Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 256

Tema: Petrova bolnica

  1. #51
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Uh malo ste meutješile. Ja bi najradije u Felbach u Austriju ali kako stvari stoje nema šanse da mi doktorica dozvoli vožnju do tamo, jer je beba več dosta nisko glavicom, tako da moram strogo mirovat.

    Uzet ćemo apartman definitivno! Želim svoje dijete sa sobom stalno. Toliko ga čekamo i čekamo i ne mogu podnjet da nije samnom od kad se rodi pa.....dok ja ne umrem
    ma nećeš zažaliti
    vjeruj mi ja koja sam ležala u Privatnom rodilištu kada kažem da je apartman i Petrova super - zaista jest.
    Prošla sam dvije krajnosti (od Podobnika do Petrove) i mala je razlika

  2. #52
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    nema rezervacija, nego kad dodješ na odjel pitaš jel slobodan apartaman i ako je može ako nije ništa, tako da nema potrebe nikog zvati prije jer nema šanse za rezervaciju.

  3. #53
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa
    Jedino je to što je velika navala za apartman, ali treba biti uporan , ja sam još i šok sobi vikala da mi rezerviraju....
    i ja...

    prvo što sam viknula- kako mi je beba?
    drugo - oću apartman

  4. #54
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa
    nema rezervacija, nego kad dodješ na odjel pitaš jel slobodan apartaman i ako je može ako nije ništa, tako da nema potrebe nikog zvati prije jer nema šanse za rezervaciju.
    i ovo je točno...
    ja imala dogovoren carski... znači znala sve unaoprijed tjedan dana.. i nisam mogla unaprijed rezervirati...
    Ja sam htjela apartman na 1 katu, jer su sestre (po meni) bolje i na 20 beba je jedna sestra. na drugom katu na cca 50-60 beba su dvije koje su onako namrgođene

  5. #55
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Isto tako i ja , ležela sam prije poroda 10 dana na CEFu i savki dan sam hodočastila na prvi i drugi kat da vidim jel su slobodni apartmani i nisam nikako mogla rezervirati ni kada sam saznala da ću tad i tad roditi, tako da sam isto u šok sobi vikala da oću apartman

  6. #56
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Cure možda glupo pitanje, ali dali u Petrovoj ima wireless internet? Jel ga plačam ako ima il je besplatan?

  7. #57
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    ja mislim da nema, ja preko moba nisam ništa mogla ulovit

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    roza nećeš imati volje za internetom...ta cijelo vrijeme ćeš ljubiti i paziti svog Špiru....

  9. #59
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Evo cure ja se vratila sa svojim Špirekom iz Petrove. Moram priznat da je to sve u svemu bilo jedno super iskustvo. Skoro mjesec dana na PT1, svi su bili super, onda porod carskim, ekipa super, smirujuča, OK urokali su me opčom nakon 15 minuta jer je porod bio hitan carski usred noći, al svejedno onih 15 minuta što sam bila budna bilo je OK. Nakon toga intenzivna na prvom katu, sestre presuper, pogotovo u sobi 25. I onda odlazak na odjel (sva sreča ne na 2 kat nego i dalje 1 kat babinjače carskim rezom). Jedina zamjerka je ta što su sestre koje se brinu za bebe lagana koma. Ima jedna starija koja je divna, al ostale su scary. Malo mi je to bilo frustrirajuče, al ajde preživjeli smo i sad smo sretno doma.
    Porod nije bio neki spektakl i ne znam što bi ni napisala kao priču s poroda, ali je zato Špiro za past na dupence

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    curke , znaći definitivno nema wirelessa u petrovoj, šmrckoooo?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!
    Evo čitam malo komentare o Petrovoj bolnici i javila su mi se sjećanja s ubrzanim otkucajima srca!
    Prebačena sam u Petrovu bolnicu iz jedne manje bolnice,stigla sam sa trudovima,bila sam otvorena 4 prsta u 29. tjednu trudnoće i s bocom prepara u ruci.Dovezena sam sanitetskim vozilom uz pratnju sestre kao hitan slučaj u 9 sati ujutro,a pregledana sam nakon 4 sata.Inače mjesec dana sam ležala,nisam smjela ni sjediti,no rekli su mi da nemam gdje leći.Kada su me primili,pregledalo me petero liječnika,ne znam kako se3 zovu jer mi nisu htjeli reći i samo su se čudili. Kada sam pitala što je ,jedan mi je rekao :"Da ste meni došli prije,ja se s vama ne bih zezao,nego bi vas očistili." Doživjela sam živčani slom maltene,no sabrala sam se i sama sebi rekla ti ćeš rodit i sve mora bit ok.Rodila sam toga dana djevojčicu na carski,1580g i 39 centimetara.Tada mi je bilo još gore,odmah poslije poroda neki idiot od sestre dao mi je 2 dulkolaxa za čišćenje pa sam se onesvjestila u wc-u,nakon toga kada su me prebacili s intenzivne ponovno su mi dali tablete za čišćenje,ovaj puta sam rekla neću. kako sam bila mlada mama,svega me bilo strah pa sam se 4 dana nakon poroda usudila pitati smijem li ići do kćeri.Tada su rekli :"Šta vi još niste vidjeli svoje dijete?" Pedijatri koji su dolazili u sobu i govorili o stanju dijeteta,rekli bi molite se bogu!
    Onda sam pala u posporođajnu depresiju i plakala cijele dane.Suprug je mojio da mi pomognu,nitko nije došao razgovarati samnom.Jednog dana u sobu je ušla jedna napuhana liječnica,naravno ne znam joj ime i reklaovako: "Ti nemaš mllijeka i sutra ideš doma"
    Rekla sam da imam malu bebu i da je u inkubatoru da me ostavi. Ona je rekla ovim Riječima:" Nisi ti nikakva princeza!" i otišla.Otplakala sam svoje ,udahnula dobro,otišla pogledati svoju djevojčicu,kroz suze joj otpjevala:Zeko i pozočić i otišla do glavne sestre te tražila da me puste kući istog trena. Bilo mi je dosta.Shvatila sam da se neću ovdje izvući iz depresije nego bi se mogla baciti kroz prozor.Za dijete mi ništa nisu obećavali samo nek se molim i jesam.Nakom mjesec i pol dana moja kćer je izašla iz bolnice,prošli smo Goljak i Klaićevu i rebro jer je bila i slijepa i danas je zdrava djevojčica,inteligentna i prekrasna.Izborila se za život!!!
    Htjela bih reći mladim majkama,ili si tražite vezu za porod,ja je nisam imala iako mi je otac liječnik iz manjeg mjesta,ili se borite za svoje dijete,zahtijevajte,pitajte, ne dajte se...Tamo možete nabasati na svašta,a možete imati lijepo iskustvo,bitno je da se borite za sebe i svoje dijete...U toj bolnici nedostaje poštovanja,ljudskih prava,podrške potpore,tople riječi...Dakle,nisu mi trebali lagati o stanju mog djeteta,ja sam fakultetski obrazovana osoba,znam da se moglo dogoditi svašta,ali su mogli reći:Radimo sve što je u našoj moći,budite strpljivi....,a ne MOLITE SE BOGU. A onaj što me htio očistiti ,kasnije sam saznala bio je dr Blajić.On me je trebao poroditi,ali išao se odmoriti jer je trebao poroditi kćer nekog lovaša... Toga ima svugdje i nažalost to je normalno.Od tada u Petrovoj nisam ni jednom rodila već u manjoj bolnici i to uz dobru vezu.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    O mogla bih ja dosta toga napisati o Petrovoj uglavnom ništa pozitivno. Prošle godine u 33 tjednu trudnoće dobila sam trudove i završila na hitnoj u Petrovoj (prema mjestu stanovanja) i smještena sam na PT1. Ležala sam i primala tokolizu (za zaustavljanje trudova) 15 dana. Ne znam tko je gori doktori ili sestre (dobro bila je jedna relativno ok). Bila je jedna sestra-situacija sljedeća- zvonim da mi promjene bocu za infuziju a ona kaže-" Znate li vi da će sad vizita, a vi zvonite? Možete me zvati jedino ako umirete! Za cijelo vrijeme ležanja pregledana sam samo dva puta po primitku na odjel i otpuštanju.Glavnoj doktorici je jedino bitno sa zna jeste li iz Zg, pa da Vas pusti doma na ležanje jer joj treba krevet,a sestre gledaju samo da li je soba uredna za vizitu naravno. Za vrijeme boravka dobila sam upalu i Crp mi je bio 15-nema veze kažu nije tako velik,a došla u bolnicu bez ikakve upale. Opće je poznato da u P.bolnici ne peru baš posteljinu. Uglavnom trudovi su stali i otpuštena sam doma gdje sam izdržala tjedan dana i zbog iste one upale koja je u međuvremenu narasla na Crp 22 završila u Vinogradskoj isto na patologiji. Rodila sam u 36 tj. trudnoće 2550/47 cm,krvarenje II stupanj- pretpostavljaju zbog upale.Halo!!!! Srećom nisu ostale nikakve posljedice na bebi (osim na mojim živcima) dečko je sad 10,5 mj samo što ne hoda, pravi zafrkant, brblja naveliko, a to je najbitnije nakon svega. Eto ne kažem da je Petrova za sve takva, valjda kako naletiš, ali moje je iskustvo takvo.

  13. #63
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj principesa prvotno napisa Vidi poruku
    curke , znaći definitivno nema wirelessa u petrovoj, šmrckoooo?
    nema. mene je to totalno ispiz***. a ležala sam skoro četiri tjedna.
    kako sam bila ljuta: tako je malo do Kvatrića, a dolje ima hotspot, no ne lovi do bolnice

  14. #64
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    kažu da će se renovirani odjeli otvoriti oko Uskrsa pa eto... sobe se dotjeruju, babinjače će bit po tri u sobi, rooming in, svaka soba ima svoje kupatilo, klimu i wc.

  15. #65
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Znači samo uređuju ovaj vanjski "šminkerski" dio?

    Ma trebalo je i to,daleko od toga...ali ja bih bila sretnija da su nabavili stolčić za porod ili da ti bez problema sada dopuštaju da povedeš sa sobom koga hoćeš na porod,da možeš birati položaj u kojem ćeš roditi i sl.

    Koliko znam bit će i totalni roomin in,sada ispadam prava "netrudnjača" ali to me niti malo ne veseli...

    Sve mi se čini da odoh ja u Vinogradsku,isto imaju komforne sobe s klimom i kupaonice, a nemaju roomin in te bez problema može netko s tobom na porod bez da plati 400kn tečaj!

  16. #66
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    kažu da će se renovirani odjeli otvoriti oko Uskrsa pa eto... sobe se dotjeruju, babinjače će bit po tri u sobi, rooming in, svaka soba ima svoje kupatilo, klimu i wc.
    Super zvuči!!

    baš sam neki dan o tome razmišljala, kako li će izgledati odjel babinjača.. Dva puta sam tamo rodila i ne bih htjela u drugoj bolnici rađati 3. put, ali opet htjela bih bebaća kraj sebe.. tako da mi je super vijest da će biti rooming in

  17. #67
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    premda će bit rooming in, obećavaju da će ženama dat da se odmore neko vrijeme... tako mi je dr orešković rekao, šta to točno znači ne znam!

  18. #68
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Vjerojatno znači da će uzimat djecu na zahtjev majke ako se želi odmoriti. Nadam se da ODMOR neće nametati.

  19. #69
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    *roberta72, helleya, drago mi je da je priča sretno završila. Žao mi je što ste to sve prošle. Ponekad se pitam kako to da neke žene svojevoljno ideu u Petrovu, ali ukusi i iskustva su definitivno različiti, pa nekome paše.

    Bila je 2004. godina, moj prvi T uzv u bolnici, dr. (soc gin) me poslao u Petrovu. Čekaonica neki jadni hodnik, bez sjedala, zahod koooooma... Konačno uđem u ordinaciju, srećom moje uzv bio vanjski (abdomenalni, kako to već vele). Jer ova jadna žena koja je bila na stolu prije mene, nije se stigla ni obući, a mene su već primali. Mislm, zgorzila sam se tim nedostatkom dostojanstva prema čovjeku (čitaj: goloj ženi).
    Kasnije, velim dat ću im još jednu šansu: zovem da se raspitam oko tečaja, jer sam htjela da MM bude na porodu. Neka najneljubaznija osoba na svijetu odgovara kako mjesta ima tek u rujnu (a ja trebam roditi u srpnju). Nisam znala jel bih se smijala ili plakala. Zovem ja i sutradan, mislim se, možda se javi netko drugi, ili je ona prva ustala na krivu nogu. Ne. Isto i jednako neljubazno.
    Zatim sam čula još nekoliko jako loših iskustava (odnos prema rodilji, odnos prema bebi... beba pokupila neku bakteriju....)
    I tu sam raskrstila s Petrovom zauvijek. Prva cura SD, drugo dvoje Merkur. Sada opet Merkur.

    Ne velim, valjda ima i vas koje preferirate Petrovu... Ovo je bilo moje iskustvo i moje viđenje. Sretno (svima nama)!

  20. #70
    arwenzg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Moje iskustvo s Petrovom je zaista super. Oboje djece rodila sam u Petrovoj i nije zaista bilo nikakvih problema! Osoblje koje mi je bilo na porodu je zaista bilo odlično i doktor i babica i sestre! Stvarno su bili super! Što se tiče odjela babinjača (bila sam sad u 12 mj na drugom katu na kojem je zapravo ginekologija) sestre koje su bile tu za nas su bile stvarno sve super, na usluzi, nisu bile živčane i moram priznati da su bile jako drage. Što se tiče sestara zaduženih za bebe one su isto bile ok, one ti uglavnom donesu bebu i odnesu a ne mogu reć i da su bile nešto živčane kada bi ih zamolio oko pomoći što se tiče dojenja. A na vizitu u 12 ti dolazi glavna sestra za bebe i pedijatrica koje ti sve objasne i porazgovaraju sa tobom i ima dosta razumijevanja za žene koje imaju probleme kod dojenja. Jedino je meni ta stara pedica bila malo bljuf ali iz razloga što me nije pustila doma dan ranije jer nije bila gužva pa da im kreveti ne budu prazni, ali to je sasvim glup razlog.
    Što se tiče wc-a i tuševa, stanje mi je bilo kao i prije 4 i pol god ali bit će urednije nakon uskrsa kad se otvore novi dijelovi koji će biti stvarno na razini na kojoj bi trebala Petrova biti. Prijateljica je ležala na početku trudnoće u novom dijelu i kaže da je predobro, 3 cure u sobi, wc i tuš njihov, klime, plazma... tako da... Ide to nabolje!
    da opet idem rađat opet bih odabrala Petrovu!

  21. #71
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Drago mi je da ima i dobrih iskustava.

    Ponekad mi se čini da pričamo o dvije posve različite bolnice

  22. #72
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Već sam navela, al evo moj prilog: 2000. bila očajna tamo, 2011. mi je bilo iznad svih očekivanja dobro

  23. #73
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    preuredeni odjel babinjaca, poslije 1.5. ce poceti primati mame i bebe.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    preuredeni odjel babinjaca, poslije 1.5. ce poceti primati mame i bebe.
    Ma da, lijepa vijest

    Jel to sigurno da će tada? Nadam se da neću prije rodit jer bi baš htjela rooming in...

  25. #75
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Jel zna tko jel će bit sad samo rooming u Petrovoj?

  26. #76
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Mislim da nece, mogu pitati ako ti je vazno

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nece, mogu pitati ako ti je vazno
    pitaj, pitaj, ima nas koje zanimaju svi detalji.
    Ja bi rooming in zbog dojenja odnosno novog iskustva... Svakako se nadam ok porodu tako da ću poslije sve moć

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    Evo i mene sa pozitivnim iskustvom. Ležala desetak dana na PT1. Bilo mi je stvarno u redu, čisto, korektno. Sam porod isto tako, muž bio samnom, prošli smo tečaj, dobila epiduralnu bez ikakvih problema (jedino to druga doza nije djelovala), sve je proteklo u najboljem redu. Babinjače isto tako, svi su bili maksimalno korektni, to je sve što sam očekivala a to sam i dobila!

  29. #79
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    čujem da je proradio preuređeni dio i da izgleda i više nego pristojno. zar ovdje nema forumašica koje su tamo rodile u zadnje vrijeme? baš me zanimaju nova iskustva, može i na pp jer sam stvarno zagrijana za Petrovu...

  30. #80
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    hehe... čujem i da nema dovoljno kreveta te da već sad postoji problem s "viškom" babinjača hahahahaha... pozdrav ministru Milinoviću!!!!!!!!!!!!!!

  31. #81
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    ksena28, koliko ja znam, kapacitet je isti kao i prije, nisu smanjivali broj kreveta.
    "rooming in"- bebe su s mamama od 10-22h

  32. #82
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Krivo si čula, imam dobre informatore nažalost

  33. #83
    drazena_7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Zna li netko detalje sa odjela babinjača.........sve, sve sitne detalje .......... da se znam pripremiti! Da li se sve isto nosi kao i prije da znam spakirati torbu ! Friške mame javite se!!!!!!

  34. #84
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    20 kreveta manje na babinjačama... sobe izgledaju najs, jučer provirili s grupom s tečaja

  35. #85
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    manji kapacitet, pa ako ima više babinjača koje moraju duze ostat u bolnici radi svoje dječice smještaju ih na CEF , ja tu lezim pa sam mnoge mamice upoznala! Čak su neke odmah nakon poroda smještene dolje jer nema mjesta!

  36. #86
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Rodila sam 07.06. i došla na novi odjel babinjača. Ležala u trokrevetnoj sobi, naspram onoga prije, ovo je prekrasno! Kreveti sa onim silnim gumbićima za podizanje, spuštanje, LCD na zidu, klima, frižider, buđenje uz muziku (ovisno o sestrama koje su u smjeni), TUŠ I WC U SOBI!!!!
    Dijete je po defaultu cijeli dan kod tebe u sobi - ujutro od 5 do 6 prvi podoj, pa ih odnose na jutarnji pregled, ponovno stižu oko 10 i ostaju do 22h - cijelo vrijeme. Mislim da postoji i varijanta kompletnog rooming in-a, u dogovoru sa sestrama.
    Posjete su od 16,30-17,00 i to samo za jednu osobu (ili ih se više izmjenjuje, ali nije praktično, jer se moraju izmijeniti u tih pola sata), posjete su u sobi i beba je s vama, što je za tate super, jer se upoznaju s bebom odmah prvi dan i to ne preko stakla, već ju mogu primiti u ruke.

  37. #87
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    cure, koje ste rodile u P. : kako ste organizirale stvari? po jedna torba za box i odjel i sve unutra ili dvije? gdje bude druga dok smo u boxu?

    i gdje kupit muževima ono odjelce za rađaonu??? please HELP!!!!!!!!!!

  38. #88
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    odijelce u ljekarni prek puta
    ostalo - neznam

  39. #89
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    cure, koje ste rodile u P. : kako ste organizirale stvari? po jedna torba za box i odjel i sve unutra ili dvije? gdje bude druga dok smo u boxu?

    i gdje kupit muževima ono odjelce za rađaonu??? please HELP!!!!!!!!!!

    torba je s tobom u boxu (uzmi samo jednu jer će ti dvije biti previše, nek ti nose stvar kada će ti trebati...
    za odijelo neznam...moj je uzeo na poslu...ali pretpostavljam da ima u ljekarni

  40. #90
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Da li može suprug biti na porodu ako nije prošao trudnički tečaj u Petrovoj?
    I vaša iskustva sa dr. Zlopašom?

  41. #91
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Vrlo su strogi što se tečaja tiče. Jedino i samo ako imaš dobru vezu, muža liječnika ili ako oni imaju iznimno dooobar dan....

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    curke molila bih vas da mi odgovorite dali imate otpusno pismo iz petrove nakon poroda? Naime ja sam već dva puta rodila u Petrovoj prvi put 2003 kada me porodila jedna jako ljubazna mlađa doktorica nakon što me primila ujutro u 7 sati i pregledala uputila me u rađaonu zbog curenja plodne vode. u rađaoni sam samo jedanput još pregledana od iste dokt. oko 15 sati koja je rekla da nema trudova i da smo čekamo. I tako do kraja dana bi po koji put ušle neke mlađe sestre ili babice pogledale aparate i rekle da ležim na lijevom boku i ništa drugo. jedanput sam jednu pitalajer sam se jako brinula a i prošlo je dosta vremena koliko dijete može bez plodne vode na što mi je ona odgovorila koliko bude potrebno. Ujutro u 3 sata su me priključili na drip i rodila sam zdravog dečkića u 5 ujutro. Imam negativnu krvnu grupu pa sam nakon poroda dobila at. inekciju čega se jasno sjećam a nemam čime potvrditi. Nisam puno pitala jer sam zaista vjerovala doktorima a i bila sam mlada i neiskusna. Tijekom druge trudnoće svaka pomisao na petrovu je u meni izazivala negativne osjećaje. Ali ipak mislim to je normalno zbog samih bolova koje me očekuju, ali danas kad čekam treće dijete znam da to nije strah od boli jer bol sam zaboravila, i svaka žena to ubrzo zaboravi, nego strah od toga što sam skoro 24 sata u rađaoni sama i zabrinuta a nitko

  43. #93
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Mia Lilly prvotno napisa Vidi poruku
    Da li može suprug biti na porodu ako nije prošao trudnički tečaj u Petrovoj?
    I vaša iskustva sa dr. Zlopašom?
    MM je bio bez potvrde (sam je doktor rekao da zovem muža jer to nismo imali u planu), ali mene je vodio Đelmiš koji je tamo ipak "faca"...da napomenem da mi dotični nije nikakav kućni prijatelj nego samo gin koji mi je vodio trudnoću zbog trombofilije

    a Zlopaša...neznam što da kažem i da li imam dobro ili loše mišljenje o njemu...(preuzeo me kad je Đelmiš otišao doma)...uglavnom, to je doktor koji mi je dao drugu dozu epiduralne kod otvorenosti 9 prstiju!
    e sad nisam nikad otkrila je li to napravio zato što nije razmišljao ili zato što je pregenijalan! uglavnom, kad sve saberem ispada da me Zlopaša nenamjerno ili namjerno doslovno spasio!!
    naime, Đelmiš me silio na vaginalni porod jer sam prvo dijete rodila vaginalno (drugi porod je bio CR) i kao nema veze što je između dva CR prošla točno godina dana...
    zbog druge doze epiduralne nisam mogla tiskati pa mi je maternica počela pucati po starom CR samo na jednoj strani zbog trudova...kad su skužili po CTGu da nešto ne štima odmah je bio hitan CR
    da sam tiskala vrlo vjerojatno bi odmah cijela pukla i tko zna što bi bilo...

  44. #94
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    madi a imam otpusno pismo iz Petrove...
    a što se tiče injekcije, bitno je da ti znaš da si ju dobila...uostalom da nisi tko zna jel bi mogla "odraditi" drugu trudnoću jer bi vrlo vjerojatno došlo do reakcije tvoga tijela na bebu...
    ako ti je otpusno bitno možeš se raspitati u samoj bolnici pa traži da ti daju kopiju pisma, vjerojatno mogu izvuči negdje iz arhiva...

  45. #95
    Ariel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam se porodila 28.02.2011. i evo malo od mene:
    O Petrovoj ima baš svakakvih priča i dobrih i loših, mada sam se ja jako iznenadila na jednu od priča gore gdje je baš sve bilo loše.
    Ja sam ležala na PT1 4 mjeseca jer sam imala rizičnu trudnoću i nisam smjela da se pomjeram, imala sam i serklažu i 12 dana primala tokolizu. O sestrama na PT1 imam samo riječi hvale, bila je jedna malo drskija ali ništa strašno. Doktori su mi isto bili super, a najviše moram da pohvalim jednu mladu specijalizanticu, zvala se Vesna. A možda sam im ja bila ko domaća pa su mi bile super.
    Što se tiče poroda moj je trajao 14 sati i bio je induciran (zbog mog zdravstvenog stanja), imala sam i drip i epiduralnu i rezali su me. Porodio me je dr. Blajić i jako sam zadovoljna, ma prezadovoljna kako je bilo, a stvarno nisam imala nikakvu vezu niti koga znam jer nisam iz Zg. Beba je bila mala 2600 pa sam završila dole na CEF-u koji je bio katastrofa (baš su privodili kraju preuređenje na katu). >sestre na babinjačama su bile super i rado su pomagale.
    Toliko se zasad mogu sjetiti...

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    24

    Početno

    Ja sam svoje prvo dijete rodila u Petrovoj (19.04.2005.) i ne mogu baš reći puno lijepih riječi. Ali niti nije bilo toliko katastrofa. Jedna od lošijih stvari je ta da sam ležala 2 tjedna jer sam toliko prenijela trudnoću. U prvih tjedan dana nisam apsolutno ništa uspijevala saznati što se dešava i kakvo je stanje. Nakon što smo potegnuli nekakvu vezicu, napokon je netko došao do mene i popričao sa mnom. Što se hrane tiče isto mi nije bila nešto extra (ali tko mi je kriv kad sam izbirljiva ). Najpozitivniji (a što i je najbitnije) je bio sam porod jer je doktor bio predobar. Čini mi se da se zvao dr Mitanovski, baš je bio divan.

    Sada sam trudna drugi put i planiram ponovno roditi u Petrovoj (termin je 01.08.2012.).

    Pozdrav svima

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    20

    Početno

    Ako ima netko da je friško rađao u Petrovoj...Da li forsiraju ležeći položaj ili imaju one fensi krevete pa da se možeš namjestiti u sjedeći?

  48. #98
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj _mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ima netko da je friško rađao u Petrovoj...Da li forsiraju ležeći položaj ili imaju one fensi krevete pa da se možeš namjestiti u sjedeći?
    Kad uđeš u boks, u pravilu ležiš kako tebi paše s prikopčanim CTG-om na trbuhu. Eventualno se s jastukom možeš malo podići.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad uđeš u boks, u pravilu ležiš kako tebi paše s prikopčanim CTG-om na trbuhu. Eventualno se s jastukom možeš malo podići.
    A za vrijeme izgona? Jel se može krevet prelomiti u onaj sjedeći/polusjedeći položaj?

  50. #100
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Prije godinu dana meni su stol pridigli u polusjedeći u nekom trenutku.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •