Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: HPV

  1. #1
    Callisto

    Početno HPV

    Oprostite, molim hitan odgovor ako neko zna. PROBLEM: Papa mi je uredan, ali mi je otkriven HPV (unutar vagine!). Kondilomi su siljasti i navodno nisu opasni.Tek su u zacetku. Doktorica mi savjetuje uklanjanje laserom (u totalnoj anesteziji). Kaze da ne moze lokalna anestezija jer mnogo boli. Sta mislite o tome? Hitno mi treba odgovor. I da li treba da odem kod jos nekog doktora, po jos jedno misljenje..? Da li jako neobicno to sto su unutar vagine (citam da se pojavljuju najcesce spolja)? Hvala

  2. #2
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    ja bi na tvom mjestu pošla u privatnog ginekologa jer se oni odham zauzmu za pacijenta i nastoje napraviti najbolje (normalno, čim plaćaš)

    i zanima me kako izgledaju ti kondilomi? Meni su se pojavila tri točno ispod mokraćnog mjehura i par njih u ulasku u vaginu. Ne bole me ali je čudan osjećaj kad prolazim prstom preko njih. Baš izgledaju kao neke čudne izrasline. Ginekolog mi je rekao da nije to ništa, zadnji papa je bio u 8. mj. ove godine i bio je uredan (dosada mi je svaki papa bio uredan)
    Vadila sam i bris i uredan je. A zašto onda ove kvržice? :/

  3. #3
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj anabela prvotno napisa
    ja bi na tvom mjestu pošla u privatnog ginekologa jer se oni odmah zauzmu za pacijenta i nastoje napraviti najbolje (normalno, čim plaćaš)

    i zanima me kako izgledaju ti kondilomi? Meni su se pojavila tri točno ispod mokraćnog mjehura i par njih u ulasku u vaginu. Ne bole me ali je čudan osjećaj kad prolazim prstom preko njih. Baš izgledaju kao neke čudne izrasline. Ginekolog mi je rekao da nije to ništa, zadnji papa je bio u 8. mj. ove godine i bio je uredan (dosada mi je svaki papa bio uredan)
    Vadila sam i bris i uredan je. A zašto onda ove kvržice? :/

  4. #4
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Da se umiriš otiđi kod nekoga po drugo mišljenje.
    Ali čini mi se koliko sam čitala da nije rjetkost da su unutra i da je prijedlog tvoje doktorice sasvim uobičajen način rješavanja tvog problema.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Postoje i dr. načini uklanjanja kondiloma. Ja sam zbog promjena izazvanim hpv-om (nije se radilo o kondilomima) imala letz konizaciju (odstranjivanje oboljelog tkiva, spaljivanje) i sve to pod lokalnom anestezijom. Stoga ti svakako savjetujem da potražiš mišljenje još nekog doktora.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    99

    Početno

    Preporučujem otići na tipizaciju HPV-a!!!! Drugo mišljenje, a posebno u privatnoj ordinaciji, je uvijek dobrodošlo.

  7. #7
    Callisto

    Početno

    Citiraj anabela prvotno napisa
    ja bi na tvom mjestu pošla u privatnog ginekologa jer se oni odham zauzmu za pacijenta i nastoje napraviti najbolje (normalno, čim plaćaš)

    i zanima me kako izgledaju ti kondilomi? Meni su se pojavila tri točno ispod mokraćnog mjehura i par njih u ulasku u vaginu. Ne bole me ali je čudan osjećaj kad prolazim prstom preko njih. Baš izgledaju kao neke čudne izrasline. Ginekolog mi je rekao da nije to ništa, zadnji papa je bio u 8. mj. ove godine i bio je uredan (dosada mi je svaki papa bio uredan)
    Vadila sam i bris i uredan je. A zašto onda ove kvržice? :/
    Ma ovo je i bilo kod privatnog - i nemam utisak da me slusa kada joj kazem da bih se ja prije opredijelila za neku manje invazivnu intervenciju.Ona bi neizostavno da me podvrgne laseru u TOTALNOJ (!) anesteziji. A kako izgledaju? pa, vidjele smo ih na snimku - mali su i mekani, i pod prstima ih ne osjecam.Navodno, tek su se poceli formirati.. I meni je papa uredan, a ipak cujem da ginekolozi savjetuju da se kondiloma uvijek treba rjesavati odmah. Ako nisu rizicni, svejedno, grlic materice ti nije u opasnosti, ali spolno su prenosivi pa ih mozes prenijeti svom partneru. Cudi me da ti ginekolog nije rekao da bi ih trebalo skloniti. Pozdrav,

  8. #8
    Callisto

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Da se umiriš otiđi kod nekoga po drugo mišljenje.
    Ali čini mi se koliko sam čitala da nije rjetkost da su unutra i da je prijedlog tvoje doktorice sasvim uobičajen način rješavanja tvog problema.
    Da, potpuno si u pravu. Svakako cu otici po drugo misljenje - Hvala

  9. #9
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    [quote="Callisto Ako nisu rizicni, svejedno, grlic materice ti nije u opasnosti, ali spolno su prenosivi pa ih mozes prenijeti svom partneru. Cudi me da ti ginekolog nije rekao da bi ih trebalo skloniti. Pozdrav,[/quote]

    Rekao mi je da to nije ništa da je samo neka bezazlena izraslina. Radila sam bris na sve bolesti i imala sam samo ureaplasmu i streptokok koji sam izliječila. A svaki papa je dosada bio okej...imam partnera više od godinu i on nema te 'kvržice' :/

  10. #10
    Callisto

    Početno

    Rekao mi je da to nije ništa da je samo neka bezazlena izraslina. Radila sam bris na sve bolesti i imala sam samo ureaplasmu i streptokok koji sam izliječila. A svaki papa je dosada bio okej...imam partnera više od godinu i on nema te 'kvržice' :/[/quote]

    Ipak idi kod jos nekog i trazi drugo misljenje. Mozda je u pravu, ali naravno, kad su bilo kakve izrasline - kvrzice u pitanju, zelis da znas sta je tacno u pitanju. I ne brini. Da, ja inace imam kondilome, a moj decko ih nema.. Moja doktorica kaze da oni to ipak teze dobiju nego mi.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    [quote=anabela]
    Citiraj "Callisto Ako nisu rizicni, svejedno, grlic materice ti nije u opasnosti, ali spolno su prenosivi pa ih mozes prenijeti svom partneru. Cudi me da ti ginekolog nije rekao da bi ih trebalo skloniti. Pozdrav,[/quote prvotno napisa

    Rekao mi je da to nije ništa da je samo neka bezazlena izraslina. Radila sam bris na sve bolesti i imala sam samo ureaplasmu i streptokok koji sam izliječila. A svaki papa je dosada bio okej...imam partnera više od godinu i on nema te 'kvržice' :/
    i ja imam te nekakve točkice;zabrijala sam si da su to bradavice, ali ginekolog (zapravo njih 3 ) mi je rekao da je to ok, nešto kao popucale kapilare ili masne žljezdice :? primjetila sam da se nekad smanjuju tj. nestaju, nekad se pojave...mislim da ima veze sa prehranom, točnije slatkišima....

    glede hpv-a i uklanjanja kondiloma pod to talnom anestezijom-prvi put čujem. znam da se mogu uklanjati nekakvim premazivanjem i na još par načina; laser je onaj najnoviji i najskuplji; da li je najučinkovitiji, nisam baš sigurna. pogotovo ako su ti kondilomi mali i ako ih nema puno. hpv je virus koji će ti zauvijek ostati u tijelu i uvijek se može reaktivirati, zato rađe radi na svom imunitetu. to je najbitnije. ja se sigurno ne bi dala uspavati zbog toga :/

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    ..laser je onaj najnoviji i najskuplji..
    Meni je moj ginekolog rekao da je laser zapravo moderni izraz za nož.

  13. #13
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    laser ili ne, hpv se nemože izlječit ali se mora ZALJEČIT.
    Obavezno.
    Dok je on miran-nikome ništa, brisevi i pape su čisti. A kad on počne "radit" javlja se na brisu i/ili na papi .
    E onda treba nešto napravit. Za razne tipove su razne metode i tu se ne bi mogla mješati.
    A imunitet-jačati u svakom slučaju. Meni je dr 100 puta naglasila da se baziram na b vitaminu i to konkretno na folnoj (to je skupina b vitamina)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Ja godinama vučem hpv.. sad sam i cin 1 dobila ali nije nista strasno bitno je samo imunitet da ti je ok.. (znaci zdrav zivot) i on ti nece praviti probleme.. bar dok ne smisle neki ljek za to :/
    Calii evo ti link pa si procitaj malo na njemu

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/01_hpv.asp

  15. #15

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    okolica Zagreba
    Postovi
    33

    Početno

    [quote=anki]
    Citiraj anabela prvotno napisa
    Citiraj "Callisto Ako nisu rizicni, svejedno, grlic materice ti nije u opasnosti, ali spolno su prenosivi pa ih mozes prenijeti svom partneru. Cudi me da ti ginekolog nije rekao da bi ih trebalo skloniti. Pozdrav,[/quote prvotno napisa

    Rekao mi je da to nije ništa da je samo neka bezazlena izraslina. Radila sam bris na sve bolesti i imala sam samo ureaplasmu i streptokok koji sam izliječila. A svaki papa je dosada bio okej...imam partnera više od godinu i on nema te 'kvržice' :/
    i ja imam te nekakve točkice;zabrijala sam si da su to bradavice, ali ginekolog (zapravo njih 3 ) mi je rekao da je to ok, nešto kao popucale kapilare ili masne žljezdice :? primjetila sam da se nekad smanjuju tj. nestaju, nekad se pojave...mislim da ima veze sa prehranom, točnije slatkišima....

    /
    i ja sam si zabrijala da imam bradavice, bila sam kod ginekologa,
    žena je rekla da misli da to nije to nego masne žlijezde kao što je i anaki rekla. Napravila mi papa test i briseve na hpv (49 njih) i svi negativni.
    Ja u nevjerici tražila i drugo mišljenje. Poslali me dermatovenerologu. Tamo ista priča. Nisu bradavice. :?

    Eto, to mi se dešava zadnjih tjedana i baš sam zbunjena. Drago mi je što sam pročitala da je
    još netko imao sličan slučaj kao ja.

    Što se tiče uklanjanja, mislim da prije trebaš pokušati sa blažim metodama kao što je premazivanje
    pa ako to ne uspije onda laser.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    okolica Zagreba
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj anabela prvotno napisa
    ja bi na tvom mjestu pošla u privatnog ginekologa jer se oni odham zauzmu za pacijenta i nastoje napraviti najbolje (normalno, čim plaćaš)

    i zanima me kako izgledaju ti kondilomi? Meni su se pojavila tri točno ispod mokraćnog mjehura i par njih u ulasku u vaginu. Ne bole me ali je čudan osjećaj kad prolazim prstom preko njih. Baš izgledaju kao neke čudne izrasline. Ginekolog mi je rekao da nije to ništa, zadnji papa je bio u 8. mj. ove godine i bio je uredan (dosada mi je svaki papa bio uredan)
    Vadila sam i bris i uredan je. A zašto onda ove kvržice? :/
    možda su to te masne žlijezde o kojima je ginićka pričala.
    I ja imam na ulasku u vaginu nešto, mislila sam kondilomi ali svi tvrde da nisu kondilomi nego žlijezde.

  18. #18
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj anaira prvotno napisa
    Citiraj anabela prvotno napisa
    ja bi na tvom mjestu pošla u privatnog ginekologa jer se oni odham zauzmu za pacijenta i nastoje napraviti najbolje (normalno, čim plaćaš)

    i zanima me kako izgledaju ti kondilomi? Meni su se pojavila tri točno ispod mokraćnog mjehura i par njih u ulasku u vaginu. Ne bole me ali je čudan osjećaj kad prolazim prstom preko njih. Baš izgledaju kao neke čudne izrasline. Ginekolog mi je rekao da nije to ništa, zadnji papa je bio u 8. mj. ove godine i bio je uredan (dosada mi je svaki papa bio uredan)
    Vadila sam i bris i uredan je. A zašto onda ove kvržice? :/
    možda su to te masne žlijezde o kojima je ginićka pričala.
    I ja imam na ulasku u vaginu nešto, mislila sam kondilomi ali svi tvrde da nisu kondilomi nego žlijezde.
    meni to izgleda kao neka plosnata izraslina, mogu je pomicati ali ne boli. Sada sam primjetila da je još narasla :/ :? baš izgleda čudno

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    okolica Zagreba
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj anabela prvotno napisa
    Citiraj anaira prvotno napisa
    Citiraj anabela prvotno napisa
    ja bi na tvom mjestu pošla u privatnog ginekologa jer se oni odham zauzmu za pacijenta i nastoje napraviti najbolje (normalno, čim plaćaš)

    i zanima me kako izgledaju ti kondilomi? Meni su se pojavila tri točno ispod mokraćnog mjehura i par njih u ulasku u vaginu. Ne bole me ali je čudan osjećaj kad prolazim prstom preko njih. Baš izgledaju kao neke čudne izrasline. Ginekolog mi je rekao da nije to ništa, zadnji papa je bio u 8. mj. ove godine i bio je uredan (dosada mi je svaki papa bio uredan)
    Vadila sam i bris i uredan je. A zašto onda ove kvržice? :/
    možda su to te masne žlijezde o kojima je ginićka pričala.
    I ja imam na ulasku u vaginu nešto, mislila sam kondilomi ali svi tvrde da nisu kondilomi nego žlijezde.
    meni to izgleda kao neka plosnata izraslina, mogu je pomicati ali ne boli. Sada sam primjetila da je još narasla :/ :? baš izgleda čudno
    i moje izgleda čudno, sada je već dva-tri dana smanjeno (malo) :/
    već je bilo tako, pa opet malo naraste i tak stalno :?

  20. #20
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    ma najbitnije je da nije ništa, barem je tako ginić rekao :/

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    okolica Zagreba
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj anabela prvotno napisa
    ma najbitnije je da nije ništa, barem je tako ginić rekao :/
    moramo im vjerovati, druge nam nema

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    znam da će svi graknuti na mene, ali ja mislim da je pol toga u glavi...kad se prestaneš opterećivati s tim, onda i nalazi najednom postanu bolji...samo kaj je problem to izbiti iz glave :/

  23. #23
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    znam da će svi graknuti na mene, ali ja mislim da je pol toga u glavi...kad se prestaneš opterećivati s tim, onda i nalazi najednom postanu bolji...samo kaj je problem to izbiti iz glave :/
    hmmm za neke stvari to stoji ali ovdje se ipak radi o virusu

  24. #24
    Callisto

    Početno

    Drage moje, ja sam juce isla kod druge ginekologice - po drugo misljenje. Rekla mi j eda nema potrebe za opcom anestezijom i da bi mi ona to uradila laserom sa lokalom anestezijom (malo ce samo poprskati nekim sredstvom i navodno nece boljeti). Ali kada sam je upitala da mi uradi tipizaciju HPV - kaze mi da je to bez veze i da iako to radimo - to ne mora nista znaciti jer ima mnogo tipova HPV i neki uopce nisu ni izolovani. Da li da ipak insistiram na tipizaciji kada mi bude laserom uklanjala kondilome? Molim vas odgovorite sto prije, jer mi je ta intervencij azakazana za ponedjeljak, 11.12. Ljubim vas sve

  25. #25
    Callisto

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    laser ili ne, hpv se nemože izlječit ali se mora ZALJEČIT.
    Obavezno.
    Dok je on miran-nikome ništa, brisevi i pape su čisti. A kad on počne "radit" javlja se na brisu i/ili na papi .
    E onda treba nešto napravit. Za razne tipove su razne metode i tu se ne bi mogla mješati.
    A imunitet-jačati u svakom slučaju. Meni je dr 100 puta naglasila da se baziram na b vitaminu i to konkretno na folnoj (to je skupina b vitamina)
    Da. Ali meni su i brisevi i Papa uredni - nema nista! a HPV sam otkrila tako sto su se pojavili kondilomi...
    I na grlicu materice nema nicega, samo na ulasku u vaginu nekoliko sitnih siljastih kondiloma. :?

  26. #26
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj Callisto prvotno napisa
    [

    Da. Ali meni su i brisevi i Papa uredni - nema nista! a HPV sam otkrila tako sto su se pojavili kondilomi...
    I na grlicu materice nema nicega, samo na ulasku u vaginu nekoliko sitnih siljastih kondiloma. :?
    Nije mi jasno kako testovi nisu pokazali da imaš hpv :/ :?
    I moji su uredni, ali imam puno izbočina, znači li to da i ja imam hpv???
    Ginekolog je rekao da to nije ništa. Sad sam zbunjena :/ :shock:

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    callisto, od kud si? zašto ti neće raditi tipizaciju? jesi pitala za druge metode uklanjanja kondiloma? kolko ti uopće para hoće uzeti za laser? ne znam kaj bi ti rekla; meni to izgleda ko čisto muzenje love :/

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj anabela prvotno napisa
    Citiraj anki prvotno napisa
    znam da će svi graknuti na mene, ali ja mislim da je pol toga u glavi...kad se prestaneš opterećivati s tim, onda i nalazi najednom postanu bolji...samo kaj je problem to izbiti iz glave :/
    hmmm za neke stvari to stoji ali ovdje se ipak radi o virusu
    ....koji se aktivira kad si u fizičkoj i emotivnoj krizi; a poznato je koliko psihičko stanje utječe na fizičko; velim, to je moje mišljenje.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    Na tvojem mjestu bih svakako inzistirala na brisu prije terapije. Postoji razlog zašto se on radi i kada je sasvim sigurno da se radi o HPV - u. Iako iskusni liječnik može po promjenama pretpostaviti da li se radi o visoko ili niskorizičnom tipu bez brisa ne može biti potpuno siguran.
    Kao što su curije ranije rekle: najtoplije preporučam da radiš na imunitetu: preporuča se folna, antioksidansi ( vitamini C, E i A te Zn ).
    Trenutno sam u sličnoj situaciji samo što su kod mene promjene na grliću i tijelu maternice. Uzet mi je bris i čekam terapiju.

    Mogu se složiti s anki da je dobar dio svih bolesti u glavi, no bez obzira na to kad promjene već nastupe treba ih liječiti, no protiv stresa, na žalost, nema cjepiva. Možeš biti pozitivan, truditi se dostići nirvanu..., ponekad je sav trud uzaludan jer život ima neke svoje tokove... :/

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj anabela prvotno napisa
    hm za neke stvari to stoji ali ovdje se ipak radi o virusu
    Citiraj anki prvotno napisa
    ..koji se aktivira kad si u fizičkoj i emotivnoj krizi
    Potpisujem Anki. Baš zato što je virus, mi mu našim emocionalnim stresovima, kroničnim umorom, neadekvatnom prehranom dajemo velike šanse da se razvije jer nam pada imunitet, a znamo vezu imunitet-virusi (općenito). Callisto, da bi se dijagnosticirao hpv, potrebno je uzeti obris na hpv i napraviti serotipizaciju. Taj ti se nalaz čeka u najbolju ruku oko 7 dana, tako da ti to ne stigneš do 11.12. Ali ako su obje ginekologice savjetovale uklanjanje kondiloma, valjda znaju što rade..A ako si ti u panici i neodlučna, pričekaj malo, napravi serotipizaciju, potraži još jedno mišljenje i onda djeluj..

  31. #31
    Callisto

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    callisto, od kud si? zašto ti neće raditi tipizaciju? jesi pitala za druge metode uklanjanja kondiloma? kolko ti uopće para hoće uzeti za laser? ne znam kaj bi ti rekla; meni to izgleda ko čisto muzenje love :/
    Ma 200 eura je ta cijela prica sa laserom - zivim u Beogradu i obje klinike vaze za izuzetno dobre... Naravno, privatne klinike. U "drzavne bolnice" nisam ni isla. Mozda ja pravim dramu oko toga, jer naprosto nisam navikla da mi bilo sta nije u redu - jako vodim racuna o tim stvarima pa zato insistiram da mi se sve objasni. Vrlo me cudi da mi je rekla to za tipizaciju HPV - da je to uzaludno. Ja danas idem tamo u 6 na laser- insistiracu na brisu, pa vam sutra javljam cure drago kako je to sve proslo. Puno ste mi pomogle, hvala vam svima

  32. #32
    Callisto

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Citiraj anabela prvotno napisa
    hm za neke stvari to stoji ali ovdje se ipak radi o virusu
    Citiraj anki prvotno napisa
    ..koji se aktivira kad si u fizičkoj i emotivnoj krizi
    Potpisujem Anki. Baš zato što je virus, mi mu našim emocionalnim stresovima, kroničnim umorom, neadekvatnom prehranom dajemo velike šanse da se razvije jer nam pada imunitet, a znamo vezu imunitet-virusi (općenito). Callisto, da bi se dijagnosticirao hpv, potrebno je uzeti obris na hpv i napraviti serotipizaciju. Taj ti se nalaz čeka u najbolju ruku oko 7 dana, tako da ti to ne stigneš do 11.12. Ali ako su obje ginekologice savjetovale uklanjanje kondiloma, valjda znaju što rade..A ako si ti u panici i neodlučna, pričekaj malo, napravi serotipizaciju, potraži još jedno mišljenje i onda djeluj..
    Uh, draga, nemam vise ni zivaca ni novaca za jos jedno (trece) misljenje. Svaki pregled ovdje je 50 eura :/ Nista, idem ja danas, pa cu traziti bris prije nego krene sa laserom. Eh, da, prva doktorica mi je rekla da nema seksa 2 sedmice poslije lasera, a ova druga mi je rekla 6 sedmica!!! Naci cu neku sredinu, recimo 4 nedelje. Zamislite cure Novu Godinu bez seksa!

  33. #33
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj Callisto prvotno napisa
    [Zamislite cure Novu Godinu bez seksa!
    loše loše

  34. #34
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    nego, hoće li mi netko reći kako izgledaju kondilomi i je li moguće da oni sami nestanu? Meni su se pojavile neke kvržice, bilo ih je 6 a sad su tri, dvije male i jedna koja se povećala i izgleda plosnato? Jel to može biti hpv?
    papa i bris je u redu :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    Callisto, kako je prošlo? Zanima me sve, do najsitnijeg detalja!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    hpv nije nužno uklanjati.
    uostalom, papa bi pokazao da je aktivan, tj. cin bi bio veći i tada bi uklanjanje možda i imalo smisla. stvar je u tome da ulanjanje ne rješava problem, jer se virus hpv-a može uvući dublje u tkivo i čekati povoljan moment da ponovo bukne.

    ja se s hpv-om bakćem već godinama. na sreću, moj si je ginić utuvio u glavu da će se boriti protiv njega svim snagama. tako da sam prošla raaazne terapije - od one u obliku tableta, do lasera koji ne uništava tkivo, ali otapa voštanu ovojnicu hpv-a...
    bez obzira na to kaj mi se papa i poboljšao, cin je bio I, ipak se ispod toga nije spuštao...

    imunitet je ključna stvar kod hpv-a (a i inače u životu).
    nakon godinu i pol megadoziranja c vitaminom i pijenja b komplexa i multivitamina (kal), moj je papa hpv free!!! prvi puta nakon 7 godina!

    uglavnom, ne pristajte na ikakva laserska odstranjivanja ako bašbaš nije potrebno (tj. ako cin nije jako visok) jer to ne rješava problem!
    ukoliko vam je papa ok, a imate promjene, obavezno potražite drugo mišljenje! postoje i bradavice koje su vrlovrlo slične hpv-u i ginekolozi koji se hpvom ne bave ponekad ih zamjene.

    a najnajnajbitnije je da živite što manje pod stresom, dobro se hranite i držite imunitet na visokom nivou!

  37. #37

    Početno

    zanima me je li moguće zaraziti partnera HPV-om putem oralnog odnosa; unaprijed hvala

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    okolica Zagreba
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj anabela prvotno napisa
    nego, hoće li mi netko reći kako izgledaju kondilomi i je li moguće da oni sami nestanu? Meni su se pojavile neke kvržice, bilo ih je 6 a sad su tri, dvije male i jedna koja se povećala i izgleda plosnato? Jel to može biti hpv?
    papa i bris je u redu :/
    mogu sami nestati, ali za to su potrebni mjeseci i mjeseci.
    Da li si sigurna da su to baš kondilomi
    Meni ginićka niti dan danas ne da za pravo da su to kondilomi već promjene na sluznici (kao s godinama sexa dolazi do promjena) ili
    neke žlijezde ali kondilomi ne!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    nisam sve pročitala el eto da vam kažem svoje iskustvo....

    kondilomi se moraju liječiti, bio jedan ili dva ili pet... mora se primjeniti terapija i to u početku podofilinom... znači ode se do doktora on ti to premaže, nakon par dana odeš opet.. i tak par puta i trebalo bi proć... ako ne prođe ili prođe pa se ponovno pojavi poduzma se drugačija terapija i to onda laserom koji se radi pod lokalnom anestezijom a ne pod općom :? :?
    kondilomi se moraju riješavati iz tog razloga što se oni šire dalje, mogu početi izvana i otići "unutra", virus se može smjestiti na grlić vrata maternice i uzrokovati rak grlića (valjda ste sve upoznate s time), znači nisu tako bezopasni, pogotvo to ginić ne može znati dok ne napravi biopsiju i tipizaciju virusa... dali je visokorizičan ili niskorizičan...

    frendica je išla dosta puta na to premazivanje, isto se šopala vit c i b, no nije prestajalo dok nisu sredili to laserski, koliko znam boljelo ju je al ne u toj mjeri da radi 5 kondiloma dobi oću anesteziju :shock:

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Što je HPV?
    HPV infekcija je spolno prenosiva bolest koju izaziva "Humani papiloma virus"- HPV.

    Tko obolijeva?
    Smatra se da 60 % žena tijekom generativne dobi biva zaraženo jednim ili više od stotinjak poznatih tipova virusa, dok je prevalencija u muškoj populaciji niža i sama prisutnost virusa teže dokaziva. Prevalencija zaraze HPV-om u mlađim dobnim skupinama (18�25 g.) iznosi oko 60 %, a samo 4�6 % tih žena imat će patološki PAPA nalaz, {to se tumači prolaznom prirodom HPV infekcije, jer će 70 % tih žena u
    slijedećih 12 mjeseci eliminirati virus, a nakon 24 mjeseca samo još 9 % žena biti će pozitivno na virus.

    Kako se HPV prenosi?
    Virus se širi direktnim kontaktom sa zaraženom kožom i sluznicama. Pri tome nije neophodno da postoji oštećenje istih, no ono svakako pogoduje infekciji, jer virus lakše dospijeva do bazalnih slojeva epitela. Genitalni HPV može inficirati i sluznicu gornjeg dijela dišnog sustava, spojnicu oka, no osnovni rezervoar za sve te viruse je definitivno sluznica i koža genitalnog trakta oba spola, pa je HPV infekcija najčešće posljedica spolnog kontakta sa zaraženom osobom. HPV je pronađen i kod djevica, tako da za njego prijenos nije neophodno potreban spolni odnos u užem smislu obzirom da se virus nalazi i u koži anogenitalne regije.
    Prosječno vrijeme od izloženosti virusu do nastanka promjene iznosi 3 mjeseca, no vrlo je promjenjivo i može trajati od nekoliko tjedana do nekoliko godina, što najviše ovisi o individualnom imunološkom statusu.
    Smatra se da je moguća i genitalno-oralni prijenos, obzirom da su pronađeni niskorizični i visokorizični tipovi u promjenama u usnoj šupljini
    Prijenos s majke na dijete kroz placentu nije opisan.
    Genitalni kondilomi opisani su i u djece,

    Što uzrokuje HPV?
    Danas je poznato više od 70 genotipova papilomavirusa. Svi papilomavirusi pokazuju sklonost epitelu kože i mukoznog tkiva tvoreći tumore epitela.
    Virusi HPV spolnog i završnog dijela probavnog sustava obično se dijele na one visokog (16,18,25,56) srednjeg (31, 33, 35, 51, 52, 58) i niskog (6, 11, 42, 43, 44) rizika obzirom na histopatološke promjene s kojima su povezani. Oštećenje epitela visokog stupnja osobito rak vrata maternice povezana su s infekcijom tzv. "visokorizičnih" papilomavirusima HPV-16 i HPV-18.
    Molekularnim metodama dokazana je prisutnost različitih tipova HPV-a iz grupe visokog rizika u 99,7 % karcinoma vrata maternice, pa se ti virusi danas opravdano smatraju primarnim faktorom rizika u nastanku tog karcinoma.
    Genitalne bradavice ili šiljati kondilomi uzrokovane su tipovima HPV -6, 11,16,18,33 i 35. Prenose se spolnim putem.

    Dijagnostika HPV-a
    Dokazivanje prisutnosti HPV-a obuhvaća klinički (ginekološki ili urološki ) pregled, citološki ili histološki pregled kao i korištenje metoda molekularne biologije.
    HPV se dokazujem uzimanjem obriska vrata maternice odnosno uzimanje obriska mokraćne cijevi kod muškarca. Uzima se četkicom ili štapićem obloženim vatom.
    Kolposkopija je metoda kojom se pod povećalom promatra grlić maternice kako bi se uočile promjene.


    Genitalne bradavice (šiljati kondilomi)
    Bradavice su mekani, vlažni, ružičasti ili sivi polipi koji postupno rastu i često vise na peteljci, često su u nakupinama poput cvjetače.
    U muškaraca se najčešće nalaze ispod prepucija oko korone glansa ili u otvoru mokraćne cijevi. Mogu se nalaziti i na samom tijelu penisa.
    U žena smješteni su na vulvi, stijeni rodnice, grliću maternice i međici.
    Kod homoseksulaca najčešće su smješteni u perianalnoj regiji i otvoru zadnjeg crijeva.
    Njihov rast je nepredvidiv, ali neka stanja kao što je trudnoća, imunosupresivna terapija, pogoduju rastu kondiloma kao i njihovu umnožavanju.

    Liječenje (uklanjanje) kondiloma
    Nijedan do sada poznati oblik liječenja nije zadovoljavajući, jer se kondilomi uvijek iznova javljaju.
    Kondilomi se mogu uklonit elektrokauterizacijom ("spaljivanjem"), laserom, krioterapijom, ili pak kirurški ekscizijom.
    Lokalna aplikacija raznih lijekova ( antimikotici, kaustici, induktori interferona i sam interferon-alfa) upotrebljavaju se u liječenju, ali zahtijevaju tjedne i mjesece upornosti i rijetko daju trajnije rezultate.
    Cirkumcizija ("obrezivanje")može spriječiti pojavu kondiloma kod muškarca ako su oni smješteni na području prepucija.

    Promjene na grliću maternice
    Procjenjuje se da najmanje 80 - 100% djevojaka u dobi između 18 - 25 godina dolazi pri spolnom kontaktu u dodir s ovim virusom, dok svega oko 30% djevojaka razvija simptome infekcije
    Većina žena s pozitivnim HPV testom neće dobiti genitalne bradavice ili cervikalnu displaziju (CIN), dok se kod drugih žena HPV infekcija povezuje s nastankom raka vrata maternice. Znanstvena istraživanja pokazuju da kronični stres mijenja dotok krvi u vrat maternice i utječe na lučenje njegovih žlijezda, što upućuje na organsku vezu između stresa i promjena u ovom dijelu tijela. Slabljenje imunološkog sustava uslijed kroničnog emocionalnog ili drugog stresa, loše prehrane, uživanja alkohola i pušenja, može biti razlogom promjena u imunološkom odgovoru, koje mogu potaknuti aktivnost virusa.
    Razvoju raka cerviksa prethode promjene koje se histološki stupnjuju od lagane
    do teške displazije, a mogu se sa dobrom osjetljivošću prepoznati i u PAPA razmazima Te se promjene danas obuhvaćaju kraticom CIN (cervikalna intraepitelna neoplazija), a stupnjuju se u 3 stadija prema jačini promjena. CIN1 pretpostavlja blagu displaziju, CIN2 srednje tešku, a CIN3 tešku displaziju ili čak karcinom in situ. Sve se te promjene znače da se patološke promjene nalaze unutar samog pločastog epitela i ne prolaze bazalnu membranu. Točnost citologije u otkrivanju tih promjena to je veća što je stadij lezije veći CIN1, CIN2 i CIN3 ne predstavljaju različite promjene na vratu maternice, već više različite stupnjeve iste bolest, tako da možete imati u PAPA testu i stanice koje odgovaraju za CIN1 i stanice koje odgovaraju za CIN2.

    Liječenje promjena na grliću maternice
    Istraživanja pokazuju da se čak 50 - 80% blagih poremećaja u PAPA testu uz
    pozitivan nalaz HPV vraća na normalu bez liječenja. Ponekada se, međutim, brzo pogoršavaju. Iz istog razloga, kod nalaza HPV infekcije vrata maternice najvažniji savjet je redovita PAPA kontrola. Ponavljani nalaz displazija uz HPV infekciju indikacija je za proširenu kolposkopiju s identifikacijom promjena. Po potrebi se provodi histološka dijagnostika ( uzimanje komadića tkiva vrata maternice - biopsija), a ovisno o rezultatima na raspolaganju za daljnje liječenje su kirurške metode konizacije (laser, klasična konizacija,), kojima se odstranjuje nezdravo tkivo vrata maternice (u obliku konusa pa otuda i ime zahvata - konizacija), zajedno s virusom. Kod nižih stupnjeva displazije opisani su izvanredni rezultati liječenja niskim dozama prirodnog interferona, s uspjehom terapije od 80% - 100%. Glavni cilj lokalnog liječenja inteferonom je sprečavanje ugradnje HPV-a u genom još nezaraženih stanica koje izgrađuju sluznice rodnice i vrata maternice. Liječenje je individualno po preporuci ginekologa.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

  42. #42
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    slike su grozne :shock: ja sam imala nekoliko kondiloma na valjskom dijelu i unutra, nestali su premazivanjem. Sad imam CIN 1 pijem Medazol, valjda će nestati

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    bez brige nestat će, najbolje ti je ne misliti na to, jer svaki stres (kojeg i nismo svijesni) samo doprinosi hpv-u da se širi dalje...
    najbitinja je dobra volja

    sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •