Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 327

Tema: 39+

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Tj., u postupku sam, al' na podforumu niže .

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Pozdrav svima iz kluba 39 +!

    Vidim da je od našeg zadnjeg javljanja prošlo skoro pola godine - a mislim da nijedna nije zatrudnila.
    Na forumu ima stvarno brdo trudnica u usporedbi s prošlom godinom iako mi se čini da su sve puno, puno mlađe...

    Tko će napraviti preokret?
    Ja krećem u prirodni ICSI ako dođe inkubator na SD, Ina33 čeka smrzliće iz MB, tiki se naručila kod Šime....možda sada sve krene na bolje za sve nas!

  3. #53
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    didicro, zar te ne odgovaraju od prirodnog IVF-a? I ja sam mislila probati, ali ako mi kod stimuliranog izvade oko 5, oplodi se 2-3, imam li šanse za prirodni? Što je tebi rečeno?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    meni su do sada ovulacije bile svaki mjesec i ciklusi su redoviti 28 dana. M je nesto slabija, traje svega 3 dana. uz stimulaciju imala sam samo po jedan kvaliketan folikul ( osim ovaj ciklus -0). znam da je zaliha JS iscrpljena al mozda uhvatimo jos koju, ja sam klasa optimist i dalje. sad bi voljela samo da krenem ponovo sto prije. tesko je kad moras cekati tolko do druge prilike. imam osjecaj da je zivot iscekivanje.
    ina33 zelim ti da sto prije ugledas tako zeljeni plus
    tiki_a, takodjer ista zelja kao svim ostalim forumasicama s PO
    didico, meni je prirodni sumnjiv, al i meni ga je doc preporucio iduci ciklus.
    vibram da uspije :D

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Da li si bila na prirodnom postupku pa da znaš kako je bilo?
    Šanse s prirodnim postupkom su jako, jako male ali postoje.
    U IVF postupku postoji 1 % šanse da se desi vanmaterična trudnoća - i meni se desila! Iz tog razloga se nadam da ću uspjeti iz prirodnog.
    Zašto ne probati?
    Doktori uglavnom ne vole raditi prirodnjake jer je postupak skup i kompliciran, jednako se moraju truditi a rezultati su mali. Zato se preferira stimulacija jer se može dobiti veliki broj js i veća je mogućnost da će se oploditi i da će doći do trudnoće. Ali koliko ima primjera da su žene nakon stimulacije dobile jednu, jedinu kvalitetnu js i opet nije došlo do trudnoće. A potrošile su hrpu novaca na hormone+postupak, a rezultat je = 0.
    Zato mislim da se između stimuliranih postupaka koji bi trebali biti 2 x godišnje, trebaju raditi prirodni. Normalno, uz pretpostavku da je s ženom sve OK.

    Pozdrav,

  6. #56
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    sekica, nekako razumljivo za tebe obzirom da nisi izreagirala na stimulaciju (ili nije bila najspretnije odabrana?). A možda kod tebe ispadne "svako zlo za neko dobro", možeš češće na IVF-ove, znači psihički puno bolje, a i ne truješ se hormonima. Nek' bude uspjeh u prirodnom~~~~~~

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Potpisujem didicro a propos postotaka. Prirodnjaci jesu rizčniji, ali treba sve treba probat, ako žena ima snage. Neke žene se vrte po stimulacijama godinama, a zatrudne baš iz prirodnjaka, bez obzira na godine. Neke žene, bez obzira na godine, imaju npr. na 5 prirodnjaka 1 transfer, a neke iz svakog prirodnjaka doguraju do transfera. Neke zatrudne prirodno nakon dosta IVF-ova. Neke žene rade sve isto i onda tipa 9.-ti postupak po istom protokolu upali. Nema ni za što garancije, ali izšarat malo pa probat razne stvari - ako nema smisla ono je bar psihički lakše nego jedno te isto godinama.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Sekice zašto ti je prirodnjak sumnjiv?
    Napisala si da si do sada imala ovulaciju svaki mjesec, što znači da si vjerojatno imala i jajnu stanicu. Zašto ne probati ako si sigurna da imaš redovitu ovulaciju?

  9. #59
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I opet potpisujem didicro - ako si na stimulaciju loše reagirala, a ovulacije imaš, zašto ne probat prirodni? Stvarno nemaš što izgubit, činjenica je da dok možda neće uhvatit jajnu stanicu, ali ti se nemaš što mislit nego izvarirat stvari kad nisi jednoznačno super regairala na stimulaciju, a u prirodnjaku katastrofa pa ti je sve jasno.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    moram priznati da nisam tako razmisljala. mislila sam, ukoliko je i sa stimulacijom los rezultat, prirodno nemam sanse. opet, nemora znacit, sa minimalnom stimulacijom imala sam folikul, a s pojacanom i to dosta rezultat je izostao. u svakom slucaju, iduci ciklus ce biti bez stimulacije, a s doc. sam dogovorila pracenje situacije. nemam iskustva s prirodnjakom pa sam zato skepticna, no kao sto ste i spomenule, tu nema pravila, nekom se dogodi T prirodno nakon brojnih postupaka.
    u svakom slucaju, treba probati sve varijante, jednom ce se poklopiti da uspije.

  11. #61
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Super, probaj - nemaš što izgubit. U stimulaciji se puno toga isto može zeznuti i svašta treba izvarirat - od veličine folikula kad treba dat štopericu pa nadalje. Npr. nekim ženama folikuli prirodno pucaju na 14 mm, nekima na 25mm, dobro, to su ekstremi - najčešće od 18-20mm. Ali npr. ženi kojoj folikul puca na tipa 20, ako joj štopericu daju na tipa 17 imat će nezrele stanice itd. Zato ja nisam ni protiv prirodnoga pokušaja, bar će izmonitorirat tvoj ciklus i vidjet na koju veličinu folikula ti prirodno puca folikul i bolje će moć tempirat iduću punkciju itd. to ti je sve tako pepavo, nije uzalud tako loš postotak IVF uspjeha - samo 30% po stimuliranom pokušaju, mislim - meni je to onako objektivno malo, tako da ta IVF metodologija ima još mnnogo toga za poboljšati i mnogo neistraženih stvari... .

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    meni je isto taj postotak jako mali, s obirom na svu mogucu tehnologiju, istrazivanja, godina iskustva... istina da svake godine postotak raste, al nekako sporo, brate. dobro, nije ni medicina svemoguca, al valjda se do danas doslo do puno raznih spoznaja o tome. naravno, sve je to individualno, naravno, ko sto kazes, nekim zenama pucaju folikuli prije, nekima poslije. kad se to radi ciljano i umjetno, pitanje je jel to pravi trenutak, a nijanse su jako bitne.
    istina je i da nisam probala pa je dobro da vidimo.
    opet, postoje oscilacije u ciklusima i ovulaciji, tako da je mozda sada lose razdoblje, a za koji mjesec krene opet ok.
    samo treba biti strpljiv i imati jaje zivce.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    jaje zivce = jake zivce

  14. #64
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Amen to that ! U tome je cijela bit - živce i još ponešto. I ne pogubit sebe u svemu tome.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Pozdrav svima,

    evo ja se uključujem u grupu 38+. Svima vam želim reći da ne sijete gubiti nadu. Ja sam uspjela i to prirodnim putem, nakon 5 AIH-a i 2 IVF-a. Sada sam u 10. tjednu i rodit ću sa 39+.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    golu01, cestitam od

    hvala ti na potpori i zelji da to podjelis s nama i tako nam ulijes nadu u uspjeh. nevjerojatno, prirodnim putem, daj nam ispricaj jos malo podrobnije o tome. svaka takva informacija nam je melem za dusu, znas i sama
    puno, puno i uzivaj u T

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Pa taman sam se spremala na 3. IVF, kada sam otkrila da sam ostala trudna.
    Pretpostavljam da sam uspjela poslagati "dašćice" u glavi i sve je odjednom sjelo na svoje mjesto. Još prije 5 mjeseci bila sam poprilična živčana (radi posla) i pucala sam po šavovima. Onda sam razmislila i došla do zaključka da nisam ja tu radi posla, nego on radi mene. Smirila sam se i odjednom su neke stvari krenule na bolje :D .
    U pravilu cijeli život gledam na stvari sa pozitivne strane, i vjerujem da se sve što poželimo kad tad ostvari (nekome prije, nekom kasnije).

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    psiha je jako vazna, al nazalost nemozemo puno uticati na to. svi imamo preveliku zelju za uspjehom, a narocito kad te vrijeme gazi i znas da ukoliko hoces bebaca, moras to sto prije, ako vec i sada nije prekasno.
    daj mi, molim te, ako ti nije problem, reci dal si taj put imala stimulaciju, bilo kakvu? kazes da si se pripremala za 4.IVF. kad si otkrila da si T?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Nisam imala nikakvu stimulaciju. U 4. mjesecu sam trebala ići ponovo na IVF i čekala sam da dobijem M kako bi se krenula pikati. Ozbirom da mi nikada u životu nije kasnila 29. dan cilusa sam posumnjala da sam trudna, napravila sam kućni test i bio je +, drugi dan sam otišla vaditi betu i bila je oko 850.
    Zadnji IVF imala sam početkom 12/2006, nakon što nije uspio cijelo vrijeme sam pila čaj vrkutu i pila Prenatale - možda je i to donekle pomoglo. Na čaj sam se tako navukla da mi sada nedostaje (ovo očito samo ja mogu napisati ), tek 3. mjeseca trudnoće mogu opet to piti.

  20. #70
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Bok cure...i ja bi se prijavila u vaš klub ak me primate.
    Ovako, malo sam si računala :
    Ja imam 32 god!
    Dijagnoza mi je oko 45+
    Znači prosječno imam (32+45=77:2=38,5) 38,5 god

    Ha? Budete me primile?

  21. #71
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Lijepo, lijepo... Evo konačno i moj klub na sceni. Ja se spremam ovaj ciklus na IVF iz prirodnog. Inesminacija nije dala rezultata. Do sada sam imala ovulacije uredno svaki mjesec - pitanje je do kad. Moje zalihe js su male, upravo zbog toga ih ne želim trošiti u stimuliranom.
    Nemam se namjeru pokolebati niti razmišljam o tome da odustanem - opće stanje mog organizma je dobro, vjerujem da ću iznijeti trudnoću bez većih problema. Još samo da zatrudnim

  22. #72
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Rikikiki, curice!
    Naravno da te primamo. Dijagnostičke slike su nam iste. Družimo se uz kavicu. Zašto ne bi bila ravnopravni član klub!?

  23. #73
    mvrcelj avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    229

    Početno

    ja sam u stimulaciji imala 4JS od toga 3 oplodjene i vracene ali nije uspjelo. nakon 2 mjeseca sam bila na prirodnjaku, JS nije pogodjena. opet nakon 2 mjeseca prirodnjak i stanica je bila tu, oplodjena i vracena.
    sada sam u uscekivanju bete. dakle moj savjet, go for it! sve je moguce
    zelim ti puno uspjeha od

  24. #74
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Za cure koje ne znaju, dijagnoza mi je preuranjena perimenopauza, ovulacije sam imala zadnjih par ciklusa (za prije ne znam jer sam pila kontracepcijske) a u ovom ciklusu sam bila stimulirana gonalima i merionalima i počele su se razvijati 3 ili 4 folikule, jedna je bila veća a ostale minijaturne (zakržljale), a ta veća je punktirana i nikakva - prazna tj. puna krvi a bez stanice.
    Sljedeći ciklus će biti prirodni ... pa ćemo vidjeti koliko će ih trebati da se dođe do zdrave stanice!!??!!

  25. #75
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    rikikiki i ovdje ~~~~~~~~~~~~~~~~ za kvalitetnu JS u sljedecem ciklusu!

  26. #76
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    golu01, čestitam :D !

    rikikiki, "luda" si skroz, a takve moje srce najvoli. dobra ti je matematika, al' ja ti računam da su ženske s humorom - forever young, ma nema toga što će nas zgazit Tako da smo ja i ti, iva_luca (a druge cure pak u živo ne poznam, pa skužajte) po mojoj računici, ajmo bit neskromne i reć' negdi oko hm.... ajde 28-30

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    vidim, ima nas u klubu dosta.
    rikikiki, kako te ne bi primili, ma primamo mi sve, a tvoj slucaj me podsjetio na moj. uz stimulacije zadnja 3 ciklusa samo jedan pravi folikul i dva sitna, 3 AIH bezuspjesno. ovaj cikilus, totalno zakazala, a stimulacija je pojacana, a mislila sam ici na IVF. sad cemo probati jedan ciklus prirodno pa cemo vidjeti.
    rikikiki ~~~~~~~~~~~~ za bar jednu ali vrijednu JS.
    mvrcelj ~~~~~~~~~~~~ za veliku betu ovaj put.
    iva_luca ~~~~~~~~~~~~ da ovaj prirodnjak urodi plodom.
    jel stvarno mislis da se stimulacijama iscrpljuju zalihe?
    golo01, bas sam vesela zbog tebe i zadivljena istodobno i sretna sam jer nam to svima dokazuje da je sve moguce.
    ina33, dididcro, tiki_a ~~~~~~~~~~~ za skorašnju T

  28. #78
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Bravo, sekice, to je stav ! Da, stimulacijom se iscrpljuju zalihe, ali nije sad to baš toliko dramatično. Tj. ako žena ima povišen FSH, ima smisla da se malo više bavi prirodnjacima od stimulacija. DijanaP, idiopata, veselo objavila svoju VV trudnoću iz prirodnjaka nema koji dan - 38. godina ima, prošla Maribor, IVF polikliniku dr. Jukića, uspilo kod Lučija . Znalo se dogodit i da žena s normalnim FSH-om i ne u godinama, da joj FSH nakon stimulacije jako skoči. Nekima se vrati u normalu, nekima ostane takav itd. Svašta ima, i IVF trudnoća s FSH-om od 20-tak, i trudnoća s nadomjesnom terapijom i FSH-om 140 - ako vam se da pročitajte prekrasnu vijest o divnom čudu života na podforumu ispod - trudnoća žene u ranoj menopauzi - spontana, tj. ne MPO . U svakom slučaju, FSH ne bi trebalo nikako kontroliravat odmah u ciklusu nakon stimulacije, ovisno o preporukama doktora minimalno pauzirat par mjeseci pa ga onda vadit. Definitivno bih ti preporučila da daš ozbiljnu šansu prirodnjacima - pokušaj pa ćeš vidit kako to kod tebe ide, nema ti druge. Good night, generacijo!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    nema mi druge,
    zao mi je da vam se nisam mogla pridruziti prosli put na kavici da vas sve upoznam, iskrsnuo mi neki glupi dogovor. ako je ko od vas u splitu u subotu, kava je u Grazu u 11.00. bilo bi super :D

  30. #80
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Hi koke! 8)
    Sva sreca da ste podigle ovaj topic i da sam ga zapazila....pa i ja spadam k vama!!!! 01.08. napunjujem 39 :D 8)
    Dijagnoza-endometrioza 3. stupanj!
    MM imao u pocetku vrlo los spermiogram ali ga sa bioastinom navukli na normalu :D cak,stovise...vrlo dobar!
    Upravo propao 5.IVF...U pocetku smo radili ICSI ali su zadnja dva bila IVF jer su se spermici popravili....ali nista!!!
    Uredne O,uredne M...uz stimulaciju, folikulica po potrebi....izmedju 5-25!
    Sve se predivno oplodi...vracali su mi cak i blastice...nista!
    Eto...sad planiramo jis jedan u jesen a pocetkom iduce god. bi trebali u Mb. ali nam jos nisu odgovorili sa fiksnim terminom za IVF i to me malo ljuti....zvala sam vec 3 puta.Na konzultacijama smo bili u veljaci ove god.

    Eto..ja oduzila....supac da smo se tu okupile :D meni je vrijeme malo frka, ne stignem cesto ovamo i ne stignem dugo citati sto ste napisale ali dajem sve od sebe....PRIMATE LI ME U KLUB?? 8)

    Svima skupa ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sto prije dodjemo do nasih a pogotovo trenutnim pikalicama!!
    Friskim trudnicama 38+ veeelika i mazite buse a mi cemo vas stiiiiiiccciiiiiiiiiiiii

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    kakvo pitanje bebomanka: primate li me u klub? :?
    mi smo se same primile, imamo privilegiju jer smo stare, ma salim se, mi smo prave koke, u najboljim godinama
    a jel ti ides svaki ciklus sa stimulacijom? (evo mene opet, skepticna prema prirodnjaku )
    naime, ak imas tolko JS, znaci da ti je zaliha jos dobra i to je jako vazno.
    kod mene je sad poceo strah od izostanka ciklusa, al necu opet o tome.
    bebomanka ~~~~~~~~~~~~~~~~ da iduci put upali.
    naravno, to isto zelim i ostalim kokama :D
    sad vas pozdravljam, laku noc, nadjemo se ujutro na kafici

  32. #82
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    Moje zalihe js su male, upravo zbog toga ih ne želim trošiti u stimuliranom.
    iva_luca, znam da je ž. djetetu već kod rođenja određen broj js i logično je da se stimulacijom troše ili? Da li bi to stvarno bilo tako? Malo sam se uplašila. Isto sam pristalica prirodnog iako u konačnici to ispadne skuplje, ali nekako je lakše izdvojiti manje novce svaki drugi mjesec nego odjednom 15.000 kn.

    Meni je dr. Š. rekao da mogu u stimulirani postupak (oko 24 menopura) svaka tri mjeseca, znači 4 puta godišnje. Lani sam bila 3 puta, ove godine se spremam na drugi, znači ima još vremena (nedaj bože) i za treći u g. U tom smislu baš i nemam puno prostora za prirodni, a ipak puno razmišljam o tome.

    Svima , rikikiki matematičarku primamo u klub

  33. #83
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    I još na temu godina, iako su moje godine najvjerojatnije krive za neuspjeh, nije mi žao što na T radim baš sada, jer MM i ja zajedno smo malo više od 5 g., i želja za bebom bila je jaka i obostrana, taj osjećaj nisam imala ranije pa nemam za čime žaliti u smislu trebala sam prije. Eto barem u tom smislu nisam razočarana, zapravo jedina stvar koja me muči (kao i većinu od nas) je to čekanje između postupaka i zato je prirodni stvarno dobra stvar za smirenje, iako u mom slučaju najvjerojatnije nebi bio razumno rješenje.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    mene isto buni ovaj broj JS. nekako mi je logicnije da se s vremenom prestanu stvarati, al da je odredjen broj, nema bas logike sa biologijom ili?
    tiki_a nisam shvatila kako ne stignes na prirodni, pa moguce je izmedju stimuliranih, zar ne? a za sto je iznos 15000kn? nisam pohvatala.
    nisam plavusa, al mi neide jutros

  35. #85
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Sekice, broj jajnih stanica ti je određen još dok si ti u bušici oko 5 do 7 tjedana (mislim) nakon začeća. Onaj broj jajnih stanica koji ti se tada stvorio to je konačan broj i ti ga u toku života trošiš. Js se ne stvaraju više naknadno a ako ih u startu imaš manje nego normalno onda ih i prije potrošiš. To je taj genetski faktor, a postoje i neke druge stvari zbog kojih se količina js može drastično smanjiti (jake i kronične upale jajnika, izloženost zračenju i sl.)

  36. #86
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Sekica, ne stvaraju se - rođene smo s određenim brojem i onda je zato logičnije da ako se žena bliži nekim godinama ima jajnih stanica manje. To je genetski, i zato ako neke žene imaju mame koje su rano ušle u menopauzu, šanse su da će i njihove kćerke isto. Postoji onda i neka teorija da žene s produljenim ciklusima kasnije ulaze u menopauzu jer su manje puta ovulirale itd. Ovo zadnje je moja trenutna "brija" jer sam ja ta s produljenim ciklusima .

  37. #87
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Da, zaboravila sam napomenuti i ovarijumska antitijela isto uništavaju zalihe js. Hm, Ina, ja imam smanjenu zalihu i cikluse od 3 tjedna...baš sam pehist, pitam se do kad će trajati....?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    e bas ste me utjesile. moji ciklusi su uvijek bili oko 28 dana i to od moje 13.god. mama je usla rano u menopauzu (neznam tocno kad al znam da je pricala d aje rano) i sad mi se sve poklapa sa izjavom doc-a da razmislim o donaciji JS :/

  39. #89
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Je, je, ali šta mi vrijedi kad mogu na tri ciklusa godišnje kad zbog duge stimulacije, koju dugo uzimam u mom dugom ciklusu 5-6 mjeseci nakon protokola nemam normalnu mengu ni ovulacije. Još drastičnije je iskustvo još jedne drage forumašice koja nakon stimulacije u kratkom protokolu (bez antibebi) 6 mjeseci nije uopće imala mengu. Tako da sve ima svojih pluseva i minuseva - ja mogu samo sanjati o pokušaju prirodnog ciklusa, u stvari, vjerojatno mi ostaje kao jedna od zadnjih opcija nakon Maribora iduće godine jer nakon dugog protokola s antiebi - i meni i njoj sve OK, ali to je onda ipak minus tri mjeseca godišnje od pukušaja (zbog pijenja antibebi u dva ciklusa, a tri mjeseca zbog duljine ciklusa ). Vidite, ide i meni plavuši s Filozofskog ta "filozofska matematika" . Ima sve svojih "izazova", da budem politički korektna i razmišljam pozitivno .

  40. #90
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Sekice, ja bih isto na tvom mjestu razmišljala o donaciji, zašto ne? Pa bih probala i jedno i drugo. Evo vidiš da ja razmišljam tj. djelujem u smjeru posvojenja - svejedno mi je kako će nam doći naš . Action, baby !

  41. #91
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    ina33, makar neka korist od dužih ciklusa . sekica, moj IVF/ICSI košta sveukupno - postupak, ampule, sprej, tablete 15.000,00 kn, takav postupak u našem bližem okruženju ima uglavnom istu cijenu. A na prirodni skoro da i ne stignem jer od stimulacije se odmaram samo 3 mjeseca (ili 4 - menga me zeznula zadnji puta) pa nema potrebe za mjesec ili dva nakon stimuliranog otići na prirodni, to bi bilo malo previše. I nekako sam zacrtala da ću ukupno na 6 IVF/ICSI-ova (već kad pišem sumnjam u odluku), znači do 43. g. u svibnju još dva... no dobro ili 3 puta. Nakon toga sam u bankrotu i ...neznam da li će imati smisla... možda nakon 6-tog pokoji prirodni, vidiš sad mi je palo na pamet, u prirodnima je spas, kad brbljam sine mi dobra ideja

  42. #92
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    rikikiki, . Bog te pita kolika su meni ta antitijela, nikad ih nisam radila, i što nama svima skupa budućnost donosi i kojoj od nas će MPO donijeti sreću, a kojoj ne. Meni se čini da žene s "dramatičnim dijagnozama" vrlo često objave svoja čuda . Vidjela si dolje čoksu i prirodnu trudnoću s FSH-om 140 i sedmogodišnjom nadomjesnom terapijom u menopauzi ?

  43. #93
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Ma naravno da sam vidla - pa to mi je sad zvijezda vodilja !
    A i donacija je uvijek opcija, što se mene tiće ja bi odmah, ali mm još uvijek ne želi o tome razmišljati. Ali ako se zalihe iscrpe a ne bude možda će razmisliti o tome. Nadam se!

  44. #94

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Tiki nije li to malo previše stimulacije godišnje? Mislim da je optimum 2 x godišnje?
    Da li si ikada imala smrzliće?

    I ja mislim da su meni sada godine otežavajući faktor. Ali i ja sam se kasnije udala, a djeca mi nikada nisu bila prioritet. Da su mi bila prioritet pod svaku cijenu onda bih odmah zatrudnjela s prvim dečkom i udala se s 18 godina. No, iz ove kože se ne može.

  45. #95
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    didicro, na IVF poliklinici to preporučuju kao OK razmake. za mene ne bi to bilo izvedivo jer ja jedva preživim i dvije godišnje, ali neke žene koje kroz stimulaciju OK prođu, šta ja znam.... Treba pazit na zdravlje i redovito se kontrolirat - prsi, štitnjaču, jajnike, ali svak je ipak tijelo za sebe, nekome to paše i može izdržat, mene bi valjda "sorilo", ali ja sam po težini oporavka nakon kratke stimulacije ipak veliki izuzetak.

  46. #96
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Zaboravila sam još nabrojit - i vadit svaku toliko jetrene probe, tako mi je reklo u Pol. Sunce na sistematskom, a u MB-u preporučuju jedno mjesec-dva nakon stimulacije pit dosta tekućine da sve to izađe iz tijela.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    ma, ja isto razmisljam o donaciji, al bi jos probala kolko god bude imalo smisla. ovakvi slucajevi koje spominjes daju mi ipak nadu da ce se ipak desiti, samo treba biti uporan. netreba zaliti, zasto nismo prije, nego razmisljati sto uciniti da sad uspijemo.
    sto se stimulacije tice, mislim da se moze i cesce samo je pitanje u kolikoj dozi i kako organizam reagira. sve je individualno.

  48. #98
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Citiraj tiki_a prvotno napisa
    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    Moje zalihe js su male, upravo zbog toga ih ne želim trošiti u stimuliranom.
    iva_luca, znam da je ž. djetetu već kod rođenja određen broj js i logično je da se stimulacijom troše ili? Da li bi to stvarno bilo tako?
    neki opet ne slušaju na kavi - ja isto nisam bila ziher s tim, ali mi je talia7 objasnila da se u stimuliranom JS ne troše nego samo više stanica postaju sposobne za oplodnju, a tako i tako bi one u tom ciklusu uz jednu dominirajuću otišle,...

    ja sm još premlada za ovaj klub 8) , ali već za vrlo skoro vrijeme
    neću biti

  49. #99
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Upsi dejzis, nisam slušala, pardon internet commyjunitiju na dezinformaciji, hvala fjora . Frigaj ga, sad nemam nikakve koristi od dugog ciklusa, grrr, a baš lijepo zabrijaše ja !

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    fjora, fala ti. mlada al mudra, svaka cast, utjesila si nas - stare koke.
    a jel znate koju web stranicu di bi se mogla malo pouciti o tome?

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •