Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Syndrom Down

  1. #1

    Početno Syndrom Down

    Pozdrav svima, ovo je moj prvi post!

    Imam dvoje djece, Lovro 11.08.2001. i Leon 27.04.2005.,
    Lovro je rođen sa syndromom Down, nakon poroda liječnici su odmah rekli da sumnjaju na Down ali da čekaju nalaze itd.......
    Drugi šok je ubrzo uslijedio i to kada nas je liječnik nazvao da dođemo po nalaze u bolnicu dao nam ih kroz odškrinuta vrata i natrag zatvorio, mislili smo da ćemo prolupati, nigdje nikoga da ti kaže nešto o Downu, da te savjetuje, nigdje ništa.
    No imamo mi internet, malo googlaš, malo pitaš i na kraju shvatiš da je to najljepši poklon koji ti može dragi Bog dati, toliko ljubavi, sreće, osmjeha malo tko može dati, Lovro je tako od prvog dana postao najsvjetlija točka u našem malom svemiru i svaki dan zahvaljujemo Bogu na njemu.

    No da ne bi sve bilo tako lijepo pobrinula se naša država, sa dvije godine idemo na vještačenje, Lovro ima "samo" Down syndrom i ništa drugo pa ne zadovoljava kriterije propisane zakonom, pa ništa od invalidnine, uvećanog dječjeg doplatka i nekih nazovi "olakšica",
    prije mjesec dana odlazimo na ponovno vještačenje i očekujemo odgovor, mada mislimo da niti ovaj put ništa od toga.

    Lovro ima nešto više od pet godina, ne govori, nosi pelene, ali razvio je svoj način komunikacije i mislimo da nam super ide, i iskreno "fućka nam se" što "oni" iz komisije kažu.

    Voljeli bi čuti iskustva ostalih roditelja djece oboljelih od Down syndroma, i kako su i dali su uopće ostvarili svoja prava.

    Mirela, Damir, Lovro, Leon

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    82

    Početno

    pogledaj na MiB odličan podforum Grupe potpore
    http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewforum.php?f=52

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •