Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 200

Tema: pozitivno iskustvo osječke bolnice i par savjeta

  1. #101
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Moja frendica je išla u KBO na akupunkturu i to sa uputnicom,bilo joj je zlo jako u trudnoći i kaže da joj je puno pompglo,probaj i ti,ništa te ne košta...i javi rezultate obavezno!

  2. #102
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Pink-OS prvotno napisa
    Da li koja od vas išla u bolnicu na akupunkturu! ja sam se prijavila pa me zanimaju iskustva,da li vam je to pomoglo kod poroda! navodno da pomaže kod otvaranja!
    koga si zvala i jel mozes napisati broj telefona da probam i ja dogovoriti? (moze i na pm) hvala!

  3. #103
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Pink-OS prvotno napisa
    cure hvala za odgovore oko pedijatra! ja sa na vjencu Ivana Meštrovića i najbliža mi je ova bolnica preko puta socialnog(ne znam točno tek sam
    neko vrijeme u OS)jel ima tu kakva dobra pedijatrica ili pedijatar! zvala sam ovu dr. Bojanu Petrov-Križanović i prima pacijente,al ja nisam pitala jel uzima preko socijalnog ili je ona privatna pedijatrica,pa ako netko slučajno zna!? ja bi naravno preko socijalnog!


    Ona je super doktorica, jako je dobra s djecom, nije neka azdaja, jako je draga i kao sto ti je vec napisano i kod nje imaju odvojene cekaone!












    svima

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    ja sam išla... mislim da sam o tome negdje i pisala... to ideš tek od 36. tjedna čini mi se.... kod dr Bobić, na uputnicu od moje gin.
    pomoglo ili ne, došla sam otvorena 6 prstiju, i u sat vremena pripreme još 3 i rađala 2 sata na stolu.... i kako čitam ostale, bilo mi je super...

  5. #105
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj may prvotno napisa
    ja sam išla... mislim da sam o tome negdje i pisala... to ideš tek od 36. tjedna čini mi se.... kod dr Bobić, na uputnicu od moje gin.
    a da, sad sam se sjetila da si pricala. i spomenula dr. Bobic. ok. valjda cu zapamtiti.
    a jel tvoja gin pravila problem oko davanja uputnice za akupunkturu?
    i gdje se to ide kod dr. Bobic, u bolnicu?

  6. #106
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    draga ČOKOLINA nikako da ti odgovorim,uglavnom nisam ni ja još zvala,jeste da sam gore napisala da sam se prijavila,trebalo je pisati da sam se mislila prijaviti!možeš zvati direktno dr.Bobić,ona ti je u medicinskom i tamo se i ide,tamo gdje se ide rađati,ili ćeš sačekati mene da ti pošaljem broj sutra kad ga nabavim!

  7. #107
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Pink-OS prvotno napisa
    draga ČOKOLINA nikako da ti odgovorim,uglavnom nisam ni ja još zvala,jeste da sam gore napisala da sam se prijavila,trebalo je pisati da sam se mislila prijaviti!možeš zvati direktno dr.Bobić,ona ti je u medicinskom i tamo se i ide,tamo gdje se ide rađati,ili ćeš sačekati mene da ti pošaljem broj sutra kad ga nabavim!
    ok. napisi mi broj, mozes i na pm.

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    nazoveš bolnicu,tražiš dr bobić i dogovoriš.
    ja sam išla na tečaj pa mi je akupunkturu ''dogovorila'' VMS koja je ''vodila '' tečaj...
    moja gin nije pravila problema... a zašto bi?

  9. #109
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    ajme, ja sam tako silno htjela na tu akupunkturu
    tjedan dana sam zvala kako bi uhvatila doktoricu
    i kad smo se napokon dogovorile,
    ja dođem u dogovoreno vrijeme, a doc je zauzeta i čekam sat vremena i na prijemu mi kažu - sjedite pred ambulantu doc je krenula dolje,
    ja sjedim kao gljiva i čekam i čekam...
    i dođe neka sestra i kaže doc je morala hitno u salu, ako će te čekati - to mpože potrajati1 najbolje da dođete sutra.
    ja pitam kad?
    a ona kaže- pa ne znam ja... možda u osam pa da čekate, tako ćete ju sigurno uloviti!
    i ja odem doma i nazovem za pol sata- a doc. otišla kući....
    toliko o tome da je u sali i daću ju dugo čekati!
    dakle, prije tri sata je otišla kući
    naravno da sam i ovaj tjedan zvala kao kreten i nisam je uspjela ni pronaći na odjelima a kamoli razgovarati s njom
    i odustala,
    ionako ću roditi, sat prije ili poslije... ne isplati se čekati i živcirati!
    eto,
    propala moja akupunktura

  10. #110
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Toliko o osječkoj bolnici...........

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    a joj
    o dr bobić govorimo?
    ti si išla na tečaj za trudnice?
    meni je sestra Perasović to ugovorila, možda i to ima veze...
    ne mogu vjerovati da je Bobićka to napravila, možda je neki nesporazum bio...

  12. #112
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    da, nije više ni bitno!!!!
    odustala sam

  13. #113
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno prilog

    jel gledala koja od vas sada na Panorami bio je prilog o akupunkturi za trudnice. Rekli su da nazalost, primaju samo 4 trudnice u mjesecu, da samo dva doktora to rade (koji jos osom Bobicke?) i kako to pomaze da se skrati vrije poroda, da priprema maternicu....i bile su 3 zene koje su posvjedocile da je to tako i da im je pomoglo i za mucnine u ranoj trudnoci i na samom porodu.
    mene sad zanima kada ste vi zvale da se prijavite na vrijeme?

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    ja sam se odmah na početku tečaja izjasnila da želim akupunkturu dok su me ostale u čudu gledale jer nitko nije ništa ''zahtijevao''...
    meni je pomoglo...

  15. #115
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj may prvotno napisa
    ja sam se odmah na početku tečaja izjasnila da želim akupunkturu dok su me ostale u čudu gledale jer nitko nije ništa ''zahtijevao''...
    meni je pomoglo...
    aha, znaci nije kasno ni u kasnoj trudnoci....

  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    na akupunkturu se ide tek od 36. tjedna...ranije ne možeš...barem na ''ovo'' za sazrijevanje cervikalnog kanala i za lakše i brže otvaranje.
    kako je sa akupunkturom protiv mučnina, ne znam...

  17. #117
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    uh, ja nisam trebala odusatati
    jer se nikako nisam otvaralma,
    baš me zanima dai li bi mi akupunktura pomogla!!!!

    nego, htjedoh reći nešto drugo!
    ja sam stvarno imala težak porod (rekli su i lječnici)
    ali osoblje u osječkoj rađaoni je bilo za čistu desetku!
    Nisam mogla ni sanjati da liječnici mogu dati takvu podršku!
    svaka im čast

  18. #118
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Moram spomenuti i pohvaliti dr. Matu Curica s osjecke pedijatrije! Super je, pristupacan, susretljiv, jako dobar i drag prema djeci

  19. #119
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Danas je podignuta optuznica protiv 3 doktora s osjecke ginekologije zbog nesavjesnog lijecenja trudnice u visokom stupnju trudnoce koja je umrla :shock:

  20. #120

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Nemam baš lijepe uspomene iz osječkog rodilišta. Mislim da je OK ako nemaš nikakvih problema s porodom (ili bebom), ili ako si išao privatno kod nekog od liječnika koji rade u bolnici. Ima sestara koje rade svoj posao (neću reći divnih jer za to su plaćene), ali puno više ima onih koje su osorne, bezobrazne i pune sebe.
    Meni se čini da se većina (što sestara, što liječnika) prema rodiljama ponaša kao prema maloljetnim delikventima - ništa ne pitaj i radi što ti se kaže.

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Ja bih trebala u listopadu roditi u Osijeku carskim rezom svoje blizance... Ima li tko kakvih iskustva sličnih onome što mene očekuje??? Naime, dr.Popović mi je radio laparoskopiju, inseminaciju i njegov sam stalni pacijent. Nadam se da će on napraviti i carski rez i da će me on poroditi.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Dobro je što imaš svog liječnika u bolnici i ako ne bude nekih iznenađenja vjerojatno će ti on dogovoriti kad da odeš u bolnicu i poroditi te. Samo se pripremi na sve probleme što se tiče dojenja ili si nađi neku osobu koja je dojila, ako slučajno budeš imala neke teškoće, jer ti u bolnici i neće baš puno pomoći. Ja sam imala carski ali ne blizance.

  23. #123
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    uz svog liječnika i dogovoreni carski nebi trebala imati neke veće probleme!meni je taj doktor popović osobno ostao u jako lošem sjećanju ali ja nisam njegov pacijent!također sam rodila carski,nakon 10 sati u rađaoni i jer je dotični doktor odlučio da se ja trebam taj dan kad je on bio u smjeni poroditi :/

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    mislim da je ključna stvar u tome da porod prolazi ok i da komplikacija nema.
    Ukoliko je obrnuto, a doktor u rađaoni nije ''raspoložen'' ili bilo tko od osoblja, tu nastaju ''problemi'', po mom mišljenju.

    Sestre, priča za sebe, isto tako treba se znati postaviti. Ja puno toga nisam znala kako, kod drugog djeteta ću znati.
    Ono zvonce za zvanje njih treba maksimalno koristiti, naravno ne bezveze,ali one su tu da pomognu i pokažu... Žao mi je samo što je sestra Jadranka umrla, ona je bila odlična, pogotovo za pokazati kako dojiti...
    Ima i jedna, ubojica dječjeg lica ... one koje su rodile, znaju, na 4. je katu... ma ima ih raznih...

    dojenje, pokažu ali nedovoljno, da mi nije bilo žene pored mene kojoj je to drugo dijete, u bolnici bih još manje dojila nego što jesam.
    dolazak kući i dojenje je druga stvar i malo OT, ali da sam poslušala svoju mamu i kupila adaptirano pa ''neka se nađe'', iva danas više ne bi sikila..i da mi nije bilo Cekane koja mi je bila podrška i materijala koje mi je Anjica isprintala...
    no, i želja za dojenjem i NEOdustajanjem je bila tu...
    Malo OT ali...

    Marice, straha nemoj imati...vrlo vjerojatno će se dr popović brinuti za tebe,ali se radije informiraj o dojenju, ukoliko to želiš, i da ne podlegneš onoj famoznoj rečenici: nisam imala dovoljno mlijeka, on je bio gladan...
    (plač se pogrešno povezuje iskljulčivo sa glađu...)

    e jesam OT,ali...




    8)

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Da, i ja si sad mislim da bih se drugačije postavila, ali stvar je u tome da te onda još drži Baby blues, hormoni, strah i sve ostalo, pa si jednostavno druga osoba. Misliš si, ako budem bezobrazna, kakvi će mi biti prema bebi.
    Mogu reći da sam bila više promatrač i sva ta neugodna iskustva su više bila na ženama oko mene u sobi. Jedna je prestala dojiti jer su neke sestre za bebe bile toliko drske (Jedna osobito), nitko joj nije htio pomoći, beba plakala dan, noć, a bila na siki, sve dok se njoj nisu upalile...
    Druga se zakačila sa sestrama pa joj nisu htjele maloga presvlačiti redovito, pa se i glavna sestra za bebe s njom svađala...
    Moja beba je bila na pedijatriji, i ja zamolila jednu sestru kad je opipavala grudi drugima da i meni popipa jesu li se upalile, a ona meni odbrusi: "Ja s vama nemam ništa, vi nemate bebu"., kao da mi i bez toga nije bilo dovoljno teško.
    Onda zamolim sestru za rodilje da mi pokaže kako se izdojiti, ja stišćem, plačem, ide kap po kap, a ona kaže da nema vremena i ode u njihovu sobu jesti torte što im je netko donio...
    Da ne spominjem da su se čak i čistačice držale kao kauboji.
    Što se tiče katova, sestre sa 3. i 4. često mijenjaju katove, tako da nije sigurno koju ćeš gdje naći.

  26. #126
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    izašla sam iz bolnice prije tjedan dana i mogu reći samo sve pohvale - babice u rađaoni, doktori (osobito mladi koji su tek završili), sestre na odjelu i za mame i za bebe i još jedna jako pohvalna stvar - dok dojenje nije uspostavljeno nema otpuštanja kući!sestre se trude pkazati (jedna je bila iznimka, al ostale se trude zaista), mislim da je stvar samo se postaviti prema njima svima tamo normalno, ne previše zahtjevno, a opet dati do znanja što želiš, a što ne!još jednom -pohvale osječkom rodilištu!

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Pa, nadajmo se samo da s vremenom može biti samo bolje... Ali ne treba zaboraviti niti tko je tamo zbog koga...
    P.S. I ja za sve u rađaoni imam samo pohvale.

  28. #128
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    PUŽIĆKA drago mi je da ti je porod i sve poslije ostalo u ljepom sjećanju

  29. #129
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    moze li neko reci koliko je potrebno spavacica ponjeti u bolnicu? bar za pocetak..

  30. #130
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ponesi jednu u kojoj ćeš roditi. Nakon što te dovezu u sobu ležat ćeš nekoliko sati, nećeš se smejti dizati iz kreveta i onda će doći sestra koja će ti pomoći da se polagano digneš i odeš otuširati (samo vodom, bez sapuna) pa si odmah na vrh torbe pripremi novu spavaćicu tako da ti ju ona može bez problema pronaći. Kasnije ti netko može donijeti novu da ne tegliš previše stvari u bolnicu. Jedino ponesi puuuuuuuuuno uložaka. Ja sam ponijela 4 paketa i trošila sam 2-3 na dan pa mi je zafalilo i morala sam posuđivati.

  31. #131
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Ponesi jednu u kojoj ćeš roditi. Nakon što te dovezu u sobu ležat ćeš nekoliko sati, nećeš se smejti dizati iz kreveta i onda će doći sestra koja će ti pomoći da se polagano digneš i odeš otuširati (samo vodom, bez sapuna) pa si odmah na vrh torbe pripremi novu spavaćicu tako da ti ju ona može bez problema pronaći. Kasnije ti netko može donijeti novu da ne tegliš previše stvari u bolnicu. Jedino ponesi puuuuuuuuuno uložaka. Ja sam ponijela 4 paketa i trošila sam 2-3 na dan pa mi je zafalilo i morala sam posuđivati.
    znaci mislis samo jednu da ponesem...? pa zar nije to malo, mislila sam bar 2-3 za pocetak. Mogu si misliti kako ce izgledati ta spavacica u kojoj cu roditi :shock: .
    Uloske sam vec pripremila. Sad trazim neke nebabske spavacice po gradu 8)

  32. #132
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    ponesi jednu spavacicu za porod i jednu za prvi dan, tj. nakon poroda i tusiranja - uvijek ti netko moze donjeti drugu. to je savjet cisto da ti tasna ne bude pretrpana. ako hoces, naravno, ponesi odmah 3 sa tobom...

  33. #133
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Ponesi jednu u kojoj ćeš roditi. Nakon što te dovezu u sobu ležat ćeš nekoliko sati, nećeš se smejti dizati iz kreveta i onda će doći sestra koja će ti pomoći da se polagano digneš i odeš otuširati (samo vodom, bez sapuna) pa si odmah na vrh torbe pripremi novu spavaćicu tako da ti ju ona može bez problema pronaći. Kasnije ti netko može donijeti novu da ne tegliš previše stvari u bolnicu. Jedino ponesi puuuuuuuuuno uložaka. Ja sam ponijela 4 paketa i trošila sam 2-3 na dan pa mi je zafalilo i morala sam posuđivati.
    znaci mislis samo jednu da ponesem...? pa zar nije to malo, mislila sam bar 2-3 za pocetak. Mogu si misliti kako ce izgledati ta spavacica u kojoj cu roditi :shock: .
    Uloske sam vec pripremila. Sad trazim neke nebabske spavacice po gradu 8)
    Ja sam si ponijela 3 i to sam kupila bapske , jer su mi služile samo u bolnici. A stvari su mi ionako drugi nosili, nisam ja.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Ja sam poslije bila u pidžami. To mi je bilo nekako zgodnije.

  35. #135
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ma da, meni su isto bolje pidjamice. ponjecu ja samo 2 spavacice, pa kad bude vizita valjda se stignem presvuci iz pidjame u spavacicu..

  36. #136
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    ne moras se presvlaciti, samo skines hlacice i pokrijes se plahtom...

  37. #137
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    niko ne spominje mlade doktore koji dezuraju na porodu. nama su na tecaju rekli da su uvijek 3 dr dezurna, s tim da je uvijek jedan, najmladji u radjaoni..jel netko zna jel to tocno i kako vam je bilo bolje ako se to moze tako pitati?

    takodjer, sto se tice pranja kose, jel to dopustaju u os rodilistu?

  38. #138
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Ovo za doktore u rađaoni ne znam jer je meni na porodu bila doktorica kod koje sam išla dok sam bila trudna. A što se tiče pranja kose ja ju osobno nisam prala, ali je žena koja je bila samnom u sobi prala kosu svaki dan i nitko joj nije ništa rekao.

  39. #139
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Ja rađala po noći i bila je samo moja doktorica i još jedan doktor ,nije bilo mladih doktora,i nisu uvijek 3 dežurna,barem ne u mom slučaju (vole oni malo i slagati na tečaju )
    I ja prala kosu,nitko ništa nije rekao!!

  40. #140
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Aha. Znaci nije se nitko drugi muvao tamo osim nje?

  41. #141
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    a smije li suprug ponjeti vodu u radjaonu ili je i njemu to zabranjeno?

  42. #142
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    a smije li suprug ponjeti vodu u radjaonu ili je i njemu to zabranjeno?
    Ne smije,po nekim debilnim pravilima,ali neka on samo ponese,jako dobro dođe,prošvercajte u jakni bar pola litre!
    Osim moje dr i jedne babice nitko nije ulazio u box,a taj drugi dr. je samo dolazio nešto kad je trebao pitati moju dr. nevezano za moj porod!

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Od ovoga što ti napričaju na njihovom tečaju oduzmi 50%.

  44. #144
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Ne smije,po nekim debilnim pravilima,ali neka on samo ponese,jako dobro dođe,prošvercajte u jakni bar pola litre!
    da, zato i pitam, da prosverca.
    ali zar nece morati skinuti jaknu i obuci ono njihovo odijelce i masku, kapu...?


    Citiraj tanja1230 prvotno napisa
    Od ovoga što ti napričaju na njihovom tečaju oduzmi 50%.
    o, pa to je onda ok, jer su nama napricali svasta sto nam se nije svidjalo! . Ne mozete odbiti drip, ne mozete proci bez rezanja, morate stalno biti na ctg-u, satima lezati bez micanja na boku!

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Kad smo mi išli, onda je priča bila da nema rezanja, osim ako baš nije neophodno...možete skakati na lopti, možete hodati, možete tražiti ovo, ono... :?
    Znači, postali su iskreniji.

  46. #146
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Ja stvarno ne želim pljuvati po KBO jer nema smisla,nažalost!
    Ako želiš prirodan porod ili se bar tome nadaš,onda moraš imati i čvrsta stajališta glede toga,napravi svoj plan poroda i predstavi ga doktoru koji će te poroditi,ako nešto zaista želiš ,to ćeš i dobiti ili odbiti ako ne želiš!
    Ako si sigurna u svoje ciljeve,ne daj se smesti,pogotovo ako je stobom i bebom sve 5. Kakav drip,ležanje...reci otvoreno da to ne želiš,ali zaista moraš biti uporna i hrabra. Ako samo malo primjete da nisi sigurna u to što želiš,vjeruj mi da će napraviti po svom (drip,epi,ležanje i sl.)
    Kad ti je termin?

    A tečaj je smiješan,moja kuma bila ljetos na "ubrzanom tečaju" od 2 sata sve ukupno i naravno uzeli im 400 kn,mislim stvarno.......

  47. #147
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj tanja1230 prvotno napisa
    Kad smo mi išli, onda je priča bila da nema rezanja, osim ako baš nije neophodno...možete skakati na lopti, možete hodati, možete tražiti ovo, ono... :?
    Znači, postali su iskreniji.
    Pa tako su bar pricali na prvom predavanju, onda poslije ovisi od doktora do doktora su bili malo fleksibilniji. Rekli su da to sve ovisi i o tome tko radi i tko ima za sto strpljenja.

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Ako želiš prirodan porod ili se bar tome nadaš,onda moraš imati i čvrsta stajališta glede toga,napravi svoj plan poroda i predstavi ga doktoru koji će te poroditi,ako nešto zaista želiš ,to ćeš i dobiti ili odbiti ako ne želiš!
    Ako si sigurna u svoje ciljeve,ne daj se smesti,pogotovo ako je stobom i bebom sve 5. Kakav drip,ležanje...reci otvoreno da to ne želiš,ali zaista moraš biti uporna i hrabra. Ako samo malo primjete da nisi sigurna u to što želiš,vjeruj mi da će napraviti po svom (drip,epi,ležanje i sl.)
    Kad ti je termin?
    mislila sam napraviti plan poroda, ali cisto sumnjam da ce se to njima uopce dati procitati na porodu, a i ja sam stekla dojam da je bolje sve usput dogovarati ili odmah na pocetku.
    Obeshrabrilo me i to sto je jedna dr rekla kako je jedna rodilja dosla i odmah s vrata rekla necu drip, necu epi, klistir...i da ju je onda ona pitala a zasto ste dosli, mozete roditi i kod kuce.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj "cokolina prvotno napisa
    Pa tako su bar pricali na prvom predavanju, onda poslije ovisi od doktora do doktora su bili malo fleksibilniji. Rekli su da to sve ovisi i o tome tko radi i tko ima za sto strpljenja.
    Ovo je baš utješno..., znači ide se na sreću :/

    Citiraj "cokolina prvotno napisa
    mislila sam napraviti plan poroda, ali cisto sumnjam da ce se to njima uopce dati procitati na porodu, a i ja sam stekla dojam da je bolje sve usput dogovarati ili odmah na pocetku.
    Obeshrabrilo me i to sto je jedna dr rekla kako je jedna rodilja dosla i odmah s vrata rekla necu drip, necu epi, klistir...i da ju je onda ona pitala a zasto ste dosli, mozete roditi i kod kuce.
    Ovo je bolje da niti ne komentiram

  49. #149
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    Obeshrabrilo me i to sto je jedna dr rekla kako je jedna rodilja dosla i odmah s vrata rekla necu drip, necu epi, klistir...i da ju je onda ona pitala a zasto ste dosli, mozete roditi i kod kuce.
    Vjerujem da je! Ne treba biti ni napadan,naporan ili bahat! Ali ako ti želiš to što želiš,onda to sve napiši na papir,lijepo objasni onome tko te porađa da si upućena u prirodan porod i da to želiš,a sve ostalo da ćeš prihvatiti samo u krajnjoj nuždi,ali najviše moraš vjerovati sebi !
    A ako netko bude bezobrazan prema tebi (a vjerujem da neće) , uvijek možeš tražiti novog liječnika,ako tebi budu prijetili,prijeti i ti njima

    I...kad ti je termin??

  50. #150
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    21.11. termin
    malo mi je bed tu njima nositi plan poroda, a s druge strane na tecaju slusati te iste doktore koji imaju sasvim suprotnu teoriju. Ali nece biti sve po njihovom, pobrinucu se za to, a moram i MM obuciti kako da se ponasa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •