Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: shoe box - pojedinac u akciji :)

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno shoe box - pojedinac u akciji :)

    prije nekoliko godina, jedna od mojih engleskih humanitarnih organizacija uljepšala je božić obiteljima slabijeg imovinskog stanja... kako? za svakog člana - poslala je kutiju za cipele (bez cipela)... . naime, u engleskoj se vrlo često organizira akcija prikupljanja poklona pakiranih u kutije za cipele.

    u te kutije pakiraju se praktične poklon-sitnice:

    slatkiši
    toaletne potrepštine (sapun, šampon, kaladont, četkica, dezodoran...)
    igračke
    čarape, rukavice, kape, šalovi (sve sitno što se može staviti)
    itd...

    u posljednje vrijeme često vidim na forumu zamolbe za pomoć za raznim obiteljima - pa vjerujem da bismo mogli organizirati neku božićnu akciju ...

    trenutno mi padaju na pamet dvije varijante:

    - kutija u rodinom gnijezdu u koju bi se stavljale stvari koje se mogu pokloniti - pa da se tamo kompletiraju pokloni
    - skupljanje već punih kutija

    ciljna grupa bi mogle biti obitelji za koje su cure iz rode tražile pomoć. naime, vjerujem da za njih postoje konkretni podaci (broj, spol, i starost članova obitelji).

    bilo bi lijepo (obzirom da nas ima iz cijele hrvatske - pa i šire ) - da se ovakve akcije pokrenu u svim sredinama...



    a sad vaši komentari!

  2. #2
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    :D
    A ja sam baš nedavno razmišljala o sličnoj ideji...

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sorcie, pa prošle godine smo se organizirali (forumaši) i radili pakete za Sv. Nikolu, za dječji dom u Lovranu.

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=17733&start=0

    pliska, hoćemo li i ove godine?

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    apri, i ja sam godinama organizirala te pakete - ali ovo je ipak malo drukčije

  5. #5
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Hvalevrijedna ideja, ali, osim sto se RODA ne bavi humanitarnim radom, nema prostornog niti ljudskog kapaciteta za provodjenje neceg ovakvog.

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Hvalevrijedna ideja, ali, osim sto se RODA ne bavi humanitarnim radom, nema prostornog niti ljudskog kapaciteta za provodjenje neceg ovakvog.
    moja ideja je bila da to odrade pojedinci, ne udruga . udrugu sam spomenula u kontekstu da smo manje-više svi dislocirani, i da bi pomoć u vidu jedne takve kutije (fizički smještene u prostor) puno pomogla.

    a udruga bi pomogla na način da da podatke o obiteljima kojima bi se takvi paketi poklanjali... (dob, spol, broj)

    (podznak mi je bik ).

  7. #7
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    Hvalevrijedna ideja, ali, osim sto se RODA ne bavi humanitarnim radom, nema prostornog niti ljudskog kapaciteta za provodjenje neceg ovakvog.
    moja ideja je bila da to odrade pojedinci, ne udruga . udrugu sam spomenula u kontekstu da smo manje-više svi dislocirani, i da bi pomoć u vidu jedne takve kutije (fizički smještene u prostor) puno pomogla.

    a udruga bi pomogla na način da da podatke o obiteljima kojima bi se takvi paketi poklanjali... (dob, spol, broj)

    (podznak mi je bik ).
    ali roda nema prostora za takvo sto... vidjela si gnijezdo - tamo nema bas prostora za slaganje kutija :/

    s druge strane, ja osobno ne vidim kako bi mi mogli znati tolike podatke o potrebitim obiteljima? znam da se javljaju ljudi koji nemaju, ali to su sporadicne epizode - nemamo kontinuiranu evidenciju o obiteljima slabijeg imovinskog stanja... vjerujem da postoje udruge, drustva, netko tko bi to mogao imati, pa bi mozda ti pojedinci mogli preko njih naci one kojima je potrebno

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ali roda nema prostora za takvo sto... vidjela si gnijezdo - tamo nema bas prostora za slaganje kutija :/

    s druge strane, ja osobno ne vidim kako bi mi mogli znati tolike podatke o potrebitim obiteljima? znam da se javljaju ljudi koji nemaju, ali to su sporadicne epizode - nemamo kontinuiranu evidenciju o obiteljima slabijeg imovinskog stanja... vjerujem da postoje udruge, drustva, netko tko bi to mogao imati, pa bi mozda ti pojedinci mogli preko njih naci one kojima je potrebno
    ok, got the point

    ali ipak moram odgovorit

    1. mislila sam na JEDNU veću kutiju u gnijezdu (ja imam npr. višak bombona, ti imaš čokolade, netko treći ima kaladont, itd... - dakle ne mora jedan dati sve)
    2. mislila sam na ovih NEKOLIKO obitelji koje su se javile rodi za pomoć
    3. i onda dođe sorci s kutijama od cipela i to popakira

    nema veze, idem ja dalje. smislit ću kako realizirati barem dio ovog što sam smislila.

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    (ja imam npr. višak bombona, ti imaš čokolade, netko treći ima kaladont, itd... - dakle ne mora jedan dati sve)
    da bar!

    nego, tebi i tvojoj ideji, trudu u realizaciji i zelji da pomognes

  10. #10
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Sorci, citajuci tvoj prijedlog, stvarno sam imala pred ocima Ivaricu koja viri iza brda kutija i usput te psuje.

  11. #11
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Sorci, citajuci tvoj prijedlog, stvarno sam imala pred ocima Ivaricu koja viri iza brda kutija i usput te psuje.
    i žvače čokse i bonkase iz kutije

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Sorci, citajuci tvoj prijedlog, stvarno sam imala pred ocima Ivaricu koja viri iza brda kutija i usput te psuje.
    i žvače čokse i bonkase iz kutije
    grozne ste

    ja svoju ivaricu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •