Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 398

Tema: UN dijeta 3. dio

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Ma sve nešto razmišljam kako moj avatar baš i nije primjeren za ovaj topic (a i nekako je prevelik, ne znam ga smanjiti)..al šta ću kad mi je i ime takvo.. :/ Osim toga cure, gledajući ovako slastice u obliku avatara možda stječemo imuntet, pa ćemo im lakše odoliti kad budu na stolu 8) ..

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    118

    Početno

    "klin se klinom izbija".. neka njega, meni je baš super!!
    dok ga gledam skoro pa mogu materijalizirati okus...

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    puppa, na kraju ćemo se još najesti samo od gledanja

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    118

    Početno

    ja već sita!
    mljac...

  5. #105
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Karlu
    Voćni dan je iza mene. Na -2,5 sam :D Znam da će sad stat neko vrijeme, al s vama je lakše pa ću i to progurat

  6. #106
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj puppa prvotno napisa
    ja već sita!
    mljac...
    ostavite nešto i sestri po kilama :D

  7. #107
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ručala ćevape. Bila jučer karakter pa me muž izveo Eh, sad bi mi legao još fritulicin avatar. Ako je išta ostalo

  8. #108
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    eh,stigla si na vrijeme,taman su još dvije ostale :D

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    E sad mi se stvarno čini da će uskoro od mog avatara ostati samo zdjela! (Al ću znat ko je kriv, imam već spisak sumnijvih..)

  10. #110
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    ah, dok se mi zapričamo, ti ćeš već napravit novu
    Mi ćemo sadržaj samo na refresh

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    W_M !

  12. #112
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    ah, dok se mi zapričamo, ti ćeš već napravit novu
    Mi ćemo sadržaj samo na refresh

  13. #113
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    E sad mi se stvarno čini da će uskoro od mog avatara ostati samo zdjela! (Al ću znat ko je kriv, imam već spisak sumnijvih..)
    Ja nemam pojma o kome ti pričaš

  14. #114
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    fritulice, stavi i mene slobodno na spisak sumnjivaca
    Nego pupa, nisi ti morala mjenjati avatar.
    Nisam ja ništa takvo mislila .
    Super ti je i ovaj i onaj. Ja sam ga se samo s nostalgijom prisjetila .
    Karlo :D sretan ti rođendan!
    wm-hvala za one prijedloge za 1. dan

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Aenea ti si prva na listi!

  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Sunce, ma kako si se ti ušuljala..

  17. #117
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    He,he,he, ja se pojavim kad mi se najmanje nadate

  18. #118
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    He,he,he, ja se pojavim kad mi se najmanje nadate


    aenea,ja zamišljam nas kako stojimo ispred zida za identifikaciju, a ti, i ja , dok nas fritulica kroz ne providno staklo i zdjelom fritulica iza leđa identificira,a mi sa šećerom oko usta vičemo:ma nisam ja,čuj otkud nas nađe i odjednom kad se najmanje nadamo pojavi se i sunce kraj nas i kaže:a šta vi ovdje radite,također sa šećerom oko usta!


  19. #119
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    morala sam vam kopirat sa Bisera, biser moga sina:

    Isa i ja pravimo kolače i meni se prospe mlijeko i budući da je moj sin sklon da odmah poviče:ama maama,šta si to ujadila...Sve si pokjšila...AAAAAAAA...Pa vidi sad kako je to peljavo...odma to počisti

    Ja mu odmah kažem:molim te, nemoj ništa da govoriš

    a on ti se okrene ka radnom pultu i zapjeva,onako tiho:
    kukujiku,kokoda,to je pjava nezgoda

  20. #120
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Evo ja samo nabrzinu da uletim, ovaj avatar od fritulice me je automatski ooveo u kuhinju, počela vaditi sastojke iz ormarića i evo par fritulica ostalo i za danas, ja ih požnjapala.. Nisam ih odavno pravila

  21. #121
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    He,he,he, ja se pojavim kad mi se najmanje nadate


    aenea,ja zamišljam nas kako stojimo ispred zida za identifikaciju, a ti, i ja , dok nas fritulica kroz ne providno staklo i zdjelom fritulica iza leđa identificira,a mi sa šećerom oko usta vičemo:ma nisam ja,čuj otkud nas nađe i odjednom kad se najmanje nadamo pojavi se i sunce kraj nas i kaže:a šta vi ovdje radite,također sa šećerom oko usta!

    samo što nam ne mjere visinu nego težinu

  22. #122
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    morala sam vam kopirat sa Bisera, biser moga sina:

    Isa i ja pravimo kolače i meni se prospe mlijeko i budući da je moj sin sklon da odmah poviče:ama maama,šta si to ujadila...Sve si pokjšila...AAAAAAAA...Pa vidi sad kako je to peljavo...odma to počisti

    Ja mu odmah kažem:molim te, nemoj ništa da govoriš

    a on ti se okrene ka radnom pultu i zapjeva,onako tiho:
    kukujiku,kokoda,to je pjava nezgoda
    Sunce malo

  23. #123
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj kikic prvotno napisa
    Evo ja samo nabrzinu da uletim, ovaj avatar od fritulice me je automatski ooveo u kuhinju, počela vaditi sastojke iz ormarića i evo par fritulica ostalo i za danas, ja ih požnjapala.. Nisam ih odavno pravila
    Kikic jesi ti neka peta kolona?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    118

    Početno

    Jutro cure!!!

    Evo nas opet na početku tjedna, novi izazovi, novo "gladovanje"...
    Vidim lijepo... dok me nije bilo požnjopale ste sve fritulice.. ..
    ja jesam napisala da sam sita, ali opet još jedna...
    Neka, neka, bitno da je nama unatoč velikom odricanju i naporu raspoloženje na nivou...
    white musk:

    naročito pozdravljam tebe, jer znam pred kojim si izazovom danas.. Water day!!! Ali samo naprijed!! Neće biti tako strašno, samo razmišljaj o posljedicama koje će on donijeti!!

    I da, kad ćemo ažurirati našu listu..
    Ja sam od prvog dana dijete ukupno lakša 13,5 kg!!! :D :D :D
    Ne trebam vam opisivati svoj ponos i sreću...

  25. #125
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Dobro vam jutro. Meni jučer po rasporedu bio škrobni dan. I bio mi je. Al ne samo on. Bio mi je i proteinski. I ugljikohidratni. A bome i voćni Prestrašno. Jedino što nisam pojela količine koje bih inače pojela Baš sam koma. Tješi me to što bar vaga stoji na mjestu. Uf. Baš sam ljuta na samu sebe. WM držim fige za vodeni Puppa, bravo!

  26. #126
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    pupa :shock: svaka čast.
    Zavidim ti.
    Meni je danas 8. dan, varam samo tako ali ipak imam -3 kg.
    Ljubac svima
    I stvarno više ne smijem varati jer se nikad neću rješit ovoh glupih kila.

  27. #127
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    E ja nikako da počnem ozbiljno.Ljuta sam na sebe,depra me hvata zbog brojki na vagi,spremam se na IVF ali ovakva nisam nizašto .
    Od jutros sam opet počela UN istina s puno više poleta/jedan obiteljski problem je iza mene/ nego do sada .Molim vas za vibre i kritike ako zaslužujem.Čestitam svim onim koji su karakter a ne kao je,lažljivica .
    Pusa volim vas.

  28. #128
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Sunce, mi onda na istom. I sa danima i minusom na kilama
    Laky, nema veze. Samo nemoj skroz odustati. Svi ponekad brljamo Zajedno se borimo protiv kila i za bebu

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    118

    Početno

    Jutro curke,

    evo jučer prvi put u ovih 37 dana jučer sam došla u napast da prekršim dijetu i to zato jer sam se zbog nečega poprilično iznervirala, a ja obično depresiju i živciranje liječim hranom. Bio mi je voćni dan, a već sam bila ušla u pekaru u namjeri da kupim malu pizzetu, i gledam onaj izlog (bila je gužva), i onda sam sama sebi rekla "E nećeš!!!" i izašla vani. Ali cijeli dan sam mislila na taj komad pizze..
    Svi mi dođemo u krize i krizice.. bitno je samo da nastavimo i poslije njih...
    Borimo se s kilama, borimo se za naše bebice, borimo se za ovo i za ono.. Normalno i ljudski je ponekad pokleknuti u toj borbi.
    Ali zato imamo jedne druge, da se bodrimo, jadamo, hvalimo...
    I zato ste mi sve drage!!
    ugodan dan svima!

  30. #130
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    bok cure!
    evo i ja vam se napokon pridruzujem u borbi sa kg-ima!!!
    od danas sam pocela sa UN dijetom!!
    ujutro 2 jabuke, rucak mi je posni sir,a vecera isto!!
    imam 72,5 kg (visinu me sram napisati), a cilj mi je 60kg!!
    znaci jos 12,5 kg to go!!
    nadam se da cu uz svoju volju i vasu podrsku izdrzati!
    danas cu si kupit neke multivitaminske tablete koje mamjeravam piti svaki dan uz dijetu!!
    sretno zelim vama i sebi!!

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    118

    Početno

    bucka dobrodošla!!!

  32. #132

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Dobro jutro žene! Nisam nešto bila ažurna (kako na rodama, tako i na dijeti) zadnjih dana, al sam se taaaaako slatko smijala čitajući vaše komentare i zato W_M, suncem, aenea, puppa, kikić ( ) šaljem vam jedan veeeliki !
    Meni kile stoje i stoje.. (54,5) Jučer mi je bio voćni dan, a i kod mene je bilo svega (sreća malo) i proteina i škroba.. Zadnje vrijeme me MM počeo odgovarati od daljnjeg mršavljenja (ili vidi da se lomim ili stvarno misli da sam mu ok ovako, on kaže da je ovo drugo, a ja bih još tu 1 - 1,5 kilicu tako rado izgubila..)
    Citiraj puppa prvotno napisa
    Borimo se s kilama, borimo se za naše bebice, borimo se za ovo i ono..Normalno i ljudski je ponekad pokleknuti u toj borbi. Ali zato imamo jedni druge..
    Puppa, divna si , i bravo za izgubljene kile!

  33. #133

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    kako izgleda dijeta UN-a?

  34. #134
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Bambi
    Strucnjaci UN-a sacinili su dijetu koja mijenja metabolizam te su njeni efekti trajni
    Dijeta se drzi 90 dana i zato trazi ustrajnost, a onaj tko se pridrzava uputstava, moze smrsaviti i preko 20 kg. ..
    Ako netko nema potrebu da toliko smrsavi, dijetu moze prekinuti ranije, ali u tom slucaju nece doci do promjene metabolizma.
    Pocinje se proteinskim danom (bjelancevine), slijedi dan s povrcem, dan s tijestom i vocni dan, te potom ispocetka.
    Redoslijed dana ne smije se mijenjati, a kolicina hrane (bez salate) za rucak je pun dubok tanjur, a za veceru pola dubokog tanjura.
    Svakog dana dorucak je vocni zato sto organizam iz voca prvo iskoristi integralni secer koji hrani zivcani sustav.
    Ne morate uvijek pojesti dvije vocke, ali ne treba istovremeno jesti dvije razlicite vrste voca. Voce mozete mijesati samo kad je vocni dan.
    Vrijeme obroka: Ako vrijeme ne dozvoljava da rucate oko 13 sati ili kasnije, kako bi trebalo, mozete rucati i ranije. Vazno je samo da izmedu jutamjeg voca i prvog obroka u toku dana prode bar pet sati.
    Rucak bi, aka je moguce, trebao biti oko 13 ili 14 sati, a vecera izmedu 19 i 20 sati. U svakom slucaju poslije 22 sata ne bi trebalo nista jesti, a ni izmedu obroka. Glad izmedu obroka mozete zavarati cajem ili zasladenom, ali ne preslatkom kavom, ili mozete uzeti 3-4 grisina. Mozete i ranije vecerati.
    Treba piti vise vode, posebno kada je mesni dan. Moze obicna voda ili mineralna, gazirana ili negazirana. Kavu i caj mozete piti u neogranieenim kolicinama, a1i bez secera, a i decilitar crnog vina dnevno, iskljucivo izmedu obroka. Sva ostala alkoholna pića nisu dozvoljena.
    Tokom tih 90 dana dijete na svakih mjesec dana trebalo bi drzati "vodeni dan" (ne uzimati nista osim vode) koji uvijek ide poslije vocnog dana, a prethodi mesnom danu. Oni koji zele maksimalno smrsaviti morat ce se striktno pridrzavati uputstava o kolicini. Ostali mogu povecati porcije ili koristiti u pripremi hrane dvije zlicice ulja.
    Poslije dijete i slijedecih 90 dana treba jesti voce za dorucak, a ostalo normalno. Ako u ovom periodu izgubite jos tri kilograma, onda je doslo do promjene metabolizma. Dijeta se moze ponoviti poslije pauze od tri mjeseca. Strucnjaci preporucuju da se ne gubi nada i volja jer se dogada da tezina stagnira i po desetak dana, a onda se naglo izgubi tri do cetiri kilograma. Za vrijeme dijete mogu se, rijetko, pojaviti alergije. Osobe koje se lijece od povisenog tlaka poslije nekoliko tjedana nece imati potrebu za lijekovima.

    PROGRAM DIJETE
    Dorucak je uvijek vocni, jedna ili dvije jabuke, ili narance, grejpa, breskve ili kruske. Mozete uzeti i sitno voce, saku sljiva ili grozda.

    1. DAN: BJELANCEVINE
    RUCAK: kuvano ili peceno meso (telece, junece, pilece, curece, mrsavo svinjsko, pastrva, skusa) - tri snicle srednje velicine, snita kruha, salata (svjeza ili tursija) u neogranicenim kolicinama.
    Meso nikako ne spremati na ulju, nego na teflonu ili foliji. Moze i pljeskavica, ali iskljucivo od juneceg mesa, przena bez ulja.
    Kruh moze biti bilo koji, preporucljiv je razeni, crni, a salata bez ulja, moze biti mijesana. Na kraju popiti dva decilitra procijedene juhe (samo od povrca, bez mesa).
    Umjesto mesa mozete pojesti tri kuhana ili isprzena jajeta. Mlijeko i mladi sir jesti samo proteinskog dana. Jaja i sir ne mijesati, a umjesto sira mozete popiti jogurt.
    VECERA: isto sto i za rucak, 1/2 kolicine, ali bez juhe. Ako ste za rucak jeli meso, morate ga jesti i za veceru. Ako uzimate sir onda za toliko umanjite kolicinu mesa.

    2. DAN: POVRCE
    RUCAK: kuhan grah ili kuhani grasak ili kuhani krumpir ili riza, uz dodatak zacina, kecapa: origana, kuhane rajcice, bibera. Gljive dinstane ili na zaru, mrkva, mahune, tikvice, patlidzan, paprike. U jeIovniku su i:
    kuhani grah bez mesa i zaprske, kiseli kupus bez mesa, posna sarma s rizom, pomfrit przen na 1 zlici ulja, riza dinstana na luku i s mahunama, paprike punjene rizom ili krumpirom kuhane u paradajzu, pa zapecene u pecnici, zapeceno povrce (isjeckana paprika, mrkva, grasak, karfiol, zajedno s rizom se dinsta, stavi se vegeta, malo bibera; to se nalije i zapece u rerni), paprikas.
    Povrce treba biti kuhano ili dinstano na vodi. Ne stavljati zaprsku od brasna ili paprike. Jedna snita kruha i salata, kao prethodnog dana.
    VECERA: isto sto i za rucak, samo pola kolicine.

    3. DAN:TIJESTO
    RUCAK: tijesto uz dodatak zacina, pizza samo s kecapom, ili bilo koje slano pecivo (u kolicini od jedne pizze), zito i kukuruz.
    Ovog dana ne treba poceti s hranom prije podneva, ali se ne mora tocno postovati vrijeme. Moze se jesti manje, a cesce - na sat po malo zganaca spremljenih bez sira ili ulja, ili 3-4 komada "zu-zua" ili "devrek" pizza.
    VECERA: dva manja komada torte ili tri-cetiri kolaca (kned1e) ili tri kugle sladoleda. Obavezno pojesti jedno rebro cokolade za kuhanje.

    4. DAN: VOCE
    RUCAK: dosta mijesanog voca (1/2 do 3/4 kg). Sve voce dolazi u obzir. Dozvoljene su i banane, ali ne vise od dvije dnevno.
    VECERA: dosta mijesanog voca.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    118

    Početno

    ...[/quote]Puppa, divna si , i bravo za izgubljene kile![/quote]



    cure pa gdje nam je nestala naša predvodnica
    W.M.
    nema je ni jučer ni danas, a jučer joj je bio vodeni dan.. jel živa brižna?!?!
    :?
    da nije "afanala"..
    opasna je ta voda.. piješ, piješ, piješ, i sve se više tanjiš, tanjiš, tanjiš. i odjednom dođeš tanušan, tanušan.. i.......NESTANEŠ!!!
    Zato..
    w.m. nemoj nas zabrinjavati nego se javi..

  36. #136

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Puno hvala, zaista si se potrudila. Nova sam na forumu i ti si prva koja mi je odgovorila zato još jednom veliko hvala!!! Pošto trebam izgubiti jedno 5-6 kg mislim da neću moći održavati dijetu 90 dana, probat ću jedno tjedan dana pa pauza od 2 tjedna, pa opet tjedan itd. bez voćnog i vodenog dana. Oće to funkcionirat? Tako sam i prije skidala kile sa pauzama od 2 tjedna ali još nisam bila na ovoj dijeti. Pozdrav

  37. #137
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nema frke!!
    nisam ni ja bila nikad na ovoj dijeti i mislim da s obzirom da trebas smrsavit samo par kila ce par tjedana dijete biti ok!!
    ja necu imat vodeni dan, ali vocno hocu!!
    mislim da samo moras paziti da u ta 2 tjedna pauze ne nadoknadis ono sto si izgubila u 1. tjednu!!

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Da li je negdje objašnjeno kakva je to promjena u metabolizmu i zašto do nje dolazi? (profesionalna znatiželja, nema šanse da bi ja držala takvu ni bilo koju drugu dijetu sa strogim zabranama, kad bi dijeta prestala vratila bi sve s 30% kamata).

  39. #139

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Da li je negdje objašnjeno kakva je to promjena u metabolizmu i zašto do nje dolazi
    Kažeš profesionalna znatiželja, ha? Sad me je frka da ću ovdje nešto bubnut al ipak ću reći što mislim da je (u fazi sam mijenjanja prehranbenih navika pa čitam razne knjige vezano za nutricionizam)..Uslijed dužeg prekomjernog unosa (pogrešnih) namirnica, gušterača se počne buniti pa izlučuje više inzulina (hiperinzulinizam) da bi se šećer u organizmu stabilizirao. Ali u fazi hiperinzulinizma metabolizam počne proizvoditi masti pa rastu masne zalihe. Da bi se gušterača vratila u normalu potrebno joj je 90 dana. Dakle nakon završetka naše 90-dnevne dijete naša bi gušterača trebala biti zdrava (ne mislim ovdje da deblji ljudi automatski imaju bolesnu gušteraču - da se netko ne poplaši, međutim samo debljanje je dokaz da ona ne radi optimalno) ali ukoliko opet počnemo s nepravilnim hranjenjem..kroz neko vrijeme ćemo se zavrtiti u krug. :/

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Cure, može mi neka dobra duša reći mogu li dojilje na ovu dijetu?

    Dojim još dosta često i ne namjeravam skoro prekinuti, a moram nešto poduzeti jer su mi se na 7 preostalih trudničkih kila počele lijepiti nove...Trenutno sam u plusu 11 kila u odnosu na prije trudnoće, s tendencijom rasta...Ima li spasa?

  41. #141
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Vidi, vidi i LR je tu.
    I ja stalno škicam kako im kilice samo padaju i brusim se kad jednog dana prestanem dojiti .
    Na žalost Lunić, mi bismo još smjele na ovu dijetu jer kile bježe prenaglo :/ .

  42. #142
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    bismo= ne bismo

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Dojim još dosta često i ne namjeravam skoro prekinuti..
    Draga Luna i Irchi..dojite i uživajte u vašim malim , a za topljenje kila ćete imati vremena. Luna +11 i nije tako strašno uz dojenje, ono što sad možeš napraviti je pokušati se ne debljati dalje. Mijenjaj bijelo brašno i tjesteninu za integralno, smanji masti, šećer.. ..
    O ovoj temi se pisalo na topicu, sjećam se da je bilo objašnjeno kako se naglim gubitkom kila tope masti, a zajedno s njima i toksini koje sadrže, pa se onda to izlučuje u majčino mlijeko..Iako mi tu imamo par dojilja koje uspješno mršave bez problema..Ali možda bolje ne riskirati..

  44. #144
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Laky,bucka, samo hrabro nema ovdje ktitike i nema odustajanja, samo šibamo dalje :D
    anea-znači pratimo se
    pupa-bravo draga
    A ja sam odlučila da prestajem varati. Stroga djeta i gotovo.

    luna-roco,irchi-drage moje, uživajte vi sada u dojenju i kako fritulica
    kaže, važno je da kile ne idu gore.
    A djeta, pogotovo ova, neka ipak malo pričeka
    Fritulice
    A gdje nam je wm???????????? Juhu, di si nestala.
    Stvarno da nije afanala od vodenog dana :shock: ?

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Pa da, važno je da kile ne idu gore...Ali idu!

    U trudnoći sam (zubekima svojim dragim) natukla predivne 23 kg i uživala u svakom zalogaju koji je doveo do pretvaranja moje prekrasne pojavnosti u proporcije cirkuskog slonića, samo daleko trapavijeg. Nakon poroda sam s K. ostala 9 dana u bolnici, nervirala se zbog njegove žutice, jela samo kuhano...I vratila se doma 15 kg lakša! Koja sreća, samo 9 dana od poroda, a ja sam imala još "samo" 8 kila (malo u odnosu na natučeno). Otišla je još jedna, a onda je krenulo...

    Imam nenormalan apetit...Do prije mjesec i pol sam uspijevala balansirati na tih 7-8 kg viška, no od tad sve odlazi kvragu...Bojim se da bih se do kraja dojilačkog staža mogla pretvoriti u amorfnu masu, da ne spominjem da bih htjela u dogledno vrijeme ponovo zatrudnjeti, no nikako s ovom tonažom...

    Možda samo malo da idem na dijeticu, neki laganini oblikić?

  46. #146
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Možda samo malo da idem na dijeticu, neki laganini oblikić?
    a strašna si.
    Pa neki mali oblikić valja možeš. Ali mislim da ti ipak moraš imati
    više od 3 obroka dnevno. I moraš obavezno puuuuuuno piti i to po mogućnosti
    vode ili čaja.
    Prouči je malo pa vidi kako bi je mogla ukombinirat u svoj život.
    A ja sad odoh u krpe prije nego me uhvati glad
    laku noć

  47. #147
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Ja dojim i na ovoj dijeti sam-jedino što mogu primjetiti je da se hranim zdravije nego prije dijete!
    Skinula sam 3 kg koja su, čini mi se, izašla kroz češće odlaženje na wc nego kroz mlijeko.
    Mislim, jedeš sve, ne gladuješ. Da si ih skinula vježbanjem ili da su sami otišli, opet ista stvar-otišli bi. Samo ne provodim vodeni dan.

  48. #148
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj puppa prvotno napisa
    ...
    Puppa, divna si , i bravo za izgubljene kile![/quote]



    cure pa gdje nam je nestala naša predvodnica
    W.M.
    nema je ni jučer ni danas, a jučer joj je bio vodeni dan.. jel živa brižna?!?!
    :?
    da nije "afanala"..
    opasna je ta voda.. piješ, piješ, piješ, i sve se više tanjiš, tanjiš, tanjiš. i odjednom dođeš tanušan, tanušan.. i.......NESTANEŠ!!!
    Zato..
    w.m. nemoj nas zabrinjavati nego se javi.. [/quote]

    drage,najdraže moje
    ,

    W_M is back 8)

    vodeni dan mi je prošao u frci, tako da ga nisam ni osjetila.
    Naime, porodila mi se jako bliska prijateljica, pa sam ja skuhala veliku količinu hrane(2 pileta,sirijska riša.rumeni krompir,pohane palačinke,ražnjiće od piletinei puretine,rižu na mlijeku, kompot od suhog voća i tortu ) i to joj odnijela kući.Pa smo onda vodile borbu oko dojenja, ali njavažnije je da ona hoće(problem je bio što su bebu u bolnici hranili na flašu i to joj rekli tek na izlasku )
    Ona ima još dvoje male djece, pa je i njih trebalo hraniti, kupati,zabavljati, ...
    tako da nisam ni osjetila taj vodeni dan :D
    Jučer je Isa dobio temperaturu i neki sitni osip oko usta, a sinoć je cijelu noć pomalo plakao i govorio da ga boli stomak, ali meni instinkt govori da ge ne vodim ljekaru, jer će s vrata dobit antbiotik, neće ga ni pregledat kako treba, ja a sam ubjeđena da je viroza :/

    INače, ja sam trenutno na -10kg :D :D :D

  49. #149
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    drage,najdraže moje,

    W_M is back

    vodeni dan mi je prošao u frci, tako da ga nisam ni osjetila.
    Naime, porodila mi se jako bliska prijateljica, pa sam ja skuhala veliku količinu hrane(2 pileta,sirijska riša.rumeni krompir,pohane palačinke,ražnjiće od piletinei puretine,rižu na mlijeku, kompot od suhog voća i tortu ) i to joj odnijela kući.Pa smo onda vodile borbu oko dojenja, ali njavažnije je da ona hoće(problem je bio što su bebu u bolnici hranili na flašu i to joj rekli tek na izlasku )
    Ona ima još dvoje male djece, pa je i njih trebalo hraniti, kupati,zabavljati, ...
    tako da nisam ni osjetila taj vodeni dan
    Jučer je Isa dobio temperaturu i neki sitni osip oko usta, a sinoć je cijelu noć pomalo plakao i govorio da ga boli stomak, ali meni instinkt govori da ge ne vodim ljekaru, jer će s vrata dobit antbiotik, neće ga ni pregledat kako treba, ja a sam ubjeđena da je viroza

    INače, ja sam trenutno na -10kg

  50. #150
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    ja ne znam šta bi :/
    moderatorice,pometi višak molim te

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •