Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 185

Tema: Zašto ste cijepili dijete?

  1. #1
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno Zašto ste cijepili dijete?

    evo zanimaju me razlozi zašto ste cijepili djecu?
    da li zbog toga što je to uvriježeno?
    svi to rade?
    bitno vam je da su vam djeca zaštićena?
    da li stvarno mislite da su zaštićena od ospica i rubeole?
    morate radi vrtića/jaslica?
    ne da vam se raspravljati s okolinom, a radije bi izbjegli cjepljenje?
    Mislite li da su 3u1 i 5u1 cjepiva bolja, sigurnija i zašto? ili zbog manje nuspojava?
    Da li ste se odlučili na klasično cijepljenje bez nadoplate jer vam je 3u1/ 5u1 bilo skupo? ili neki drugi razlog npr. bolja su, učinkovitija?

    Kako su pedijatri reagirali ukoliko ste odlučili odgoditi cjepljenje?
    do kad ste odgađali? zašto ste odgađali?

    da li vas je strah da će vam dijete umrijeti svaki put kad ga cijepite?

    ja nemogu živjeti jer sanjam marisin pogled prema meni i malo užasnuto lice iskrivljeno od bola kad su je upiknuli prije neki dan i stalno mislim da će se nešto najgore dogoditi jer već tjedan dana od cjepljenja ima začepljen nos, kad bljucka izlazi i sluz, kašlje, hripa, neki dan manje neki više (to me posebno zabrinjava), a najviše me živcira i užasava izjava pedijatrice da to nije i ne može biti od cjepiva.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    bas sam i ja neki dan razmisljala o tome. ja sam rodena na zadak i zbog toga me nisu cijepili protiv hripavca (i cijepivo i porod na zadak mogu ostetit mozak, pa me nisu cijepili da ako se desi da znaju zbog cega je) . s druge strane 99,8% stanovnika je cijepljeno. onda koliko su sanse da on dodje?? jako jako jako male.
    ali ja sam tek neki dan razglabala sama sa sobom od toga, za kcer sam uzela 3u1 da to sve bude brze gotovo. imalo je i veze sa tim kaj sam cula da su bolja

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    118

    Početno

    F. je stvarno zdravo dijete i prije polaska u jaslice imao je samo jednom temperaturu i zaradio neku anginu.
    Normalno je cijepljen, sve je prošlo OK, nija čak ni jako plakao, nije bilo temperaturice..
    Moram priznati da je cijepljen zato (glupa li razloga) jer je uvrježeno, naravno i zbog vrtića...
    Nadam se da je ipak zaštićen a moram priznati da me je bilo strah i nuspojava i eventualnih posljedica..
    (Mislim da ipak nisam dovoljno educirana i informirana!)
    Cijepljen je sa klasičnim cjepivom, bez nadoplate, tako nam je preporučio pedijatar jer sam ga otvoreno pitala, nije problem platiti ćemo ali neka nam preporuči šta je bolje. Rekao je da nema potrebe i ako ćemo njega slušati da je klaično cjepivo sasvim Ok.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    bas sam i ja neki dan razmisljala o tome. ja sam rodena na zadak i zbog toga me nisu cijepili protiv hripavca (i cijepivo i porod na zadak mogu ostetit mozak, pa me nisu cijepili da ako se desi da znaju zbog cega je) . s druge strane 99,8% stanovnika je cijepljeno. onda koliko su sanse da on dodje?? jako jako jako male.
    ali ja sam tek neki dan razglabala sama sa sobom od toga, za kcer sam uzela 3u1 da to sve bude brze gotovo. imalo je i veze sa tim kaj sam cula da su bolja

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Prvo dijete: nisam uopće znala da je cijepljenje opasno, mislila sam da je cijepim kako bih je zaštitila od bolesti. Kad se nedavno upisivala u vrtić, tražili su da bude uredno cijepljena, pa mi je bilo lakše što imam problem manje.
    Drugo dijete: znam za opasnosti, ali ne dovoljno da bi mi se dalo upuštati u rasprave. Na cijepljenju sa 12 mj. sam strahovala dan-dva i onda pospremila brigu do sljedeće prilike. :/

    Bez veze... ne znam šta da o tome mislim. S jedne strane vidim da stvarno ima hrpa nebuloza oko tog cijepljenja, a s druge se pedijatri poslovično zaklinju u korist istog i izgradili su bedeme prepreka ako cijepljenje želimo izbjeći (skupa s vrtićkom ekipom i proizvođačima cjepiva). Još nisam toliko nafilana informacijama (i strahom) koje bi me tjerale da te prepreke prijeđem.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Potpirujuća članice , cijepili smo jer nismo znali što sve cjepiva nose sa sobom, i bila nam je kao jedina nuspojava predstavljena temperatura koja se preventivno liječi paracetamolom.
    Na jedan link od jedne naše Rodice sam išla upisati u pretražnik cijepljenje, a kada sam u dokumentu od HZZJZ pročitala koje seu u stvari sve moguće komlikacije i nuspojave - zgrozila sam se.
    Naravno da mi nitko nije odgovorio na pitanje - tko mi garantira i tko će odgovarati ako moje dijete dobije jednu od onih neželjenih nuspojava.

    Pitali smo pedijatricu, ona je rekla da su to gluposti, sve oko MoPaRu i reakcije nekih pedijatara.
    Kad sam rekla da ipak nećemo ovaj puta cijepiti, nekako se složila.
    Par mjeseci iza toga, javila sam joj se telefonom i rekla da ćemo cijepiti Priorixom kada ga nabavimo - a ona je na moje iznenađenje bila jako ljubazna i rekla dušo, uopće nema problema, dapače, hoćete ga vi nabaviti ili da se ja raspitam.
    Sad ćemo vidjeti kako će ići dalje, navodno Priorixa neće biti do poslije nove godine, a onda će moje dite biti već veće, nadam se i ne tako podložno komplikacijama.
    Ne bih htjela da kasnije ima problema oko vrtića, škole, ili da nas netko stigmatizira zbog toga. Inače, da je javnost imalo senzibiliranija na tu temu i da je moj MM malo senzibiliraniji i sa drugim zakonima - glatko bih odbila.

  7. #7
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Razmišljala sam da li cijepiti ili ne, a onda sam zaključila da ću time ipak na neki način zaštiti dijete. Jer dovoljan je samo jedan susret s osobom koja nije cijepljena i nositelj je bolesti pa da posljedice budu katastrofalne.
    Priznajem nisam se previše informirala o mogućim težim posljedicama koje cjepivo može izazvati, ono što sam pročitala našla sam isključivo na Rodinom forumu i stranicama.
    Tin je do sada primio dva cjepiva i to prvo Hib imunolođkog zavoda, azatim prvu dozu 5u1. prvo cijepljenje je prođlo bez ikakvih promjenau njegovom ponašanju iveć se drugi dan nije niti kužilo daje cijepljen. ovo drugo je ipak koktel i nekakave reakcije je ipak bilo. Bio je razdražljiv, loše je spavao i ubod se puno duže kužio i osjetio pod prstima. Za 5u1 odlučili smo se jer mu time smanjujemo broj pikanja, a i to je za sada najčišće cjepivo koje kod nas može primiti. Ne znam niti sama kakve bi nuspojave bile od cjepiva koja nisu čista ili su naše proizvodnje.
    Nikad mi nije palo na pamet da mi dijete moglo umrijeti ako ga cijepim, a zato smo i uzeli najčišće cjepivo.
    Što se tiče pikanja Tin je oba put samo malo zameketao i odmah zaboravio na pikicu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    cijepljeni su po inerciji, 5u1, radi manje uboda i nuspojava, odgadjali smo cijepljenja radi bolesti ili prehlada uz suglasnost/na prijedlog pedijatrice, najduze 8 mjeseci, nije me strah da ce umrijeti nakon cijepljenja, ali me uvijek strah temperature i nije mi svejedno radi onog cjepiva koje se daje s godinu dana, a bila je afera prosle godine.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mi smo nazalost cijepili 3 puta s 5u1.
    Izabrali smo 5u1 uvjereni kako je cijepivo procisceno i bolje.
    Da sam tada znala ono sto sada znam o cjepivima, ne bi se cijepili.
    Sad nam je na redu MoPaRu ili Priorix i ne namjeravamo se cijepiti.
    Kako smo nedavno preselili u Austriju, jos nemem pojma sto ce na tu nasu odluku reci pedijatar, cuti cemo za 6 dana kad odemo na razgovor, no ne brinemo previse jer ovdje cijepljenje nije obavezno.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj anni frani prvotno napisa
    Cijepljen je sa klasičnim cjepivom, bez nadoplate, tako nam je preporučio pedijatar jer sam ga otvoreno pitala, nije problem platiti ćemo ali neka nam preporuči šta je bolje. Rekao je da nema potrebe i ako ćemo njega slušati da je klaično cjepivo sasvim Ok.
    Ovako smo i mi napravili na preporuku pedijatrice, na što su se u jaslicama čudom čudili i praktički zgražali nada mnom :?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Kako smo nedavno preselili u Austriju, jos nemem pojma sto ce na tu nasu odluku reci pedijatar, cuti cemo za 6 dana kad odemo na razgovor, no ne brinemo previse jer ovdje cijepljenje nije obavezno.
    Blago vama - nije obavezno.
    Ako nađeš kakav članak, izvadak zakona ili slično u vezi neobaveze cijepljenja u Austriji - ajde prevedi ga i stavi ovdje.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    ali me uvijek strah temperature i nije mi svejedno radi onog cjepiva koje se daje s godinu dana, a bila je afera prosle godine.
    koja afera, ništa ne znam, pliz

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Vrlo rado, ali imam jedan mali problemcic...nisam jos naucila njemacki.
    Ali mozda uspijem naci nesto na engleskom....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    ja nisam iz hrvatske
    al je i ovde situacija ista.
    cepila sam dete do 7 meseci uredno
    onda otkrila gadosti o cepivima
    i otad odlazem.
    nama stizu pozivi na kucnu adresu
    samo ih ignorisem, bacim u smece.
    znaci dosad je primio diteper i polio i hepB
    ona je obavezna od ove godine
    al ipak nije primio sve tri doze.
    izbegli smo moparu sto mi je posebno drago.
    al nemam pojma kako ce biti pri upisu u vrtic
    ici ce tek sledece godine.
    cepljen je zato sto se svi cepe
    i zato sto sam ja mislila da vakcina zaista pomaze.
    sad kad znam sve ove grozote
    ne bih mogla svesno voditi dete na cepljenje
    nikad vise.
    ako to znaci da nece ici u vrtic
    onda nece ni ici.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pa ona afera kaj su se neki pedijatri pobunili protiv toga cjepiva od našeg Imunološkog zavoda.

  16. #16
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    cijepila sam jednu i drugu
    cijepila bih i trece dijete da ga imam

  17. #17
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    nije ti nikad srce zatitralo?

  18. #18
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    CJepili smo jer nismo mogli izbjeći, a inače ne bih cijepila. Ili možda selektirano.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    mene samo zanima, kako mislite izvest necijepljenje?
    necijepljeno dijete ne može u vrtić, pretpostavljam ni u školu
    ne znam o tome ništa pa još nemam ni sud, samo evo prikupljam info i razmišljam naglas

  20. #20
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    škola je obavezna pa onda to nema veze
    a vrtić nije

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    nije ti nikad srce zatitralo?
    Iz nekog 'šašavog' razloga, budući sam prilično neinformirana, ne mogu reć da nelagoda ima veze s nekim mojim 'znanjem', je, zatitra mi srce svaki put.
    Dijelom jer ima puno povjerenje u mene, a ja ju vodim na 'pikicu', a dijelom, i to većim, samo neka nelagoda koju ni ne razumijem

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ajme... viš da sam razbacana po svim topicima o cijepljenju i još i ti otvori novi
    Jednostavno još nisam dovoljno hrabra ne cijepiti. Argument da je velika procijepljenost, pa ne moram ja svoje dijete cijepiti mi je, bezvezan. Svi ostali argumenti zasnovani na istraživanjima i vlastitoj procjeni su jako zanimljivi i kopkaju me, ali još nisam u potpusnosti s tim saživjela. Pogotovo kako Jan ide u igraonicu pa smo u kontaktu sa puno djece. Ivor još nije cijepljen, ali će biti u narednih mjesec dana. Htjela sam to odgoditi i uspjela sam. Jana smo cijepili Infanrixom i Priorixom, a za Ivora namjeravam kupovati i Imovax Polio, samo da dođem do njega. 5 u 1 bih izbjegla, ali ako ne dođem do Imovax-a ne znam šta mi je pametnije. Svakako želim izbjeći OPV.
    S obzirom da Hib-om još nije cijepljen, a u knjižici Moja prva godina piše da ako se sa imunizacijom počne nakon 6og djetetovog mjeseca, onda je dovoljno samo 2 doze, pa ćemo bar tu jednu izbjeći.
    MoPaRu ćemo isto malo odgoditi, a kako su stalno nestašice Priorixa čini se da to neće biti problem 8)
    A tko zna, do tada... možda se i ja pridružim plemenu...
    I tako....

    Btw. ja sam kao mala imala fras i nisam poslije toga cijepljena. Što sam do tada dobila, moji se ne sjećaju....

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    E sad mi, opet, nije jasno - necijepljen ne možeš u vrtić, u školu možeš. Ta odredbe mi je potpuno nelogična. Ako si 'opasan', onda si 'opasan' i u školi i u vrtiću :?

  24. #24
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno Re: Zašto ste cijepili dijete?

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    evo zanimaju me razlozi zašto ste cijepili djecu?
    da li zbog toga što je to uvriježeno?
    nazalost da, i ovo je jedan razlog

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    svi to rade?
    ovo mi nije bitno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    bitno vam je da su vam djeca zaštićena?
    da li stvarno mislite da su zaštićena od ospica i rubeole?
    da, bitno mi je i stavrno mislim da mi je dijete na jedan nacin zasticeno od nekih bolesti

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    Mislite li da su 3u1 i 5u1 cjepiva bolja, sigurnija i zašto? ili zbog manje nuspojava?
    Da li ste se odlučili na klasično cijepljenje bez nadoplate jer vam je 3u1/ 5u1 bilo skupo? ili neki drugi razlog npr. bolja su, učinkovitija?
    mislim da su zgodnija zbog manje nuspojava i same cinjenice sta ce se vise cjepiva dobit samo jednim ubodom. mi smo se cijepili "klasicno" zbog toga sta u tom trenutku kada je trebalo odlucivat nismo imali novaca

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    da li vas je strah da će vam dijete umrijeti svaki put kad ga cijepite?
    ne, zasto bi me bilo? nemojte sada drvljem i kamenjem po meni, ali mislim da su to gluposti i mislim da je korist od cjepiva velika, isto kao i od penicilina, npr. Strah me drugih stvari-tipa da ce je bolit, ali nikako smrti
    ajmo, pocnite

  25. #25
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ma ja neću početi

    ali smtnih slučajeva ima, paralizirane djece ima
    što više o tome čitam (Davore, proklet i blagoslovljen bio istovremeno)
    nailazim na svašta
    uznemirena sam jako

    a zdrav razum mi govori da možda pretjerujem
    jer ne želim prihvatiti da živim u svijetu u kojemu se djeca pikaju cjepivima da bi se potajice "testirala na nešto".

    znaš kako u nekim sf filmovima kažu: svijet kakav vidimo i doživljavamo je samo naša osobna percepcija.

    Postoji li netko kome je nebo žuto neka digne ruku?

    da li smo u biti svi mi daltonisti, a onih par kojima je plava zelena vide ispravno????

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Mi smo cekali do Nikinih godinu i pol starosti i onda (ipak) djelomicno cijepili sa dva od 6 cjepiva za koje (mozda) postoji opravdanost. Nije bilo nuspojava. Isto cemo napraviti i s Lukom.

  27. #27
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Mamita, možeš mi molim te reći kad su počele nuspojave tipa kašljanje i kihanje, začepljeni nos? Mislim, koliko dugo nakon cijepljenja?

  28. #28
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mi smo cijepili, uglavnom iz neznanja. Ono malo o imunitetu što sam znao prije govorilo je da mala djeca nemaju izgrađen imuni sustav pa smo odgađali. Potom sam se malo informirao i doznao da je stvar to prljavija što dublje grebeš.
    Moje viđenje: cjepiva su farmaceutski oblik zamjene teza - imaginarne zaraze zamjenjuje realnim kroničnim stanjima.
    O čemu se radi. Ako se uzme (hipotetska pretpostavka) da HIb cjepivo generira jednog novog dijabetičara u 20 000 cijepljenih, uz tržišnu cijenu od ~2,5 US$ po dozi to je trošak od oko 50 000 US$ po jednom novom doživotnom korisniku. Uz procjenu da jedan dijabetičar kroz život potroši ~1 000 000 US$ na liječenje - motivacija je jasna.
    Uz luđački nabrijane studije isplativosti cijepljenja s faktorom ~9 (za takvo što treba puuuno halucinogenih droga), dolazi se do prilično imaginarnih izbjegnutih troškova liječenja ~450 000 US$, a onaj siroti dijabetičar se ne broji.
    Biser: onih 50 000 US$ svi mi "gešenkamo", a za uzvrat zapravo ne dobijemo ništa.
    (mladi ljudi kojima je dijabetes odnio vid su realnost)

  29. #29
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Mamita, možeš mi molim te reći kad su počele nuspojave tipa kašljanje i kihanje, začepljeni nos? Mislim, koliko dugo nakon cijepljenja?
    to popodne (prošli četvrtak) je bila jadna i mizerna i cijelo vrijeme na rukama
    navečer je počela puhati kroz nos
    sutradan je počela kašljati
    navečer dobila temperaturu
    budući da je bila 38max nisam skidala
    danas: šmrklji i izmjenjuje se sa začepljenim nosem, kašlje iz dubine duše kao da hripa, nema temp.

    počeli smo homeopatsku terapiju jer je pedica spominjala antibiotik i okrivila samija (starijeg sina) da je dovukao nešto iz vrtića.

    eto

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Mamita, ja sam kao beba nakon DiTePer cijepljenja dobila hripavac, a kad sam prošle godine našem pedijatru rekla da ne vidim smisla da cijepimo AA, odgovorio je da su i njegova djeca dobila hripavac nakon DiTePera (!!!), ali da bi ga možda dobila i bez cjepiva i da bi možda bilo još gore... :bljuc: Možda da potražiš drugo mišljenje - sumnjivo mi je da Marisa tako kašlje.

    Anyway, mi smo cijepili AA s 5u1. Ja sam bila protiv, a MM neinformiran pa je odluku prepustio meni. Nisam mogla podnijeti takav pritisak pa sam odlučila da ga ipak cijepimo. U međuvremenu je MM saznao dosta o cjepivima i odlučili smo Priorix odgađati maksimalno.

  31. #31
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Interesantno je da se za opravdati cjepivo baš uvijek nađe neki "dobar" razlog. Projekcije su inače jasan znak duševne poremećenosti

  32. #32
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Karlo smo cijepili 6.9. i nakon 7-8 dana je počelo kihanje, kašljanje, temp.37.7, kasnije krkljanje, i sad smo na antibioticima jer smo danima išli kod pedice na preslušavanje i svaki put je bilo sve gore i gore. Ima bronhitis!
    A svi smo smatrali da je Diana to donijela iz vrtića jer smo svi dobili to isto, samo u blažem obliku.

    Jel moguće da je od cijepiva?

  33. #33
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    idem opet malo tuliti i psovati istovremeno
    ne znam kako je moguće da sam tako ljuta na sebe? valjda mrzim kad sam u pravu

    sladjana ja bih rekla da je moguće

    moja pedica je rekla da nije

    bajdvej i mi smo se cjepili s 5u1 kao da bi smanjili nuspojave
    jer smo samija cijepili "klasično" pa je svaki put jadniče imao reakcije

  34. #34
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kod pertusisa je inkubacija tipično ~7 dana +
    Nakon toga dolazi kašljanje i kihanje +
    Tjedan do dva poslije stvar se spušta na pluća +
    --------------------------------------------------------
    Za sada imate 3 plusa.

    Ako hoda kao patka i kvakće kao patka, životinja se zove ...?

  35. #35
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ajoj Sladjo, ipak ste na antibioticima

    Jadnicak maleni

    Po ovome sto Davor pise, cini se da bi fakat moglo biti od cjepiva

  36. #36
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mmmmda
    Što se antibiotika kod pertusisa tiče, u principu ne pomažu, nego donekle smanjuju zaraznost.

    Hajde, dršte se

  37. #37
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    a ja kao nemajka mjeseca nisam niti pomislila na cjepivo... možda se i ja "uplemenim"...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno Re: Zašto ste cijepili dijete?

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    evo zanimaju me razlozi zašto ste cijepili djecu?
    da li zbog toga što je to uvriježeno?
    svi to rade?
    ne kuzim pitanje? pa sto nije kod nas obavezno cijepiti djecu? jer ja sam cijepila zbog toga.

    sto se tice 5u1 ili 3u1, napravila sam interent istrazivanje ali se nisam uspjela uvjeriti sto je bolje, pa sam na kraju cjepila sa onim sto se plati po cistoj inerciji.

    sto se tice odgadjanja cjepljenja, s tim nisam imala problema jer je m. kao novorodjence imala febrilne konvulzije, pa se niti jedan pedijatar ne usudi proturjeciti mi kada ja inzistiram da to ipak malo odgodimo. a odgadjam jer po nekoj logici kontam sto je dijete starije to ima bolji imunitet.

    ne mogu reci da me je strasno strah cjepljenja, mene zapravo vise nerivra nemogucnosti izbora (kakav postoji npr. u velikoj britaniji).
    osim toga m. ima super imunitet, nije u zivotu popila antibiotik, pa se mozda i zato toliko ne bojim...premda lazem, reagirala je na cjepivo moparu jako visokom temperaturom...

  39. #39
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    nisam cijepila, odmah sam rekla da cu odgadjati sto duze mogu, barem godinu dana. a i tada cemo vidjeti, neka cjepiva cu sigurno odbiti a na neka se moozda i dam nagovoriti.
    reakcija je bila 'ah, vi ste jos jedni od onih'
    na zadnjoj kontroli - 'dogovorili smo se da necemo cijepiti, sve je super, dakle vidimo se za dva mjeseca'

  40. #40
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    mamita, najnajvjerojatnije je obicna viroza koja se potrefila u isto doba kad ste se cijepili. mi smo prosli tjedan bili smrcavi glavoboljni (a nismo se cijepili ). mali susjed neki dan. neka viroza hoda okolo i to je najvjerojatnije to.

  41. #41
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    šta je našla sad hodati?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    iskusava ti vakcinacijski committment...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Kod mene je razlog veći strah od onoga da ne cijepim.Protiv vodenih kozica,gripe mi je totalno bezveze cijepit.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Postovi
    175

    Početno

    Ja sam čitavo djetinjstvo bila boležljiva iako sam bila sasvim zdrava do prve god. Povezali smo to s cjepivima,a onda sam gledala na tv-u kako je jednom čovjeku uništen život zbog toga. Kasnije sam baš na ovom forumu pročitala da je jedno dijete umrlo odmah nakon cijepljenja, pedijatrci na stolu i kraj mame koja je to gledala. Najgore je da sam se naslušala više takvih priča i zato moram reći da me JAKO strah posljedica. Zato sam se informirala i o bolestima (i zaključila da je strah od bolesti napuhan), promatrala dijete (kakav joj je imunitet), prvih 6 mj. držala dalje od druge djece i nisam dala da joj se itko unosi u facu i vrišti kak je to slatko dijete. Prvu temp. dobila je nakon posjeta pedijatru. Inače niti prehlade do god. dana ,a niti do dana današnjega. To mi je potvrda da su moji instinkti i procjene bili opravdani i da sam dobro postupila.Za sad.

  45. #45
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    A moja mama je bila isto jako bolezljiva iako nije cijepljena (jer se tada jos nije cijepilo). I to bolezljiva prebolijevajuci skoro sve bolesti protiv kojih se danas cijepimo, a neke skoro i ne. Zato sam ja cijepila moje klince. I zato sto znam neke koji imaju teske posljedice od bolesti protiv koje tada nije bilo cjepiva, polia.

  46. #46
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Cijepljen je uredno sa svime do godine dana. Zadnje je primio Mo-Pa-Ru sa godinu dana. Sa godinu i pol kada se slijedeći put trebao cijepiti imao je bronhitis za bronhitisom, a kada je to prošlo već sam čitala tekstove protiv. Uz konzultacije sa pedijatricom i njezinu sklonost odgađanju cijepljenja nismo se cijepili do dana današnjeg, čak ni protiv TBC-a makar nema ožiljak iz rodilišta.
    Ne znam da li ćemo ga u budućnosti cijepiti ili ne, ali što više čitam to sam bliže odgovoru NE.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno

    Nisam previše razmišljala o cjepivima, slučajno sam otvorila ovaj topik, i povezala našu situaciju...
    Dakle, sa 4,5 mjeseca smo došli na sistematski i cijepljenje. Pedi je odgodila cijepljenje zbog prehlade - istina, malo je curio nosić, ali čak ni ona sa respiratorom nije uspjela ništa izvući. Došli smo za 7 dana, mala u međuvremenu počela hroptati, šmrcati i kašljati. Ona kaže dijete je zdravo, cijepimo je. Ja sam ostala :shock: .
    2 injekcije u guzu + 1 na usta. Temperature i nus pojava nije bilo, ali....
    Mala je počekla kašljati sve više. Za dva dana vratimo se i ona dobije antibiotik. Nakon 5 dana sve je gore, doc. daje fenistil - kapi protiv alergije - . Bez ikakve krvne pretrage i ostalih pretraga.
    Nakon 3 dana situacija ista, ( kapi joj nisam davala, žao mi je bilo što sam joj dala i antibiotik. ). Odvela sam je na more i kupale smo se puno, puno. Nosić se pročistio, sluz se očistila i sve 5.
    Dolazimo ponovno na pregled pedi kaže 100 posto bronhijalana astma i daje uputnicu za kantridu i SAD je šalje na vađenje krvi. Odemo vaditi krv i sve 5. Nakon toga dijete zdravo, ma koja bolnica i snimanje rentgenom, sada kad je sve prošlo ? zaključak : injekcije su nas lijepo sredile, ali bar smo promjenile pedijatricu...
    pusa svima.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Puno je veći strah što bi bilo da ga ne cijepim. Neću uzeti MoPaRu, a 5u1 ću uzeti samo zato da ga manje puta pikaju. Nuspojave su moguće kod svakog cjepiva.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Ja imam osomogodisnjaka kojeg sam cijepila sve i sigurna sam da je dobio posljedice toga oko svoje 5 godine, kad je posao u vrtic cijepio se sa ostatkom cjepiva. Bio je strasno razdrazljiv, zaboravan, hiper na momente, neprevidljiv, stvarno cudan. Ja sam to prepisivala fazi, ali se to niti dan danas nije puno promijenilo i dosta je zakompliciralo njegov zivot.
    Mladji sada 4 godine se je cjepio zadnji put od 12 -13 mjeseci i to je to. Nikakvo nadocjepljivanje necemo vrsiti niti u ludilu. Znam da me ceka potpisivanje nekih dokumenata tako da ipak moze ici u skolu. (Zivimo u USA) Mislim da necemo imati s tim nekih problema.
    Cjepljen je jer nisam znala bolje, i mislila sam da ga tim stitim. Sad mi je strasno zao zbog mog starijeg. Radimo puno s njim i inace je strasno frustrirajuce objasniti ovakve probleme pedijatru, jer oni to ne bi nikada povezali sa cjepljenjem, vec mozda sa odgojem, disciplinom ili nedostatkom kojeg vitamina.
    Obojica su dosta dobrog zdravlja, ali mislim da je to najvise povezano s tim sto jedu dosta zdravije.
    Preporucavam svim mamama da sto vise procitaju o cjepivima i da se informiraju maksimalno.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Nismo cijepili.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •