Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 89

Tema: skidanje madeža

  1. #1
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno skidanje madeža

    trebala bi skinut nekoliko madeža koji su mi u trudnoći narasli, preružni su mi, a i beba ih stalno čupa... uglavnom, koliko sam shvatila iz drugih topica, lokalna anestezija nije štetna za bebu koja doji? i drugo pitanje -di je najbolje ići na skidanje?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno Re: skidanje madeža

    Citiraj ninni prvotno napisa
    trebala bi skinut nekoliko madeža koji su mi u trudnoći narasli, preružni su mi, a i beba ih stalno čupa... uglavnom, koliko sam shvatila iz drugih topica, lokalna anestezija nije štetna za bebu koja doji? i drugo pitanje -di je najbolje ići na skidanje?
    Ja sam odstranila jedan madež u Merkuru (Zajčeva) kad je beba imala 4 mjeseca i rekli su mi da nije štetno za dojenje. Potpuno bezbolno, dođe se s uputnicom i doktor pregleda i naruči termin. "Operacija" traje 15-20 min. dobije se injekcija i to je samo površinsko odstranjenje ne ulazi se duboko u tkivo. Nakon tjedan dana mislim, ode se kod svog doktora opće prakse na skidanje konca i to je to. Skidanje konca niš ne boli, al je moj muž nakon 7 izvađenih madeža rekao da boli, a ja njemu: a tek da vidiš porod, ti bi umro od bola!

  3. #3
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    ja sam skinula na Institutu za tumore u Ilici

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja na Rebru, ali kod plastičnog kirurga (normalno, s uputnicom) a ne kod dermatologa.

  5. #5
    zebra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    134

    Početno

    ja bih voljela da si netko da vremena i pregleda sve madeže na meni(gomila) pa onda odmah skine par komada koji stalno za nešto zapinju, a ostalo ako dok misli da treba. kamo bi mi preporučile otić?

  6. #6
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja sam pregled obavila na Šalati, tamo i skidaju madeže određene vrste, kak je moj bio "dubinski" poslalil su me u Vinogradsku na dermatološku kirurgiju, i jako sam zadovoljna.

  7. #7
    anavi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, Trnje
    Postovi
    87

    Početno

    Ja na Šalati, u ambulanti za male kirurške zahvate.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,407

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    ja sam skinula na Institutu za tumore u Ilici
    i ja

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    ja nisam išla (a trebala bih), ali sam čula da je neka dr. Kakarigji u zvonimirovoj jako dobra .
    ponavljam, ja nisam išla

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    ja u kb dubrava,dodješ s uputnicom,i odmah ti ih skidaju-nakon pregleda.nakon 7-10 dana skidaju konce,izmedju sam imala kontrolu u bolnici kod dr.koji mi ih je i skidao,a i konce su mi vadili u bolnici.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj zebra prvotno napisa
    ja bih voljela da si netko da vremena i pregleda sve madeže na meni(gomila) pa onda odmah skine par komada koji stalno za nešto zapinju, a ostalo ako dok misli da treba. kamo bi mi preporučile otić?
    Ovo i mene zanima, ja bih poslala MM-a, ali on nema zdravstveno pa može isključivo privatno. Prijedlozi?

  12. #12
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ja sam preko socijalnog skidao u institutu za tumore, ali oni nisu baš skloni to raditi ako madeži nisu rizični. privatno sam to radio kod doktorice Lesić na Britancu i bio sam jako zadovoljan. s time da sam kod nje skidao i izbočene (bez rezanja i šavova) i plosnate (s rezanjem)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Dedi, hvala! Uputit ću dragog.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno madeži

    evo i mene...
    problemi...
    ja bi htjela skinuti madež. pošaljite mi bilo kakav info o mjestima na kojima se skidaju madeži.
    vidim da je dosta postreply-a skinuto, valjda radi zabrane reklamiranja, pa mi možete poslati i pp.
    hvala vam

  15. #15
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Mene zanima da li su vam ostali ožiljci?
    Moja prijateljica je išla kod privatnog i još po preporuci mame doktorice i ostali su joj ružni ožiljci.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Jesu. Čak i od onog kojeg mi je skidao plastični kirurg, šivao u slojevima... krasta je bila tanka kao vlas i u par mjeseci ispao 3 mm široki ožiljak.
    A oni koje je šivao dermatolog su se skroz razišli, sad su lećastog oblika - izgleda da je ožiljak popunio cijeli izrezani prostor.
    Al zato od carskog - ko vlas a još i dobro skriven ispod prelivenog trbuha

  17. #17
    zebra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    134

    Početno

    ono što sam ja vidjela, ostanu mali ožiljci
    ja još nisam stigla otić, narafski.....

  18. #18
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Pa ti ožiljci me muče. Imam par komada koje bi morala ukloniti jer ih žuljam s doljnjim vešom. A nikako da pristanem na tako nešto. Tražim alternativni način.... ili "divnog, suosjećajnog doktora" koji će to napraviti kao da radi sebi. (he!he! moš si mislit)

  19. #19
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    privatno sam to radio kod doktorice Lesić na Britancu i bio sam jako zadovoljan. s time da sam kod nje skidao i izbočene (bez rezanja i šavova) i plosnate (s rezanjem)
    Daddycool, kako se radi skidanje izbočenih bez rezanja i šavova?

  20. #20
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja sam skidala dva izbočena na glavi, bez šivanja, a sada točno neznam ali mislim da su mi prvo skinuli to kaj je izbočeno i onda kao da su palili ostalo, ali niš se ne osjeti jel sam bila pod lokalnom anestezijom, a na leđima su rezali jel je bio dubinski i tu imam ožiljak koji se već pomalo smanjuje, koristim jedan gel baš za ožiljke i time mažem svaki dan.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno madeži

    ja upravo sa šalate. prošla prvi pregled kod dermatologa.
    08.02. idem vaditi 3 komada madeža.
    moja sestrična je pred par godina na licu micala jedan madež i to na dermi na šalati i nikakav ožiljak nema. istina da je ona dosta dugo ožiljak tretirala nekim kremama, ali ipak...
    mislim da je stvar u koži svake osobe da li će ostati i kakvi će biti ožiljci...
    moja iskustva sa ožiljcima su dosad dobra. ovi koje ću micati su na leđima pa me nije previše briga za ožiljke.

  22. #22
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    a ja 13.02. idem u dubravu, naručila se. o ožiljcima čak i ne razmišljam jer su mi madeži toliko mrski da bi radije imala ožiljak. ali vjerujem da će i oni nestat uz te kremice. izvjestit ću kako je prošlo.

  23. #23
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Citiraj daddycool prvotno napisa
    privatno sam to radio kod doktorice Lesić na Britancu i bio sam jako zadovoljan. s time da sam kod nje skidao i izbočene (bez rezanja i šavova) i plosnate (s rezanjem)
    Daddycool, kako se radi skidanje izbočenih bez rezanja i šavova?
    znam kako izgleda naprava ali nemam pojma na kojem principu radi
    najbolje ti je kontaktirati tamo pa će ti oni sve objasniti

    što se tiče ožiljaka, to uistinu najviše ovisi o koži osobe
    meni su ostali mali ožiljci ali to je zanemarivo u usporedbi s potencijalnim problemima koje su mi madeži mogli donjeti

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo da i ja opišem svoje iskustvo. Sve madeže rezala tj. palila privatno kod ermatologice Ceković, jedan sam rezala u Splitu u bivšoj Vojnoj bolnici.

    One jako izbočene tamne madeže koji su više kao bradavice u boji sam rezala. Kod Ceković sam rezala jedan mali takav na trbuhu jer sam ga bila ozlijedila i ostao mi je gotovo nevidljiv ožiljak (bio je rel. mali madež) i ožiljak je onako vodoravan i tanak. Ostala mislim 4 takva sam rezala na leđima, 2 su bila velika tipa 1 cm promjer, ostala 2 manja. Na sva ta 4 mi je ostao dosta veliki ožiljak koji izgleda malo u frankenštajn stilu tj. ima onako vodoravni rez i preko toga okomite male reziće pa mi se baš ti ožiljci ne sviđaju much, iako sam ih dugo mazala contratubex gelom itd. Meutim, nije mi ih žao jer su bili na leđima i guzi gje su velike mogućnosti ozlijeda, ali nisam ni sama sigurna jesam si prije ili sad bila ljepša. Kad se ne gledam, nego samo pipam - onda je sad bolje. MM-u sam više lijepa ovako. Sve mi je rezao isti plastičnjak koji radi kod Ceković, ovaj 2. put je valjda bio drugi konac i drugi "bod" koji mojoj koži možda ne paše.

    Da, rekla mi je da dva izbočena koja su slična tima što sam rezala, a na dekolteu su, mogu ići bez rezanja, pretpostavljam da to onda ide ovako kako sam "palila" laserom brojne, ali fakat brojne ispupčene i tamne virusne madeže na gotovo cijelom trbuhu i ispod grudiju koji su meni izgledali slično kao i ove izbočene bradavice kjoe su mi rezali, ali očito nisu bile slične. To sam dolazila kod dr. Ceković više puta na polsatne tretmane i taj bi mi laser pecnuo mjesto na kojem je taj madež (izbočeni, ali plosnat, ne kao kuglica, nego elipsoidan i plitak) i ostala bi krastica koja bi otpala. To mi je ispalo predivno, a bila sam osuta kao palačinka - ništa se ne vidi, jedva možda malo svijetlija koža na mjestu madeža - mogla bi fakat na reklamu - prije / poslije. Dr. mi je rekla da ti madeži nastaju znojenjem ispod grudiju (imam malo jače prsi) i da onda ta oznojena koža, ako se izlaže suncu, zna tako reagirati.

    Ja sam stvarno izrazito sklona madežima i primjer sam osobe koja ne bi smjela na sunce pa se redovito kontroliram, ali na sunce ipak idem jer mi diže raspoloženje a i zbog D vitamina, samo nastojim to raditi pametno koliko mogu.

    Ostalo mi je sad dosta izbočenih kugličastih na licu, ali se zasad ne usudim, jer su mi ljepši ovakve smeđe točkice nego ti rezovi kakve imam na leđima. Iako, dr. mi je rekla da bi prvo započeli s manje vidljivijima.

    Moj savjet svima da se ide u to oprezno jer nema garancija kako će koža reagirati, tj. prvo treba probati na malom i manje vidljivom mjestu.

    Dobila sam i preporuku za dr.-a plastičnog kirurga koji radi u petrovoj, rekli s mi da je on isto dobar - zaboravila prezime, možda je Borić..

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I da, ništa ne boli, lokalna anestezija, mogla sam i zaspat komodno dok su me rezuckali. Ali, ispao doktor neki štosan pa smo se zapričali.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    ja sam skinula izbočeni madež prije 4-5 mjeseci. imala sam dva šava.

    ožiljak je prvo bio gotovo neprimjetan a onda se lagano rastegnuo kako to već ide. uglavnom ne smeta mi izgled ožiljka jer je to na trbuhu i ne vidi se.
    prije 2-3 tjedna na ožiljku se pojavila točkica, mala sitna, smeđa. i sad me muči što je to.
    moglo bi se protumačiti da izgleda kao sitni podljev krvi (otprilike je na mjestu gdje je bio šav pa kao da je sad taj sloj kože došao na površinu) ili da je npr. novi madež (ali ne ispupćen nego onaj najobičniji).
    čitala sam da se novi madeži stalno javljaju pa da li je moguće da se baš tu pojavio, na mjestu ožiljka, sada nakon 4-5 mjeseci od operacije?

    ima li tko možda slično iskustvo?
    da li je moguće ijedno od ovoga o čemu ja razmišljam? da li se trebam zabrinuti?

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Moguće je. Meni se isto pojavilo smeđe na jednom velikom madežu koji je morao hitno biti izrezan jer je bio povrijeđen - meni se to čini kao da je izbio ostatak onog starog madeža, ali nije ispupčen (prije je bio), nego ravan i stopljen s ožiljkom. Sve sam to radila na trupu, a sad sam nedavno ozlijedila jedan veliki na licu i ne znam šta da radim. Rezati ili ne, dilema je sad. Moja teta ima identične madeže kao što je veliki broj mojih na licu, ali im je "korijen" bio tanji, tj. malim dijelom su se držali za kožu lica i nije joj ostao doslovno nikakav ožiljak, a radila je to u svojoj 60-toj u Splitu u bolnici. Meni je sad taj koji sam povrijedila nasred lica, i iskreno, rađe bi imala madež, a ne ožiljak kakav imam na mjestu madeža na leđu - veliki ožiljak koji je još veći od madeža. Na leđima me baš briga jer su madeži (ti izbočeni) fakat smetnja i uvijek misliš hoćeš li ga povrijediti li ne, za lice me uvjeravaju da to rade plastičnjaci s nekakvim dobrim koncem itd., ali kako da ne ostane poprilično velik ožiljak na mjestu madeža koji je ispupčen i "dubok" i koji ima gotovo 8 mm u promjeru - nema šanse, mislim si ja. Ali, mislim da ću ih ipak na kraju poskidat, "nosim" ih već kojih 25 godina, ali uvijek tako neki nenadani zez s njima. I naravno, rastu mi i novi, tako da je to kontinuirana borba.

  28. #28
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    evo malo mog iskustva.
    Ja sam skidala na vratu dva madeža i savjetovala bih svima da koji režu madeže da to ovaljaju po zimi, recimo 10/11 mj.
    Naime ja sam svoja 2 skinula početkom drugog mj. još uvijek se to crveni, a sad kad dođe u dodir sa suncem još je gore kako to iritira i ta toplina... doc mi je preporučila da kad idem na sunce koristim najveći mogući zaštitni faktor za njih.

    Ovako, s obzirom da su na vratu išla sam na odjel Uho-grlo-nos, ove ispod vrata skidaju na kirurgiji, a ove što se kao vide i trebaju estetski biti ljepše ide se na taj odijel... i tako...
    ja sam za svoj na vratu par puta zapela i prokrvarila, ali sad da mi je to netko znao reći išla bih na zimu.... navodno da se oni inače skidaju u zimskim danima... i sad kad sam to obavila vidim da je i bolje...

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da, meni moja dr. Ceković to uvijek govori - sve se intervencije na koži rade na zimu, sad samo nešto što je hitno - tipa ozlijeđeni madež itd. i meni su se moji isto crvenili prošlo ljeto, mislim da sam ih skidala tipa u 2.-3. mjesecu. Najbolje je svakako tako - 10.-11.-ti.

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Dragi svi, je li netko skidao madeže kod prof. Džepine (ako sam to dobro napisala) - navodno radi na Rebru, a i privatno kod Glumičića?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    ina 33, a da li si razgovarala s liječnikom o toj smeđoj točci (moguće madež) na mjestu odstranjenog ožiljka?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    ina 33, a da li si možda pitala liječnika što misli o toj smeđoj točci na ožiljku odstranjenog madeža?

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Jesam, ta mi je točka tu već uh... a nekih 20 godina, ne mijenja se. Ne misle ništa posebno - bitno je sve to skupa pratit i da se ne mijenja u zloćudnom smislu. Nikad se ne zna kako će koja koža na što reagirat, sve ti je to lutrija, i takav nekakav rizik treba prihvatit. To di je meni to smeđe ispod ožiljka je bio baš jedan big one ispupčeni - crni madež / bradavica - koji je morao hitno bit izrezuckan jer je bio jako povrijeđen. Looking back, ljepši mi je taj ožiljak nego taj madež, ali za lice, di nisu toliko veliki, nisam sigurna da bi mi bio ljepši ožiljak nego madež/bradavica (svi ti moji koje ja režem su tamni i ispupčeni). Kako sam ja "blagoslovljena" madežima, savjet svih je da ako bi se krenulo na lice, treba krenut s onima koji su manje vidljivi (uz vlasište, kraj uha itd.) pa ako bude dobro, work the way up to usta i područje oko bora. Vidit ćemo, eventualno ću opet u madež-extermination akciju oko 10.-11. mjeseca ove godine, i to možda fakat kod dr. Džepine kod Glumičića, ako bude sredstava i vremena (jer ja još "budžetiram" i IVF-ove uz madeže).

  34. #34
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Citiraj daddycool prvotno napisa
    privatno sam to radio kod doktorice Lesić na Britancu i bio sam jako zadovoljan. s time da sam kod nje skidao i izbočene (bez rezanja i šavova) i plosnate (s rezanjem)
    Daddycool, kako se radi skidanje izbočenih bez rezanja i šavova?
    Riječ ti je o laserskom skidanju madeža koje je pogodno samo za određene vrste madeža (recimo, one smeđe, izbočene). Npr. crni madeži se nikako ne skidaju tom metodom, jer ih treba slati na PHD analizu. PHD nakon laserskog skidanja nije moguć.

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    BTW, ja sam izlaserirana doslovno super - tih izbočenih sam imala na trubhu, ali ti su bili virusni - ništa nije ostalo, doslovno za uslikat prije i poslije. Ali, za neke izbočene se kao može laserirat, a neki pak moraju bit izrezani. Nisam skužila na temelju čega mi dr. za neki madež tj. bradavicu kaže ova može na laser, ova ne - meni izgledaju slično. Onako baš flat, flat, totalno neizbočeni madež nisam nikad tretirala, takvih imam najmanje.

  36. #36
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Nije stvar samo u izbočini, već i u stupnju boje madeža. Smeđkasti madeži su apsolutno bezopasni ali oni koji su crni su uvijek sumnjivi. Nijedan razuman doktor neće skidati crni madež laserom, jer može biti potencijalni melanom, pa je phd obavezan. Još ako crni madež ima nepravilne rubove...ili je promijenio oblik, boju, krvario - tu laser nema što raditi, a često privatnici takve slučajeve ne žele niti primiti, već šalju u blnicu.
    Ja imam crni, neizbočeni madež na dlanu ruke (već i samo mjesto im je turbo sumnjivo), koji raste. Dr. pretpostavlja da sad raste zbog hormona u trudnoći (kaže da su faktori rasta tijekom trudnoće skroz različiti nego inače). Kad rodim, idem hitno kod kirurga za šaku da mi ga skine.

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Hvala na pojašnjenju. Ja sam imala jedan crni veliki (tipa promjer 1 cm, pravilni rubovi, blago izbočen), - skidala operativno kod Cekovićke, slali mi na analizu. Uz taj sam još 4 na leđima, onda su svi otišli ipak na analizu. Oni što izrežu šalju na analizu, što spale, naravno ne šalju. Za taj me baš rekla da mora bit tretiran, ovi drugi se vode kao estetika tj. kao prevencija da se ne ozlijede itd. Drugi mi nisu crni, nego samo smeđi, ali su gnjavaža jer sam ja kao palačinkica s njima pa pazi ovoga, pazi onoga....

  38. #38
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    Smeđkasti madeži su apsolutno bezopasni
    Ozbiljno? :shock: Samo su crni opasni? :?

  39. #39
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Gle, ja to kažem na temelju svog (ograničenog) iskustva. Nisam dermatolog. Madeže kontroliram već 10 godina i na ove smeđe nitko ne obraća pažnju. Skidala sam ih samo ako su bili na mjestu iritacije (npr. kopča grudnjaka). Crne madeže odmah svi pregledavaju pet puta duže...

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Potvrđujem - crne treba dobro pazit, a najbolje je skinit. Ne znači da su automatski opasni, ali ne treba ih izlagat suncu i treba ih pratit - znači kontroliravat kod dermatologa i sam gledati je li se mijenjaju ili ne.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Potvrđujem - crne treba dobro pazit, a najbolje je skinit. Ne znači da su automatski opasni, ali ne treba ih izlagat suncu i treba ih pratit - znači kontroliravat kod dermatologa i sam gledati je li se mijenjaju ili ne.
    i ja sam prije godinu dana skinula 10 madeza. I izgledali su :shock: katastrofa. I citav zivot su mi smetali.
    Kada sam to odstranila, osjecam se rastereceno. Grozno su izgledali (vecina ih se razvukla u trudnocama, a neke sam i povrijedila), ali patoloski nalaz je pokazao da nisu bili opasni.

    I meni je lokalana anestezija bila super. Jedino boli kad ubode oko madeza anesteziju :shock:

  42. #42
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Samo mali komentar - nijedan madež nije bezopasan. Svaki, i onaj svijetlosmeđi i potpuno ravan potencijalni je melanom, pogotovo ako ga se ogrebe i raskrvari. Naravno da su ozljedama podložniji oni izbočeniji i veći, koji su obično i tamnije smeđi, ali vjerujte svijetli i nježni samo su naizgled bezopasni. Ne dižem paniku, samo želim podsjetiti da osobe koje ih imaju svega nekoliko trebaju posvetiti jednako pažnje i kontrolirati ih pred ogledalom i mazati UV kremama isto kao i osobe koje ih imaju puno i koje imaju već iskustva sa ozljedama i odstranjivanjima istih.

    Ja sam operirala tri madeža prije nekih 12-13 godina u Dubravi, uzorci su nošeni na analizu na inicijativu doktora (iz opreza), sve dobroćudno. U trudnoći su mi 4 madeža na trbuhu jako potamnjeli i povećali se pa se spremam i njih operirati, samo još ne znam u kojoj bolnici. Dat ću uzorke na analizu, čisto radi mirnijeg spavanja.

  43. #43
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Naravno. Ja svoje sve kontroliravam min 3x godišnje kod iste dr., koja ih već toliko poznaje da bi mogla nacrtat moju kartu madeža . Netko je turbo sklon madežima, i koliko ih napr. ja skidala, rast će novi. A taj najopasniji je recimo bio na dijelu koji ni ne vidi sunce. Sve to ovisi o genetici, tj. i moja pokojna none, nikad se nije sunčala, je bila prekrivenima madežima, sve je bilo OK. Ali, pazit treba.

  44. #44
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Slažemo se, ina33.
    Ovi moji na trbuhu isto nisu baš izloženi suncu, osim na plaži, ali su dva baš na rubu hlača, a dva baš na rubu grudnjaka i eto ti vraga, non-stop su izloženi trenju i pritisku, da i ne govorim koja su opasnost dva kikača koja se bacaju i pentraju po mami. Već su ih nekoliko puta malo potegnuli, nisu ih raskrvarili ali je bolilo ko sam vrag. Sad smo i Stelinu operaciju riješili pa ću se ja posvetiti svojoj.
    Planiram na Šalatu, bilo bi super kad bi mi netko dojavio svoje iskustvo!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    ja tako ponekad razmišljam o svemu tome. i sama stalno gledam i pazim sve te madeže, MM mi je već nebrojeno puta rekao da ću poludjeti od svega toga.
    onda gledam na TV te sportaše koje se grebu, štipaju... pa zamislite samo vaterpoliste koliko izgrebu jedni druge na utakmicama...

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Je, je, challenging je bit blagoslovljen madežima. Ali, koji put sreća glavu čuva, a koji put ipak koji mora nastradat. Evo moje epizode (a imam ih ko palačinka točkica svugdje) - bila s MM-om negdje na sjevernoj strani Korčule, 8.-mi mjesec kišni dan i onda odjedanput grane sunce, a mi na trekingu (bez kupaćih i ručnika) i odlučimo se okupat goli (nigdi nikoga). Uzeli flis dekice iz auta da glume ručnike, ja se tako poklizla na jednu (a ono sike) tako da sam gola napravila kolut naprijed i pala u more (krcato ježinaca). Sva se izgrebala, ali nijednom madežu ništa - unbelievable . A onda doma nešto išla rukom ugasit i ko' malo djete što pogriješi di su mu usta zagrebala jednoga...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Zna li netko koliko košta skidanje madeža privatno (kod dr. Lesić ili Mateša)? Naplaćuje li se to po madežu ili dolasku?

  48. #48
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne znam, ali meni je drugdje bio princip - po madežu, a i nekako mi je tako logično (na žalost).

  49. #49
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Super da sam naišla na ovu temu jer i sama već neko vrijeme razmišljam otići na skidanje nekoliko madeža!
    Jedan sam još kao dijete raskrvarila, u trudnoći mi ih se nekoliko stvorilo pa mi smetaju. Dakle u 10 mjesec po uputnicu pa pravac laser!
    tnx cure na temi

  50. #50
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj sunflowers prvotno napisa
    Zna li netko koliko košta skidanje madeža privatno (kod dr. Lesić ili Mateša)? Naplaćuje li se to po madežu ili dolasku?
    informacija je samo telefonski poziv udaljena od tebe

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •