Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Kako da znam je li prst slomljen?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno Kako da znam je li prst slomljen?

    Andrej je popodne pao s ljuljačke u parku, nabio si čvorugu na glavu i malo ogrebao lice, ništa strašno, začas se smirio.
    Ali nakon što smo oprali ruke, primijetila sam da lijevi palac drži ispružen i ne savija ga. Kad ga primim za prst, rasplače se. Pitam ga da li ga boli, viče da ga ništa ne boli i da je sve u redu. Poslije se normalno igrao, ali za vraga, to mu je lijeva ruka koju i inače slabije koristi (izraziti dešnjak).
    Uglavnom, može saviti prst, ali vrh prsta mu je otečen i crven i vidi se podljev s unutarnje strane gornjeg članka.
    Bili smo u dilemi voziti ga u Klaićevu ili ne, pa smo odlučili da ipak pričekamo do jutra. Može li mu se nešto zakomplicirati do tada? Može li to biti samo nateknuće od udarca?
    I je li moguće da dvogodišnje dijete tvrdi da ga ne boli nešto što ga boli? Ovo mi se čini najnevjerojatnijim od svega.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Ja bi otišla s njim bez obzira na sve, ako ništa da se uvjerim da je sve u redu. Nevjerujem da bi mu do sutra bilo nešto ako bi se pokazalo da je slomljen, možda se jaće natukao, a oblozi, da mu staviš malo.
    Mada ja znam po mojem sinu, koji kad bi obračali pažnju na nešto ako bi se udario, tek tada je štedio ruku ili nogu.
    Tako je sa svoje 2 i pol godine pao, a ja ko "babaroga" dotrćala, joj jel te boli, jesi se jako udario i što sam napravila, mali je štedio nogu dva tjedna :shock: mi smo skrenuli, vodili ga u Klaićevu na rendgen, na puste kontrole, a nije mu bilo baš ništa. Nosili bi ga van, a on je kulturno po dva sata presjedio na stolici i listao slikovnice.
    Rekli su u Klaićevoj da znaju imati takvih slućajeva, gdje se klinci preplaše naše reakcije i onda štede bilo ruku ili nogu, prošlo je nakon dva tjedna, odjednom je ustao i nastavio hodati kao da se nije ništa dogodilo.

  3. #3
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    I je li moguće da dvogodišnje dijete tvrdi da ga ne boli nešto što ga boli? Ovo mi se čini najnevjerojatnijim od svega.
    Nije uopće nevjerojatno. Imali smo više takvih slučajeva. Možda se preplašio doktora ili vaše reakcije.

  4. #4
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    I ljubi mali prstić

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    Moj mali je ljetos jednom rukom zatvorio vrata od auta,a drugu ruku nije sklonio,tako da mu je prstic ostao zatvoren.On je vrisnuo,a mi u panici pokusavali otvoriti vrata(koja je on propisno zakljucao).Oslobodili smo prstic,otecen je bio,mogao ga je savijati,otisli smo sutradan doktorici,ona je rekla,da nema potrebe nista raditi,on prst savija,a kad smo je pitali sta ako je slomljen,ona je rekla,i da je slomljen zarasce sam bez problema.Mi smo je poslusali i nismo nista dirali,da rekla je hladne obloge da stavljamo,to smo radili.Prstic je jos par dana bio otecen dok se nije vratio u normalu
    A ja...ja sam stavila grancicu i zalupila vrata auta,da vidim hoce li se slomiti,nije se slomila.
    Tanja,stavi mu hladne obloge i bice sve OK

  6. #6
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    stavi oblog i možeš malo imobilizirati prstić ( štapić od sladoleda ili nešto tako ) , biti će ok

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    I je li moguće da dvogodišnje dijete tvrdi da ga ne boli nešto što ga boli? Ovo mi se čini najnevjerojatnijim od svega.
    Nije uopće nevjerojatno. Imali smo više takvih slučajeva. Možda se preplašio doktora ili vaše reakcije.
    Ma nismo doktora ni spomenuli.
    Zapravo, počelo je kad smo prali ruke. Dok sam mu sapunala lijevu ruku, rasplakao se, i to jako. Smirio se nakon što sam ga držala u krilu i tješila ga, mislila sam da mu je to naknadna reakcija straha na to što se dogodilo (po opisu MM, gadno je pao, još je dobro prošao). Tek sam kasnije skužila to s prstom, ali ni tada nismo spominjali doktora.
    U igri se normalno ponaša, lopticu hvata cijelom šakom, ali četkicu za zube je držao bez korištenja palca.

    Mene samo brine da mu ne bi nešto krivo zaraslo, pa da jednom ima problema s finom motorikom zbog toga. Da li pretjerujem?

  8. #8
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    I je li moguće da dvogodišnje dijete tvrdi da ga ne boli nešto što ga boli? Ovo mi se čini najnevjerojatnijim od svega.
    Nije uopće nevjerojatno. Imali smo više takvih slučajeva. Možda se preplašio doktora ili vaše reakcije.
    Ma nismo doktora ni spomenuli.
    Zapravo, počelo je kad smo prali ruke. Dok sam mu sapunala lijevu ruku, rasplakao se, i to jako. Smirio se nakon što sam ga držala u krilu i tješila ga, mislila sam da mu je to naknadna reakcija straha na to što se dogodilo (po opisu MM, gadno je pao, još je dobro prošao). Tek sam kasnije skužila to s prstom, ali ni tada nismo spominjali doktora.
    U igri se normalno ponaša, lopticu hvata cijelom šakom, ali četkicu za zube je držao bez korištenja palca.

    Mene samo brine da mu ne bi nešto krivo zaraslo, pa da jednom ima problema s finom motorikom zbog toga. Da li pretjerujem?
    Neće mu krivo zarasti od danas do sutra

    Šaljemo puse Andreju da ga ne boli puno i da što prije prođe i da nije slomljeno!

  9. #9

    Početno

    Nemam pojma, ali mislim da bi bila puno mirnija da odes u Klaicevu. i nadamo se da ipak nije slomljeno/napuklo.

  10. #10
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    tanja, neće ništa biti ako pričekate s odlaskom u klaićevu. obrati pažnju kako će se ujutro ponašati i bez da ga pitaš za prstić sama provjeri tako da ga primiš za prst.

    prije više od godine dana lada je dosta nezgodno doskočila i ostatak dana šepala, tj. jedva je hodala. ujuto smo mislili ići na slikanje, ali kad smo se probudili ustala je i hodala normalno.

    evo vam jedna u prstić.

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    prstiću, nadam se da je jutros već dobro.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Grrrrrr
    Jutros je prst i dalje bio otečen, pa smo otišli pedijatrici u suprotnu smjenu, čekali 1 h, da bi na kraju rekla da to treba snimiti i da je vjerojatno napuknuće.
    Onda smo išli u Klaićevu, čekali 1 h da bi nas poslali na rentgen.
    Onda smo čekali na rentgen da bi nas pozvali preko reda (jer je teta čuvalica angažirala svog susjeda koji radi na hitnoj )
    I onda još 45 min čekanja na ponovni pregled.
    Uglavnom, prst nije slomljen, ali je jako natučen + ima neko smeće ispod nokta. Stavili su mu neku idiotsku udlagu s kojom mu ruka izgleda kao svemircu (naravno da se rasplakao kao kišna godina), uopće ne znam kako ću ga oblačiti s tim čudom. Kao, da poštedi prst - a on ga ionako sam štedi!
    I moramo doći na kontrolu U NEDJELJU U 10 h!!!! A mi htjeli ići na Zg mališane i mora biti natašte, jer dr nije bio siguran što će biti s tim smećem ispod nokta, znači li to da nam još prijeti i opća anestezija???

    (da ne spominjem da nam, onako usput, krepava auto)

  13. #13
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    iskreno, ja bih došla na kontrolu u 12..ili iza Zg mališana. Ne znam što bi se moglo desiti ako dođeš u 12 umjesto u 10? Ovako i onako su dežurstva...i ovako i onako čekati ćeš do 12.

    Ne uskraćuj djetetu veselje zbog stvarno nevažnih 2 sata razlike...osim toga, ako nema baš tog doktora, biti će drugi!
    I pregledat će ga i reći će vam da dođete za 3 dana opet.... :/

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Mi kanimo doći u 8, jer mora doći natašte (valjda ako mu budu čupali nokat, pa zbog anestezije, brrrrr!) - tko bi ga do 12 držao natašte?
    I u razgovoru s kolegicom sam nekako zaključila da bi bilo bolje da mu skinem to čudo s ruke - pa prije će mu se nokat zagnojiti ako se safta u zavoju, zar ne? a osim toga, on ionako instinktivno štedi prst u igri. Pa, ako se ipak počne gnojiti, možemo i prije otići na kontrolu.

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    vibrrr da kontrola bude samo kontrola i da vas u 10 vidimo zdrave, site i vesele!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Trebam još jedan savjet.
    Naručeni smo na kontrolu u nedjelju, ali ja sad baš i ne vidim smisla toj kontroli, osim što znam da ćemo čekati bar sat i pol i da će Andrej poludjeti u onoj čekaonici. Pogotovo ne vidim smisla kontroli "natašte".
    Longetu i zavoj sam mu skinula još prvog dana jer su ga jako smetali, i vidim da nisam pogriješila, jer on sam pazi na taj prst, a prst je već sad manje otečen i manje tvrd, iako je još uvijek potreban oprez. Odrezala sam mu vrh nokta, ono smeće nije izašlo, ali je sad na samom izlazu, i vjerojatno će u sljedećem rezanju sve samo ispasti. Sad sve skupa više izgleda kao kad si čovjek malo začehne nokat.
    Ne znam, ja najradije ne bih ni išla na tu kontrolu s njim. Je li to neodgovorno?

  17. #17
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    To moraš sama odlučiti, ali poslikali ste prst, nije slomljen, vidiš da ide na bolje, ako ti se čini da da će i noktić biti u redu ja ne bi maltretirala dijete.
    Neka uživa na Mališanima.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Moze pomoc jutros sam bio na fizickom i moj drug je sutnuo loptu za odbojku i pogodio me je u palac leve ruke,meni je to sad oteklo i plavo je ali prst mogu da pomeram???Neki predlog

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Stavi hladn oblog i idi u bolnicu na hitnu da ti naprave rtg.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •