Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 96

Tema: crash testovi

  1. #1

  2. #2
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    :shock: ..nisam bas citala postove o autosjedalicama ( a vidim da budem morala...)..-imate autosjedalicu okrenutu u smjeru suprotnom od smjera vožnje???mi ne . (?)

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    U Svedskoj se djeca voze do 3-4 godine suprotno smjeru voznje - al za to trebaju posebne sjedalice kojih kod nas nema u slobodnoj prodaji - moras narucivati preko nekih posebnih puteva (mislim da neka autopredstavnistva to rade).

    Al djeca trebaju biti suprotno smjeru voznje definitivno sto dulje, ovi najmanji do barem cca godine dana, dok god stanu u sjedalicu za novorodence (a to je otprilike sa oko godinu dana).

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moj vise bas i ne stane u sjedalicu za novorodjence. A ima 10 mjeseci. Dugacak je, tezak i ustaje se. Znam da bi bilo idealno da se jos dugo vozi tako, ali mislim da nece moci. I sad ne znam kad da mijenjam tu sjedalicu.

  5. #5

  6. #6
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Moj vise bas i ne stane u sjedalicu za novorodjence. A ima 10 mjeseci. Dugacak je, tezak i ustaje se. Znam da bi bilo idealno da se jos dugo vozi tako, ali mislim da nece moci. I sad ne znam kad da mijenjam tu sjedalicu.
    Kolko je dugacak, kolko je tezak?

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pojma nemam, pogledaj mi potpis.
    kad ga stavim u sjedalicu glava mu je skoro do ruba. ima mozda 1-2cm.

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Za tezinu trebas provjerit jer je to dosta bitno. Stavi ga na vagu ak je imas, i provjeri da nije pretezak za tvoju sjedalicu (10 ili 13 kg, ovisno o sjedalici). Ak je OK s kilazom, ostavi ga u ovoj jos neko vrijeme ali je postrmi, posto je on vec veliki, nek bude na oko 60 stupnjeva u odnosu na tlo. Sto je strmija to je manje bitno da tjeme bude najmanje dva cm od vrha naslona, a i sigurnije je (za starije bebe).

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ok. imamo onu do 13kg pa cu ju jos malo nagnuti.

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ove filmove bi trebalo puštati svaki dan na tv prije i za vrijeme zabranjene ljubavi, big brothera, običnih ljudi, bibe, čarolije, svih ostalih sapunica i da...prije dnevnika
    Znam da je ovo zločesto ali ne mogu s suzdržati...
    Sad kada sam vijdjela kako to izgleda, još mi je strašnije. Janko se dosta rano počeo voziti prema naprijed, mada je imao i visinu i težinu i dizao sam uz namještaj...Uf, baš izgleda :shock:

  11. #11
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A joj

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    vraćamo se u 0+

  14. #14
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    pogledala sam zadnji link

    i sad me hvata lagana panika, tipična za mene paničarku. P. je u boosteru uvijek, ima skor 10 i vjerujem da je sigurno vezana. A D. ima 5 godina i ima booster s naslonom i štitnicima za glavu, odnosno veže se pojasom automobila, u 3 točke.

    Na linku nisam uspjela skužiti koliko je nestretni dečko bio težak, ali koliko sam shvatila bio je dovoljno velik prema propisima za vezanje u 3 točke.

    A moj dečko je komarac kategorija 16,5 kg, i visok je oko 115 cm. Vjerujem da bi on po težini mogao još biti u sjedalici koja se veže u 5 točaka, ali bojim se da je previsok za nju. I kako sad da budem sigurna da li je on dovoljno siguran u sjedalici u kojoj ga vozimo?

  15. #15
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    ancice, ni ja....
    ovo treba proslijediti svima koje znamo i ne znamo...iako je na zalost surova stvarnost da svi pogedaju saljivi video koji dobiju na mail ili vic...a za ovakve stvari obicno nemaju vremena

    pretuzno...

  16. #16
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa
    pogledala sam zadnji link

    i sad me hvata lagana panika, tipična za mene paničarku. P. je u boosteru uvijek, ima skor 10 i vjerujem da je sigurno vezana. A D. ima 5 godina i ima booster s naslonom i štitnicima za glavu, odnosno veže se pojasom automobila, u 3 točke.

    Na linku nisam uspjela skužiti koliko je nestretni dečko bio težak, ali koliko sam shvatila bio je dovoljno velik prema propisima za vezanje u 3 točke.

    A moj dečko je komarac kategorija 16,5 kg, i visok je oko 115 cm. Vjerujem da bi on po težini mogao još biti u sjedalici koja se veže u 5 točaka, ali bojim se da je previsok za nju. I kako sad da budem sigurna da li je on dovoljno siguran u sjedalici u kojoj ga vozimo?
    U ovom zadnjem linku je kod ovog djecaka problem bio taj sto se pojas otkopcao odnosno zakazala je kopca - i nije djecaka zadrzao. Njegova sestra, u istoj takvoj sjedalici, je ostala neozlijedena.

    Ono o cemu govore u tom videu je o vaznosti koristenja sjedalice s pet tocaka pojasa u kombinaciji s gornjom sidrenom sponom (spona koja se u europi koristi iskljucivo kod, i to samo nekih, sjedalica s isofix sustavom - u kanadi i australiji npr. je gornja spona obavezna na svakoj sjedalici, isofix ili ne).

    Takoder kratko govore o problemu koji se javlja kod boostera kad se djeca igraju s gornjom trakom pojasa pa im ne lezi preko ramena u trenutku sudara i onda nadrapaju jer su im bedra zadrzana ali glava i trup lete.

    Problem koji nije tu spomenut ali je znatan je isto to da pojas s pet tocaka puno bolje rasporeduje silu i zadrzava dijete na mjestu od obicnog pojasa vozila (cak i kad je dijete u boosteru).

    Na sjevernoamerickom trzistu mozes naci sjedalice s pet tocaka uporista za koristenje do 48 funti odnosno 22 kg (mi imamo takvuu familiji, nakon 22 kg skida se pojas i koristi se kao booster). Nisam vidjela jos takvu na europskom trzistu.

    Kaj se tice tvojeg djeteta, sa 16,5 kg jos uvijek mu je puno sigurnije da bude u sjedalici s pet tocaka uporista. Ako je prerastao po visini sjedalicu do 18 kg, onda je najbolje potraziti sjedalicu koja se moze koristiti i kao sjedalica s pet tocaka uporista i kao booster (kada dijete dostigne tezinu od 18 kg i pojas sjedalice se ukloni da bi se dijete vezalo direktno pojasom automobila), znaci sjedalicu za grupe I, II i III.

    Dijete je po visini preraslo sjedalicu koja se postavlja u smjeru voznje kada mu je sredina usiju dosla do vrha naslona sjedalice.

  17. #17
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa
    Na linku nisam uspjela skužiti koliko je nestretni dečko bio težak, ali koliko sam shvatila bio je dovoljno velik prema propisima za vezanje u 3 točke.
    Ovaj djecak je imao sigurno 18 kg jer u sjevernoj americi boosteri smiju ici samo od 18 kg (ne 15 kg kao u europi).

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Zna li netko da li postoje crash testovi s autokrevetićima ili klasičnim košarama ? Eto, čisto za informaciju svima koji na taj način voze bebice u autu ...

  19. #19
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Naisla na nesto zabrinjavajuce.

    Sa linka na ADACovo testiranje autosjedalica 2006.g.:

    Snimka crash testa "dobre" sjedalice (Maxi Cosi, u polulezecem polozaju, suprotno smjeru voznje): ISDN, DSL

    Snimka crash testa "lose" sjedalice (Jane Matrix, u lezecem lateralnom polozaju): ISDN, DSL

    Neznam dovoljno njemacki da bih mogla prouciti cijelu stranicu i saznati o kakvim se tocno uvjetima radilo. Mozda netko tko ima bolje znanje od mojeg prouci pa nam prenese...

    la_mama, upravo skuzila da sam ti ovim i odgovorila na pitanje...

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Naisla na nesto zabrinjavajuce...
    ne kužim... zašto zabrinjavajuće :? ?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Naisla na nesto zabrinjavajuce...
    ne kužim... zašto zabrinjavajuće :? ?
    Mislim da je Ančica mislila na ovo drugo: loša sjedalica - kako nije OK klince voziti polegnute i kak to stravično izgleda kod sudara.

  22. #22
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    evo ja ću probat prevest ocjenu JANÉ Matrix Pro

    ADAC ocjena: manjkavo

    SIGURNOST (-)
    prednosti
    -optimalan prolaz pojasa i dobra prilagodba veličini djeteta
    -izrazito velika košara

    mane
    -visoke vrijednosti opterećenja u frontalnom i povišene u bočnom sudaru
    -as se ne može čvrsto povezati uz sjedalo auta

    KORIŠTENJE (+)
    prednosti
    -lagano vezanje djeteta
    -lagana sjedalica

    mane
    -komplicirana montaža
    -samo dovoljne upute za upotrebu i upozorenja

    UDOBNOST (+)
    prednosti
    -vrlo dobar Beinauflage /"neki dio za noge, ne znam prevesti"
    -dobra podloga

    mane
    -onemogućava pogled djetetu prema vani

    ODRŽAVANJE/IZRADA (o)
    prednosti
    - dobra izrada

    mane
    -čišćenje navlake izrazito komplicirano

  23. #23
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    aries, hvala! Bilo bi super i za druge prevesti, ako imas vremena.

    Jos bi me zanimalo jel negdje pise u kakvim su uvjetima testirane sjedalice (npr, pri kojoj brzini vozila kod sudara i sl.)?

  24. #24
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Naisla na nesto zabrinjavajuce...
    ne kužim... zašto zabrinjavajuće :? ?
    Mislim da je Ančica mislila na ovo drugo: loša sjedalica - kako nije OK klince voziti polegnute i kak to stravično izgleda kod sudara.
    Je, to.

  25. #25
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    evo sad na brzinu sam našla da su sjedalice testirane na karoseriji golfa IV,

    frontalni sudar je pri 64 km/h
    bočni pri 50 km/h

    vrijednosti opterećenja se za svaku sjedalicu testiraju sa najmanjom dopuštenom i najvećom dopuštenom dummy lutkom

  26. #26
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    dakle, to ako ja dobro kužim, to je brzina udara u nešto statično
    a ako se 2 auta kreću brzinom 32 km/h i sudare se, dobije se ta brzina od 64 km/h
    a to je stvarno minimalna brzina :shock:

  27. #27
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Super aries, hvala jos jednom!

  28. #28
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ma ništa!
    sve za sigurnost naše dječice

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Naisla na nesto zabrinjavajuce...
    ne kužim... zašto zabrinjavajuće :? ?
    Mislim da je Ančica mislila na ovo drugo: loša sjedalica - kako nije OK klince voziti polegnute i kak to stravično izgleda kod sudara.
    a-ha !

    ma, bila sam zbunjena jer sam već jako puno puta naišla na loše ocjene te JANE košare i podatak da su 'nepreporučljive' pa nisam znala što ju je tako iznenadilo u crash-testu ...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Ančice, puno hvala ! :D
    Crash test je za Jane Matrix, ali pitanje je bilo generalno za sve vrste autokrevetića u kojima vjerujem da neki roditelji prevoze svoje bebice.
    E sad ove ocjene za Jane ne znam da li vrijede za testiranje u ležećem ili onom polusjedećem položaju ... ležeći stvarno ne pruža nikakvu sigurnost.

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    vezano uz onaj tužni filmić gore ...

    kako da znam da mi je kopča na remenu u autu ispravna :? ?

  32. #32
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Na kojem remenu? Mislis kopca od pojasa automobila? Ako sumnjas da nije dobra, odvedes auto kod mehanicara (najbolje sluzbenog predstavnika marke tvojeg vozila). Ako pitas tek tako, odgovor je da nemres znati. Ali jedna stvar na koju se mora paziti (a to cesto zaboravimo napomenuti) je da kada vezes sjedalicu za auto, uvijek moras provjeriti da je vez zaista usao i zakacio se u kopcu (potegnes pojas svom silom nakon sto ukopcas pojas).

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Na kojem remenu? Mislis kopca od pojasa automobila?
    da. na tu sam kopču mislila... ma ne sumnjam, ali očito nisu sumnjali ni roditelji ovog predivnog dečkića kojeg više nema... inače bi još bio tu...

    postoji li način da saznam hoće li ili neće kopča posustati pod djelovanjem (ne daj bože) kakve jake sile?

  34. #34
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    molim vas cure, jel ima netko link na crash testove concord ultimaxa, jer koliko vidim mogla bih sina voziti obrnuto do 15 kg

    i kakve su ovo sjedalice?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    thalia, koliko vidim po slici, radi se o Brevi GrandPrix sjedalici s neispravnom crvenom kopčom (kakvu smo mi imali, samo nije bila srebrna).

    Osobno ju ne bih preporučila, mi ju nikad nismo uspjeli fiksirati.

  36. #36
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    thalia, koliko vidim po slici, radi se o Brevi GrandPrix sjedalici s neispravnom crvenom kopčom (kakvu smo mi imali, samo nije bila srebrna).

    Osobno ju ne bih preporučila, mi ju nikad nismo uspjeli fiksirati.
    Ok, puno hvala. To sam i mislila, samo pitam. Ponekad cijena i kvaliteta u ovoj zemlji nemaju puno dodirnih točaka, a alternativa nam je concord, koji stvarno puno košta. Samo se nadam da vrijedi. Sviđa mi se jer mogu dijete do 15 kg voziti u obrnutom smjeru, a za tri godine se nadam da ćemo naći lovu za novu sjedalicu

  37. #37

  38. #38
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    a ako jos malo procackate po jubitubiju, naci cete prilican broj filmica o vaznosti upotrebe sjedalica (mozete pratiti linkove sa ove stranice koju sam ja stavila ili sa ove od Ancice)

  39. #39

  40. #40
    tataT

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    UDOBNOST (+)
    prednosti
    -vrlo dobar Beinauflage /"neki dio za noge, ne znam prevesti"
    -dobra podloga
    Da, Beinauflage je dio na kojem se nalaze noge; zapravo bedra.

    Ukoliko nekom treba nešto specifično prevesti s njemačkog, slobodno me PP-ate.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    ADAC i ÖAMTC su objavili rezultate testova autosjedalica za ovu godinu.

    Na ADAC-ovo stranici se nalaz zgodan film o tome zašto je važno pravilno vezati djecu u autosjedalicama: ISDN i DSL.

  42. #42
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ne mogu nikako pronaći, pa ako mi netko može pomoć:
    kakve je ocjene dobila bebe comfort iseos TT sjedalica na crash testovima?
    bila bi zahvalna za informaciju.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    ne mogu nikako pronaći, pa ako mi netko može pomoć:
    kakve je ocjene dobila bebe comfort iseos TT sjedalica na crash testovima?
    bila bi zahvalna za informaciju.
    gledaj proslogodisnje testiranje na adacu, ocito ove godine nije bila testirana pa vrijede prethodne ocjene

    inace, iznenadjena sam kako je Tobica lose prosla... :hm:

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Ni meni nije jasno zašto neke sjedalice opet testiraju (RÖMER Duo Plus, MC Tobi, MC Priorifix...) :/

  45. #45
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    ne mogu nikako pronaći, pa ako mi netko može pomoć:
    kakve je ocjene dobila bebe comfort iseos TT sjedalica na crash testovima?
    bila bi zahvalna za informaciju.
    Mogu li savjetnice pomoći oko ovog pitanja, i mene zanima ova autosjedalica.

  46. #46
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    ne mogu nikako pronaći, pa ako mi netko može pomoć:
    kakve je ocjene dobila bebe comfort iseos TT sjedalica na crash testovima?
    bila bi zahvalna za informaciju.
    Mogu li savjetnice pomoći oko ovog pitanja, i mene zanima ova autosjedalica.
    jel to?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ah... zadovoljavajuće. Dovoljan (2), znači.

  48. #48
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    , khm, mislim da nije.
    Ova na linku je 0-18kg i ima varijantu da je bebač do 9kg okrenut u suprotnom smjeru vožnje, a od 9kg. ga okrečeš u smjeru vožnje.
    Mene zanima jel testerina i kakve ima ocjene ova:
    http://www.bebeconfort.com/UK/voiture_iseos_tt.htm

    Našla sam test za takvu sa isofixom:
    http://www.bebeconfort.com/UK/voiture_iseos_isofix.htm
    Al iseos tt, nemrem nigdje nać ocjene.

  49. #49
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    a ovo

    al nije test koji trazis

  50. #50
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    A jel itko zna rezultate testa za Graco autosjedalicu 0+, onu s bazom na koju se sjedalica samo klikne gore? Tražila sam po internetu, i ne mogu naći - svi spominju samo graco sjedalice iznad 13 kg.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •