Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: skidanje madeža

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Kao i većina sličnih...

  2. #52
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    a gjde ici skidat madeze s lica? dermatologiju ili ?

  3. #53
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Meni je opća dr. savjetovala estetske kirurge, zaboravila sam koga mi je rekla - mislim da čovjek radi i privatno i u bolnici. Inače, mojoj teti u ST-u identične madeže tj. ispupčne tamnije madeže skidali dermatolozi u ST bolnici i ispalo je - fantastično - bez ikakvog vidljivog reza, bolje nego iti jedan moj madež. To ovisi o puno faktora - od doktora do tipa kože.

  4. #54
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    skinula sam 3 velika madeza. doktorica koja ih je rezuckala, rekla mi je da ne napinjem tu kozu ( ne rastezem) dok ta ranica zarasta. naravno ova dva nisam pazila , jer su na takvom mjestu i ostao oziljak, ovaj jedan koji se nije "rastezao" super - nevidljiv je. konce povadila sama.

    meni je to maknula doc opce prakse :/

  5. #55
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Cure koje ste već micale madeže, što mislite dali mogu i dali je uopće pametno micati madež sa dojke dok dojim?
    Kakva je ta lokalna anestezija? Injekcija? U dojku?
    Imam jedan dosta ružan madež na jednoj dojci i poprilično sam sigurna da će ga htjeti micati, a na drugoj jedan koji sam dva puta gulila. Možda i on spada pod "kritične".
    Sad ne znam dali da čekam prestanak dojenja ili da idem bez bojazni?
    Što vi mislite?

  6. #56
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    ja sam ga maknula, a dojim ( mjesec dana poslije poroda). rekli da anestezija nista ne smeta dojenju, dobit ces samo malu pikicu oko madeza, to ti je to.

    uzimala sam paracetamol, i njega smijes dok dojis, znaci sve 5.
    mene je bilo strah da mi to beba jednog dana ne bih rucicom capila ili otkinula, zato sam ga makla ( kad vec nisam prije...)

  7. #57
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    (isto je madez bio na ciki...)

  8. #58
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    we&baby Hvala ti!

    Meni madež nije masivan, već nejednakih rubova i boje a to me još više brine zato bi htjela što prije to riješiti.

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Evo podižem ovu temu jer se i ja uskoro spremam na pregled.
    Dobila sam uputnicu i nazvala kliniku za tumore u ilici (kirurška ambulanta).
    Prvo sam ih išla zvat pa mi je sestra rekla da bi prvo bilo bolje da odem u vinogradsku kod dermatologa i da onda ako oni procjene da je neki opasan šalju njima. I sad ja moram ići ponovo mjenjati uputnicu jer mi je doc baš napisala kliniku za tum.
    Imali tko iskustva kava je točno procedura da ne šećem bezveze?

  10. #60
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    tea, mislim da ti ni jedan kirurg neće ići odstranjivati madež ako nema povjest bolesti od dermatologa.
    prvo zovi vinogradsku (dermatologiju) i naruči se. termin se čeka minimalno mjesec dana, ovisno o gužvi. tamo obaviš pregled. ako imaš nešto za odstraniti naruče te tamo (ne očekuj samo da su brzi). ako oni nisu u mogućnosti odstraniti madež, već je to posao za plastičara (kirurga), tada tražiš plastičara. prepručujem rebro.
    ako imaš madež na licu, u kosi ili na gornjem dijelu vrata, onda se naručuješ na ORL u vinogradskoj za pregled.

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    puno, puno hvala Roza!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    ja imam na stomaku jednu mkao nakupinu , bijeli madež, bila sam kod dermatologa pa me pitao jesam li probala podvezat jer visi na jednom bataljku. kako se to radi? ja mislim da bi otpao stvrno jer je baš neki visuljak i on kaže da nije opasan,samo kak se to podveže?

  13. #63
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    uzmeš vlas kose i zavežeš oko njega, što bliže koži/tijelu.
    napravi 3 čvora, da se ne odveže, višak kose odreži.
    i onda čekaš da se posuši

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Postoje i kapi rosopasa koje možeš kupiti u svakoj ljekarni. Njima se mažu takvi viseći madeži i bradavice - to ih posuši...

  15. #65
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    tea, mislim da ti ni jedan kirurg neće ići odstranjivati madež ako nema povjest bolesti od dermatologa.
    prvo zovi vinogradsku (dermatologiju) i naruči se. termin se čeka minimalno mjesec dana, ovisno o gužvi. tamo obaviš pregled. ako imaš nešto za odstraniti naruče te tamo (ne očekuj samo da su brzi). ako oni nisu u mogućnosti odstraniti madež, već je to posao za plastičara (kirurga), tada tražiš plastičara. prepručujem rebro.
    ako imaš madež na licu, u kosi ili na gornjem dijelu vrata, onda se naručuješ na ORL u vinogradskoj za pregled.
    Ja bila sinoć kod doktorice opće i tražila uputnicu za skidanje mladeža i nije mi htjela dati za dermatologa već za plastičnu k.

    Imam ogroman na vratu i jedan na leđima i bradavičasti su :/

    Sad sam ovaj post pročitala i nadam se da me neće vratiti da idem dermatologu.

    Jel neko skidao bez mišljenja dermatologa?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    16

    Početno

    A jeli vrjedi uputnica doktora opče prakse za plastićare? jeli mogu s njegovom uputnicom direktno na rebro kod plastićara :?

    možete mi preporućiti nekog doktora na rebru - gdje uopče nazvati za termin i naručivanje :?

  17. #67
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Ja sam dobila od opće za plastičnu kirurgiju, nisam još bila na pregledu.

    Jel zna neko koliko vrijedi uputnica?

    Prije je bilo 1 mjesec, ali sad na ovim nema datuma :/

  18. #68
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    ne znam što bi vam rekla, moje iskustvo je ovakvo kakvo sam napisala. možda to i nije pravilo...
    ipak, ako idete direktno plastičaru na rebro, mislim da prvo morate ići na pregled (i za to treba uputnica), osim ako nemate nekakvu vezu (direktno kod doktora) jer vas na šaltere neće htjeti (ili moći) naručiti direktno za amb. zahvat već za pregled. nakon pregleda se dogovara s doktorom za ambulatni zahvat, znači doktor kaže kada ima vremena i da vam termin.
    na uputnici za ambulantni zahvat mora pisati i phd (znači: a.z + phd). inače ne primaju. nakon zahvata idete za 10-12 dana kod njih na pregled i eventualno vađenje konaca, opet treba uputnica.
    sve uputnice izdaje dr. opće prakse.
    i za pregled i za amb. zahvat vam je čekanje cca mjeseca dana. mislim da su svi doktori ok, ja sam osobno kod dr. veira, on ima ambulantu srijedom a zahvate radi utorkom.
    plastična kirurgija se preselila u bijelu novu zgradu, prvi kat, a prostor za zahvate im je svemirski.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj monax prvotno napisa
    Ja sam dobila od opće za plastičnu kirurgiju, nisam još bila na pregledu.

    Jel zna neko koliko vrijedi uputnica?

    Prije je bilo 1 mjesec, ali sad na ovim nema datuma :/
    Ak nema datuma izdavanja vrijedi ti sve dok se koristi takav obrazac uputnice. Sa datumum vrijedi i dalje mjesec dana od dana izdavanja.

  20. #70
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    ja sam se svojih madeža uspješno riješila prije mjesec dana na sv. duhu i prezadovoljna sam, nikakvi ožiljci nisu ostali .
    procedura - kod dr. opće prakse po uputnicu za plastičnog kirurga, tamo se dogovori pregled (čekanje kako kad - prvi put sam se uspjela naručit za tjedan dana, ali je dr. tad bio bolestan pa me odgodilo za narednih mjesec dana), a na pregledu termin za zahvatić. i za to, naravno, treba uputnica od dr.opće prakse. nakon sedam dana se vade konci i to je to. da, treba još otići na patologiju po nalaze.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    32

    Početno

    evo ja upravo jučer skinula dva s trbuha ,i prije dva tjedna jedan s leđa .u bolnici u pakracu , vrlo jednostavno . otišla kod doktora opće prakse po uputnicu , otišla u bolnicu i cap cap .ispod svakog dobiš inekciju lokale i cap cap i nema ga .tri do četri šava i to je to ,i kod dr. opće prakse na skidanje konaca.bez ikakvog dermatologa.

  22. #72
    Dani84

    Početno

    kamo mi preporucujete u Rijeci za skidanje tih visecih i obicnih bradavica?
    hvalana pomoci

  23. #73
    leekt avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    86

    Početno

    Ja sam skidala na Rebru-kod plastičnog kirurga..pravi macan me operirao
    prije toga sam u lipnju bila na pregledu i narucio me za rujan..dosla tamo dermatolog me pogledala i kirurg skinuo dva madeža.oni paze na estetiku..nisam se smijela tuširat 5 dana,pa sve to pazit nekako jer mi je jedan ispod grudi..
    i sad vidim da sve super zacijeljuje i da oziljci nece biti bas primjetni.
    dok npr.MD je išao u Vinogradsku i tot.mu se vide ožiljci onako sve crveno..

  24. #74
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Skidala sam kirurški, jednom u Vž bolnici, a drugi put kod privatnika tu u Zg blizu Kvatrića. Od tih 10-ak skinutih madeža samo jedan mi je ostavio ožiljak i to keloidni. Svi ostali su samo crtice koje se vide ponekad kad mi koža malo potamni ljeti, pa ostaju mrvicu svjetlije nijansirani, inače se ne vide, nisu izbočeni.
    Ovaj keloidni me nervira, crvene je boje i malo je izbočen, nalazi se na dekolteu, navodno je to najrizičnije područje, gdje se ponekad stvore keloidni ožiljci nakon operacije a što je najgore znanost nema objašnjenje zašto se to događa.

  25. #75
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    U vezi oziljaka, od kirurga sam dobila uputu mazati pantenol kremom (imate je i u dm-u); madez je bio mali i izbocen (zapravo sam ga skinula jer me je E po njemu dirala, a to me je smetalo) i nije bio velike povrsine; oziljak je prvo bio blago roza, mazala sam ga svako jutro i svaku vecer, i sad se, 6 mjeseci nakon zahvata, i ne vidi.

    Druga preporuka je oziljke od sunca zastititi odjecom.

  26. #76
    Ogulinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    ispod Kleka
    Postovi
    215

    Početno

    Da li se na Rebru dugo čeka pregled kod dermatologa? Imam tri madeža koja pod hitno moram ukloniti. I može li mi netko preporučiti nekog dermatologa?

  27. #77
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Ogulinka prvotno napisa
    Da li se na Rebru dugo čeka pregled kod dermatologa? Imam tri madeža koja pod hitno moram ukloniti. I može li mi netko preporučiti nekog dermatologa?
    Poliklinika Nola.
    Ja sam skildala kod njih, super sam zadovoljna. Ali nije jeftino...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    2

    Početno

    molim vas savjetujte me..imam manji ispupceni,okrugli mladez sa strane nosa i zelim ga skinut,boje koze je i vise izgleda kao mala bradavica,prije mi nije smetao ali sam ga cesto znala zagrebat i sada mi to vec smeta,bila sam na pregledu kod svog doktora koji me poslao dermatologu koji je utvrdio da je mladez a ne bradavica i da je potpuno bezopasan i ako mi se nesvida da ga mogu uklonit i da ga kiruski ostranim na uho grlo nos u Splitu sad na jesen...srah me da ne ostane oziljak jer koliko sam citala po forumima vecinom kazu da su im ostajali ruzni oziljci,da je na nekom drugom mjestu nebi mi smetalo ali ipak to je lice...i dali je postupak bolan,nosi li se kakva gaza,flaster ili nesto tako nakon i ako je koliko dugo te koliko treba da prode sve?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    147

    Početno

    Tek sad vidim ovaj post. anna, ne moraš se brinut oko toga jer riješiš sve bez problema. Sa lica sam skinula madež, na uho, grlo, nos je posebno maksilofacijalna kirurgija, dr sve to precizno odradi, imam ožiljak, ali neznatan, madež je bio veći. Isto sam dugo odgađala baš zato šta je na licu. Nije bolno, dobiješ injekciju, trajalo je 20-ak minuta (mislim najduže je bilo šivanje, vjerojatno zbog preciznosti). Nosila sam neko vrijeme flaster, dr mi nakon zahvata stavio neku malu trakicu (nisam mogla virovat da je samo to), nisam mogla to nać u ljekarni pa sam koristila hanzaplast. Više madeža na drugim dijelovima tijela sam skidala na plastičnoj kirurgiji, traje puno kraće, ostali su ižiljci koji blijede.

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Imam dva madeža kojih je derma označila ta skidanje, jedan veći na ramenu , jedan mini više prema pazušnoj šupljini. Zanima me jel se to šiva istim koncem, različiti je stanje kože i masnog tkiva ispod.

  31. #81
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Imam dva madeža kojih je derma označila ta skidanje, jedan veći na ramenu , jedan mini više prema pazušnoj šupljini. Zanima me jel se to šiva istim koncem, različiti je stanje kože i masnog tkiva ispod.
    Ne znam što ti znači takva informacija, čisto sumnjam da ćeš je ovdje dobiti.

    Meni nisu ništa šivali nego stavili onu ljepljivu traku. Kod mene se radilo o estetici, nije trebala biopsija.

  32. #82
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim da je isti konac, a razliciti vez. A konac varira od ustanove do ustanove.

  33. #83
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Meni su svi skidani madeži šivani naoko istim koncem. Bez obzira na ustanovu i na mjesto s kojeg su uklonjeni.
    Najljepši mi je ožiljak od ortopedskog zahvata, onda onaj od cr, a ovi od plastičnog kirurga i od dermatologa su za istetovirati nešto preko za uljepšanje. Orto i gin su šivali biorazgradivim koncem i nije bilo klasičnog vađenja šavova. Možda je do toga.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  34. #84
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Imam dosta madeža koji su sad u trudnoći neki se i povećali. 5,6 njih bi sigurno bilo za maknuti. Jel netko to radio u Vinogradskoj? Dojmovi?

  35. #85
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Eryngium, prije ce bit do mjesta na kozi koja se siva. Mislim da su neka gruba pravila - trbuh ispada ok, lice ispada ok, ramena, ledja i dojke ispasaju losije jer se koza rasteze. Meni je isti krirurg radio privatno i drzavno i rekao je da su konci razliciti u te 2 konkretne ustanove. Rezala sam sigurno 20-tak madeza s raznih dijelova tijela - lice, trbuh, ledja, guza, stopalo...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.12.2021. at 19:04

  36. #86
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Imam jos i sijaset rezova oko trbuha-carski, hernija, plus vrat stitnjaca (i vrat ok ispadne). Mislim da najgore ispada gdje koza nategnuta. Normalno, ovisi od odobe do osobe, spretnosti kirurga, koliko je toga rezano itd. Al ja imam priliki usporedit istog plasticara na jedno 10 razlicitih lokacija na tijelu madezi slicnih velicina - lice jedva vidljivo, ledja - ko van je piturava
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.12.2021. at 19:08

  37. #87
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ortoped i plastični su mi na ruci, možda 5 cm udaljeni jedan od drugog. Od ortopeda predivan, na samom zglobu gdje koža non stop radi. A ovaj od madeža, nit se rasteže, nit se mrda, božesačuvaj. Možda je plastičar bio za mirovinu...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  38. #88
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mozda... Mene su reckala 3 plasticara (nekih 15-tak madeza, vecinu jedan koji je reckao na masu mjesta. Osim toga opci kirurg (hernija), ginekolog (carski) i otorinac (stitna). Nitko ne zagleda u ovaj od stitne jer je radio po vratnoj bori, nit ijedan po licu (plasticat koji je radio vecinu), a da, jedan na licu je oftalmologinja, i taj je super ispao. Ono sto mi kozmeticarke il na sistematskom pitaju sta vam je ovo??? su mahom ledja. I jedan veliki trup bocno. Vecina je djelo jednog plasticara - ovi neprimjetni i ovi 'sta vam je to??' On i derma su mi je svojedobno objasnili da ne mogu bit isti rezultati na licu i na ledjima, da su ledja zeznutija.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.12.2021. at 19:28

  39. #89
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    I meni je plasticar sredio nekoliko povecih izbocenih, na nezgodnim mjestima koje sam cesto znala zakacit i raskrvarit (rub grudnjaka i gaćica), izvrsno mi je napravio, nista se ne vidi.

    Osim samog mjesta, rekla bih da uvelike ovisi i o umješnosti operatera.
    U mom slucaju plasticar je bio odlican izbor. Trazila sam konkretnog na preporuku.

    I oziljak od oba carska je super ispao, radio ga ginekolog.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.12.2021. at 09:02

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •