Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: last minute frke - kako ih rjesavate?

  1. #1
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno last minute frke - kako ih rjesavate?

    kako rjesavate frke s djecom (ovom vecom, koja vec, kao, nesto kuze ) a koje se dogode u zadnji cas.

    primjer - spremate se na veceru s prijateljima, svi vas cekaju na terasi da krenete, svi ste spremni, i dijete napravi nesto totalno nedopustivo (nesto sto vec od ranije zna da nije prihvatljivo, zna da slijedi posljedica). sto uciniti? kako reagirati?

    ako se odlucite za kaznu odmah - kako kazniti? sto ce biti kazna koja ce poluciti neki rezultat (u vidu ucenja da se to ipak ne smije raditi) a koja ce biti dovoljno pamtljiva da ce je i nakon provoda koji joj se smijesi (vecera s prijateljima) upamtiti, a da istovremeno ne upropastite veceru i sebi i prijateljima...

    ako se odlucite za kaznu kasnije - kako kazniti? povodom cega? prijestup je vec davno prosao, nakon njega ste se proveli, zaboravili cijelu pricu... kazna "nakon" mi se cini totalno neprimjerenom...

    kako rjesavate takve situacije? kako dijete reagira?

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Nismo jos imali takvih situacija, ali definitivno sam jos uvijek protiv kazne s odgodom (mislim da to ima smisla tek kasnije kad dijete moze zapamtiti da je nesto posljedica prijasnjeg "nedjela").

    U principu, izolirala bih se s djetetom u sobu i jasno i ozbiljno objasnila da je ucinjeno nesto sto je apsolutno nedospustivo i bla, bla i rekla da bi inace slijedila nekakva "mjera" ali da ne zelim da svi budu kaznjeni zbog nje... i ne bih ocekivala da ce moja "lekcija" poluciti trajan uspjeh.

    Ako je nesto preozbiljno, sto ugrozava zivot, mislim da bih dobro odvagnula da ostanem doma s njom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Mi imamo dvoje, oboje na svoju ruku!!! Sta mi radimo je slijedece. MM ili ja se izdvojimo s' "problematicnim" djetetom, u zavisnosti ko je direktno pogodjen njgovim djelom. Akoje djetetova radnja usmejerena direktno protiv mene, onda MM rijesava pitanje i obrnuto. Razlog iz kog' to radimo je sasvim prost.

    Npr., ako MM nije bio prisutna pri "dogadjaju" onda je a-prioi manje iznerviran time, preuzme situaciju i objasni da to nije dobro, dok ja u medjuvremenu dolazim sebi. Poslije inicijalne price, slijedi mama ce ti objasniti zasto to nje dobro.

    A to sto prijatelji cekaji!!! Nema veze, obicno im "prijavim" da imamo odgojni momenat i da mogu ili krenuti pa se nadjemo tamo, ili nas sacekati!!

    Kod nas su samo opasne stvari nedopustive!! To onda iziskuje trenutnu reakciju, a ne odgadjanje. Sve ostalo spada u trazenje granice, po nasem misljenju, i dobro je doslo za razvoj djeteta. Sto ne znaci automatski da je prijatno!![/i]

  4. #4
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    prvenstveno mi je vazno rijesiti frku s njom a sve drugo moze cekati, kazna za kasnije nije mi opcija ako je napravila neko totalno sr... onda bi ostale kuci, to bi joj bila dobra pouka

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •