Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: NE po guzi!

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Mi imamo rodjaka koji je svecenik u katolickoj crkvi. Neki smo dan bili zajedno i moj bebac je dirao neke knjige (nista neuobicajeno, cijelo vrijeme se igra s knjigama i slicnim stvarima), kad, odjednom taj lik njemu kaze da ce dobiti po guzi ako ne prestane! :shock:
    Pretpostavljam da je to profesionalna deformacija. (bljuv - ne mogu naci smajlic koji povraca!)

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno Re

    Mi imamo rodjaka koji je svecenik u katolickoj crkvi. Neki smo dan bili zajedno i moj bebac je dirao neke knjige (nista neuobicajeno, cijelo vrijeme se igra s knjigama i slicnim stvarima), kad, odjednom taj lik njemu kaze da ce dobiti po guzi ako ne prestane! :shock:
    Pretpostavljam da je to profesionalna deformacija. (bljuv - ne mogu naci smajlic koji povraca!)

  3. #53

    Početno

    Ninet, i ja sam imala isti problem jer sam eksplozivne naravi ali samo kad sam umorna i preumorna a djeca me rastezu kao kaugumu. Pa moj mozak pocne slati krive signale, kao oni su se urotili protiv mene, hoce me potpuno iscjediti i sl.
    Cim osjetim takve misli, sjednem i sjedim mirno na mjestu dok mi se malo ne vrati snaga, a sa njom i razumno razmisljanje.

    Sto oni vise osjete da u nama raste agresija, to su vise agresivni.

    Moja kcer (2,5 godine) me testira svaki dan, gdje su mi granice, kao da zeli vidjeti kad cu puknuti pa se izderati na nju.
    Imam dobru taktiku, sto je ona vise glasnija, to sam ja tisa, da bi me cula , mora se prestati derati, a vidi mi po licu da mi nije do igre , nego da sam ozbiljna i da joj nesto hocu reci.Pa zasuti da cuje sta govorim.

  4. #54

    Početno

    Nevjerojatno mi je kako se olakotno uzima izmlatiti malenog i nemoćnog (i još mu potom stavljati do znanje kako si ti iznad i nipošto ti ne smije vratiti), a recimo izubijati suradnika na poslu ili nadređenog kad ti dignu tlak ili vozača koji ti smeta na ulici ne dolazi u obzir. To nije civilizirano, ali udarati malo, nemoćno dijete kad te iživcira jest.
    Kad su klinci međusobno agresivni kriva je televizija i vršnjaci, a nitko nikada ne pita tuku li ih roditelji, prvi uzori u životu?

  5. #55

    Početno Re: Re

    Citiraj lunas prvotno napisa
    Mi imamo rodjaka koji je svecenik u katolickoj crkvi. Neki smo dan bili zajedno i moj bebac je dirao neke knjige (nista neuobicajeno, cijelo vrijeme se igra s knjigama i slicnim stvarima), kad, odjednom taj lik njemu kaze da ce dobiti po guzi ako ne prestane! :shock:
    Pretpostavljam da je to profesionalna deformacija. (bljuv - ne mogu naci smajlic koji povraca!)
    Daj mi molim te objasni ovu rečenicu?

    Po čemu bi to bila profesionalna deformacija?

    Jer je svećenik pa je malom djetetu rekao da će dobit po guzi?

    Je li ga to što je svećenik po tvom automatski okarakterizira kao pedofila ili nasilnika?

    Mislim da, kad je već toliko bitna politička korektnost itd na ovom forumu, ovov jako puno ljudi moglo iz jednog ili drugog razloga smatrat jako uvredljivim...

    Ja prva.

    Ne smatram da su svi svećenici dobri, dapače, tužna je istina da nisu i da bi na tome trebalo poradit unutar Crkve kao institucije, ali apsolutno je sramotno zbog nekolicine pljuvat po svima.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Mozda je lunas mislila na onu staru izreku da je siba izasla iz raja.

  7. #57

    Početno MAJICE!!!!

    GDJE SE MOGU KUPITI MAJICE"NE! PO GUZI" I KOLIKO KOŠTAJU???

  8. #58
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Smislit cu neku posljedicu za musku djecu, a do tada bi mame koje tuku zensku djecu, pogotovo ako su "neposlusne/nespretne/izazivaju...uglavnom krive zbog bilo cega" trebale razmisliti o slijedecem:
    Kad odrastu, moglo bi im biti normalno da ih muzevi/susjedi/poslodavci... dizu ruku na njih jer su to "zasluzile" svojim ponasanjem, pa su si same krive, zar ne?
    Pa nisam ja svoju kcer rodila da bi ju neki manijak gazio, a pogotovo da bi ona mislila kako je to u redu.
    Rijec tuci se uredno moze zamjeniti i sa zlostavljati/vikati na/zanemarivati...

  9. #59
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa
    Pa nisam ja svoju kcer rodila da bi ju neki manijak gazio, a pogotovo da bi ona mislila kako je to u redu.
    Quotam samu sebe - ovo bi zbilja trebao biti najjaci argument. Cak i ako je samo malo, i ponekad, tko zna kako ce se odraziti na djetetovu psihu.

  10. #60

    Početno

    Storma, slazem se u potpunosti s tobom. Ono sto djete nauci u obitelji, cesto ga prati kroz zivot i ako je to nesto negativno, jako se tesko toga rijesiti poslije. Ako je djete nauceno da ce ga se kaznjavati udarcima, onda se moze dogoditi da ce u zivotu suteci primati udarce od drugih.

  11. #61
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    vidis, nisam o tome prije razmisljala, ali odlican je argument!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Storma, svaka čast. Do sad sam imala barem milijun argumenata zašto ne tući dijete, ali ovaj je stvarno za razmisliti. Odlično zapažanje, uvjerena sam da logika uopće nije nategnuta.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Evo ja iz jako blize okoline gledam to skoro svaki dan. Od decka sestra tuce svoju djecu i prijeti im skoro svakodnevno da je to bogu za plakat. Jedno ima 3 a jedna 6 godina. I na redovnoj bazi cujem- dobit ces samar, opalit cu te, ic ces u sobu, u kut.... Sto je najgore njih mama i tata nisu tako odgajali znam sigurno jer i oni odgajaju tu djecu i s njima su vise od mame i tate ali neznam od kud njoj takvo ponasanje i pravo!? Non stop vodim bitku s njom da se ne dere da ih ne lupa... Ali uzalud! A ja nezelim da moja mala zivi u takvom okruzenju gdje se vika i dernjava i prijetnje podrazumijevaju pod normalno! A dijelimo isto dvoriste tako da su nam susreti neizbjezni. I luda sam kad mi uzme malu malo da je nosa i s njom se dere na njih! Luda!!

  14. #64
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    biti prijetelj sa djetetom
    ja osobno mislim da nemožeš sa djetetom biti prijatelj.. jer ako si ti prijatelj, tko je onda roditelj??
    jedno je imati odnos povijerenja a drugo je biti prijatelj...

    'po guzi' kako je naslov teme
    vis a vis 'po guzi'... ja nisam pobornik tuče djece, zaista... ali smatram da postoje situacije da ih nazovem 'po život opasne' gdje jednostavno moraš reagirati radikalno...
    1. ja sa djetetom na pješačkom prijelazu (stotine puta smo razgovarale da se mama drži za ruku dok se čeka zeleno ili da auto stane ako nema semafora) ali nee.. ona se na pješačkom čim smo došli na njega otima iz ruke i trči na crveno... i tad sam stala, grčevito ju povukla za ruku i lupila po guzi... (nakon toga sjele smo na prvu obližnju klupicu i opet po sto prvi put razgovarale o istom)

    Znači, postoje te situacije 'po život opasne' koje ja opravdavam 'po guzi' ali činjenica je da je tih situacija tako malo i one su tako rijetke da stanu za nabrojati na 5 pristiju jedne ruke (ako)

  15. #65
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Uvijek se koristi ta situacija u prometu kao primjer opravdane situacije za upotrijebit silu. Razumijem da je to trenutak kad svaki roditelj poludi van svakih granica. Ali kao što se sve druge stvari bolje uče na druge načine, tako i ta.
    Ako je dijete nešto naučilo, naučilo je iz tvoje reakcije koja je pokazala da je situacija alarmantna, i iz razgovora poslije (o tome kako se treba ponašati, da ne ostane samo na onom što ne treba), a to se može postići i bez udarca po guzi.

  16. #66
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    kako rekoh, tako je malo po život opasnih situacija...
    razgovarali smo na desetke puta o tome, ma ništa... tada je bila već razumni četverogodišnjak....

    danas meni, sutra će baki, dedi, čuvalici koja po nju ide u vrtić, stricu... nekom četvrtom...

    ne odrastaju djeca samo sa mamama i tatama i nisu situacije plastične i samo sa njima, netko treći se nečće snaći na semaforu.... i što onda?

  17. #67
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Je li prestala trcati prema semaforu nakon sto si je udarila?

  18. #68
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Klasično opravdavanje udaranja, svatko će naći "razumne" razloge zašto je "morao" udariti dijete.

  19. #69
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ne udarati dijete, ne zanci da nisi roditelj, te da si "prijatelj". (sto god to prijatelj trebalo znaciti)

  20. #70
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne prijatelj, moraš biti mentor

  21. #71
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Je li prestala trcati prema semaforu nakon sto si je udarila?
    ne ona nije trčala prema semaforu, potrčala je par puta kada smo stajali na semaforu i čekali da se upali zeleno.... samo mi se istrgla iz ruke (a prije toga smo stajali i čekali)...
    da prestala je, sad da li je to zbog toga što je sazrela (ipak je ponavljam tada bila već zreo četverogodišnjak i to je bio inat inat) ili jer je 'zapamtila po guzi' neznam - zaista neznam...

  22. #72
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    kada smo kod fizičkog kažnjavanja, tu ste mnoge od vas žene od 40 godina, koje se sjećate osnovne škole sa sredine 70 tih i početkom 80 tih prošlog stoljeća... učitelji su redovito kažnjavali pljuskama, povlačeći za uho neposluh ili za onu kosicu (zulufe kod uha) ili sa štapom lupali po dlanovima.... nije to bilo tako davno... prije nekih 30 tak godina.. i to se je smatralo najnormalnijom odgojnom metodom....
    to je bila čak i pedagoška i opravdana metoda...
    i to je užas, i to je zlostavljanje i to je krajnost i dobro da se to više ne radi....

    dan danas koliko čujem ponekad to rade neki vjeroučitelji na vjeronaukima...

    je li koja od vas to doživjela u svom odrastanju i školovanju

  23. #73

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Evo kako batine vec kratkorocno imaju grozne posljedice: jedna moja kolegice je tip mame kojoj je dijete krivo ako place, ako se ne ponasa kako ona zeli i sl. U stilu "ma on je kriv, po cemu bi ja mogla biti kriva!!" S vremenom ga je tukla sve vise, a dijete je postajalo sve zlocestije, sve agresivnije i zbog agresivnosti je cak premjesten u drugi vrtic. Vrtic ga je doslovno izbacio. E sad, kao beba je on bio tako dobro, mirno i jednostavno dijete, a ja sam morala promatrati kako mama od njega radi ...ono sto danas je- dijete koje se tuce, koje se ne zna kontrolirati, koji nimalo ne postuje njene granice jer nije konsekventna i tako ju jos vise ljuti, a ona ga jos vise tuce. Jednom je bila s njim kod nekog doktora ( tipa neurologa) i uprilicila neku scenu gdje je Doktor vidio kako se odnosi prema malom i rekao joj da ode psihijatru. Cak joj je preporucio jednog. I ona...naravno da nije otisla. I vec godinama prica da ne moze vise i ja joj vjerujem....ali ne prihvaca nikakvu pomoc. Ja sam joj npr. Rekla da cu uzeti malog sebi s vremena na vrijeme na cijeli dan, al nije bila odusevljena prijedlogom. Sada vise nisam sigurna da li bi to bila dobra ideja....bojim se kako bi to moja njezna L. podnijela.

  24. #74
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ono što sam zapazila do sad u različitim okruženjima je da su najčešće agresivna ona djeca koju se tuče i kažnjava. Vide model i primjenjuju ga dalje. Djeci je manje važno ono što pričamo od onog što radimo.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Zuska- to sta pises je istina. Ja vjerujem da se tesko kontrolirati u nekim situacijama. Ali jos nesto - danas vecina odraslih smatra da se moras derat i dignut glas za neznam ni ja koliko decibela da bi djete shvatilo ozbiljnost situacije i tvoje namjere. Zar ne bi promjena boje glasa trebAla ukazivati na ozbiljnost? Znam iz prve ruke sto dernjava cini djeci i niposto ne zelim malenu odgajat na nacin da cu vikat na nju

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što sam zapazila do sad u različitim okruženjima je da su najčešće agresivna ona djeca koju se tuče i kažnjava. Vide model i primjenjuju ga dalje. Djeci je manje važno ono što pričamo od onog što radimo.

    ja sam dokaz da to nije tako uvijek. Mene je mama jako puno tukla, ne s rukom, već s papučom i remenom. Toliko da sam se zarekla da neću nikad u svom životu udariti svoje dijete. Uopće nisam agresivna, dapače mirna i povućena.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    Vidim da se vecinom spominju manja djeca do 5g. I meni je udaranje neshvatljivo kao odg.metoda.

    nazalost znam slucaj gdje se djeca redovno tuku od "manje" cuske do pravih udaraca. I ta osoba ne kuzi da radi ista nenormalno iako sam uvjerena da vidi da to netko drugi radi svom djetetu da bi rekla da nije normalan.

    Ja razumijem da je ona preopterecena hrpom obaveza i stvarno se puno daje, a ima malo ili ni malo pomoci, a 4 djece je tu. I CESTO ima vrlo kratak fitilj. No sve to ne znaci da su joj djeca tu da se ispuse i izventilira.

    ja ne znam kako da doprem do nje i da sebe ugleda i shvati sto radi, a djece mi je prezao i grize me pomisao da nista ne poduzmem.

    Npr. Ne sjecam se razloga, ali za mene ne postoji ni jedan razlog da svoje dijete , visi raz. OS osamaris tako jako da mu bubnjic ostetis!!!!! Inace se radi o besprjekornom i odgovornom djetetu koje mozda nekad ne spremi sobu, ali radi hrpetinu drugih stvari.

    ili drugi dijete nogom lupiti s ledja u medjunozje. Ili slatko reci kako je napravio neku veliku glupost a "ja sam ga tako odalamila samo sto mu nisam zube izbila pa ce vidjet hoce on meni....."

    i kad ju pitam je li sto s tim postigla, je li se popravio (navodeci ju i objasnjavajuci da to ne pali) kaze da nije, ali je njoj bilo lakse!!!!!

    ja nju znam dok je imala 1 dijete-med i mlijeko i sad kako su se obveze nagomilale i pritisak, a muz bas i ne uskace ona puca ...po djeci.

    sad sam oduljila no stvarno zelim pomoci toj djeci. Je li netko uspjesno rijesio slicnu situaciju?

  28. #78
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    U mojoj okolini je normalno malo odalamiti dijete, to mi se gadi. Svojega nikada nisam tukla, ali zna sto je kazna i bez pogovora ide u kaznu kad mu kazem. U blizoj okolini imam roditelje koji tuku i djecu nazivaju ruznim imenima zivotinja, majmune, konju...
    Ne znam kako pomoci toj djeci. Moja mama sama kaze, pa ti uopce ne tuces djete ti si blaga...
    U sali znam reci sestri, da nam strci nisu ubili samopouzdanje tko zna sto bi od nas bilo, u boljem smislu.

  29. #79
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    zmajlav, pa ta žena ozbiljno zlostavlja djecu. oštetila mu bubnjić, eej. nogom u međunožje.
    netko bi joj to trebao reći, ako nije toga svjesna.
    prošla su vremena kad su jači u obitelji imali prava tući slabije. muž ženu, a roditelji djecu.

  30. #80
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ajme. Iskreno mislim da trebas, ako je to bliska osoba, zadobiti njezino povjerenje i onda je hitno preusmjeriti psihologu ili u argentinsku oni primaju sve pa će je usmjeriti. Ako ne prijavi na hrabri telefon anonimno i podastri činjenice, sve podatke koje mozes saznati, oni moraju reagirati i proslijediti u CZSS ili policiji. Jadna djeca.
    Ako si ne zeli pomoći i misli da je to u redu onda trebs reagirati izvana obavezno.
    Tim vise. ako je inače bila normalna, to znaci da joj ne treba punoda se sabere i potrazi pomoć.
    Sama od sebe mozda nece, ali uz tvoju pomoć ili pritisak prijave vjerojatno hoće.

  31. #81
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    sori na tipfelerima. ja glupa telefon pametan

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •