Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: trudnoca i bulimija

  1. #1
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno trudnoca i bulimija

    htjela sam pitat sve trudnice i mamice, koje imaju ili su imale bulimiju, kako im je bilo "debljati se"...ja se toga bojim, ma koliko god se uvjeravala da je to normalno i da bez toga ne ide...svaki pomak na vagi mi nekako "smeta". :/

  2. #2
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    nisam imala bulimiju, ali sam jako pazila na svoje tijelo prije trudnoće..
    probaj razmišljati da se to ne debljaš ti, nego beba u trbuhu, tj. da to nisu tvoje kile nego bebine

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Probaj si osigurati stručnu pomoć tijekom trudnoće (u vidu razgovora), fokusiraj se na bebu jer, kao što kaže josie, to ona raste i razvija se..U tebi raste život, probaj uživati u tome..SRETNO!

  4. #4
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Draga moja, moraš se potruditi da jedeš zdravo. Jedi dosta voća i povrća, unosi dovoljno tekućine, smanji što više možeš unos slatkiša i udebljati se nećeš.
    Samo će tvoja bebica zdravo i sretno rasti.
    Mislim da je vrijeme da zaboraviš na bulimiju.
    Misli na svoju bebicu i svati da moraš zaboraviti sebičnost.
    Nosiš novi život koji je važniji od nekoliko kila viška.
    Ne osuđujem tvoju zabrinutost da ćeš se udebljati, dapače, razumijem te.
    Ali dobro razmisli šta je važnije u životu.
    Još jednom ću ti ponoviti: umjerenost je ključ za sve u životu pa tako i za hranu.
    Sretno
    I naravno, stručna pomoć svakako. A bilo bi idealno kada bi imala i nekoga od svojih ili roditelja ili prijateljicu, sestru,momka, muža.....nije bitno koga, ali da je to neko kome se možeš obratiti u kriznim trenucima, s kime možeš razgovarati, olakšati dušu.....neko ko te razumije.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    nisam imala bulimiju, ali sam jako pazila sto jedem....
    uspjela sam izgledati jako dobro, zapravo, samo sam se u trbuhu napuhala...
    najvaznije je da znas da je to stanje prolazno i da ces se kasnije jako brzo vratiti na stari oblik .

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj tanjaa prvotno napisa
    nisam imala bulimiju, ali sam jako pazila sto jedem....
    uspjela sam izgledati jako dobro, zapravo, samo sam se u trbuhu napuhala...
    najvaznije je da znas da je to stanje prolazno i da ces se kasnije jako brzo vratiti na stari oblik .

    A ja bih voljela da shvatis da oblik zaista nije bitan....

  7. #7
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    vise od godinu dana sam se lijecila u becu i u biti je sada sve ok, samo ponekad dode onaj "mali bezobrazni, sebicni i okrutni vrazic" i puni mi glavu glupostima. hvala bogu, imam svog dragog, s kojim sam uvijek sve dijelila, kako dobro tako i lose. trudim se...jako! i nadam se kad osjetim prve pokrete, da cu moci mirno sjesti i reci "da, sad znam da tu imas jos nekog!" :D
    hvala vam

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Bosanski Brod
    Postovi
    83

    Početno

    Htjela sam samo reći da razumijem Ivanu B-G.
    Ja imam sličan problem, ali se bojim da moj problem utiče na začeće. Bojim se da ja negdje u glavi ''kočim'' trudnoću jer se bojim debljine. U posljednje vrijeme posmatram mamu i sestru i zgražavam se. Ne želim biti takva, ali nisam neki jak karakter kada je hrana u pitanju. Već sad imam problema sa unosom hrane i svakodnevnim povraćanjem.
    Inače, mislim da nisam predebela - visoka sam 1,66cm i 62-64kg. Svi oko mene mi kažu da sam taman, ali ja sam nezadovoljna. Prosto ne mogu da povjerujem da ću nekada imati 15-20kg više i da ću biti oduševljena tim. :/
    Djecu obožavam i moj san je da dobijem blizance. Bilo bi mi žao da zbog mene i moje psihe sve propadne. Od septembra smo bili na jednoj inseminaciji, ovih dana se spremam na drugu.Svaki mjesec se nadam da neću dobiti M, ali nisam previše razočarana ni kad je ugledam. Sramim se toga, ali jače je od mene.

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    drage moje curke koje se bojite debljine...

    1. jedite dok možete, i koliko možete. budite sretne da imate što jesti.

    2. trbuh trudnice je nešto najljepše što vam se može dogoditi. da nisam ovako stara, možda bi ga "ponovila"!
    nikad u životu nisam izgledala tako lijepo kao s trbuhom - pa čak ni onda kad sam imala 90/56/90 ...

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj demat prvotno napisa
    Prosto ne mogu da povjerujem da ću nekada imati 15-20kg više i da ću biti oduševljena tim. :/
    Nitko ne kaže da ćeš dobiti ovoliko: možeš dobiti i samo 8 kg, ali možeš i... 30!
    Ako ne promijeniš dosadašnje prehrambene navike (tipa: moram jesti za dvoje), dobit ćeš onoliko koliko su teške beba i plodova voda.

    Uostalom, kao što ninet kaže... toliko je važnijih stvari oko kojih ćeš se trebati "brinuti".

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Bosanski Brod
    Postovi
    83

    Početno

    Ja ni sada ne jedem za dvoje. Nisam još uvijek trudna, a i kad budem, ne vjerujem da ću jesti za dvoje. To nije moje geslo u životu.

  12. #12
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    2. trbuh trudnice je nešto najljepše što vam se može dogoditi.
    ja moram dodati jedan uzdah pun čežnje.....ah da je meni taj trbuh

    Ivana B-G čvrsto primi svoga dragoga za ruku, osloni se na njega i zajedno uživajte u tvome blaženom stanju i sve ljepšrm i ljepšem stomaku

  13. #13
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    ja moram dodati jedan uzdah pun čežnje.....ah da je meni taj trbuh


    ja imam internet prijateljicu čiji prvi dio mail adrese je:

    tisisinesuncemoganeba

    tvoj nick me podsjetio na nju, a to ti je ideja KAD se to dogodi (ne "ako") .

  14. #14
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Citiraj tanjaa prvotno napisa
    nisam imala bulimiju, ali sam jako pazila sto jedem....
    uspjela sam izgledati jako dobro, zapravo, samo sam se u trbuhu napuhala...
    najvaznije je da znas da je to stanje prolazno i da ces se kasnije jako brzo vratiti na stari oblik .

    A ja bih voljela da shvatis da oblik zaista nije bitan....

  15. #15
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ivana, demat, dobro vam kaže apricot. Zašto bi se udebljale 15, 20kg? To niti je zdravo za vas niti za bebu, a niti je potrebno za iznijet normalnu trudnoću. Ja sam u prvoj trudnoći dobila 11 kg. Mjesec i pol nakon poroda, bila sam na svojoj kilaži od prije trudnoće.
    Znam da ne možeš nekome kome je kilaža nekad bila opsesija govoriti "ne opterećuj se time", ali morate si utuviti u glavu da je to prolaznog karaktera, jer zaista jest.

  16. #16
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne samo da nisam puno dobila, nego sam 5 mjeseci nakon poroda imala 2 kile manje od predtrudničke težine. a bogme nisam pazila koliko jedem...

    ja sam se u trudnoći osjećala prekrasno, radila sam i uz to obavljala što mi se prohtjelo, vježbala sam, ten mi nikad nije bio ljepši a kosa rasla ko luda... ma, divota!

    cure, uživajte u trudnoći.

    /NIKAD više nećete imati toliko vremena za sebe!/

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    a ja bih voljela da shvatiš da oblik zaista nije bitan...
    Potpisujem, zaista vjerujem da je bitniji sadržaj od forme!

    Citiraj suncem.m. prvotno napisa
    ja moram dodati jedan uzdah pun čežnje...ah da je meni taj trbuh
    ah...i ovo potpisujem!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Dobro je da imas podrsku tijekom trudnoce. Jos i bolje ako to nije otac djeteta jer nekom tko nije direktno u tome moze biti lakse cuti ako su tvoje misli na trenutke "protiv"djeteta. Dobro je da sve sto ti pada na pamet izventiliras s nekim, tako da ne ostaje u tebi.

    Ja sam u trudnoci imala drugaciji problem-patili su me strahovi jer sam u prethodnoj trudnoci imala kasni spontani. Puno mi je pomogla moja psihoterapeutica jer sam kod nje mogla reci sve sto sam osjecala. S MMom sam pazila koliko i sto reci da se on ne uspanici, a ni tjesenja tipa-bit ce sve u redu-nisu mi nesto koristila. Najvise mi je pomoglo kad sam svoj strah izrekla do kraja, svoje najkatastoficnije primisli.

  19. #19
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    joj, joooj, dirnuta sam... ....psihoterapeutica mi je rekla da moram vise plakat, pa evo cure, cestitam, uspjele ste u tome...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Bosanski Brod
    Postovi
    83

    Početno

    Hvala vam i od mene. U okruženju u kojem živim, ja moram kriti svoj problem sa prehranom. Ne bih voljela da me pogrešno razumijete - ja dajem sve od sebe da ostanem trudna. Moja životna želja jeste da imam više od dvoje djece. Ali, nešto u meni još uvijek se boji kilograma. Eto, nosim se kako mogu sa tim i nastojim da ne mislim na sve što me čeka, ali ponekad me ponesu te crne misli...

  21. #21
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Demat, Ivana, kad god vam dođu crne misli javite se.
    Uvjek je ovdje netko ko će vas ohrabrit i ko će ih otjerat.
    I drage moje zapamtite da je život prevrijedan i prekratak da bi ikakvim crnim mislima dopustile da usele u njega.
    (a zdravlje neprocjenjivo važno i bilo bi tužno da to shvatite tek kada ga izgubite)

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Bosanski Brod
    Postovi
    83

    Početno

    Joj, Suncem.m, tvoje riječi dođu k'o melem na ranu. Hvala!

  23. #23
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    [quote="sorciere"]drage moje curke koje se bojite debljine...

    1. jedite dok možete, i koliko možete. budite sretne da imate što jesti
    .


    ovo me podsijetilo na moju baku koje vise nema...ali stotisucaputa mi je to ponovila i ima puno istine u toj recenici!

    Sve ove gore navedeno dileme ja potpuno razumijem...bila u tom paklu i prosla ga...ne bulimija

    Ja kada sam ostala trudna nisam mislila tome.Debljina mi je bila zadnje u mislima...ali znam sta je to-to ubija osobu,svaki razum pada u borbi s tom bolescu.Najgore je sto si jednu sekundu razumna osoba svjesna stetnosti toga sto radis ,sigurna u odluku da jedes i zivis normalno ...ali to nestaje za sekundu...taj mali vrag prevlada.
    To je strasna bolest...puna tjeskobe,nezadovoljstva,teznja da budes savrsen-ali padas najnize...

    Mislim da osobe koje obole od anoreksije i bulimije zauvijek imaju posljedice...



    Iz mog slucaja-a svaki je jedinstven sve je proslo idealno...a bilo je jako lose.
    Svi problemi su daleko,moja trudnoca je prosla odlicno a te ruzne misli i taj mali vrag nije vise u ovoj glavi na taj nacin.

    Sada sam ja jaci i sama vladam svojim razumomi zivotom.
    U trudnoci misli na bebaca koja se razvija u tebi i da vise nisi sama taj bebac ovisi o tebi...trudnoca je nesto posebno i treba uzivati u tome.

    A kada rodis sve to ode...ako ti to bude bitno

  24. #24
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    drage moje!
    evo bas da vam javim, kako mi ide u trudnoci...
    dosad se nisam puno udebljala, ali ipak svaki put kada trebam stati na vagu - panika! ALI: mislim da je moj stomacic nesto NAJljepse! bas mi se svida... pogotovo otkad se maleni u njemu razbacuje i pokazuje "svojoj ludoj mami" da tu netko zivi i da mu je dobro.
    sve u svemu trudnocu, kile i debljanje podnosim puno bolje nego sto sam ocekivala. hvala svima vama, na toplim rijecima!

  25. #25
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno


  26. #26
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Ivana B-G

  27. #27
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    drage moje!
    evo bas da vam javim, kako mi ide u trudnoci...
    dosad se nisam puno udebljala, ali ipak svaki put kada trebam stati na vagu - panika! ALI: mislim da je moj stomacic nesto NAJljepse! bas mi se svida... pogotovo otkad se maleni u njemu razbacuje i pokazuje "svojoj ludoj mami" da tu netko zivi i da mu je dobro.sve u svemu trudnocu, kile i debljanje podnosim puno bolje nego sto sam ocekivala. hvala svima vama, na toplim rijecima!
    E pa mene si rasplakala.
    Presretna sam što se tako osjećaš. I mislim da ćeš biti prekrasna mama
    Sretno

  28. #28
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ivana B-G :D

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Ja sam u obje trudnoće jela sve što mi se jelo i koliko mi se jelo, i dobila sam samo koliko su teška beba i plodna voda. Izašla iz bolnice već lakša za cca 9-10kn, još par kila dojenjem izgubila (imam osjećaj da to nije bilo salo nego neka tekućina) i eto me na straroj težini.

    Eto: razmišljaj na taj način, sve do 15kg je stvarno ono što je vezano na bebu i oko bebe i to je "školski"

  30. #30
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    sve u svemu trudnocu, kile i debljanje podnosim puno bolje nego sto sam ocekivala.

  31. #31
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    :D BRAVO ZA BEBEU I MAMU!

  32. #32
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Moram puhnuti prašinu s ove teme. Maloprije sam čeprkajući po forumu naletila na post Ivane B-G i rastopila sam se kad sam vidila avatar.
    A onda sam se cila naježila kad sam vidila drugi dio potpisa .
    Očito je da joj se jako svidio njen trudnički trbušćić jer on opet polako raste Prekrasno :D .


    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    ja moram dodati jedan uzdah pun čežnje.....ah da je meni taj trbuh


    ja imam internet prijateljicu čiji prvi dio mail adrese je:

    tisisinesuncemoganeba

    tvoj nick me podsjetio na nju, a to ti je ideja KAD se to dogodi (ne "ako") .
    A sorciere, bila si u pravu, "ako" definitivno nije bilo "ako" nego "kad".
    Moj uzdah pun čežnje je nestao jer i ja mazim moj prekrasan trbuh

  33. #33
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    uh! koje iznenadenje....da ovaj topic jos postoji! *osmijehokoglave*

    daaaaa, obozavala sam svoj trudnicki trbuh i jedva cekam svoj "novi"!
    ipak moram reci svima, koji imaju isti ili slican problem, da se s tom bolescu zivi do kraja zivota i da ju ponekad jos dosta snazno osjecam, pogotovo kad stanem na vagu kod doktorice. ipak, za mene je trudnoca bila najbolji i najucinkovitiji lijek i "sok-terapija". mislim da se zena nikad ne upozna bolje sa svojim tijelom nego u trudnoci i u porodaju...ali o tome bih mogla pisati cijeli roman, toliko me to iskustvo promijenilo.

    sva sam se rastopila....*suzeradosnice*

  34. #34
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Moram puhnuti prašinu s ove teme. Maloprije sam čeprkajući po forumu naletila na post Ivane B-G i rastopila sam se kad sam vidila avatar.
    A onda sam se cila naježila kad sam vidila drugi dio potpisa .
    Očito je da joj se jako svidio njen trudnički trbušćić jer on opet polako raste Prekrasno :D .
    i ja sam se sva naježila....

    pozdrav i tebi Suncem.m a i Ivani B-G

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Hy... evo prije svega da pozdravim svih...
    Nova sam na ovom forumu, nisam znala gdje i koga da pitam ovo, pa sam pokušala ovdje, možda mi netko može pomoći, bila bih jako zahvalna..

    Zanimaju me kakvi su simptomi trudnoće kod bulimičara ??? Što se tiče povraćanja, grčeva itd ...? Naime, borim se sa bulimijom dosta godina, počela sam sa anoreksijom i završila na bulimiji. Sada je moja kilaža baš kakva bi trebala biti, ali meni je i to previše. Uvjek sam uzimala razne vitamine tako da nikada nisam imala velikih problema zbog bulimije i moja krvna slika nikada nije bila loša iako već dosta godina bolujem. Problem je u tome što nisam sigurna dali sam trudna, do ponedjeljka nisam u mogućnosti napraviti test, a stvarno se bojim, nisam planirala trudnoću, ali u tom slučaju spremna sam prestati i sa bulimijom i svime što bi štetilo bebi... I zanima me dali će beba imati ikakve posljedice, ako je trudnica prije trudnoće i u prvim tjednima trudnoće bolovala od bulimije...

    Ciklus mi uglavnom traje 29dana i redovit osim prije 2 mjeseca kad je trajao 40dana... ali u zadnje 2-3 godine uglavnom je 29 dana, zadnju mjesečnicu sam dobila 3.2 i sljedeća je trebala biti 4.3. ali do danas još nema ništa... Imala sam nezaštićene spolne odnose ali nekolikoliko dana u sredini ciklusa baš kada bi trebali biti plodni dani nisam imala odnose tako da trudnoću nisam ni očekivala.Ne sjećam se točno kada, ali imala sam redovito odnose, mogu se jedino sjetiti da sam najbliže plodnim danima odnos imala 14.2 (iako ne vjerujem da su tada bili plodni dani) pa sve do 23.2 nisam imala odnose. Obično 10tak dana prije nego dobije mjesečnicu imam natečene i bolne grudi, tako je b ilo i ovaj put, samo što mjesečnica nije stigla a grudi su sve više natečene i bolne. Točno dan prije nego dobijem mjesečnicu osjetim blage grčeve, ovaj put sam ih osjetila 5 dana prije nego sam je trebala dobiti, ali ništa od nje. Također sam te grčeve osjetila još nekoliko puta,uglavnom nisu bili jaki, i trajali su možda 1h... zadnjih dana sam ih nekoliko puta osjetila, ali mjesečnice nemaaa. Imam nekakav blag i smeđi iscjedak kojeg sam prvi put uočila. Što se tiče mučnine, to me brine, dali bulimičarke imaju ikakve mučnine s obzirom da svaki dan 1-2 puta dnevno povraćam, tako da mučninu teško mogu uočiti. Da, još sam primjetila da mi se već 2 puta jela riža, koju inače eto pojedem kad nemam što drgo, nikad mi ta riža nije bila nešto posebno, a sad mi se baš jela..

    Jesam li ja sve ovo umislila ili stvarno postoji mogućnost da sam trudna, moram još napomenuti da sam taman nekoliko dana prije nego sam trebala dobiti mjesečnicu imala stresno razdoblje, tako da sam mislila da mi od toga kasni... Stvarno se bojim da ću naštetiti bebi ako sam trudna Moželi mi netko pomoći, jer prije ponedjeljka ne mogu napraviti test, a sada neznam što bi mislila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •