Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: Alternativna rodilišta u Zagrebu, Sloveniji, inozemstvu...

  1. #51
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Ako si već spremna ići vani i platiti, radije odi za Feldbach (Aus) ili Jesenice (Slo). Nema garancije u Postojni da ćeš dobiti Babišku hižu, a to je jedina šansa da dobiješ nešto što ne možeš dobiti trenutno u Hrvatskoj.

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala Danči, ali ja bih išla tamo roditi tek kad dođu trudovi. Da li misliš da je to moguće ili bih morala ići tamo i čekati? Taj dio mi se samo ne sviđa...

  3. #53
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    To ovisi o tebi, tvojim željama i kako bude sve na kraju trudnoće (u smislu, nije te volja putovati itd). Možeš tamo negdje u blizini čekati, a i ne moraš.

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Piše da bi trebalo 2,5h do tamo. Obzirom da sam prvorotkinja, ima li neko pravilo hoću li stići tamo ovisno o plodnoj vodi/razmaku između trudova/nečem trećem?
    Koliko vidim svi porodi traju bar 2-3h, a često i puno dulje, ali ne bih voljela da me muž porodi u autu
    Hvala

  5. #55
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    ja ću samo komentirati putovanje u trudovima- ja sam do rodilišta putovala 45 u trudovima ispod 5 min, i nije mi to bilo baš najljepše iskustvo.
    tako da i o tome razmisliš.

  6. #56
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj Illy prvotno napisa Vidi poruku
    Piše da bi trebalo 2,5h do tamo. Obzirom da sam prvorotkinja, ima li neko pravilo hoću li stići tamo ovisno o plodnoj vodi/razmaku između trudova/nečem trećem?
    Koliko vidim svi porodi traju bar 2-3h, a često i puno dulje, ali ne bih voljela da me muž porodi u autu
    Hvala
    "normalno" trajanje poroda za prvorotku je 12-24 sata, od prve faze pa do samog rođenje djeteta. idealno bi bilo da možeš krenuti dok je sve prilično mirno, i da imaš mogućnost spavanje negdje ako moraš čekati.

  7. #57
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    ja ću samo komentirati putovanje u trudovima- ja sam do rodilišta putovala 45 u trudovima ispod 5 min, i nije mi to bilo baš najljepše iskustvo.
    tako da i o tome razmisliš.
    Imam iskustvo nocnog putovanja u trudovima, nesto vise od pola sata, a svaki trud istjece povelika kolicina plodne vode. Iako sam sa pripremila sa rucnicima, plodne vode je bilo posvuda.

    Da ne pricam kako je muz bio skoncentriran na voznju gledajuci me, iako ja tiho podnosim bol.

    Tako da treba na puno faktora misliti prije odluke o putu u trudovima.

  8. #58
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    I ja sam 2x putovala po sat vremena do rodilišta i moram priznati da te vožnje nisu bile baš najugodnije, ali s obzirom na alternativu, koja je po mom mišljenju puno lošija i opetna pola sata udaljenosti, ponovila bih to i opet.
    Slažem se sa Danci da je za veće udaljenosti bolje krenuti čim prije, pa radije negdje prenoćiti, nego dugo putovati u jakim trudovima. To je stvarno neugodno i svaka rupa je mala agonija.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •