Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: AP Dilema - pomozite!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno AP Dilema - pomozite!!

    Omaru je 18 mjeseci i jos uvijek doji tempom novorodjenceta (10-20 puta djevno kad' sam kuci, i minimalno 10-tak puta danima kad' radim). Najveci dio toga je prije i pose spavanja i po noci (min. 5 puta). On je inace [i]nosena beba[\i], nosim ga od rodjenja prakticno po cijeli dan, osim kad' sam na poslu!! Daleko od toga da mi smeta, tesko pada ili slicno, navikli smo se!!!

    Vise si postavljam sliedeca pitanja:
    - Nije li mu vrijeme da se lagano odvikava od mog constantnog prisustva?
    - Ako ima toliku potrebu da bude u mojoj blizini, ne kasni li s' razvojem?
    - Sta ja to radim pogresno?
    - Da stvarno ne doji toliko zato sto je gladan?

    Saveznice u nacinu razmisljanja pomozite!

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    -Ne
    -Ne
    -Nista
    -Ne


    :D :D :D

    Da ne doji toliko onda bvi se pitala kao ja, isusmiki, M od Z doji svako malo, jel se to moj Lovro odvikava? :wink:

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Ako vama ne smeta, sve je ok. Sa godinu i po je i moj imao slican patron s tim sto bi po noci minimum bio pet puta a maksimum ne izbrojiv.

  4. #4
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ako radiš po osam sati dnevno (a i manje, nije bitno sad normalno je da te se poželi, bilo bi nenormalno obrnuto. a sika nismo ni mi bolji dok ide-ide :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Thanks na podrsci. Ja pokusavam razumjeti njegove potrebe, kako bi mo bilo lakse probuditi se po ko zna koji put u noci!!

  6. #6
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Sve je to ok, ali kada to dijete spava ako jede min 5 puta po noci!? Nisam bas sigurna da mu to ide u korist, a i ti drugi dan ides raditi koliko sam shvatila :?
    Mozda bi ipak trebala pokusati nesto promijeniti.

  7. #7
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    mi isto znamo dojiti čak i više od 5 puta po noći. nije uvjek, ali kad je uznemiren traži. jer sika mu je utjeha.....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Fazon je u tome sto ni ja ne znam kad i kako spava!! Primjetila sam inace da mojoj djeci treba malo sna. :? :? Benjamin bi ranije samo sjo u cosak, prevrno dva-tri puta ocima i skocio sasvim odmoran!! Tako i Omar sad'.

    Primjer. Bio na snimanju EEG-a prije 2 mjeseca i naravno jedini nacin da se smiri je da siki. Sestra sto snima EEG kaze: "Ma on vam spava dubokim snom, evo vidim na talasima. Samo se vi slobodno odmaknite!!" To je bila fatalna greska, nisam se odmakla ni korak, samo sam se bila uspravila, on vec budan i vriiiiiiiiiiisti Imaju obojica neki specifican patron/nacin spavanja. Ja ih pokusavam razumjet' ne bi li mi bilo lakse!

    Pokusali smo da ga MM pokupi kad' se probudi, sa proseta s' njime, ... ma ne pali, opsta uzbuna dok' god ne osjeti siku na obrazu. A sto se tice toga da naredni dan moram raditi ... ma to je posebna prica. Ni sama se ne mogu zacuditi kako je uopste moguce da funkcionisem ikako, obzirom kako/koliko spavam i sl.

    S' druge strane bojim se da mu dajem konfuzne signale, jer s' u stvari jako drago i korisno sto on toliko hoce sikiti. To mi onda pruza mogucnost da se i sama odmorim, u suprotnom se cesto ne bi znala stati od silnog moram ovo ili ono! U pitnanju je znaci slijedece, meni odgovara sto on hoce da siki puno i cesto, samo da maaaaalo smanji po noci. Al' de ti to njemu objasni!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj JaMajka prvotno napisa
    Sve je to ok, ali kada to dijete spava ako jede min 5 puta po noci!? Nisam bas sigurna da mu to ide u korist, a i ti drugi dan ides raditi koliko sam shvatila :?
    Mozda bi ipak trebala pokusati nesto promijeniti.
    moje dijete jede u polusnu

    kod beba je ram san puno laganiji nego kod odraslih i najbezbolniji put u sto brzi duboki san je upravo mama

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    lejla, slusaj svoje instinkte i neces pogrijesiti. svi ti "strucnjaci" koji preporucaju sto brzu otudjenost se mogu praviti pametni, a ne postoje 2 ista para mama-beba i zapravo niko ti ne moze dati dobar savijet jer je svaki par i svaka situacija prica za sebe

  11. #11
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Stray cat dobro si rekla nikada nećeš naći isti par mama-beba...
    Karlo nikada ne prespava noć, a da nije sikio. Anna je to radila vrlo brzo, a da joj nisam nikad uskračivala dojku noću. Nekako mi se čini da su to pretežno dečki koji sike noću jer im kao malim bebama treba više nego curicama koje su anatomski slabije, ne znam. Što vi kažete mame dugodojilice. Ima li mama curica koje se noću također bide i sike?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    ima, ima i to sa skoro 2 godine :D

  13. #13
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    26 mjeseci
    Budi se obavezno oko 5, pocika i opet zaspi, a povremeno i u toku noci pa me zove da dodjem k njoj u krevet i trazi ciku

  14. #14
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    lejla jel ti djeca idu u vrtić?

    to pitam jer je sami nakon što smo s godinu krenuli u vrtić počeo bolje spavati po noći jer se valjda tamo više isrpi.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Za sada ne idu u vrtic. To pokusavamo maximalno odgoditi zbog Omarovog zdravstvenog stanja. S' druge strane socijalizacija s' vrsnjacima im je neophodna, tako da smo odlucili da pokusamo pocetkom slijedece godine, kad' on napuni dvije goine!!

    A to za umor vjerijem da jeistina. Sinoc su bas spavali fantasticno, obojica. :D Omar se istina budio 5-6puta (mislim), ali samo posiki i nastavi spavat!! To je onda idealno, jer se inace ne da skinut' sa sike. Cijeli su dan bili van, u bazenicu, na piesku .... umorili se pravo

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Sa mo da prijavim da se frekventnost nocnog dojenja smanjila na ispod 5 puta. Dijete bolile usi, pa mu bilo lakse kad' siki.

  17. #17
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    eto...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    E sad citajuci ovaj topic me podsjetilo na to kako se zena mog kolege hvali kako je malog naucila da trazi jesti u razmacima od po 5 sati :shock: (mali ima 3 mjeseca) i kako joj fino prospava cijeli noc od osam navacer do 7 ujutro a kao ja sto dajem jojoj da jede svakih 2 sata i sto se po noci budi po 2 puta i trazi jesto po njoj ne valja Moja mala ima 4 mjeseca, cisto radi usporedbe. Kaj vi mislite?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Razmak od 5 sati????????? :shock:
    Ne bi htjela biti bezobrazna, ali po mome ili laže ili je to zanemarivanje djeteta.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    Je, 4-5 sati, i garant ne laze!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    Ali jos nesto, kad pogledate sto pise na kutijama adaptiranih mlijeka za dojencad od 3-4 mjeseca, isto pise da je broj dnevnih obrika 4-5, sto je podjeljeno s 24 taman tu negdje :shock: :?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    I meni to djeluje neizvodljivo, ili cisto pacenje djeteta. Ja razmisljam kako cesto uzmem nesto u usta ... popijem nesto, kolacic, voce, ... i sl. a djetetu nista!!! :shock: nije to vise niznemarivanje nego cisto maltretiranje i dresiranje djeteta!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •