Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 166

Tema: Koliko mi je Roda promijenila zivot!

  1. #101
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Meni Roda nije promijenila život jednostavno zato jer nije bila dio mog života kad su se donosile bitne odluke. Ali ipak Roda jest dio mog života, ugodan i zabavan, ponekad naporan, često informativan itd. Zadovoljava dobrim dijelom i moju potrebu za babinjakom, iako bih voljela da ima malo više muških članova.

  2. #102
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Meni u mnogočemu. Stekla sam mnoga poznanstva, naučila se dobro osječati u svojoj koži kad pomažeš drugima.
    Tu nebi stalo koliko sam naučila o dojenju, majčinstvu, roditeljstvu, i mnogim drugim aspektima života, raznim savjetima koji su mi pomogli kad mi je to trebalo a o podršci da ne govorim.
    Stoga hvala Roda obogatila si mi život!

  3. #103
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Moram i ja zahvaliti Rodi na svemu!
    Na Rodu sam naisla sasvim slucajno, pretrazujući internet u toku prve trudnoce u potrazi za informacijama.
    I - doslovno sam se zaljubila na prvi pogled
    Portal i forum ucinio je moj život kvalitetnijim, Roda mi pruza sve potrebne informacije o trudnoci i majcinstvu, cini me samopouzdanijom, daje mi osjecaj da nisam sama u svim svakodnevnim brigama vezanim uz djecu i obitelj.
    Ponekad se pitam kako bi moj zivot nakon što sam postala mama izgledao da nisam nasla Rodu?
    Sigurna sam da bi mi bilo puno teze i zato, draga moja Rodo,
    SRETAN TI RODJENDAN I HVALA TI STO POSTOJIS, OD !!!!!!!

  4. #104
    kamen avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Roda štedi moje vrijeme! Na jednom mjestu je sve: informacije, smjernice, podrška...
    Uz Rodu se je lakše boriti za djecu!

    Sretan rođendan!

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    roda mi je pomogla u mojoj borbi za bebačom,upoznala sam divne ljudi ovdje koje i dan danas su mi drage kolegice-rodice,informacije i podršku,za svaki moj upit roda ima odgovor,forum je za desetku,nastavite tako i dalje,
    SRETNA VAM 10-ta GODIŠNJICA ,ŽIVJELI

  6. #106
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Uf RODA....Pokušavam shvatiti i sama sebi objasniti kako je moguće da se jedna odrasla osoba promjeni zahvaljujući jednoj udruzi, jednom forumu i nebrojenom broju osoba koje niti ne poznaje osobno. E pa moguće je... Sve ono što su mi roditelji i okolina u kojoj sam odrastala usađivali kao normalno, odjednom postane samo odraz koliko odrasla osoba ima malu kontrolu nad sobom, nad onim što želi postići i da primjenjuje metode koje nisu ništa drugo već pokazivanje i provođenje sile nad drugim, nemogućnost kontroliranja vlastitog bijesa i hireva, zatvorenost prema napretku medicine i novih saznanja o rađanju, dojenju, ponašanju i odgoju prema djeci, sigurnosti djece u prometu, način kako preživjeti stvari koje su normalne u odrastanju naše djece i sl.
    Ovdje sam našla informacije o neplodnosti i kako se nositi i boriti s tim. Kada sam dobila papir pun kratica koje u mojoj glavi nisu značile ništa tu sam našla svaki odgovor napisan rječnikom koji može i obični čovjek razumjeti. Tu sam našla utjehu drugih i vidjela da pitanje - zašto baš mi? - nema baš smisla i da je sutra novi dan. Tu je nada rasla iz dana u dan čitajući nevjerovatne priče sa sretnim završetkom. Tu sam plakala i tješila one kojima je tada bio potreban virtualni zagrljaj. Kada sam ostala trudna moja priča je o našem putu našla mjesto na forumu i možda je i ona nekom promijenila život. Tu sam upoznala prekrasne osobe s kojima sam ispijala kavice. Sve ono što sam o trudnoći znala, hm... ne mogu vjerovati ni danas da sam živjela sa takvim uvjerenjima.
    Rodi sam zahvalna što dojim našeg prekrasnog sina već 18 mj i vjerojatno ćemo i u tandemu. Cika je nešto najljepše na svijetu, a za mene je to bio tako težak put. Pisala sam već kako ja nikada nisam vidjela dijete koje doji, svi su o tome govorili kako je užasno i bolno, kako je to navika koje se kasnije ne možeš riješiti, kako preko noći nestaje mlijeka, ne smiješ ništa jesti dok dojiš osim piletine na lešo i dvije vrste povrća, voće ni pogledati. Piti piva za što više mlijeka, ako dijete plače mlijeko ti je slabo i daj mu bocu jer je gladno, zašto nema dudu, daj mu čaja, zar sa tri mjeseca ti njega samo dojiš, ma daj ti njemu supice pa da vidiš kako će spavati i sl. A Mala škola dojenja je moj svijet preokrenula naglavačke. Bez obzira što su mi neke majke koje imaju puno puno više godina iskustva i djece od mene pokušavale poljuljati samopouzdanje ja se nisam dala. Znala sam što želim, znala da sam u pravu i znala što je najbolje za moje dijete. Na zgražanje okoline mi smo se nosili u mei tai-u, nismo ga ostavljali da plače sam u sobi, išao je od prvog dana sa nama kud i mi, jer je postao član naše obitelji i mi smo se tako ponašali prema njemu. Zahvaljujući Rodi mi se jedini, ali jedini u našoj obitelji od osmero djece vozimo od prvog dana u autosjedalici i odbijamo se voziti s drugima ako sjedalica nije sa nama, a nećaci se čude kako se to I. vozi u svemirskom sjedalu a oni slobodno skaču po autu. Zbog Rode mi ruka ne poleti po guzi prije nego što tri puta ne udahnem i shvatim da je to moj bijes koji ne smijem i ne trebam iskaljivati na djetetu, iako je to neprihvatljiv način odgajanja jer šiba je izašla iz raja i malo batina nije nikoga ubilo. Pa kako ga mislim odgajati i kako će znati što se smije a što ne... e pa mi znamo i bez toga da se knjige s polica ne diraju i danas stoje na istom mjestu kao i prije rođenja, na stoliću uredno stoje čaše koje nisu njegove kao i daljinski, ali to nije za igru i to se zna. Kako se zna? Jer smo 100000x ponovili da se ne dira, uzeli ga i odveli te se igrali sa stvarima koje se zovu igračke. Kada se prilagođavao na dohranu nakon skoro 7 mj isključivo dojenja Roda nam je pomogla da ne dozvolimo i da ne radimo nasilje nad našim djetetom. Zgražanje kako on malo pojede i pitanje zašto mu mi to dozvolimo bilo je stalno u zraku oko nas. Mora se pojesti koliko je mama zagrabila u tanjur, ako neće milom, silom hoće. Nikada mi nije palo na pamet da silom šopam dijete, kuhala sam danima i bacala, a danas jede toliko da ne znam gdje mu staje. Pravi gladuš.
    Mi nismo razmazili svoje dijete jer spava ponekad sa nama u krevetu, jer ga nosamo i plešemo i danas, jer je jasličku prilagodbu odradio kao veliki i tete nam kažu kako je dobar i poslušan a sve to je bez batina. Zna kada se ide spavati i bez toga da smo ga puštali da urla kada je samo tražio našu blizinu.
    Mi imamo prekrasnu obitelj jer je RODA to što je. Jer mi je u danima kada smo mislili posustati bila tu da se izjadamo, da nas utješe i daju nam savjet. Da napravimo prekrasne kolače i jela koja danas obožavamo, jer smo tu našli sve što smo trebali za prijavu kada se dijete rodilo da ne hodamo po šalterima i našim službenicima koji nisu baš uvijek spremni pomoći, jer je otvorila nove vidike u odgoju djece, jer smo promjenili stavove i način kako se pokazuje ljubav. Ma Roda hvala na svemu... Na iznimnom trudu, zalaganju, znanju, informacijama, ljubavi i razumjevanju i prekrasnim ljudima koji nam to sve omogućuju dajući svoje slobodno vrijeme i sebe da bi nama i našim obiteljima bilo lakše, bolje i ljepše.

  7. #107
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Uglavnom pratim pdf parova koji imaju problema s plodnošću i nisam roditelj u akciji, ali je RODA samnom i kad se spremam u akciju da postanem roditelj i kada po drugi put definitivno odustajem od akcije i kada sam pod hormonalnom terapijom i nitko me ne razumije i kada ne znam što sad znači ta dijagnoza i kad mi fali još samo jedna Femara i kad ne znam gdje je najjeftiniji Gonal i u koje je vrijeme najbolje nazvati dr. XY...
    U svom prvom postupku IVF-a nisam znala za RODU i tada sam se, usprkos muževoj podršci, osijećala kao Pale sam na svijetu. Uz RODU je sve postalo lakše. RODA nije samo forum, nego i RL. Sretna sam što sam i u RL-u upoznala toliko prekrasnih RODA i forumašica.

    Hvala RODI na potpori u borbi protiv Milinovićevog zakona!

    Sretan rođendan!

  8. #108
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mogu samo potpisati dragu Jelenu od riječi do riječi u ime, vjerujem, svih sa Potpomognute. U društvu Rode-virtualnom i dragih RL prijateljica je sve lakše.
    Sretan rođendan!

  9. #109
    tinek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    hvala vam na ovom forumu jer kad netko postane roditelj andjela ko ga moze bolje razumjeti od zena koje su isto to prosle.puno mi pomazete,posebno sad nakon ponovnog gubitka.svaka vam cast...
    SRETAN ROĐENDAN RODI...

  10. #110
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Mislim da me RODA nije promijenila kao osobu, nego je iz mene izvukla ono najbolje!
    U svakom slučaju, neizostavan je dio mog života...

  11. #111

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    145

    Početno

    draga Rodo, sretan rođendan!
    tu sam pronašla izlaz i podršku i razlog za vjerovati da ima smisla živjeti dalje. hvala vam svima od srca!

  12. #112
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sretan rođendan Rodi!
    Na Forumu sam dobila mnoge korisne informacije koje su me učinile boljim roditeljem te me puno puta natjerale na razmišljanje i preispitivanje. Neposredna pomoć pružena u teškim trenutcima nešto je što se ne zaboravlja.

    Iako se Roda neposredno ne bavi posvojenjem, moram napomenuti i da je istoimeni podforum već godinama (za sad još uvijek) jedino mjesto gdje potencijalni posvojitelji mogu dobiti relevantne informacije i podršku. Mnoga su posvojenja potaknuta pa i ostvarena upravo zahvaljujući razmjeni iskustava ovdje na Forumu.

  13. #113
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Roda rulez! Moj MPO put bio bi nezamisliv bez informacija s Rode, bez podrške i pomoći prvenstveno neznanih forumašica...

    Sretan rođendan!

  14. #114
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Sretan rođendan najdražoj udruzi!

    Rodi sam neizmjerno zahvalna zbog SOS telefona za dojenje i strpljivih i stručnih savjetnica, zbog mnoštva korisnih savjeta i informacija u vezi raznih aspekata roditeljstva koje nalazim na Rodinom forumu, zbog poticanja da stalno preispitujem svoje roditeljstvo i da težim još boljemu, zbog truda na projektu Sigurno u autosjedalici i susretljivosti da se pomogne i izvan službenih termina pregleda autosjedalica.

    Ono što me posebno obogatilo su osobe koje sam upoznala zahvaljujući ovom forumu, od kojih sam puno naučila i koje su mi postale prijateljice.

  15. #115
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Pošto sam vas potaknuo da pišete bio bi red da i ja nešto napišem.
    Prvo dijete dovezao sam doma 2005. u košari. Nisam znao za drugu opciju niti sam o njoj puno razmišljao. Mic po mic, uvidjevši svoju pogrešku počeo sam skupljati znanje na forumu o tome čemu služi autosjedalica i kako ju treba koristiti. Danas mi nije jasno kako je bilo moguće da tada nisam znao ništa o tome. Da nije bilo RODE vjerojatno bih u neznanju bio i danas.
    Neizmjerna je vrijednost ovoga foruma na kojem se može naći odgovor na gotovo svaku roditeljsku dilemu i to ne od tamo nekih virtualnih osoba iz dalekog svijeta već od ljudi s kojima dijelimo svakodnevnicu. Ako već nema odgovora, onda je tu barem utjeha da u niti jednom problemu niste sami.
    Vrijednost RODE su ljudi, njeni članovi i korisnici, koji kontinuirano svojim entuzijazmom jesu promjena koju žele vidjeti.
    S obzirom na kvalitetu ljudi koji sudjeluju na ovome forumu i onih koji čine udrugu RODA ne iznenađuje činjenica da sam ovdje stekao prijatelje za koje mirne duše mogu reći da su doživotni. Udruzi sam dao puno svoga slobodnog vremena, ali nesumnjivo je udruga meni dala mnogo više.
    Onih nekoliko začetnika koji su "izmislili" RODU prije 10 godina imaju itekako na što biti ponosni.
    Hvala vam od

    I samo nastavite pisati
    Posljednje uređivanje od daddycool : 02.11.2011. at 13:48

  16. #116
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    :šmrklj:

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Sve što sam naučila o dojenju, naučila sam na Rodi, i bilo mi je dragocjeno! Isto vrijedi i za autosjedalice, iskreno sam zahvalna za sve.

  18. #118
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Obožavam RODU i ovaj forum.
    Da nema RODE moja bi djeca ostala zakinuta za brojne stvari. Sretna sam što sam dugo dojila/dojim, sretna sam što spavamo svi zajedno i što bez ograničenja uživamo, mazimo se i rastemo i nije nas briga što govore rođaci, susjedi, prijatelji.. hvala RODI na tome!

  19. #119
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Da nema Rode bila bih totalno zbunjena i puna uptnika. S Rodom su mi bar neke stvari jasne. I što je bitno imam strašno veliku podršku i znam da nisam sama. Roda mi pomaže da svoje neuspjehe puno lakše prebolim i da što prije krenem u nove pobjede.

  20. #120
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    Onih nekoliko začetnika koji su "izmislili" RODU prije 10 godina imaju itekako na što biti ponosni.
    Potpis
    Za mnoge teme, ne samo vezano za roditeljstvo, ovdje nalazim najbolje odgovore.
    Ali ako ćemo on topic, mislim da bi moje roditeljstvo puno drugačije izgledalo da nisam naišla na rodu. Preko rasprava na forumu dobila sam potpuno jasnu sliku, koliko god ta slika može biti jasna, u kom se smjeru trebam kretati. A s time i sigurnost koju nisu mogli poljuljati savjeti s ruba pameti kakve svaki mladi roditelj, izgleda, mora dobiti u određenoj količini i s kojom sam puno lakše prebrodila sve početne krize.
    Hvala društvo

  21. #121
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    do rode sam došla nakon što sam u gugl utipkala "nemam više mlijeka". pa je mlijeko nadošlo

  22. #122
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    genijalko!

  23. #123
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Da nisam bila revoltirana sa istupom našeg velecijenjenog političara Slavena Letice koji je davne 2003./2004. godine umjesto povećanja rodiljnih naknada predložio jedan paket djetetu za uspomenu na dan njegovog rođenja te da svoju gorčinu nisam uspjela istresti na ovom forumu, sigurno se ne bih "priljepila" za jedno područje u kojem sam aktivna, a to su prava roditelja. Dakle, hvala g. Letica i hvala Rodi što mi je omogućila ovo...

    i hvala Rodi što sam promjenila način gledanja na porod, dojenje, odgoj itd itd.....

  24. #124
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    JA 1000 ZAŠTO - RODA 1000 ZATO!

    Ne pišem mnogo postova ali znam da na rodi mogu naći odgovore na mnoga pitanja , i zato RODA vrijedi !

  25. #125
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Sve što sam naučila o dojenju, naučila sam na Rodi, i bilo mi je dragocjeno! Isto vrijedi i za autosjedalice, iskreno sam zahvalna za sve.
    potpis
    i dodajem dohranu, zdravu prehranu, platnene pelene, odgoj...
    važne su mi smjernice koje ovdje nalazim, literatura i linkovi koje forumaši spominju, njihova iskustva što u odgoju, prehrani, ali i onim usputnim stvarima poput vrta, šivanja...
    Roda mi je baza, zapravo, na druge portale o roditeljstvu niti ne idem, forume pogotovo. Roda mi je sasvim dovoljna.
    Hvala vam svima koji svoje slobodno vrijeme ulažete u njezino opstojanje i pomaganje drugima, ženama na SOS telefonu posebno.
    Sretan rođendan uz želju da ih zajedno proslavimo još puno puno, da postojite toliko da biste mogli pomagati i našoj djeci, unucima, praunucima...

  26. #126
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Kako mi je RODA promijenila život? Hm, otkuda početi...
    Zapravo, život mi je promijenila spoznaja o neplodnosti. Strah, pitanja, usamljenost - sve je to nestalo dolaskom na Rodin forum. Ovdje sam našla odgovore na sva svoja pitanja, savjete, podršku, pomoć. Tu počinje moja predanost udruzi RODA i pravo upoznavanje svega čime se udruga zapravo bavi.
    Vjerujem da govorim u ime mnogih kada kažem da sam uz RODU sigurnija, hrabrija, osvještenija mama, sigurna u to da činim dobro za svoju djecu - vjerujem da sam i bolja osoba, strpljiva prijateljica svojim, kako mi to na pdf-u potpomognuta volimo reći, suborkama i suborcima - bolja sam supruga, kućanica, kuharica
    Od srca zahvaljujem svim divnim ljudima koji na bilo koji način podržavaju udrugu i njenu misiju - činite divne stvari!
    To zaista mogu samo RODITELJI U AKCIJI!

  27. #127
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ili ukratko, jedna konzumovska: RODA - s Vama kroz život!!!!

  28. #128
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ili: s RODOm nisi nikad sam

  29. #129
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Društvo s Foruma me učinilo mudrijijm roditeljem, i mekšim i odlučnijim.
    Naučila sam otvorenije prihvaćati različitosti i možda prvi put stvarno shvatila značenje riječi tolerancija (u smislu pravog prihvaćanja drugačijeg, a ne samo podnošenja). Od drugačijih, a sjajnih ljudi s foruma sam štošta naučila.
    Ideja vlastite odgovornosti za sebe i društvo, ili bolje, ideja da je moguće i da treba nešto poduzeti kad misliš da su promjene potrebne - to mi je velikim dijelom udahnula Roda.

  30. #130
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Mjesto gdje prvo idem po odgovore. Mjesto koje preporucam drugima da dodju po odgovore. Tekstove prepricavam, printam, pamtim, prenosim dalje...Prije moga majcinstva, bilo mi je noramlno da dijete od 2 mjeseca bude na bocici, da se vozi na rukama. RODA je to promijenila. Dobro smo krenule sa dojenjem , moja kci i ja. Iako, sramezljivo. U grupi ljudi,izdvajala bih se s njom, da nekome ne bi bilo neugodno. I onda sam slucajem prilika vidjela jednu Rodu kako doji onako, kako treba, bez tog zadrska- najprirodnije na svijetu. I to je to. Jedan trenutak. I sada sam ja ta mama koja se ponosi i svojom djecom, i stazom u dojenju, i koju ispunjava toplina i sreca jer je majka svojoj djeci. Jer su moja djeca ono sto od mene ostaje. I zelim im bez zadrske pruziti sve sto trebaju i zele. Tome me RODA uci. Naci svoj put, put ka boljoj buducnosti za svoju djecu. Jer:

    Roditeljstvo se ne moze zamisliti. Vjerojatno zato nema pristupa, strucnjaka, knjige ili tecaja koji ce nas tome moci nauciti. Naase je dijete jedino, jedinstveno, nema drugog istog na ovom svijetu. Nas odnos je isto takav, poseban, neponovljiv.
    Mi, roditelji, nasom ljubavlju, nasim rijecima, pogledima, dodirima, nasim postupcima, dajemo svojem djetetu otisak srca, jedinstven kao otisak prsta.
    Nasa putovanja su razlicita. Sretan nam put.
    Hvala vam. I sretan i vama put

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    172

    Početno

    da nije Rode ne bih znala za isključivo dojenje 6 mjeseci, moje dijete bi dobilo vodu, čaj, adaptirano a ja bih imala izdajalicu. ovako sam ponosna i zahvalna Rodi što u trenucima panike i nedoumice nisam posustala i što sve ide da bolje ne može ići, i meni i bebi

  32. #132
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Da nema rode ne bi tako religiozno vezala svoje klince u AS, malca ne bi dojila onoliko koliko smo mi htjeli nego koliko je "društveno prihvatljivo", dohrana bi drukčije izgledala i popili bi hektolitre čaja do prve godine.
    Ovdje sam puno naučila o djeci i roditeljstvu, roda je razbila sve stereotipe koji su mi se nametnuli vezani za roditeljstvo, a i šire.
    Naravno tu je i forum i taj babinjak dio. Da nema foruma sumnjam da bi pekla kruh, da bi radila bašću, čistila kuću octom i sodom bikarbonom .
    Doduše da nema foruma kuća bi mi sigurno bila čišća

  33. #133

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Iako aktivno ne pišem(smajlić koji se srami) jako aktivno čitam.
    Roda mi daje podršku kada se osjećam najranjivijom ili u SOS situaciji.
    Savjeti o dojenju i porodu, prehrani, dohrani i odgoju su me ohrabrili i potakli da i ja rastem.
    Kada sam rodila prvo dijete rekla sam mužu zašto uz bebu ne dolazi i vodič o pravilnom rukovanju, a onda sam otkrila Rodu...

  34. #134
    astarta avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Malo sam internetski sramezljiva pa ne pisem vec virim iz prikrajka, ali sve sto znam o djeci su me naucile Rode (i moja djeca)...tu je skupljena sva ona majcinska i zivotna mudrost koja je nestala otkad vise ne zivimo u velikim pecinskim obiteljima.
    Dakle, forum=pećina

  35. #135
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Da nema rode ne bi tako religiozno vezala svoje klince u AS, malca ne bi dojila onoliko koliko smo mi htjeli nego koliko je "društveno prihvatljivo", dohrana bi drukčije izgledala i popili bi hektolitre čaja do prve godine.
    Ovdje sam puno naučila o djeci i roditeljstvu, roda je razbila sve stereotipe koji su mi se nametnuli vezani za roditeljstvo, a i šire.
    Naravno tu je i forum i taj babinjak dio. Da nema foruma sumnjam da bi pekla kruh, da bi radila bašću, čistila kuću octom i sodom bikarbonom .
    Doduše da nema foruma kuća bi mi sigurno bila čišća
    x

  36. #136
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Ja sam shvatila da nisam najpametnija, a nisam ni najgluplja, da i od tolerantnijog ima tolerantniji, učvrstila sam se u svojoj namjeri za trećim djetetom i u borbi da zatrudnim. Puno mi znače savjeti o odgoju, i kad vidiš da nisi sam, da istu muku muči neko tamo U Zadru, i da su to u stvari djeca, a ne mali vanzemaljci, iako ti se to često učini. Da sada ne budem patetična pa kažem Roda me naučila, ali mi je sigurno pomogla da otklonim sumnje da djecu treba prvenstveno voljeti pa onda odgajati, da ljude treba prvo razumjeti pa onda kritikovati, da događaje treba prvo sagledati pa onda jadikovati.
    Nadam se da ću naučiti još štošta, žao mi je što nema češćih i otvorenijih tema o tinejdžerima, jer, evo smo u pubertetu, koji je po nas prilično buran, da ne kažem bolan. da li su roditelji sa Rode mladi pa nema djece tih godina, ili je nešto drugo po srijedi, ne znam. Znam da bi nama pomoglo da imamo sa kime podijeliti svoje strahove.
    Rodi srećan rođendan, i nama sa njom, toplo je preporučujem okolini i nadam se da će njena svrsishodnost godinama samo jačati!

  37. #137
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Kad sam bila u rodilištu sa klincem, poželjela sam da postoji neka udruga koja može ispravljati greške koje sam tamo vidjela.
    Kad sam bila u rodilištu sa klinkom, udruga je postojala u prvim godinama nastajanja i nije mi još bila dostupna.
    Eh, da sam bar mlađa i da mogu klince nositi u marami.....zato se čuvam za unuke

  38. #138
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Društvo s Foruma me učinilo mudrijijm roditeljem, i mekšim i odlučnijim.
    Naučila sam otvorenije prihvaćati različitosti i možda prvi put stvarno shvatila značenje riječi tolerancija (u smislu pravog prihvaćanja drugačijeg, a ne samo podnošenja). Od drugačijih, a sjajnih ljudi s foruma sam štošta naučila.
    Ideja vlastite odgovornosti za sebe i društvo, ili bolje, ideja da je moguće i da treba nešto poduzeti kad misliš da su promjene potrebne - to mi je velikim dijelom udahnula Roda.
    ovo si sjajno napisala pa potpisujem

  39. #139
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    jednostavno, bez rode ne bih bila to sto jesam danas. toliko toga sam dobila u ovih 8-9 godina da ne znam odakle bih pocela s nabrajanjem. mozda najvaznije, uz sasvim nove poglede na roditeljstvo u svakom smislu i zelju da se drustveno aktiviram, stekla sam drage prijateljice i upoznala puno, puno prekrasnih ljudi

  40. #140
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    hvala Rodi sto postoji, i kao sto je neka od cura vec rekla pomogla mi je da izvucem i da jos izvlacim najbolje iz sebe. Potvrdial mi je neke stvari koje sam instiktivno osjecala ali su mi "dobronamjerni nicim izazvani" savjetodavci govorili drugacije. Roda i njene savjetnice pomogle su mi neizmjerno puno u mom naumu da iskljucivo dojim svoju djevojcicu 6 mjeseci, da to nase dojenje potraje skoro 3 godine.
    Hvala vam od srca zelim vam/nam jos punoo punoo godina eudkativnog druzenja.

  41. #141
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    Ili ukratko, jedna konzumovska: RODA - s Vama kroz život!!!!
    x

    može li se šta reći uopće što već nije rečeno?!
    veliko vam hvala što ste stvorili Rodu za nas!

  42. #142
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    kao što je iznad nataša napisala,
    može li se što novo reći?
    ja ću dodati samo da na rodi nailazim na neizmjernu količinu podrške. uz rodu nisi sam, imaš ljude koji te ohrabruju i utješe kada ti je potrebno i prije svega ljude koji te razumiju. to nam je jako potrebno posebice u vodama potpomognute oplodnje.

    hvala rodi što postoji!! cmoook!

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    pišem, pa brišem
    što reći,
    drago društvo uz kavicu, najveća utjeha nakon neprospavanih noći,
    ogromna podrška u načinu odgoja,

    volim misliti da sam uz ovo društvo postala bolja i tolerantnija osoba,
    što sam dojila toliko dugo, kompletno promjenila mišljenje o dohrani,
    bez kompromisa koristila AS
    nebrojeno puta brojala do 10 i razgovarala i razgovarala,

    naučila tolike nove prefine recepte, ispekla svoj prvi kruh
    napravila vlastitu kozmetiku, pogledala najljepše filmove

    hvala što sam s toliko veselja naučila pomagati,

    i ono neprocjenjivo -što sam upoznala prekrasne ljude

    HVALA I SRETAN ROĐENDAN

  44. #144
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Roda mi je prije svega zakomplicirala život jer sam ovdje prije svega naučila što je informirani izbor. A živjeti s tim nije nimalo jednostavno. I ponekad se pitam: Zašto, o zašto nisam ostala jedna od onih koji idu dobrim utabanim stazama i ne preispituju svaku informaciju koja dođe do njih? I taman kad se dobro i udobno smjestim na jednu poziciju, dođem na forum (bilo koja tema, you name it) koji me katapultira na neko totalno drugačije mjesto i natjera da sagledam stvari iz potpuno druge perspektive. Roda je promijenila način na koji sada razmišljam. Roda JE moj način razmišljanja i života. Lažem, Roda je NAŠ način razmišljanja jer su MM, moja obitelj, moji prijatelji, moji kolege prepoznali ovaj način funkcioniranja u životu i društvu kao nešto pozitivno i logično. I da, sve je to čučalo u meni, a Roda mi je dala krila
    I sada kada sam bila ovako općenita red je da budem i precizna pa ću reći da mi je Roda dala potvrdu da je ono kako sam zamišljala trudnoću i porod itekako ostvarivo pa makar morala putovati po 100 km po to, dragi ljudi sa foruma bili su tu kada sam prolazila teške trenutke sa svojom Leonom, i iako sam navikla biti drugačija od drugih, ovdje sam dobila podršku kada su me čudno gledali jer dijete vozim u autosjedalici, dojim u javnosti, nosim u marami i ne koristim pelene, u potpunosti sam ostvarila svoj eko-potencijal te u potpunosti promijenila kvalitetu života.
    Hvala Roda

  45. #145
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jednom davno sam odrasla uz roditelje
    a uz rodu sam odrasla kao roditelj
    hvala na svemu

  46. #146
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Spajalice jako lijepo rečeno

  47. #147
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Dok sam prvi put bila trudna par puta sam plakala u gorke suze jer nisam znala " što ću ja s tim djetetom kad rodim, pa ja ne znam ništa o djeci..". To se naravno promijenilo onaj tren kad sam primila svoju srećicu u ruke....postala sam mama

    strah me i pomisliti kakva mama bih bila da nije bilo Rode i foruma i svih dobrih roditelja prepunih savjeta i odgovora. Zahvaljujući vama puna sam samopouzdanja i sigurnija u način kako odgajam svoj dijete bez obzira na "dobronamjerne" savjete susjeda, rodbine, prijatelja ( a živim u malom mjestu pa možete mislit kakvi su to savjeti)....
    Žao mi što Rodu nisam otkrila i prije i ozbiljnije prionula na čitanje...ali nadoknađujem to polako
    Roda me i sad vodi kroz drugu trudnoću i uopće ne sumnjam da će mi i dalje biti od veeelike pomoći i da ću tu naći na odgovore na sva moja pitanja i probleme kao i do sada

    Sretan rođendan, i želim vam još puuuuno takvih!!!

  48. #148
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Da nije bilo Rode, ja sam sigurna da ne bih bila roditelj kakav jesam danas

  49. #149
    nety avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    235

    Početno

    Meni je roda pomogla tako da sam spoznala da nisam sama Da i od nepoznatih ljudi mozes dobiti puno..podrsku informaciju ,pomoć
    Informiranija sma i stalozenija Hvala vam svima

  50. #150
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ovdje sam pronašla podršku i odgovore na mnoga pitanja koja mi moji prijatelji iz "stvarnog" života nisu mogli dati. Ovdje je moj "virtulani" dom !

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •