Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Feldbach rodilište- nekoliko fotki

  1. #1
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno Feldbach rodilište- nekoliko fotki

    http://public.fotki.com/Feldbach/rodilite/

    Stavljam link na nekoliko fotografija rodilišta u Feldbachu.(Austrija)

    U ovom rodilištu Mama (i Tata) mogu sve odabrati: od načina poroda do odbijanja svih intervencija, postoje savjetnice za dojenje, promoviraju se platnene pelene, roming in, CTG je optivan i povremen u porodu, postoji mogućnost akupunkture i dobivanja homeopatskih pripravaka, mogućnost poroda na roma-kolu (nisam fotkala, jer je bio u funkciji), skakutanja na lopti, poroda u kadi ili na stolčiću, na strunjači...

    Informacije radi...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    180

    Početno

    koliko novcica to stoji i kad kazu da dodjes???

  3. #3
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Možeš i trudovima ići u Feldbach, ako si hrabra , no boravak u apartmanu za dvije osobe u gradu košta oko 40 eura/dnevno, pa sad koliko ranije dođeš.
    Porod i boravak u rodilištu za roditelje i bebu košta cca. 400 Eura / dnevno, a obično se ostane do tri dana. U toj je cijeni sve, od poroda kakav se odabere do boravka i hrane.

    Ne treba se pratiti trudnoća kod njih; može se samo doći roditi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ..tamo gdje se jako želi beba malena...
    Postovi
    27

    Početno Re: Feldbach rodilište- nekoliko fotki

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    http://public.fotki.com/Feldbach/rodilite/

    Stavljam link na nekoliko fotografija rodilišta u Feldbachu.(Austrija)

    U ovom rodilištu Mama (i Tata) mogu sve odabrati: od načina poroda do odbijanja svih intervencija, postoje savjetnice za dojenje, promoviraju se platnene pelene, roming in, CTG je optivan i povremen u porodu, postoji mogućnost akupunkture i dobivanja homeopatskih pripravaka, mogućnost poroda na roma-kolu (nisam fotkala, jer je bio u funkciji), skakutanja na lopti, poroda u kadi ili na stolčiću, na strunjači...

    Informacije radi...
    ...Lijepe su fotke...zanima me samo dali mi mozes odgovoriti postanski broj Feldbacha,..jer trazila sam udaljenost na karti pa mi daje dva odgovora za Feldbach...Unaprijed hvala....

  5. #5
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Link:

    http://www.lkh-feldbach.at/

    Poštanski broj je 8330, a od Graza je Feldbach udaljen 37 km (smjer Beč)

  6. #6
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Update sam napravila na linku s fotkama i sad možete vidjet roma kolo ili romansko kolo

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    što je s pohranjivanjem matičnih stanica?
    tražim forum za postaviti detaljnija pitanja na tu temu, a do tada...
    ovo se rodilište čini i dovoljno blizu i financijski povoljno i komforno, pa me zanima imate li info i o ovome

  8. #8
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Da se ne ponavljam, ovdje smo o tome govorili:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...408&highlight=

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    da, da... pronašla
    hvala

  10. #10
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    mama_još_malo daj nam još malo piši o dolasku u rodilište.
    kažeš da je dovoljno samo doći al opet nekako mi se čini da je bolje koji put i ranije doći, čisto da se upoznaš s osobljem.

    kak je s jezikom? ak ne pričaš njemački?

    ti si imala nekog doktora slovenca kod kojeg si kontrolirala trudnoću ak se ne varam, zar ne? i kako si bila sigurna da će ti on biti na porodu?

    i što se dešava u slučaju ako dijete dobije žuticu? jel su razdvojeni majka i beba? cijenik po danu je i onda isti, 400E po danu?

    da li je tvoj mm cijelo vrijeme bio smješten s tobom u rodilištu nakon poroda? nije ono kao u rijeci da mogu biti samo preko dana?

  11. #11
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    mama_još_malo daj nam još malo piši o dolasku u rodilište.
    kažeš da je dovoljno samo doći al opet nekako mi se čini da je bolje koji put i ranije doći, čisto da se upoznaš s osobljem.

    kak je s jezikom? ak ne pričaš njemački?

    ti si imala nekog doktora slovenca kod kojeg si kontrolirala trudnoću ak se ne varam, zar ne? i kako si bila sigurna da će ti on biti na porodu?

    i što se dešava u slučaju ako dijete dobije žuticu? jel su razdvojeni majka i beba? cijenik po danu je i onda isti, 400E po danu?

    da li je tvoj mm cijelo vrijeme bio smješten s tobom u rodilištu nakon poroda? nije ono kao u rijeci da mogu biti samo preko dana?
    Budući sam ja kontrolirala trudnoću kod dr.M. i ranije sam bila u Feldbachu (ali, velim nije to nužno).
    Ja govorim njemački, no osoblje govori engleski. Za porod je to ne bitno, ja sam htjela da svi šute i onako sam slušala kako dišem

    Za dr. nisam bila sigurna da će biti na porodu. I nije bio On je rekao da možda neće biti. Moj stav je: Bit ću Ja i MM. Samo to mi je trebalo. Primalja pomaže. Dr. je doista "nevažan".
    Beba i mama se ne odvajaju, čak i ako beba dobije žuticu (a, neće ) U tzv. Kinderzimmer (dječja soba) su inkubatori i ako beba treba sunčanje mama sjedi pored i divi se svome
    Cijena je po danu i obuhvaća sve.
    Očevi mogu biti neograničeno. Ja sam npr. rodila u 17:15 sati i tata je bio s nama do pola 1 ujutro. Divili se kako smo lijepo dijete rodili
    Može ostati spavati s vama (to reci, ako želite), a mi smo nakraju odlučili da ide u apartman u pansionu. Došao bi u jutro oko osam, pa do ponoći svaki dan.(tata je padao od umora, za razliku od mame koja je bila high od sreće, pa joj se nije ni spavalo )

  12. #12
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    thx

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    buba,ako ti zatreba neko sa njem. tu smo

  14. #14
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    buba,ako ti zatreba neko sa njem. tu smo
    jel se i ja mogu predbiljeziti kod tebe, u slucaju da nam (uskoro) zatreba?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    steta sto nema koji smajlic sto jos vise skakuce :D

  16. #16
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    buba,ako ti zatreba neko sa njem. tu smo
    šta stvarno????? smajli koji plaće od sreće
    ja znam nešto malo njemačkog al ga ne koristim pa sam dosta i zaboravila.

    još mi samo reci da imaš i koju sobu za iznajmit pa da mogu :D

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    nazalost nemam :/ ali cekamo da se preselimo u novi stan

    samo buba ja nisam u Feldbachu iako niije to bas nesto daleko odavde,nego racunam nesto ovu cijenu pa mi se cini da je Felix jefitnije platila ovdje u Grazu u kuci za porode,neka me ispravi ako grijesim


    samo molim nemojte ti i momze u isto vrijeme

  18. #18
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    mama_još_malo ili ostale cure koje imate iskustvo u ovom rodilištu, zanima me da li ako imam povijest neke srčane bolesti, koja je operirana prije 10 godina i sad sam OK, jel svejedno mogu roditi u ovom rodilištu?

    Razmišljala sam o kući Monike Felber za porode, međutim kako sam imala 2 preuranjena prije (iako doktorska pogreška) i te neke probleme, nisam sigurna da sam dobra kandidatkinja za porod van bolnice, a naših se bolnica grozim!!!

    Hvala

  19. #19
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    RozaGroza ja ne vidim razloga da ne bi mogla roditi u rodilištu.To je rodilište u kojem rade primalje, liječnici i drugo medicinsko osoblje, ali je njihov pristup porodu meki.
    Ako eliš kontakt od dr. javi mi se na pp.


    Kad ti je termin? Ja se spremam potkraj listopada u Feldbach :D i neizmjerno se veselim.

  20. #20
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala sad si me obradovala.
    Moj termin je tek u 1 mjesecu, ali sad pomalo več gledam i škicam jer zaista ne želim ostat zatečena i nepripremljena, i na kraju bit osuđena na bolnicu i doktore od kojih se zaista ježim.

    Inaće doktor koji če mi sada "pratiti" trudnoću ali neinterventno radi u Grazu ali u ZG je svaki mjesec, pa ču se sigurno i s njim posavjetovati.

    Super bi bilo ako mi možeš poslat neke doktore i kontakte na pp pa da se eventualno i on s njima čuje.



    Ps: ti ideš u Listopadu na pregled ili??? Nisam skontala jel još koja mrvica na putu

  21. #21
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Aaa čestitam, tek sad vidim ticker

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Cure, ima netko friška iskustva iz Feldbacha?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •