Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 250

Tema: Merkur

  1. #51
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    ali zbilja mi se merkur čini boljim i nekako 'intimnijim' (nemaju toliko rodilja pa se pobliže mogu posvetiti svakoj pojedinačno)
    ovo potpisujem, naročito sam se iznenadila doktorima tamo koji su imali normalan ljudski pristup, to mi se dogodilo kada sam bila prvi puta tamo na ultrazvuku i nakon toga je sve bilo jasno - rodit ću u Merkuru bez obzira na druga mišljenja..... jer mislim da je najvažnije od svega da ja imam dobru vibru što se tiće merkura, i da ću ja biti mirna (psihički) tamo....... dok u petrovoj nebi sigurno.....
    U svakom slučaju to je moje mišljenje jer ću ja biti tamo, jer ću ja roditi, ležati tamo i to je tako. Mislim da bi se svatko od nas trebao tako postaviti i bilo bi nam svima lakše

    a što se tiće ove novosti odnosno epidemije, iz povjerljivih izvora ljudi koje znam u zdravstvu komentari su: Nije merkur jedini, oni su samo jedini izašli s time u javnost jer žele biti fer prema pacjentima......

    i to mi je rekla osoba koja ne radi u merkuru....

  2. #52
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Već sam ishvalila Merkur, pa se neću ponavljati. Samo bih dodala da doživljaj poroda, bolnice i osoblja jako ovisi o svakom pojedincu , njegovim očekivanjima, a i o stanju taj dan u bolnici.
    Kad idem roditi znam da ne idem u hotel i ne očekujem da se osoblje odnosi prema meni kao prema kraljici. Svi prema kojima sam bila ljubazna, bili su ljubazni i prema meni. Sve što sam ljubazno zamolila sam dobila. A vidjela sam par žena koje nisu htjele surađivati, bile su bezobrazne i očekivale su da ih se dvori. Naravno da se i osoblje drugačije ponašalo prema njima.

    trudnica ludnica toplo preporučam da proučiš Rodine tekstove o prirodnom porodu i njegovim prednostima za mamu i bebu. A i o negativnim stranama indukcije.

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    Već sam ishvalila Merkur, pa se neću ponavljati. Samo bih dodala da doživljaj poroda, bolnice i osoblja jako ovisi o svakom pojedincu , njegovim očekivanjima, a i o stanju taj dan u bolnici.
    Kad idem roditi znam da ne idem u hotel i ne očekujem da se osoblje odnosi prema meni kao prema kraljici. Svi prema kojima sam bila ljubazna, bili su ljubazni i prema meni. Sve što sam ljubazno zamolila sam dobila. A vidjela sam par žena koje nisu htjele surađivati, bile su bezobrazne i očekivale su da ih se dvori. Naravno da se i osoblje drugačije ponašalo prema njima.

    trudnica ludnica toplo preporučam da proučiš Rodine tekstove o prirodnom porodu i njegovim prednostima za mamu i bebu. A i o negativnim stranama indukcije.

    Potpuno se slažem sa svim gore navedenim!

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    Već sam ishvalila Merkur, pa se neću ponavljati. Samo bih dodala da doživljaj poroda, bolnice i osoblja jako ovisi o svakom pojedincu , njegovim očekivanjima, a i o stanju taj dan u bolnici.
    I ja se potpuno slažem s Eci.

    Što se tiče prirodnog poroda, apsolutno sam za prirodni porod ali ne pod svaku cijenu.
    To konkretno znači da ne vidim ništa normalno ni "prirodno" da se neka žena muči po 15 sati i da je u agoniji, a isto tako nisam baš ni za "naručene" porode tipa indukcija jer mi je "tako radi horoskopa paše" (karikiram) ili carske rezove gdje oni nisu medicinski opravdani.

    Općenito me smeta svaka isključivost, pa tako i ona kad su ljudi apriori za nešto ili protiv nečeg. Svaka je žena osoba za sebe i svaki je porođaj individualni događaj. Haug. 8)

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    ECI- Hvala na obavjesti i na tvojem vidjenju cjele ta situacije.
    Mislim da si u pravu kad kazes da sve ovisi o tome sto ocekujes i kako se odnosis prema ljudima oko sebe ! ovo mi je 1. trudnoca i neznam kako to ide po rodilistima no imam iskustvo iz bolnice ( Draškoviceva prije godinu dana - prometna - teze tjelesne ozljede- 4 kralješka i 2 rebra lomovi,- 5 dana vise manje o.k. nisam ocekivala da ce me netko gladit perom po riti pa tako da je sve proslo normalno) vjerujem da je slicno i u rodilistu!

  6. #56
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam bila ljubazna prema svima, ali ne mogu reci da su svi bili ljubazni prema meni. valjda ovisi kakav im je dan. sto ih ne opravdava. ah, ti zdravstveni djelatnici.

  7. #57
    Marko

    Početno

    Ne mogu govoriti iz vlastitog iskustva, ali po onome sto mi supruga prica nije na Merkuru toliko strasno.
    Supruga je vec 5 tjedan na Merkuru jer joj je visok CRP, a dobila je i secer, a da to ne bude sve, svako malo ima kontrakcije maternice.
    Trudnocu joj vodi privatno prof. Podobnik. Uglavnom, nema losih iskustava, osim sa nekom mladom doktoricom koja joj je jako grubo napravila bris i sa jednim doktorom koji joj je radio UZV tako da ju je sve bolilo i da je mislila da ce djete ispasti van. Sestre su jako ljubazne i susretljive.
    Nisam mogao vjerovati kada mi je pricala da je jedna sestra pred Bozic dosla trudnicama u sobu sa malom bebom i rekla im (sve su bile u komi zbog blagdana) "Evo mame, samo da vidite zasto se toliko odricete. Uskoro ce jedno ovakvo djete biti i u vasim rukama."
    Nakon toga su sve u sobi zivnule i bile fenomenalno raspolozene.

    Naravno, kao sto su neke od vas napisale postoji i azdaja ali navodno da od kada se vratila sa godisnjeg je puno tolerantnija.

    Kraj moje supruge lezi med. sestra koja radi na Merkuru, medjutim sada mora cuvati trudnocu i kada je pricala da znaju med. sestre imati i po 270 sati prekovremenog, a ne plate im niti lipe.... nekak sam se zacudio da su ljubazne i da se ne stepavaju na mene kada ih nesto pitam. A zbilja tamo ima svakakvih pacijentica.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    MARKO ovo o čemu pišeš nije rodilište nego 2. kat gdje se čuva trudnoća i tamo su stvarno ljudi više-manje ok zato me i zaprepastila situacija i neljubaznost ljudi u rodilištu.
    Kao da se radi o dvije različite bolnice...

  9. #59
    Marko

    Početno

    Ne... iako mi je supruga i tamo lezala (na drugom katu) ne pisem o tome. Znam gdje je radjaona i intenzivna poslije carskog. Naime, morao sam nauciti napamet kako bih sto prije stigao kada dodje vrijeme

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Sretno Marko

  11. #61
    Marko

    Početno

    Hvala

  12. #62
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Kakva je situacija sa posjetama nakon poroda i pokazivanjem bebe.

    Moze li se doci u bilo koje doba ili???
    Sjecam se da je prije postojao samo jedan mali prozorcic preko kojeg si mogao razgovarati sa rodiljom, a ostali su cekali iza tebe.
    Dali je to jos uvijek tako?

  13. #63
    Marko

    Početno

    E to ti na zalost ne znam...
    Ako nije hitno pricekaj do 12.03 kada Luka dodje pa cu ti onda znati odgovorit iz prve ruke

  14. #64
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Hehe, onda bi se lako moglo desiti da se sretnes i sa MM, pa da skupa cekate na prozorcicu (naravno ako je to jos uvijek tako - nadam se da nije). Moj je termin 19.03.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    MARKO Kazes 12.03? :? :?
    I meni je termin 12.03 i imam namjeru roditi u Merkuru!
    Tvoja supruga je isto forumasica? Ljepo je pozdravi
    Sanja imas na rodinim tekstovima o Merkuru nije puno ali mozda saznas sto te zanima!
    Pusa svima!

  16. #66
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    vendela, to je tekst iz 2001. g., pa se nadam da se nesto od onda promijenilo.

    Zato molim friske informacije. Meni je taj spominjani stakleni prozorcic ostao u ne bas lijepoj uspomeni kad sam dosla seki u posjetu.

    Posjete od sat vremena, i onda svi nahrupe na prozorcic promjera 0,5 m sa 0,5 m. Pa cekas u redu da prozboris koju rijec.

    Tako da sam ja rekla da ne zelilm da mi nitko dolazi u posjetu osim MM, na sto su se neki uvrijedili. :/

    Najbolja mi varijanta zvuci apartman, ali koliko na njega mogu racunati s obzirom na guzvu???

  17. #67
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Moje je iskustvo iz 2002. Onda su posjete bile cijeli dan, ali na žalost na tom prozorčiću. Jedino ako ti je beba u inkubatoru, puste TM unutra u zaštitnoj opremi.
    Ja sam isto svima rekla da ne dolaze (osim mami i MM) jer nisam imala snage stajati na onom prozorčiću.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    bebica se pokazuje kroz staklo a mame mogu vani kad hoće, ali ako je beba s vama onda nema "švrljanja" onda se morate držati posjeta. tak je bilo u 5 mjesecu

  19. #69
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Danca, a dali to onda znaci da ako je beba samnom, da ju ja mogu pokazati na tom prozorcicu ili???

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    ne beba je s tobom u sobi i nesmiješ je nosati kroz hodnik. bebu pokazuju sestre iz dječije sobe

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    ako je beba s tobom u sobi onda je najbolje da se drže posjeta.

  22. #72
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Svoju bebu mama ne smije nositi po hodniku, nikad.

    Dakle da rezimiram:

    Posjete su službeno od 4-5, u to doba bebe su u dječjoj sobi i onda mama treba otići tamo zamoliti sestru da pokaže bebu na prozor na kojem stoji ogromna hrpa ljudi s fotićima i svi pojure čim koja beba dolazi. Oni koji gledaju moraju se progurati.

    Za vrijeme posjeta mama može izaći normalno na hodnik ili prošetati ako je u stanju, posjeta na odjel nema.

    U bilo koje doba se može otići do tog hodnika ako neko nešto donese ili slično, ali to treba tempirati dok je beba na presvlaćenju jer nije baš lijepo ostaviti cimericama da ti pripaze na bebicu budući da imaju pametnija posla.

  23. #73
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Fidji, hvala!

    A zna li netko kakvo je stanje sa apartmanom?
    Treba li se unaprijed prijaviti za njega ili kad se porodis ako ima mjesta ima, ako ne figa?

  24. #74
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Ne može se rezervirati već kad dođeš vidiš da li je prazan.

  25. #75
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Preporucam ne ici u apartman. Nama ga pokriva UN zdravstveno pa sam mislila - sto da ne. No, puno zena je rodilo tih dana, apartmani su bili puni, a mene su drzali jedan dan dulje na intenzivnoj (makar sam na intenzivnoj iovako ionako ostala dulje zato sto je rodiliste bilo prepuno) umjesto da me stave u sobu u kojoj je bio slobodan jedan krevet - samo zato sto sam "trazila" apartman. O komforu u toj sobi (kao hotel) i usporedbi sa intenzivnom da ne pricam. Bila sam "gospodja od apartmana" cijeli svoj boravak na Merkuru, sto me izuzetno nerviralo. Doktori su se vise ispricavali zasto apartman nije slobodan - nego se posvetili meni i djetetu. Sestre su me gledale ko najveceg snoba i definitivno sam imala zbog toga losiji tretman.

    Pozdrav.

  26. #76
    marija nova

    Početno

    Ja sam bila zadovoljna sa Merkurom. Slažem se s onim kakav si ti prema njima takvi su i oni prema tebi. Ja sam čekala 10 sati u boksu, obilazili su me svaki čas, sestre, doktori, curice na praksi..., zatim su me poslali na carski (pitali su me želim li carski ili želim čekati još 10-15 sati na prave trudove - nije pomogao ni gel, ni drip, a plodna voda iscurila, pa sam pitala doktora što on misli i tako...). Svi su bili ljubazni i na intenzivoj, barem prema meni. Boli za poluditi neko vrijeme, onda prođe i gotovo. Bila je jedna cura koja je cijelo vrijeme imala uključen mobitel koji je drndao i drndao svaki čas, mislila sam poluditi, pa joj je sestra rekla da intenzivna nije mjesto za to i hvala joj na tome, da je to potrajalo još malo ja bih valjda ustala i zabila joj mobitel u glavu! Jedna druga je cijelo vrijeme kukala da joj daju vodu (ništa se ne smije piti dva sata nakon operacije) i bila je stvarno iritantna i drska, svašta je govorila sestri, tražila da joj dovedu doktora jer ona ga zna i on će joj dati vode, ma ne znam gdje rastu takvi ljudi! Uglavnom najviše su me živcirale druge rodilje! Na intenzivnoj me obišla i dr Debauer koja ne porodila. Bebu su mi donijeli samo da ju vidim i malo pomazim, ali bila sam tako omamljena da stvarno nije bila dobra ideja ostaviti je sa mnom. Bila je gužva pa su nas već drugi dan smjestili na odjel babinjača. Sve su sestre bile super osim jedne. Jedna druga sestra mi je pokazala kako da se što bezbolnije nakašljem , a drugi dan kad su nam skinuli kateter rekla je da zovemo pomoć kad ustajemo do wc-a. Ova neljubazna sestra je tu pomoć iskazala stojeći na ulazu u sobu i govoreći, sad se primi za držač, jednu nogu, drugu... svašta. Na odjelu je beba bila sa mnom cijelo vrijeme, samo smo sve mi u sobi tražili da ih odnesu u dječju sobu od ponoći do pet u jutro. Vraćale su se gladne, nisu ih hranili na bočicu. Što se tiče dojenja, bile su mi velika pomoć, nije baš išlo od prve, pa sam u očaju treći dan tražila bočicu, sestra provjerila jel ima mlijeka i pomagala dok nije upalilo.
    Što se tiče spavaćica, ja sam spakirala svoje ali mi je bilo puno jednostavnije koristiti njihove zbog onog silnog krvarenja, a i uznojiš se ležeći u krevetu na onim madracima, presvlačile smo se par puta. Tražile smo sestru nove spavaćice i uvijek su nam ih donijele. Imala sam svoje šlape.
    Otpuštena sam nakon ukupno 5 dana, jedva sam dočekala, ali nisam bila nezadovoljna "uslugom".
    Btw, kad sam išla vaditi šavove ispalo je da su se već dosta raspali (resorbirali) pa su ih ostavili.

  27. #77
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Hvala na iscrpnim odgovorima..

    Ali evo jos pitanjaca - dali bebe same presvlacimo ili to rade sestre i dali trebam ponjeti svoje pelene?

    A posto od jucer postoji i mogucnost da zavrsim na carskom (zbog bebe na zadak) zanima me dali mi MM moze doci u posjetu dok si na intenzivnoj i koliko si uopce tamo prije nego te presele na odjel?

  28. #78
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Treba ponjeti svoje pelene, a bebe presvlače i kupaju sestre.
    Ja sam u Merkuru rodila na zadak vaginalno, 1. dijete. Ako nema drugih problema prvo će probati bez carskog. (naravno ovisno o dr., ali mislim da večina ima takav stav).

  29. #79
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Moze muz doci na intenzivnu (meni je dosla i mama), samo ga obucu u ono zeleno odjelce i daju slape (makar se to meni cini prilicno formalno, jer to odjelo obucu na jaknu, na ledjima je potpuno otvoreno i ne cini mi se bas da to nesto stiti). Boravak bi u teorii trebao biti jedan dan, ali moze trajati i dulje - kao u mom slucaju, ako ima puno poroda tih dana. Bori se da odes sa intenzivne sto prije, jer ti nedaju bebu (samo pokazu na tren dva i zbrisu sa bebom), nemozes dojiti i opcenito te pedijatri/sestre iz djecje sobe tretiraju kao izvor prljavstine i zaraze. Od nas 5 koje smo zaglavile na intenzivnoj, samo su meni dali da probam dojiti dva puta u tih nekoliko dana, i to na 10 minuta (i to na poviseni ton i njihovu pretpostavku da imam "veze" u bolnici). Kada su to druge cimerice trazile vidjevsi da je meni uspjelo - nije bilo sanse.
    Sretno!!!!

  30. #80
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    I ja se pridružujem curkama koje će u Merkur i to u trećem mjesecu. Pa šta bude, nigdje nije bajka, pogotovo što tamo ne idemo u šoping.
    16-og mi je termin pa sve cure koje su blizu mog termina: VIDIMO SE!
    Još malo...
    pusa i pozdrav

  31. #81
    marija nova

    Početno

    MM je došao odmah kad su me smjestili na intenzivnu, još sam mumlala od ošamućenosti anestezijom i bolova. Mislim da nije u redu imati puno posjetitelja na intenzivnoj jer smeta drugima.
    Ja zbilja nisam bila u stanju držati i dojiti bebu barem prvih 24 sata poslije operacije. Inače kasnije sam uspješno dojila do bebinih šest mjeseci (ponestalo mlijeka jer beba nije htjela sisati noću, spavalica moja mala pa sam se dugo izdajala noću dok mi nije dojadilo). Na odjelu mi je bilo teško ustajati, hodati oko kreveta da bebu vratim u njen krevetić ili da ju uzmem, ali i to pomaže bržem oporavku. Što više hodaš prije prorade crijeva, a neće te otpustiti iz bolnice dok to ne obaviš , a i kasnije, grozota od zatvora... Zato hodaj koliko god možeš poslije poroda. To vrijedi i za normalni, vaginalni porod.
    Ja nisam imala pojma da bi trebalo donijeti pelene, ali sestre su pitale imamo li ih negdje treći dan, nisu nimalo gnjavile što nemam, ali oni zbilja imaju malo love za takve stvari, pa je MM donio jedan paket. Presvlačili su ih u njihovom krevetiću, ali takvom brzinom da ništa nisam skužila. Pokažu ti sve kad te puštaju doma, a onda pozovi patronažnu.
    E još nešto sam zaboravila, redovno su mi sterilizirali izdajalicu, opet bez problema.

  32. #82
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam se posluzila malom lukavoscu koju sam nacula dok sam bila u bolnici prije poroda:jedna curka je rodila, bila je skroz ok, i pitali su ju da li je imala stolicu. ona je rekla da je, ali nesto skroz malo, nasto su oni rekli ok, to je to, mozes doma. ja kad sam rodila i premjestili me na odjel, bilo mi je grozno:vruce (sred ljeta), klime nema, a ne daju ti da spustis roletu tako da mi je popodne sunce islo u glavu, umirala sam od vrucine, beba nije bila samnom, kad bi je donijeli nismo znali dojiti.. tako da sam ja htjela sto prije doma iako sam jedva hodala zbog epiziotomije i jako teskog poroda. i tako dosla vizita i pitaju oni jesam li imala stolicu, a ja im velim "ma jesam, ali nesto skroz malo." drugi dan me pustili doma. :D :D
    bilo je meni sila, ali nije bilo teorije da imam stolicu tamo u bolnici-dijelis wc s curama iz druge sobe, nema kljuca, sve se cuje, boli oziljak, ne mogu se opustiti.. doma sam uspjela nakon 2 dana i to jedva jedvice. trebalo mi je mjesec dana dok uspostavim normalni, opusteni odlazak na wc (a isto toliko za normalno hodanje i sjedenje). moja lekcija-epiziotomija-never again!

  33. #83
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I ja sam svaki put rekla da sam imala stolicu!
    Doma sam imala bez problema. Ali tamo...

  34. #84
    marija nova

    Početno

    Ja i cimerice smo ze dosta zezale na tu temu, glupo kako ti se većina razgovora svodi na fiziološke potrebe. Podijelili su nam tablete, kao proradit će slijedećih nekoliko sati, a mi ništa. Pa smo se na jedvite jade odvukle niz hodnik do automata za kavu, možda kava pomogne, pa opet ništa. Ali rano ujutro... ta da! :D ! I otišla ja sva hepi doma. I onda ništa tjedan dana, a kad je krenulo brrr, grozno mi se i sjetiti, mislila sam da ću morati na šivanje! Sljedeći put ću se oboružati onim malim tableticama, pa ako zatajim dva dana nakon dolaska doma prelazim na drogiranje.

  35. #85
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    pozdrav. imala sam problema u trudnoći zbog rasta mioma, pa mi je trudnoću vodio dr Zovko. DIVAN JE! imala sam i problema osobne prirode (samohrana mama, tata je htio da pobacim, itd), pa mi je on doista bio velika potpora i kao stručnjak i kao čovjek.
    porodio me je carski (zbog tih problema, godina i velike bebe), pa su mi iskustva iduća:
    smještaj i roaming su super. osoblje je puno lošije, morali bi poraditi na pristupu ženama u tim kriznim trenucima, posebno što se tiče dojenja.
    ja srećom nisam imala s tim problema, iako prvorotkinja, imam neka iskustva i znala sam da MORAM što prije ustati i izdajati, izdajati, izdajati. mali je malo cicao jer se počeo "žutiti", pa je bio posan. no ja sam ga štipala i budila, pa smo ipak izbjegli žuticu i otišli 5. dan.
    na žalost, zaključak je da se kao i svuda moraš sam za sebe izboriti i TRAŽITI sve šta ti treba. odlučno, bez pardona, ako treba i oprati sestru ili protestirati kod doktora.
    meni su uvijek napravile šta sam tražila, jer sam se tako postavila. pa one su tu radi nas, a ne mi zbog njih.
    uostalom, kad je moja beba u pitanju zbog njezinog dobra u stanju sam i malo veće postrojiti.
    ne znam dojiti? nauči me. ne znam previti? ovdje si da mi pokažeš. nešto nije u redu? izvolite i objasnite mi tako da mogu razumjeti.
    ništa neljubazno, ali bez straha ili srama.
    još nešto. stlno nešto brišu i glancaju, a bebe im stalno dobivaju "ešerihiju". poslije ispada da je mama kriva. toga se pripazite.
    inače, ja bi opet išla u Merkur. općenito mi je bilo dobro

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Evo friško iskustvo iz Merkura. Rodila sam krajem siječnja, vaginalni porod - dan nakon termina, trudovi su bili slabiji, ja otvorena 3 cm - pa sam dobila drip.
    Sve skupa sam u boksu bila 2,5 sata, iako bih aj rekla da je sam porod trajao 1,5 sat - što je za prvorotku super.

    Sestre, babice i doktori u rađaoni su više nego super (posebno babice Zdena,Teuta, Tonka...), nemam apsolutno niti jednu primjedbu. Isto važi i za osoblje na odjelu babinjača, tretman je bio izvrstan i stvarno jednak prema svim pacijenticama.
    Po primitku u rodilište pregledavali su me dr. Zmijanac i dr. Roki i stvarno su super.

    Koristila sam njihove spavaćice jer su puno praktičnije, i za dojenje a i iz razloga što mi je bilo belsavo zamazat svoju.

    Pelene nosite sa sobom i po potrebi dajete sestrama u tzv. dječjoj sobi (atamo gdje su klinci) kada vas one pitaju.

    Ono što mi se nije svidjelo osobito jest upravo rooming in onakav kakv je tamo. A to je da vam sestre dofuraju bebu u 6 ujutro i kod vas je, isključivši 2-3 pauze po 1 vremena, sve do uvečer u 9, a nekad i do ponoći.

    To je izuzetno naporno nakon poroda, posebno ako imate cca 16 avova koliko sam ja imala i ako ste prvorotka, pa još čekate da vam nadođe mlijeko. Užasno mi je bilo teško ustajat se iz kreveta i dizat bebu, pokušavat je u takvoj situaciji smirit, nahranit je nisam prvo vrijeme mogla jer nisam imala mlijeka, pa sam morala ići do dječje sobe i pitat sestre adaptirano jer je dijete bilo gladno.

    Također, moja je curica 3. dana dobila temperaturu i završila na antibioticima, a pedijatri su to pokušavali objasniti činjenicom da je citiram: sigurno pokupila nešto od mene u porodu.

    Ne vjerujem baš u to, jer sam se redovno kontrolirala i niakkavu infekciju nisam imala, Zbog svega smo iz rodilišta izašli tek 9 dana nakon poroda, al nema veze - bitno da je moja cura ok.

    I da - svakako ponesite izdajalicu u rodilište, mene je ona spasila od upale kad je mlijeko počelo nadolazit, a M. je tada bila u dječjoj sobi i jedini način da je hranim bio je da se izdajam i nosim sestrama da joj to daju. Tako da je M. praktično od svog 3. dana života, unatoč svemu, bila na mom mlijeku.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    Imam pitanje ; Moja me doktorica poslala na pregled u Merkur za dva tjedna u petak kod doktorice ? ??????
    Ona navodno ima ambulantu samo petkom zna li netko o kojoj je doktorici rjec ? Rekla mi je prezime moja dok ali trudnicke skleroznost je bila na djelu pa sam zapamtila samo to da je prvo slovo S
    :? :?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj vendela prvotno napisa
    Ona navodno ima ambulantu samo petkom zna li netko o kojoj je doktorici rjec ?
    znam da sam petkom bila kod doktorice gebauer (na ultrazvuku), ali to nije na S... :?
    najbolje da nazoveš merkur, pa pitaš koja doktoktorica ima ambulantu tim danom (ili tko sve ima ambulantu, pa ćeš prepoznati prezime)

  39. #89

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    Citiraj vendela prvotno napisa
    Ona navodno ima ambulantu samo petkom zna li netko o kojoj je doktorici rjec ?
    znam da sam petkom bila kod doktorice gebauer (na ultrazvuku), ali to nije na S... :?
    najbolje da nazoveš merkur, pa pitaš koja doktoktorica ima ambulantu tim danom (ili tko sve ima ambulantu, pa ćeš prepoznati prezime)
    Ma rekla mi je moja dok da jedino ta doktorica ima ambulantu petkom :?
    Ma mozda sam i ja krivo zapamtila

  40. #90
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    To ti je vjerovatno doc. Stasenko.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    moze bit da je to Cini mi se da je nesto takvo spomenula i moja dok!
    To joj je navodno bivsa kolegica, jer je i ona prije nego je dosla k nama u Goricu radila u Merkuru!
    HVALA!

  42. #92
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Evo, ja idem u utorak pa ti mogu pogledati.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    ECI - bas si srce ajd vidi ak ti nije bed pa mi javi i tako idem tek za dva tjedna!

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Doktorica koja radi u trudnickoj petkom je Stasenko i jako je dobra i pristupačna.

  45. #95
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    moram i ja dati glas za dr. Stasenko super dr. jako mi je pomogla, jer sam trazila prijevremeni otpust iz bolnice i nije radila nikakve probleme. na brzinu je organizirala za mene jos neke pretrage tako da sam mogla doma za dva sata od kada sam je trazila. inace ona je dr. koja je glavna za trudnicki tecaj.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    da se ubacim s pitanjcem za mame koje su nedavno rodile u merkuru.... što sve treba ponijeti za bebu? (osim za dan izlaska) imaju svoje dekice, odjeću itd. ili sve treba nositi?

  47. #97
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    To i mene zanima...cure pomagajte...
    :?

  48. #98
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    ja sam uzela par tetra pelena (onih platnenih bijelih) da ga mogu pobrisati ako se zbljucka ili slicno. i uzela sam jednokratne pampersice. njih samo stavite u bebin krevetic koji je do vaseg (par komada), pa ce djecja sestra uzeti i njih kad dodje po bebu. mislim da uzima po jednu pelenu, pa kad nestane vi stavite nove. nista vise ne treba.oni imaju sve ostalo.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    Hvala cure na odgovoru u vezi doktorice!
    I u vezi pitanje za stvari za bolnicu

  50. #100

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    šnapi nema potrebe uzimat tetra plene jer ih oni imaju i to sterilizirane tetra pelene, dobiješ uvijek jednu s bebom kad donesu bebe, a dat će ti i više ako pitaš.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •