sve je lakše - kad se imaš kome pojadati, kad znaš da te netko razumije, kad imaš koga pitati, kad te netko odmah a priori ne osuđuje..........
    ajme, Stijena, sad vidim potpis! cestitam
    Hvala, hvala hvala!

  6. #56
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    Evo danas sam rekla prijateljici koja nema baš dobro mišljenje o Rodi da mi je Roda bila i najbolja prijateljica i baka i svekrva jer drugih nisam imala.

    i s njom sam rješavala najgore probleme nakon poroda. Koliko sam samo puta zvala s.o.s. dojenje? kako sam uvela dohranu?
    Hvala Rodo
    Hvala svim Rodama što ste tu kad postavljamo zbunjena pitanja u panici, a koliko god bila zbunjena uvijek se nađe strpljva Roda sa temeljitim objašnjenjem. Od vas mi raste smopouzdanje Ma, volim vas!

  7. #57
    Ogulinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    ispod Kleka
    Postovi
    215

    Početno

    Još uvijek bih sjedila zbunjena, preplašena, mišljenja kako se to ne događa meni. Kad čitam forume, postove, osjećam se kao i sve žene, majke, očevi. Nismo sami. Netko je uvjek tu da nam pruži ruku vodilju, o bilo čemu da je riječ.

  8. #58
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Evo i mene s pdf-a potpomognuta. Kad sam krenula u borbu s neplodnošću bila sam izgubljena u vremenu i prostoru. Nisam znala kuda i kako krenuti. Onda sam našla RODU i sve je postalo lakše. Sada znam sve što me zanima a ako negdje zapne tu su uvijek moje rodice pune pametnih i korisnih savjeta. Ne moram ni reći da sam tu našla i prijateljice koje su mi bolje i iskrenije od mnogih na koje sam nailazila kroz život. Vjerujem zato što smo zajedno u svemu tome i dijelimo iste probleme...
    Još jednom hvala Rodicama

  9. #59
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Drage naše forumašice i malobrojni forumaši, imamo jednu molbu.
    Ove godine RODA slavi 10 godina rada, pa bi vas tom prilikom zamolili da nam na ovom topicu napišete kako je udruga pozitivno utjecala na vaš život.
    Hvala.

  10. #60
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Nakon poroda su mi jako puno pomogli tekstovi o dojenju sa rodinog portala. Puno korisnih informacija složenih na jednom mjestu.

    Isto tako i informacije u vezi AS.

    Hvala na trudu svima koji su to pisali!

    Na rodinom forumu sam našla jako puno korisnih informacija o različitim temama koje su mi bile zanimljive.

    Također sam našla i podršku i ohrabrenje, kad mi je trebalo i neke nove prekrasne, drage i pametne zene su usle u moje zivot i postale mi prijateljice

  11. #61
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    mali OT, jel mogu samo rec da mi se cini da je naslov topica takav da se puno forumasica nece u njemu prepoznat, jer npr. nije se ni meni zivot Promijeni, sam je Kvalitetniji, mozda bi bilo bolje da pise ovako ko sto si dady napisao u topicu - Kako je Roda pozitivno utjecala na vas zivot

  12. #62
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    teško da bi dojila haharicu od 4 godine da nije bilo Rode

    a i poput žabe, upoznala sam puno dragih cura, i dječaka

    s nekima je ostalo na virtualnom druženju, a s nekima sam ostvarila poznanstva i prijateljstva i u RL

  13. #63
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dajte nam materijala koji možemo citirati u brošuri
    koji možemo isprintati i pokazati ljudima
    koji možemo staviti na ppt i vrtjeti na velikom platnu...

  14. #64
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    kaj ti je jutarnja kavica bez Rode?!

  15. #65
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    evo, ja sam i majušku, i zhabicu i mnoge diiiivne žene i ljude upoznala baš zahvaljujući rodi.
    hvala na podršci u dojenju, informacijama o as, dohrani ...
    zlatne ste <3

  16. #66
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne mogu napisati ništa dramatično jer su se kod mene promjene događale postupno.
    Ipak sam tu već punih 6 godina.
    Naučila sam ne zazirati od drugačijeg, naučila sam da se mnogo toga može bolje, a ne na štetu zdravlja i prirode.
    Shvatila sam da nešto što je meni neprimjenjivo i neizvedivo može biti sasvim funkcionalno u nekoj drugoj obitelji.
    Dojenje, AS, dohrana- Roda je tu autoritet u RH i ne znam gdje bih drugdje tražila informacije i pomoć.
    Tnx

  17. #67
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih sad mogla na dugačko i na široko hvaliti, ali nema svrhe. Mi koji smo nakačeni na Rodu zapravo osjećamo isto. Značite mi beskrajno i na milione načina. I stalno mislim, kad čitam topic-e i različita mišljenja, na naše moderatorice i ostalo osoblje foruma koje održavaju ovo mjesto onim što ono jeste: Relevantan i čist izvor pouzdanih informacija i iskustava. Već sam negdje rekla, vaša je misija uzvišena i plemenita, vaša udruga propagira temeljnu, najuzvišeniju čovjekovu vrijednost Roditeljstvo u svom najplemenitijem obliku. Zaista ste neprocjenjivo blago, za mene, a vjerujem i za sve koji su bar pročitali par tekstova sa portala ili foruma. Hvala vam što postojite, hvala vam za vaš trud, borbu i snagu koju ulažete. Hvala i ostalim učesnicima foruma koji zajedno čine ovu nevjerovatnu cyber-utopijsku zajednicu u kojoj nalazim odgovore i bezuslovnu podršku. Hvala vam što se slažete sa mnom da su djeca naš uvijek nulti prioritet, da je vrijedno žrtvovati se i više nego nam se čini moguće da bi ih uputili kako da budu dobri ljudi. Hvala vam
    RODA mi je osvijetlila put roditeljstva kojim sam željela ići. Ja bih njime svejedno išla, ali je uz RODU taj put bio potpuno jasan, i ukrašen nekim stvrima koje bih vjerovatno propustila, kao npr. nošenje u marami, sigurniji zbog nekih stvari kojima ne bih pridala potrebnu pažnju kao što je upotreba AS.

    Meni RODA jeste promjenila život. Fascinirana radom njenih članova uključila sam se u udruženje u svojoj zemlji sa sličnim ciljevima, stavovima i aktivnostima. To je ispunilo jednu prazninu u mom životu koju sam nastojala ignorisati zato što je u tom trenutku nisam mogla promjeniti. Moje bivstvovanje pored uloge majke i supruge je dobilo univerzalni smisao.

    Tu sam naučila i saznala najrazličitije stvari, proširila vidike, dobila podršku i pomoć od potpuno nepoznatih ljudi, osvjestila činjenicu da ma kakav svijet danas bio, na šta god nas tjerali da mislimo i dalje žive ljudi koji se dobro osjećaju kad drugom pomažu bez vlastite koristi. Tu su me ponukali da razmišljam o nekim fundamentalnim stvarima, ali sam tu našla i neke izvrsne recepte (Iridanin ajvar iz pekača ), kao i čula za kristalni dezodorans na prirodnoj bazi i konačno riješila sve svoje muke po dezedoransu RODA i njena filozofija su sastavni dio moje filozofije. Jako, jako sam zahvalna da sam upučena na vas. Znam sigurno da danas ne bih bila ono što jesam bez vas.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Roda je uz mene od prvog dana kad sam saznala da će meni i MMu trebati MPO da postanemo roditelji. Ovdje na forumu i na portalu pronašla sam sve relevantne informacije, praktičnu i emotivnu pomoć i podršku za vrijeme postupaka potpomognute oplodnje, a posebice u vrijeme čekanja postupaka. Informacije koje se nude bile su provjerene, utemeljene i relevatne, dobila sam i informacije o zakonskim propisima koji me ograničavaju, o propisima koji se odnose na moja prava (od putnih naloga, do bolovanja, do etičkog kodeksa liječnika). Roda je uz mene cijelu trudnoću, ovdje pronalazim odgovore na pitanja kojih ima svaki dan sve više - detaljno su obrađena pitanja poroda, njege djece, platnenih pelena, autosjedalica, dohrane. Smatram da bi svaki odgovoran roditelj trebao pročitati tekstove s portala kako bi donosio odluke vezane uz odgoj i njegu svoje djece na temelju pouzdanih informacija. Svima pričam o solidarnosti koja vlada na forumu - kako se trguje rabljenimn stvarima i kako se stvari plaćaju unaprijed bez bojazni da prodavatelj neće poslat paketić, kako se i poklanjaju stvari i lijekovi u MPO krugovima, kako su forumašice i forumaši u stanju umiriti strahove i tuge drugih forumaša, kako je razvijena svijest o ekologiji i štednji resursa.
    U svakom pogledu Rodin forum i portal je nadopunio moja mišljenja i stajališta, te učinio me zrelijom i informiranijom, na čemu sam jako zahvalna

  19. #69
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Veliko HVALA Rodi što me je osvjestila u pogledu dojenja, produljenog dojenja i dojenja tandema. Moja djeca i ja uživamo!!!
    Isto tako joj HVALA što sam isključivo Rodi saznala sve detalje o korištenju platnenih pelena i time si uštedila hrpu kunića!!!
    HVALA Rodi što sam ovdje dobila prekrasne savjete vezane uz motoriku djece, coosleeping, distony sindrom, astmu, a posebno važnu dohranu!!!
    HVALA Rodi što sam preko nje upoznala hrpu prekrasnih osoba i stekla mnoge prijatelje!!!

  20. #70
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Kad sam tek trebala postati majkom, Roda mi je rekla isto što i moji instinkti: moje tijelo zna i može roditi i hraniti moje dijete; način na koji želim odgajati svoje dijete je prirodan i ispravan.

    U počecima dojenja savjeti i iskustvo savjetnica su me smirivali i osnaživali.

    Zahvaljujući Rodi moja se djeca voze sigurno.

    Forum mi je svakodnevno davao odgovore na velika i mala, važna i ne tako važna pitanja.

    Zahvaljujući Rodi upoznala sam mnoge divne ljude i njihovu djecu, smijala se, plakala, učila i rasla.

    Roda mi je omogućila da nešto od primljenoga vratim i pridonesem mijenjanju društva prema lakšem i ljepšem roditeljstvu i djetinjstvu.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    60

    Početno

    Tek odnedavno se pridruzih vama, ali zaista bih pogrijesila kad ovako javno ne bih priznala da mi prijate

  22. #72
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Roda je bila tu kad sam krenula na težak put MPO-om kako bih ostvarila svoj najveći san i postala majka. Roda je bdjela nad mojim tek rođenim djetetom u bolnici kad ja nisam bila uz nju. Roda je odgovorila na sva moja pitanja,pa makar ona bila banalna i glupa. Hvala vam svima od srca.

  23. #73
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ne znam sto bi bilo bez RODE i textova i raznih Roda i ovog foruma..jednostavno sam tu od prve spoznaje da cu postati roditelj. uz svesrdnu podrsku u velikim i malim pitanjima moja djeca su dojena, nosena, u marami i slingu, uvijek u AS, s platnenim pelenama...bez obzira slazem li se se vecinom ili imam sasvim oprecan stav, kad mi netko kaze "a ha, ti si ONA Roda" samo se nasmijem sigurna da cinim najbolje.
    hvala svima

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    I ja sam kao mnogi došla na Rodu kad je krenuo naš MPO put...bez dragih forumašica tko zna kako bi naš put izgledao. Kad nam je stigla naša srećica, krenulo je novo poglavlje i opet sam uz Rodu svladala dojenje, pa dohranu, pa nedoumice oko prvih koraka i dalje

  25. #75
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Bez Rode ne bih dojila ni prvi ni drugi put i za to ne mogu biti nego prezahvalna što postoji Roda i SOS telefon, bez rodinog portala manjkalo bi mi u odgoju i važnim odlukama mnogo ključnih informacija, bez rodinog foruma ne bih imala s kime podjeliti najvažnije i najhitnije trenutke roditeljstva sad i odmah, u mjesecima i godinama kad sam samo brinula kući i djeci rodin forum bio je važan dio moje dnevne kvote komunikacije pa je time zaslužna i za moje mentalno zdravlje , mnoga prekrasna maminska prijateljstva su počela ovdje i definitivno je meni kao mami roda važan dio života.

  26. #76
    jasa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    23

    Početno

    Bez Rode upitno je bih li dojila.
    Bez Rode ne bih znala za platnene pelene.
    Bez Rode ne bih znala što je bespelenaštvo i suhopelenaštvo.
    Bez Rode ne bih nosala svoju bebu.
    Bez Rode bih pokleknula pred svim "pametnim" savjetima drugih.
    Bez Rode moja beba ne bi bila tako sretna!

    i naravno:

    Bez Rode ne bih imala što čitati dok beba spava

  27. #77
    mlada.majka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    94

    Početno

    Roda mi je pomogla u svim mojim problemima oko dijece,trudnoče i života uopče.Pošto sam jako mlada postala majka,Roda mi je uspjela rještit sve moje nedoumice i bude ti stvarno puno lakše kada se imaš kome izjadat i ispričati svoje probleme....Hvala

  28. #78
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Život su mi iz temelja promijenila djeca, a Roda me naučila kako da se s time nosim.
    Jer nitko nas ne priprema i ne uči roditeljstvu, a svi očekuju da o tome znamo sve...

  29. #79
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    hvala RODI,puno mi pomaže kroz moj put MPO,tu sam dobila informacije koje nisam imala koga pitati,dobila sam savjete...tu nađem utjehu,razumjevanje,dobijem novu nadu i snagu za dalje... hvala od

  30. #80
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    u životu bi mi bilo puno lakše i jednostavnije da sam Rodu otkrila još u 1. trudnoći - puno bolje bih se pripremila za ono što me čeka
    kad sam rodila puno bi mi pomogla iskustva drugih mama s hipotoničnim djetetom, dojenje bi trajalo vjerojatno dulje od 10mj....
    ali, nakon što sam otkrila Rodu, otkrila sam i da sam dijelom Roda od prije, sama po sebi, a neke nove stvari su me naprosto oduševile (platnene pelene)
    ukratko hvala na svim novim i pozitivnim promjenama u životu cijele moje obitelji

  31. #81
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Pomogli ste da shvatim da nisam čudak.
    Čitajući forum i portal (u)vidjeh da ima još takvih istih kao ja.
    "Čudaka" koji misle da je dojenje prirodna stvar, da nošenje ne kvari klince, da autosjedalica nije pomodna fora, da nije baš nužno lokalnu deponiju ukrasiti sa još 10000 iskorištenih jednokratnih pelena ...

    To mi je dalo smjelosti da nastavim biti čudna i još čudnija, bez mnogo obaziranja na zgranutu okolinu.
    Hvala

  32. #82
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Bez Rode bih sigurno puno manje visila na internetu.


    Zanimljivo je to kako me je nedužno googlanje u potrazi za drugačijim odgovorima na problem koji me je mučio doveo do Rodinog portala i foruma...i još je zanimljivije da mi je to proširilo vidike u smjeru za koji mi ranije nije padao na pamet.
    ok, učinio me i ovisnicom o forumiranju, ali neka nuspojava mora postojati...

  33. #83
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    na rodi sam dobila konkretnu informaciju o klinikama koje u hr rade mpo, kako rade, što rade...
    sa rode sam printala kontakt telefon klinike koju sam odabrala i upute kako se na sporedni ulaz,stepenicama pored lifta, pa desno kroz čekaonicu... dođe do ordinacije.
    tako je roda spojila mene i kliniku u kojoj sam konačno ostvarila trudnoću.

    na rodi sam pročitala tips&tricks kako se sa isključivog izdajanja prebaciti na isključivo dojenje, i uspjela, i dugo i sretno dojila.

    Hvala!

  34. #84
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    RODA je samnom od pocetka moje MPO price.Da nisam slucajno dosla na ovaj forum jos bi vjerovatno tapkala u mraku.Ovdje sam nasla rijeci podrske,savjete,''rame za plakanje'' kad mi je bilo potrebno a i drustvo za ''skakanje od srece''.Nemam rijeci kojima bi opisala svoju zahvalnost na svemu sto sam uz pomoc RODE saznala i naucila.Hvala vam od

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    S Rodom me upoznala Egica, davne 2003. kad smo krenule u borbu s neplodnošću kada sam dobila priliku upoznati grupicu predivnih žena koje su danas mame, neke i trostruke.
    Bila sam ponosna što se zajedno s njima mogu boriti za promjene MPO zakona i biti dio te hrabre grupe koja je nosila promjene.

    Nakon više godina zatišja nisam mislila da će Roda ikad više mijenjati moj svijet, naročite ne tako bitno.
    I onda se desila treća trudnoća, neplanirano i čudom. Prvo dijete sam dojila mjesec dana, jedine informacije koje sam tada dobila od dojenju bile su na tečaju za trudnice gdje su patronažne samouvjereno tvrdile "Dijete se doji svaka 3 sata". Točka. Nema između, nema objašnjenja da beba može tražiti dojku i nakon pola sata ili manje, da je dojka i hrana i utjeha i toplina... marljivo sam zapisivala u tekicu kad je bio podoj. Nakon mjesec dana jedva smo dostigli porođajnu težinu i veselo našli spas u bočici AD.

    U drugoj trudnoći sam se već educirala s Rodom - ali ja sam završila s komplikacijama, beba sa žuticom koja je spavala 24 sata na dan bez snage za dojenje, ja plačem, masiram ga, hladim, štipam ... on spava i spava i spava. Podrške u obitelji niotkuda; moja mama nije dojila.

    Treća trudnoća - nakon što su popustili strahovi od komplikacija u tim godinama (42) krenula sam surfati u potrazi za informacijama o kolicima, pelenama, opremi...dok nisam naišla na post jedne mame koja je na forumima sve saznala o kolicima ali o dojenju nije ništa pročitala. Ježila sam se od pomisli na one silne bočice, dude, steriliziranje, pranje, prokuhavanje vode, zbrajanje mililitara, dizanje noću i pripremanje bočice. O da, prvo sam pomislila na svoju komociju jer nisam željela misliti na to što sam sve uskratila mojoj djeci jer nisu dojena - uvijek bi mi bila knedla u grlu kad bih vidjela neku mamu kako doji. I mislila - ja sam to propustila i nikad neću osjetiti kakav je to osjećaj. Nikad više. I onda dobijem prililu.
    I tada sam krenula čitati sve što je pisalo na Rodinom portalu o dojenju i čitati sve topice na forumu. Fućkaš kolica.
    I mislila da sve znam ovaj put.
    Kad se M rodio bili smo u rooming-inu, drugi dan smo išli kući a mlijeko samo u kapima. Dva dana je stalno bio na prsima, između toga je cvilio - i onda je ipak krenulo. Moja je mama sluđivala primjedbama "Nije valjda opet gladan, pa jeo prije pola sata", "Eno ga, opet plače, nije moguće da je opet gladan, možda ti je mlijeko slabo". DOšla patronažna koja je zaključila da je dijete dosta žuto, podoji su kratki (stvarno, dojio bi 5-10 minuta), mogao bi noću pasti u hipoglikemiju. Isplakala sam brdo suza, nesigurna i usamljena. Onda je MM pročitao "Iz Rodina kljuna" i zaključio da je sve OK i stalno mi ponavljao da upravo tako i treba biti. OD silnog straha otišli smo na SD s bebom - u tri dana je dobio 160 grama.
    Onda sam ja pročitala "ROdin kljun" (kako mi zovemo priručnik), pa još jednom, pa još jednom - i postala sigurnija. I pronašla u njemu argumente za mamu. Onda sam je jednog dana čula kako razgovara na mobitel "Ma,da, ona ti doji,al znaš, to će ti trajati mjesec dana i gotovo kao i s prvom dvojicom". O, kako je to zabolilo - i onda sam mami dala "Rodin kljun" sa zadatkom da pročita dio o dojenju. Nakon toga mama je samo došla provjeriti je li mali dobro uhvatio i da li aktivno siše.

    Nakon mjesec dana dojke su se odjednom pretvorile u smokvice, ispuhale ...ajme užasa. Evo, ostala sam bez mlijeka. MM me opet spustio na zemlju - on je pročitao u "Rodinom kljunu" da mlijeko ne može nestati preko noći. Gura mi mobitel da nazovem SOS. Opet čitam "Rodin kljun" i smirujem se. Stvarno, nije nestalo...još ga ima.
    Dolaze ljetne vrućine - mama opet napada sa sugestijama da malenom treba dati vode ili čaja jer je žedan. Strpljivo objašnjavam sve što sam naučila na Rodi i mama popušta.
    Nebrojeno puta sam otvarala Rodin portal s problemima kod dojenja, a priručnik je još uvijek na mojem noćnom ormariću. Polako okrećem poglavlje o dohrani.

    Danas M ima 5 mjeseci i isključivo je dojena beba - da nije bilo Rodinog portala i priručnika sigurno bih odustala nakon dva tjedna. Sada se veselim što je dohrana tek nakon 6 mjeseci jer ovo je nešto nezamjenjivo ... znate ono iz reklame za Mastercard, naljepše stvari ne mogu se kupiti novcem

  36. #86
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    sve što nisam znala, u što nisam bila sigurna, oko čega sam bila zabrinuta, zbunjena..... sve odgovore sam nasla na rodi-besplatno!

  37. #87
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Na MPO putu nabasala sam i na Rodin forum i tako, prvo virtualno, a kasnije i "face to face" upoznala predivne žene (i pokojeg muža ) koje danas čine važan dio mojeg života

    U 7. mjesecu moje trudnoće Rode su imale akciju pregledavanja autostolica i mi smo našu montirali i odvezli na pregled. Moram priznat da mi je bilo puno lakše kad sam znala da će moja malena od početka bit u dobro postavljenoj stolici

    Da nije bilo Rode, teško, ma sigurno, ja danas ne bih dojila. Srećom, u trudnoći sam si dala vremena da to malo pročitam što i kako. Od trećeg dana moja malena se pati s grčevima, a meni je mlijeko krenulo kako spada tek negdje nakon 2 tjedna. Da, na žalost dodavala sam joj tu i tamo AD, ali, upravo zbog naučenog na Rodi, samo dodavala nakon cice i ubrzo prestala jer se uspostavila ponuda i potražnja. Upravo zbog Rode sam odolila svim komentarima i zgražanjima sa strane

    Rode hvala Vam
    Posljednje uređivanje od cranky : 29.10.2011. at 02:55

  38. #88
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    Puno je utjecala na naš život-da nije bilo foruma moj stariji ne bi bio dojen (11 mj) jer nam je početak bio užasan, naporan,prepun frustracija, nesigurnosti, a sa Mlađim još uvijek cikimo (19 mj), uglavnom uživamo u tome i ne vidi se kraj. A zahvaljujući Rodi, ne pitam se jel to normalno, u redu, itd. jer znam da je to najbolje za moje dijete. Pomirila se s tim da neka djeca bolje spavaju s mamom i tatom u krevetu i da to nije ništa oko čega se treba zabrinjavati.

    Isto tako zahvalna sam i za otkrivanje svijeta nosiljki, slinga i marame, spas sa 1. i dobrodošla pomoć sa 2.

    Na sve moje nedoumice našla sam ovdje odgovore.
    Hvala vam!

  39. #89
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Prvo sto je Roda napravila za mene, i zbog cega sam prvobitno postala clan foruma, je utjeha u najtezim danima nakon gubitka bebe. Te drage zene, toliko spremne pomoci, izvukle su me iz najdublje depresije i pomogle mi da stanem opet na svoje noge i krenem naprijed. Pisanom rijeci prenjele su toliko topline i razumjevanja kakve nisam nasla ni u svojoj okolini.

    Dalje, da nije bilo Rode moje dijete bi sigurno tu i tamo dobilo po guzi, mozda se nebi vozilo u AS, a sigurno nebi ni dojila jer eto, u mojoj okolini je to normalno. Roda me naucila da ono sto mi govori majcinski instinkt nije zabluda i da ga ne moram ni ne smijem potiskivat nego se prepustit, nosit dijete bez straha da ga razmazim, shvatit da je dijete mala osoba s karakterom i tako se postavljat prema njemu. To osvjestenje mi je pomoglo vise nego sam ikad mogla misliti.
    O dojenju necu ni pricat, nema sanse da bi bez Rode znala sta su skokovi u razvoju, nema sanse da bi znala da je normalno da dijete prvih tjedana bude 24/7 na dojci...dobilo bi AD valjda 5. dan zivota da me Roda nije poducila strpljenju.
    Hvala, hvala, hvala dragoj Rodi!

  40. #90
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Kad se udaješ/ženiš kažu "u dobru i zlu". E to je meni Roda. Točno tako, kad sam u išćekivanju postupaka, pikanja užasnim injekcijama, iščekivanju bete, tu je Roda! Kad sam tužna zbog neg. bete, ljudi koji to ne razumiju, kad sam tužna zbog okoline koja misli da je naš put piece of cake tu je opet Roda! A kad je nema, kad šteka internet... imam više vremena za svog muža
    Roda me naučila puno toga, od prihvačanja naše neplodnosti, od ulaska u svijet MPO, od stručnih medicinskih izraza, termina, a koji su mi bili od izuzetne važnosti u MPO...
    Roda je promjenila moj stav prema mnogim stvarima i hvala joj na svemu!
    Rodice, volim vas!

  41. #91
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Autosjedalice, dojenje, nošenje (marama, sling, mei tai), attachment parenting, dohrana od 6. mjeseca, mooncup/platneni ulošci...ima toga još...
    Sve su to teme za koje sam dobila, bilo informaciju (ako do tada nisam bila upoznata), bilo podršku (za one o kojima sam već znala ponešto) upravo na portalu i kasnije na forumu!
    Sve navedeno je definitnvno utjecalo na kvalitetu našeg života kao obitelji!

  42. #92
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne zaboravite na sve rodine projekte:

    dojenje
    autosjedalice
    trudnoća i porod
    pravo
    rasprodaja
    forum
    vrtići i škole
    hospitalizacija
    ne po guzi
    odgovorno roditeljstvo
    portal
    platnene pelene
    MPO
    monitoring
    Posljednje uređivanje od apricot : 29.10.2011. at 14:25

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Sad kad se osvrnem znam da definitivno ne bih dojila dugo i uspešno da nije bilo Rode. Ne verujem da bih sama prevazišla početne probleme uspavane bebe i slabog dobijanja na težini.
    I dete mi se ne bi vozilo bezbedno, zavezano. Jer se sa autosedištima nisam nikad srela u svojoj okolini.

    Nosiljke sam ovde otkrila, inače bismo navlačili dete po rukama dve godine.
    Informacije o dohrani su mi isto bile jako, jako bitne. Strašno sam ponosna što se moje dete ispravno hrani, a za to sam definitivno zahvalna Rodi.
    I za naših divnih 50 meseci dojenja

  44. #94
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ukratko - da nije bilo rodinog foruma ne bi sada sjedila između dvije najslađe curice u svemiru.
    hvala svim curama sa pdf-a neplodnosti

  45. #95
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Ja sam već pisala zahvalu Rodi za uspješno dojenje nakon svih muka pa eto ponavljam- da nije bilo Roda tko zna koliki bi mi bio dojilački staž, ovako brojimo već 10 mj. dojenja na zahtjev. Dalje, hvala na svim informacijama vezano za dohranu, hvala na tablici dohrane i iskustvima i HVALA svima koji su mi rakli da se ne nerviram što curka odbija dohranu. Hvala za podršku kad mi je bilo najteže...Hvala zato što sada znamda je co-sleepping ok i zamene i za nju...HVALA!!!

  46. #96
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Zbog Rode sam postala aktivist i umjesto da gunđam, pretvorila sam tu energiju u akciju koja me ispunjava na način koji nisam nikad prije Rode iskusila. Ljudi u Rodi su mi otvorili vidike prema novim stvarima, spoznajama, idejama i načinima razmišljanja u svim aspektima roditeljstva, od samog začeća pa nadalje.

    I još sam u šoku da u maloj zemlji poput Hrvatskoj, malenoj i prilično geografski raspršenoj zemlji, postoji nešto kao Roda. Zapravo, Roda je jedinstveni splet koji je izašao kao pravi Hrvatski 'proizvod' obzirom na naše okolnosti i uvjete, udruga koja je aktivna u puno područja i koja kvalitetno obrađuje sve što radi. Da bi cijela država funkcionirala tako, da se uzme najbolje i odradi na najkvalitetniji način gdje bi nam bio kraj

  47. #97
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Eh... da nije Rode... moj bi život bio nepotpun...

    Da nije Rode ja bi sad tumarala po nepoznanicama MPO-a, pokušavajući shvatiti o čemu se tu radi. Cure s Potpomognute dale su dragocijene informacije i smjernice, razbile iluzije, pomogle da razumijem naizgled nerazumljivo... uz njih i intuiciju izabrala sam kliniku i čudo se desilo u prvom pokušaju. Podršku koju su mi pružale, nikad neću zaboraviti.

    Da nije Rode, moja mrva koja danas puni svoj prvi tjedan ne bi se mirno smješkala u snu... jer ja ne bi znala da postoji rodilište (tako blizu, a tako daleko) koje možda nema titulu Prijatelja djece, ali je prijatelj i mama i tata i beba više nego što sam mogla zamisliti. Mrva se ne bi mirno smješkala u snu, jer da smo ostali u Hrvatskoj bila bi silom izvađena u 38 tjednu... Ovako, dobili smo tri dodatna tjedna pod maminim srcem, bedding in, potpunu podršku u svemu.

    Sad, tek na početku roditeljskog puta mirno se smješkam i ja, jer znam da na ovom forumu postoji odgovor na sva pitanja koja će me u budućnosti mučiti, a ako i ne postoji, na moje pitanje doći će nesebičan i dobronamjeran odgovor. Roda mi je učvrstila neke ideje o roditeljstvu koje su prije susreta s Rodom bile tek romantično razmišljanje... a sad imam hrabrosti i odlučnosti da ih provedem u stvarnost.

    Rode drage, beskonačna hvala i na SOS telefonu za dojenje, sva pitanja su profesionano, a opet tako toplo odgovorena.

    I na kraju... da nije Rode, moj život bi bio zakinut za nekoliko lijepih prijateljstava...

    Hvala na svemu. Keep on rocking!

  48. #98
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Roda mi je pomogla na mom MPO putu, odgovorila mi na puno pitanja, dvojbi, kad god i kakav god sam imala problem u postupcima i nisam znala kako ga riješiti tu su bile cure s Roda i forumašice koje su uvijek bile spremne za pomoć i znale odgovor na svako pitanje. Evo i sad mi MM govori (dok mi iznad ramena virka što tipkam) "uvijek si vjerna Rodi"... Sretan rođendan Rodi!

  49. #99
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Roda mi je bila svijetlost u mraku neznanja

  50. #100
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Prve informacije o MPO bile su sa Rode.
    put prvog postupka bio je puno lakši sa informacijama koje su bile sa Rode.
    razmjene informacija bile su - neprocjenjive.

    sve o autosjedalicama, pročitala na Rodi.
    prve bolesti - Roda.
    Dohrana, burza...

    ...najdraže mi je kada me moji pitaju; jel i to sa Rode?
    Posljednje uređivanje od Ibili : 30.10.2011. at 00:11

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •