Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Kašice od povrća

  1. #1
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno Kašice od povrća

    Imam 6-mjesečnu bebu i prije 6 dana smo započeli dohranu sa kašicom od mrkvice.
    Do tada je bila isključivo dojena.
    Zanima me da li postoje kupovne kašice od tikvica ili korabe,pošto nije njihova sezona,a željeli bismo nastaviti dohranu povrćem prema tablici dohrane.Molim iskusne mame da mi pomognu savjetom kojim povrćem i/ili žitaricama nastaviti.
    Napomena: Beba je alergična na kravlje mlijeko.

  2. #2
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja vidjela korabice za kupiti u ducanu u konzumu, e sad odakle su...
    na trznici isto ima tikvica na ponekom standu...
    za gotove kasine nemam pojma

  3. #3
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno Re: Kašice od povrća

    Citiraj cyber-mama prvotno napisa
    Imam 6-mjesečnu bebu i prije 6 dana smo započeli dohranu sa kašicom od mrkvice.
    Do tada je bila isključivo dojena.
    Zanima me da li postoje kupovne kašice od tikvica ili korabe,pošto nije njihova sezona,a željeli bismo nastaviti dohranu povrćem prema tablici dohrane.Molim iskusne mame da mi pomognu savjetom kojim povrćem i/ili žitaricama nastaviti.
    Napomena: Beba je alergična na kravlje mlijeko.
    koliko ja znam, nema... ima rokula s rižom i ostalo su sve mješavine povrća...
    srećom, moj F je počeo s dohranom u ljeti pa je svega bilo... probaj u bio&bio dućanu ili preko severa... možda nešto imaju...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    296

    Početno

    cyber-mama! I moj klinac je alergičan na kravlje mlijeko. Sad će 5 mj. Kako započeti dohranu? Prema kojem kalendaru ti uvodiš prvo mrkvicu? Što ide dalje? I ja bih započela s povrćem.

  5. #5
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Magriz i dia hvala na informacijama! Ma izgleda da ćemo se mi u nedostatku povrća prebaciti na voćne kašice (jabukice, kruškice, bananice) a poslije toga budemo kombinirali..
    Nego. još me zanima jedna stvar..Karla uz jedan kruti obrok ima još barem 5-6 podoja dnevno pa mi nije jasno da li joj ipak trebam nuditi i vodu :?

    frogice , ti još sačekaj sa dohranom barem dok bebač ne navrši 6 mjeseci .
    Inače što se tiće tablice dohrane vidjela sam ih više al se u svakoj preporuča početak sa povrćem (mrkvice, tikvice, koraba), voćem (kruška, jabuka) ili žitaricama (riža ili kukuruz)..., redoslijed biraš sama, ...imaš na forumu više tabela dohrane pa škicni..[/b]

  6. #6
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    frogica upisi u pretrazivac tablica dohrane pa ces naci
    uglavnom se svi slazu onom iz knjige moja 1 godina
    cyber mama ja ne dojim, al koliko sam skuzila cure ne daju vodu jer mu je dovoljno majcino mlijeko da utazi zed

  7. #7
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    uglavnom se svi slazu onom iz knjige moja 1 godina
    i ja se slažem s Diom !

    :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj cyber-mama prvotno napisa
    Ma izgleda da ćemo se mi u nedostatku povrća prebaciti na voćne kašice (jabukice, kruškice, bananice) a poslije toga budemo kombinirali..
    [/b]
    Ma ima dosta povrća za početak, ne sekiraj se! Mi smo počeli prije mjesec dana i jedemo samo povrće: mrkvicu, cvjetaču, brokulu u kombinaciji sa žitaricama: proso, riža, palenta. Bezbroj kombinacija i sami kuhamo, Roko svaki put sve smaže. :D
    Ionako se preporuča jedna nova namirnica tjedno.
    A tikvica je bilo na tržnici do nedavno jer je bilo toplo. Možda se nađe koja i sada

  9. #9
    Sunseeker avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    76

    Početno

    Evo iz iskustva (prodajemo voće i povrće) znam da sada nema domaćih tikvica i balancana... ali zato ima i mrkvice i korabice i brokule, karfiola, blitvice, stvarno dosta toga drugoga...

  10. #10
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Ja sam uvijek na žličicu ponudila vodu, ali nisam forsirala. Sad s 11 mjeseci i tri obroka dohrane još uvijek pije jako malo vode, možda 100-150 ml dnevno, dakle, tekućinu podmiruje dojenjem, jer su pelene mokre kao da pije litre

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Evo mi smo počele Hipovim bio rižinim pahuljicama na mom mlijeku,ali nekako nam nije uspjelo.Kašica je bila rijetka, a ja sam očekivala pravu kašicu,a ova se mogla piti iz dude,a ne jesti na žlicu.A stavila sam duplu dozu.sada smo na kupovnim Hipovim kašicama, počele smo s mrkvicom, bilo je tak-tak pa smo drugi dan malo sribali jabuke u mrkvicu i bilo je njami.Doduše samo par žlica, no za početak dovoljno.naravno, završile smo obrok cicanjem.I tokom dana popije malo čajića na čašicu s kljunom.
    ja nekako više vjerujem kupovnim kašicama nego povrću s placa.Dječja hrana ipak prolazi stroge kontrole,povrće s placa tko zna od kuda je.A da ne velim da je jednostavnije i brže.No probati ćemo i svježe povrće.Korak po korak.

  12. #12
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Zahvaljujem svima na informacijama !

    Mi smo trenutno na (kršitelj koda)ovoj kruški a od sljedećeg tjedna planiramo bananu ili (kršitelj koda)ovu žitnu kašicu od riže (baby riža) Preporuča se priprema sa svježim mlijekom ali pošto je Karla alergična na kravlje mlijeko, pripremat ćemo s vodom.Kakva su vam iskustva s tom kašicom ? Isto tak me zanima da li dajete bebama kupovnu kašicu od brokule, jer se po nekim tablicama dohrane njeno uvođenje preporuča tek sa navršenih 8 mjeseci (Karla ima 6.5)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Ja koristim one Milupine rižine pahuljice, miješam ih sa svježe naribanim voćem (jabuka, kruška) ili dodajem u kuhano povrće, a ponekad ih umiješam u (kršitelj koda) sokić pa bude kao rižolino s voćnim okusom.

    Kupovnu kašicu od brokule sam dala negdje s 8 mj, tada nam je nekako došla na red za isprobavanje. Inače, što se tiče povrća ja kuham i pripremam razne kombinacije od povrća kojeg nađem na tržnici (mrkvica, tikvica, karfiol, korabica, brokula, prokulica, cikla) + rižine pahuljice ili proso ili palenta i malo maslinovog ulja.
    Kod kupovnih kašica povrće je uglavnom miješano s nekim okusima koje još nismo probali, tako da od kupovnih ponekad uleti mrkvica ili ta brokula s rižom.

  14. #14
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    cyber-mama kak znas da je alergicna na kravlje mlijeko?
    i jesi nasla **** samo krusku ili onu sa jabukom?
    ova mjesana ima i rize unutra

    ja sam tu baby rizu radila sa vodom, ima recept otraga da se umjesa onda vocna kasica unutra

  15. #15
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Dia ima **** samo krušku.

    Cyber-mama ja dajem vodu nakon obroka i to na šalicu, srkne par gutljaja,a ostatak cika.

  16. #16
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Dia, znam za alergiju jer je s nepunih mjesec dana završila u Klaićevoj zbog proljeva i krvi u stolici. Tamo su joj napravili sve moguće pretrage da bi se na kraju ustanovila senzibilizacija na proteine kravljeg mlijeka prisutne u mom mlijeku. Navodno je to potaknuto zbog mog "prekomjernog" (0.5 l dnevno :? ) konzumiranja mlijeka.

    **** ima krušku vilijamovku (bez jabuke) u kojoj ima rižinog brašna ali mislim da sve njihove voćne kašice imaju dio rižinog brašna (valjda više zbog gustoće nego zbog hranjivosti :? ). Čini mi se da je jedino mrkvica pomiješana s vodom a sve ostalo je s rižom.

    Dia, da li ta (kršitelj koda)ova baby riža ima mlijeka u svom sastavu ? Mislim da sam vidjela da nema ali nisam sigurna.

  17. #17
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj cyber-mama prvotno napisa
    Dia, znam za alergiju jer je s nepunih mjesec dana završila u Klaićevoj zbog proljeva i krvi u stolici. Tamo su joj napravili sve moguće pretrage da bi se na kraju ustanovila senzibilizacija na proteine kravljeg mlijeka prisutne u mom mlijeku. Navodno je to potaknuto zbog mog "prekomjernog" (0.5 l dnevno :? ) konzumiranja mlijeka.
    isto je bilo i kod nas, ali tek kad je F imao 3 mj, i nije završio u Klaićevoj, nego su nas vodali okolo skoro 2 mjeseca da bi onda na moje inzistiranje otišli u klaićevu i otkrili u čemu je kvaka

    sve (kršitelj koda)ove kašice imaju rižu ili riž. brašno... **** rižine pahuljice mi se ne sviđaju, ali su mi milupine super... i čiste su, nemaju dodataka...

  18. #18
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Bok Cyber-mama! Mi smo susjede, a imamo i isti problem s alergijom! Moj mali je veći ali ja sam isto počinjala s mrkvom, pa mrkva-jabuka, riža, karfiol. Ali strogo pazi da joj svaku namirnicu daješ bar tjedan dana, meni su rekli prvi dan 1 žličica, drugi 2 i tako postepeno kroz 5 dana. Nemoj joj nikako dati **** koji se miješa s vodom jer sam ja po njemu svojem otkrila alergiju!

  19. #19
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    sastav baby rize ****:
    bjelancevine, ugljikohidrati (od kojih secer: laktoza, fruktoza, saharoza i maltoza), masti, vlakna, natrij i vitamin B
    + rizina krupica

    ja sam je 2x radila i nije mi nesto, jednom vodom, drugi put adaptiranim
    totalno je bez okusa, uopce nije htio jesti
    draza mi je obicna riza koju skuham i zgnjecim vilicom, bar znam kaj jede, a nju i pojede

  20. #20
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Citiraj mamaineven prvotno napisa
    Nemoj joj nikako dati **** koji se miješa s vodom jer sam ja po njemu svojem otkrila alergiju!
    Bok susjedo !
    Ja sam mislila dati (kršitelj koda)ove rižine pahuljice ako se mogu miješati s vodom (ili izdojenim mlijekom ) ali još uvijek ne znam da li one u svom sastavu imaju mlijeko ? Po čemu si ti otkrila alergiju ? Po kojem (kršitelj koda)ovom proizvodu ?

  21. #21
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    sastav baby rize ****:
    bjelancevine, ugljikohidrati (od kojih secer: laktoza, fruktoza, saharoza i maltoza), masti, vlakna, natrij i vitamin B
    + rizina krupica
    Eto i odgovora ! Još jednom, hvala !

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hmm... Klaussove kašice su sve napravljene na foru soka zgušćenog rižinim brašnom. Brrrr

    Moja alternativa: kašica iz sokovnika. Skuhano voće ili povrće iz sokovnika izlazi u vidu kašice

  23. #23
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Hmm... Klaussove kašice su sve napravljene na foru soka zgušćenog rižinim brašnom. Brrrr

    Moja alternativa: kašica iz sokovnika. Skuhano voće ili povrće iz sokovnika izlazi u vidu kašice
    to je super ako znaš porijeklo voća i/ili povrća...

  24. #24
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Ja sam alergiju otkrila kad sam mu dala **** mliječnu kašicu riža i neko voće. To je ona koja u saszavu ima mliječnu formulu pa se razrijedi sa vodom. Do tad nisam znala za alergiju, ali kad je to probao-prištići i crvenilo po cijelom licu - užas! Ja mi znam dati rižine kuglice ( ima ih u konzumu ) same ili ih pomiješam sa voćem. Samo što ti je ona za to možda još premala jer su kuglice?

  25. #25
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    to je super ako znaš porijeklo voća i/ili povrća...
    Dobro, prihvaćam postojanje nezdravog/tretiranog povrća, ali to ne vidim kao poseban problem. Uvijek možeš u prehranu uložiti dodatni napor i kupiti nešto zajamčeno bio porijekla. Obzirom na količine koje klinci jedu, nije čak ni posebno skupo. Čak i ako nije bio, još uvijek je manja količina kemije u kašici spravljenoj od povrća, nego u najbio Klaussovoj. Obrati pažnju samo na limunsku kiselinu - nju niti ne navode kao konzervans.

  26. #26
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj "Davor prvotno napisa
    Dobro, prihvaćam postojanje nezdravog/tretiranog povrća, ali to ne vidim kao poseban problem. Uvijek možeš u prehranu uložiti dodatni napor i kupiti nešto zajamčeno bio porijekla. Obzirom na količine koje klinci jedu, nije čak ni posebno skupo. Čak i ako nije bio, još uvijek je manja količina kemije u kašici spravljenoj od povrća, nego u najbio Klaussovoj. Obrati pažnju samo na limunsku kiselinu - nju niti ne navode kao konzervans.
    istina, problem je jedino što mnogim "bio" proizvođačima ne vjerujem, jer je kontrola kvalitete kod nas još uvijek slaba... a ZZJZ koji ih kontrolira vjerujem kao što vjerujem (kršitelj koda)u da su bio...

    neke sam sama provjerila - od špricanih jabuka svrbe me usta i lice, a takve sam jela od renomiranih "bio" proizvođača...

    dakle, preostaje samo voće/povrće iz svog vrta, ili vrta osobe kojoj vjerujem, a nemaju mnogi ljudi takve opcije...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •