Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: POMOĆ U PISANJU PETICIJE ZA UVOĐENJE ZDRAVE HRANE U VRTIĆ

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    125

    Početno POMOĆ U PISANJU PETICIJE ZA UVOĐENJE ZDRAVE HRANE U VRTIĆ

    Nas par roditelja iniciralo je pisanje peticije za uvođenje zdrave hrane u naš vrtić. Dosta nam je gledati kako djeca jedu krafne i fornette za doručak i užinu, a hrenovke za ručak. Želimo da peticija bude stručna i argumentirana npr. zašto ne krafne, bijeli kruh itd, te koja je zdrava alternativa, zašto ne dijeliti bombone svaki dan, te koja je zdrava alternativa itd. Također bismo željeli upozoriti na to koje su posljedice takve, nezdrave prehrane (koje bolesti, karijes). Osim toga želimo pobiti njihovu tvrdnju da je zdrava prehrana preskupa!

    Postoje li negdje tekstovi koji bi nam mogli pomoći u tome? Da li je netko možda pisao nešto slično ?

    HVALA

  2. #2
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno Re: POMOĆ U PISANJU PETICIJE ZA UVOĐENJE ZDRAVE HRANE U VRTI

    Citiraj MARIE prvotno napisa

    Postoje li negdje tekstovi koji bi nam mogli pomoći u tome? Da li je netko možda pisao nešto slično ?

    HVALA
    Rado bi vam se pridružila. Imam tekstova o zdravoj prehrani u glavi, a bome i literaturi.
    Baš sam si mislila kako bi nešto pokrenula.
    Mene zanima štošta o toj njihovoj prehrani! :D

  3. #3
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Jel se to Roda uključuje ili je to inicijativa vas par?
    Bilo bi super da krene...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    125

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Jel se to Roda uključuje ili je to inicijativa vas par?
    Bilo bi super da krene...
    Ne, ne znam da li je bilo takve inicijative od RODE, budući da sam tek odnedavno s vama, ali bilo bi super ako jest, i ako nam netko može reći više o tome.

    Nas par su roditelji našeg lokalnog vrtića, iako sam sigurna da bi ovakva inicijativa bila dobrodošla svugdje.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Ja sam na fakultetu slusala o:

    prehrani trudnica, dojencadi, male djece i imam dosta materijala o tome.
    Znam da nasi profesori s fakulteta (prehrambeno-biotehnološkog) su počeli s "reformom prehrane u vrticima i skolama..."-oni su to naravno drugacije nazvali i pisalo se o tome po novinama, jeste culi za to?

    Ne znam u kojoj je to fazi, znam da je jedan prof. sa suradnicima u sklopu projekta obilazio vrticke i skolske kuhinje i da zato imaju namjeru mijenjati prehranu i pripravu hrane....
    Raspitat cu se malo sto je s tim, pa vam javim

  6. #6

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    125

    Početno

    Puno hvala, pročavamo preporučenu literaturu, i drugi tjedan se bacamo na pisanje........

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Roda je još 2004. imala Apel Za vrtiće iz bajke koji je potpisalo preko 8000 ljudi iz cijele Hrvatske u kojem smo između ostalih zahtjeva tražili i uvođenje kvalitetnije prehrane u vrtiće.
    Od slijedeće godine će se u gradu Zagrebu promijeniti jelovnici (sada se radi na tome), a nadamo se onda i u cijeloj Hrvatskoj.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Nije li Osijek nešto uveo prošle godine na području cijelog grada? Bilo bi zgodno vidjeti kako. Ima tko više informacija?

  11. #11
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Metvica prvotno napisa
    Nije li Osijek nešto uveo prošle godine na području cijelog grada? Bilo bi zgodno vidjeti kako. Ima tko više informacija?
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=20800

  12. #12
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    mi u dubrovniku nemamo previse izbora a voljela bih da se pokrene akcija i u dbk-u tako da je nila doceka....kako smo mi vegetarijanci poslat cemo bebicu u "Štajnerov" vrtic gdje, osim zdrave prehrane, nude igracke proizvedene samo od drva. Postoji i u zagrebu, ali se takva vrsta vrtica ne otvara vise jer su neke udruge protiv "Štajnera" i njegovih ideja.. .

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zg-Sesvetski Kraljevec
    Postovi
    46

    Početno

    Štajner je u biti Rudolf Steiner!!!!

    Nedavno je započelo i u tijeku je donošenje novih normativa za prehranu u dječjim vrtićima - u skladu sa današnjim, novim saznanjima na tom području, to su normativi koji se donose za cijelu državu, trebali bi se početi primjenjivati iduće godine.

    Uostalom, to je stvarno bilo dobro popraćeno u medijima!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    125

    Početno [b]USPJELO !!![/b]

    Peticiju smo odnijeli u vrtić, navečer se sastalo odgajateljsko vijeće koje je utvrdilo da su naši argumenti za uvođenje zdrave hrane u vrtić sasvim na mjestu.

    Rezultat: hrenovke, krafne, merendini i slično već su izbačeni iz jelovnika, a slijedi i slaganje novih menija :D :D :D

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno Re: [b]USPJELO !!![/b]

    Citiraj MARIE prvotno napisa
    Peticiju smo odnijeli u vrtić, navečer se sastalo odgajateljsko vijeće koje je utvrdilo da su naši argumenti za uvođenje zdrave hrane u vrtić sasvim na mjestu.

    Rezultat: hrenovke, krafne, merendini i slično već su izbačeni iz jelovnika, a slijedi i slaganje novih menija :D :D :D
    :D
    Možete li mi poslati tekst peticije? Poslat ću e-mail na pp.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    125

    Početno

    rado cu poslati tekst, ali nisam dobila nista na pp

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Marie, baš mi je drago zbog vas. Uvijek mi je super čuti kad se roditelji sami organiziraju za boljitak svoje djece. Čestitam.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj MARIE prvotno napisa
    rado cu poslati tekst, ali nisam dobila nista na pp
    Poslala pp

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Postovi
    41

    Početno

    Marie, bas mi je drago da ste se pokrenuli i tako brzo uspjeli izboriti za promjene. Ja sam se nekako pomirila s vrtičkom hranom (čak sam i prestala čitati jelovnik).
    Mi smo za T. kad je krenula u vrtic (sad joj je treća vrtićka godina) izborili za vege meni i dobili ga lako i bez problema, s tim da smo rekli ako hoće jesti ostalu hranu koju jedu djeca da joj daju. I tako kad su hrenovke, pašteta, salama, T. dobije neke namaze ... i to je lijepo funkcioniralo do nekih pola godine. Onda je dijete otkrilo hrenovke i salamu (paštetu na sreću ne jede). I mi smo se pomirili s tim, a sad me ova vaša peticija malo zdrmala, trebali bi se i mi pokrenuti. Možeš li mi, molim te poslati tekst peticije. Poslaću ti mail na pp. Hvala.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    125

    Početno

    Naravno da mogu. Pošalji mi e-mail.

    Ja sam kupila direktorici vrtića i poklon za Božić: knjigu "Zdrava dječja prehrana".

  21. #21
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    pošalješ i meni? šaljem ti e-mail

  22. #22
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    ninochka javi gdje se potpisuje ako nosiš u naš vrtić

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •