Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 201

Tema: Prvo privatno rodilište u RH-počela gradnja

  1. #51
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Jos nesto, moje clanstvo u udruzi BETA dovoljno dokazuje koliko se borim pomoci nasim bolnicama,
    No dok se standard ne poveca (nasom pomoci) dotad cu i dalje ici kod doktora kod kojem vec idem godinama i dalje ce me on pratiti pa onda naravno i poroditi!
    Opet, moj privatan odabir!

  2. #52
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    martina, slazem se s tobom da je sasvim ok da postoje privatne bolnice i rodilista kao sto postoje u eu. cure se bune zbog toga sto bi jedan minimum postovanja i humanosti trebao postojati (i) u drzavnim bolnicama, kao sto je to u eu - znamo po pricama s poroda. uvijek ce biti onih koji ce htjeti ici privatno, zasto ne, to uopce nije u pitanju.

  3. #53
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Felix

    Sa tom cinjenicom se apsolutno slazem sa vama, nase zdrastvo je u komi (od neimanja osnovnih aparata, medicinskog osoblja, nehigijene, ponekad i nestrucnosti/lako cemo ..)...

    No, znate iznenadile biste se kad bi cule koliko na primjer nizozemci placaju za zdrastvo mjesecno, a koliko dugo cekaju odredenu pretragu...( bas sam nedavno pricala sa sefom mog muza, nizozemcem)..

    Te,koliko su skupi pregledi na primjer u UK....

    Te.... Uglavnom problem kod nas je neimanje novaca/financijske potpore te svih nuspojava koje to prate... Znam.. Koma...

  4. #54
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    mislim da nisu u pitanju novci niti oprema bolnice jer: u pitanju je naše sudstvo,
    s ovakvim sudstvom svaki doktor može raditi šta hoće jer nema sankcija, sporovi se razvlače ko trakavice dok ne uđu u zastaru
    to je glavna razlika između nas i EU-zemalja (kod njih sudstvo radi svoj posa)

  5. #55
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Podržavam gradnju. Barem se nešto mijenja i konkurencija je dobra, potiče na promjene.

  6. #56
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    martina, financijska strana je samo jedan dio price. je, zdravstvo je u komi, ceka se na preglede, nema tuseva, bla bla.
    ali ne pricamo o tome. nasim rodilistima fali ono nematerijalno: ljubaznost, humanost, postovanje zelja pacijenata, neforsiranje aktivnog vodjenja poroda. da smanje silne rutinske dripove, epiziotomije, ctg-ove, itd, smanjili bi se i troskovi bolnice.

  7. #57
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    ma naravno, slazem se!

    Bila sam prije mjesec/dva na hitnoj u Puli (ginekologija) i cekam ja (na hitnoj) 2-3h ...
    I udem napokon i cuje on moju dijagnozu, i kaze : ah da, boli vas, al svejedno dodite vi meni negdje tako za tjedan dana... Ne treba prije..


    Ako sam mu dosla n ahitnu znaci d atreba prije, treba sad...

    Da, apsolutno se slazem sa vama!

  8. #58
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Danas sam u Petrovoj na kontroli čula da je Podobnik odustao od gradnje privatnog rodilišta.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ih

  10. #60
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa
    Danas sam u Petrovoj na kontroli čula da je Podobnik odustao od gradnje privatnog rodilišta.
    :shock:
    A ja se nadala da je pri kraju, i pred otvorenjem!! E jesam nadobudna... Znaći, ne gine mi Kuća za porode ili Feldbach!! Nisam još ni trudna, ali znam gdje ću ja donijeti svoje dijete na svijet!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj bertha prvotno napisa
    Ma koji idiotizam - privatno rodiliste... a ljudi moji, ka da ne znamo svi koji je standard u Lijepoj nasoj... naravno, to ce biti samo za zgrtanje love i za supruge hrvatske "elite", a male ljude ko sljivi... pa ne bi smilo tako bit, kriteriji bi tribali bit jednaki za sve... ko kaze da je vridniji porod neke zene jer ima vise novca od neke druge?! tribalo bi se okrenit na drugu bandu i razmisljat kako da se napravi nesto sta bi bilo dostupno svima, a ne samo odabranima...
    Ja iman jako lipu uspomenu sa svog poroda, ali dosta njih nema. Jako je bitno osoblje. U rodilistu san upoznala i zena koje su dogovorile epiduralnu, da bi ih ogadilo kada su dosle na sam porod, pa zena koje su ostavili same u boxu i otisli piti kavu, da bi dosli na sam izgon i uvatili bebu u zadnji tren da ne padne na pod. Sa mnon su cilo vrime bili i MM i dokt i sestre... i to mi je puno znacilo... S druge strane, ima zena koje su prezadivljene sobon i sam porod, trudnoca i sve prije i nakon je veliki teret za njih... jedna moja vrsnjakinja, koju san upoznala u rodilistu, je rekla da je radala nizasta i iskljucivo je trazila carski, misleci da je nakon carskog nista nece boliti, a bebu je donila roda. Zalosno je da ce upravo takvoj vecini biti pristupacan komoditet takvog privatnog rodilista!!!
    Ja imam misljenje da se porod moze obaviti sasvim kvalitetno i jeftino kod kuce , te da kod vecih broja rodilja uopce nije potrebno neko privatno rodiliste, da ne znam sto ponude u sklopu toga. Uvijek je dobro imati kvalitetno rodiliste za one mame sa nekim poteskocama pri porodu ili visoki rizik kod vise beba, ali isto mi tako zvuci da ovo rodiliste nece primati svaku rodilju, bar ne onu plitka dzepa!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Samo kratka neformalna informacija - vjerojatno će se rodilište otvoriti u jesen.

    Imat ćemo nadam se što čitati o iskustvima uskoro!

  13. #63
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    jel etko zna koji doktor otvara Privatno rodilište u Zg.?

  14. #64
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja sam cula Podobnik, ali nisam sigurna.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja sam čula(odnosno taj mi je dotični privatnik to rekao)da će se u Samoboru urediti i otvoriti privatno rodilište.

    i inače je ta poliklinika prekrasna ,pa mogu misliti kako će tek rodilište izgledati...

  16. #66
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nekako mi se čini da će to rodilište imati visok % carskih ....
    no da li će imati opcije prirodnog poroda, hm....

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pa ako platiš da te puste na miru - valjda će te pustiti na miru

    sada ne možeš niti to (a da imaš razumijevanje i podršku), da plaćaš i suhim zlatom

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja se zalažem na pravo ženinog izbora KAKO će roditi,ako želi carski,neka ga dobije,ako želi prirodni porođaj-neka ga dobije.
    Ono-platiš što želiš i to dobiješ.Mislim da je to odlično.

    Neke žene žele roditi carskim rezom-to je činjenica.Možemo mi sad do prekosutra razgovarati o tome kako je prirodni porod najbolja opcija(to je i moje mišljenje,nemojte me krivo shvatiti),no meni opet sve skupa nema smisla ako opet sama ne možeš odlučiti što ćeš i kako ćeš.

    Ja ću se uvijek odlučiti za prirodni porođaj no isto tako neću podozrivo promatrati neku ženu koja odabere planirani carski-ona je tako odlučila-njeno tijelo-njena stvar.

    Gore od ovog trenutačnog stanja valjda ne može biti..sada oni odlučuju umjesto nas samih .

  19. #69
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ma nisam htjela pokrenuti raspravu oko CR-a
    nego meni moj instikt govori da će se i u takvom rodilištu bez problema dobiti CR, a oko prirodnog će biti teoretiziranja

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja se nadam da neće...baš zbog novca.kako reče Tinna,platiš im da te puste na miru.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    s tim da bih ja dodala da dogovor oko carskog treba biti uz debelo uvažavanje stručnog mišljenja, jer to je ipak operacija gdje je uključen i život i posljedice po život nekog malog bića. Ne bi se trebala moći naručiti kao liposukcija.
    Isto tako bi i prirodni porod trebao biti u dogovoru.
    Ono što svakog razumnog muči, je da će moć novca gaziti sve pred sobom, pa i moral i etiku i stručnost.
    Međutim, tu se konačno javlja i konkurentnost koja neminovno nosi i svoje dobre strane.
    Kad sve zbrojiš i oduzmeš - trebalo biti biti u korist rodilja i djece.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ...da dogovor oko carskog treba biti uz debelo uvažavanje stručnog mišljenja, jer to je ipak operacija gdje je uključen i život i posljedice po život nekog malog bića. Ne bi se trebala moći naručiti kao liposukcija. Isto tako bi i prirodni porod trebao biti u dogovoru. (...)
    Ja bih rekla - SVE je rizik. Porod, liječnička ekipa, bolnica, rodilja, dijete, trudnoća, pa i život. Nemam namjeru zvučati patetično.
    Zato se slažem i s TinnomZ i najvevećim dijelom ostalih - zaslužujemo IZBOR. Pravo izbora. Jel mi to donio kapitalizam, oduzeo komunizam, platila živcima, suzama, boli, traumama ili novcem i poklonima, kako god, samo da mogu izabrati i sama odgovarati za svoj izbor, a ne ne moći izabrati, a onaj tko je izabrao u moje ime kako će me, gdje i pošto poroditi - da ne snosi niti zrno odgovornosti za bilo što što pođe loše.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    68

    Početno

    Iako je puno toga vec napisano na ovom topic-u vezano za stanje u nasim rodilistima htjela bih dodati par stvari koje mislim da nisu spomenute:
    1. nedostatak strucnog primaljskog obrazovanja (kao npr. strucna primaljska skola koja je nekad educirala u Rijeci generacije primalja) nuzno svodi primalju na pomocno medicinsko osoblje koje ne nastupa samostalno (stiteci interese rodilje) vec je pod apsolutnom kontrolom lijecnika porodnicara
    2. kapacitet rodilista (pogotovo u Zagrebu) je ocito premali za broj rodilja te kao takav otvara vrata na veliko sljedecem obrascu ponasanja:
    - porodnicar: haj'mo mi to rijesiti u "razumnom" roku - citaj pozurit cemo porod upotrebom medikamenata - ta necemo ovdje sjediti cijelu noc cekajuci prirodu da proradi. Tko zna u kojem trenutku ce to i proraditi - po Murphy-u vjerojatno kad budemo na pauzi za jelo ili na nekom hitnom carskom, a dezurna na kavi pa cemo imati frku i komplikacije. Bolje je da mi odredjujemo tempo poroda nego da porod odredjuje nas tempo rada
    - primalja: nece mene nitko zezati svojim specijalnim prohtjevima: te necu ovo te hocu bas ono. Cijeli dan slusam samo jauke, psovke, zene pred zivcanim slomom, svakome sam na usluzi po cijeli dan, ubijam se od posla i nemam mira ni sekunde. Pokazes nekome mali prst - on bi odmah cijelu ruku ! Pa i moje strpljenje ima svojih granica.

    U fazi sam razmisljanja kojoj bolnici pokloniti svoje povjerenje. Predvidjeni termin poroda mojih dvojki je kraj 12/07 . Nakon pracenja nekoliko topic-a ovog foruma nisam puno pametnija ... Razmisljala sam o Rijeci jer imaju nesto obrazovanije primalje i malo liberalniji pristup, no u siroj obitelji imala sam prije 10-tak god. lose iskustvo upravo s tom bolnicom (ukratko: rodilju malo zaboravili a ona bas tad odlucila roditi kad nikog nije bilo u blizini, doktor dotrcao u zadnji cas za carski)
    Ne bi bas rado takvo iskustvo.

  24. #74
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Meni je samo apsurdno to da većina doktora u državnim bolnicama rade i privatno, pa te privatno bajle kao caricu, a u državnoj te ne pogledaju!!!!
    Jeli to normalno :? ..koliko žena stvarno nema uvjete za kovertu, pa ni za "vrećicu" koju im dajemo svi po redu za boravak u bolnicama!!! Ima puno slučajeva koje ja znam vezane uz porod, MPO ili druge grane medicine, koji su tretirani kao "nitko ili netko usput" kada su došli u državnu bolnicu, a kada su se kod istog doktora pojavili privatno ...mmmm...carice marice! To me ljuti jer se stvarno sve na kraju svodi na lovu! I naravno da me ne shvatite krivo, nisu SVI liječnici takvi ali ih ima...dosta...

  25. #75
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Citiraj sanja-m prvotno napisa
    Iako je puno toga vec napisano na ovom topic-u vezano za stanje u nasim rodilistima htjela bih dodati par stvari koje mislim da nisu spomenute:
    1. nedostatak strucnog primaljskog obrazovanja (kao npr. strucna primaljska skola koja je nekad educirala u Rijeci generacije primalja) nuzno svodi primalju na pomocno medicinsko osoblje koje ne nastupa samostalno (stiteci interese rodilje) vec je pod apsolutnom kontrolom lijecnika porodnicara
    2. kapacitet rodilista (pogotovo u Zagrebu) je ocito premali za broj rodilja te kao takav otvara vrata na veliko sljedecem obrascu ponasanja:
    - porodnicar: haj'mo mi to rijesiti u "razumnom" roku - citaj pozurit cemo porod upotrebom medikamenata - ta necemo ovdje sjediti cijelu noc cekajuci prirodu da proradi. Tko zna u kojem trenutku ce to i proraditi - po Murphy-u vjerojatno kad budemo na pauzi za jelo ili na nekom hitnom carskom, a dezurna na kavi pa cemo imati frku i komplikacije. Bolje je da mi odredjujemo tempo poroda nego da porod odredjuje nas tempo rada
    - primalja: nece mene nitko zezati svojim specijalnim prohtjevima: te necu ovo te hocu bas ono. Cijeli dan slusam samo jauke, psovke, zene pred zivcanim slomom, svakome sam na usluzi po cijeli dan, ubijam se od posla i nemam mira ni sekunde. Pokazes nekome mali prst - on bi odmah cijelu ruku ! Pa i moje strpljenje ima svojih granica.

    U fazi sam razmisljanja kojoj bolnici pokloniti svoje povjerenje. Predvidjeni termin poroda mojih dvojki je kraj 12/07 . Nakon pracenja nekoliko topic-a ovog foruma nisam puno pametnija ... Razmisljala sam o Rijeci jer imaju nesto obrazovanije primalje i malo liberalniji pristup, no u siroj obitelji imala sam prije 10-tak god. lose iskustvo upravo s tom bolnicom (ukratko: rodilju malo zaboravili a ona bas tad odlucila roditi kad nikog nije bilo u blizini, doktor dotrcao u zadnji cas za carski)
    Ne bi bas rado takvo iskustvo.

    A Sanju_m potpisujem u potpunosti!!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa
    Meni je samo apsurdno to da većina doktora u državnim bolnicama rade i privatno, pa te privatno bajle kao caricu, a u državnoj te ne pogledaju!!!!.
    hm, jučer sam gledala nedjeljom u dva, gdje je potegnuto pitanje stimulacije liječnika. Istina je da sada nemaju apsolutno nikakvu stimulaciju da rade bolje ili lošije; kako god radili isto im je, osim što one koji rade malo bolje očekuje možda tu i tamo kakva koverta, i za nadati im je da ih neće nitko kritizirati na nekom forumu.
    Pritom ne mislim da stimulacija nužno mora biti samo financijske prirode, ali mislim da je nestimulacija ogroman problem.

  27. #77
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Stvar je u tome što većina nas na svom poslu nema stimulacije, u nikakvom pogledu, pa ga obavljamo savjesno i ok! Pogotovo oni koji se bave ljudskim životima...mislim da im ne bi trebao biti prioritet lova - svi mi radi nje radimo znam to, ali njihov poziv je od samog početka drugačiji - nije samo posao koji odradiš pa odeš kući!!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    to i kažem da ne mora stimulacija nužno biti financijske prirode.
    Ali složiti ćeš se da stranke uglavnom nisu presretne i zadovoljne sa bilo kojim oblikom usluga od "državnih" službenika, a tu je opet zajednički problem stimulacija. Makar stimulacija bila da te šef neće naribati svaki mjesec, nego svaki treći ako dobro radiš Kod njih nema čak niti toga. No dobro, odosmo van teme.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Ja sam već sada odlučila da ću slijedeći porod obaviti u privatnoj klinici pa koliko god to koštalo.Jer sam u jednom postu pročitala da ljudi dižu kredite za vjenčanja , aute , pa zašto ne bi i za puno važniju stvar.
    Osobno milslim da ako platiš imaš mogućnost izbora ako želiš prirodan porod ,CR ,epiduralnu ,Svatko ima pravo na izbor ,a puno žena koje su izjavile da žele prirodan porod na kraju su se predomislile i uzele epiduralnu ( anesteziolog mi osobno rekao koji radi u KBC - Rijeka ).
    Isti anestesiolog je bio na usavršavanju u Engleskoj gdje svakoj rodilji stave pripremu za epiduralnu pa koja se predomisli samo spoje lijekove -
    većina se predomisli .

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj Ivana1976 prvotno napisa
    Isti anestesiolog je bio na usavršavanju u Engleskoj gdje svakoj rodilji stave pripremu za epiduralnu pa koja se predomisli samo spoje lijekove - .
    uh, meni je sama pomisao na stavljanje pripreme za epiduralnu bila dovoljno grozna, ako ništa zbog onih par postotaka koje ipak mogu završiti raznim komplikaciama (kako reče anesteziologinja koje su noćna mora svakog anesteziologa ali događaju se), da sam odbijala pomisao na epiduralnu.
    Mislim ako prođeš postavljanje (čega?), onda je sama kemikalija samo još drugi dio opasnosti, prvi si već riskirala, a možda bespotrebno. Ne sviđa mi se to nikako.

    Ali ovo za kredite za auto, pa zašto ne kredit za porod - svakako mislim da je jednako važno, odnosno važnije.

  31. #81
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    ima li kakvih najnovijih vjesti , vezanih uz to novo privatno rodilište?? nemogu pronaći nigdje na netu

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    Pa ja sam bila nedavno na pregledu kod dr. Podobnika i sestra mi je rekla da je to u procesu i da ce biti otvaranje u 10. mjesecu...
    niti ja nisam mogla nista naci na internetu, tako da eto uzmite ovu informaciju sa rezervom...

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    E baš me zanima kolike će biti cijene.

  34. #84
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ako se otvori, možda ipak poradimo na trećem djetetu jer hoću caaaarssskkiii!!!!!!

  35. #85
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Ako se otvori, možda ipak poradimo na trećem djetetu jer hoću caaaarssskkiii!!!!!!
    potpunose slažem s tobom

  36. #86
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    nadam se da će nešto i biti od toga

    uostalom, ja smatram da svaka odrasla odgovorna osoba mora imati pravo izbora, zato ne shvaćam argumente kojima je gradnja takvog rodilišta nešto negativno..pa tko želi će ići, tko ne želi neće...
    a da je stanje u našim bolnicama katastrofa, o tome se ne treba ni pričati..konkurencija ove vrste može samo popraviti stanje

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Rodilište se otvara na jesen.Informacija direktno iz prve ruke ( dr. Podobnik - a ). :D

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    Mene isto zanima kolike će biti cijene. Ako je apartman u Petrovoj 600 kn dnevno, koliko će samo ovo biti....

  39. #89

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    a čuj, netko daje za auto desetke tisuća eura, netko sa skupe cvikse, a netko će za porod ili svoje dijete ...
    Oni koji nemaju niti za jedno, imati će državna rodilišta, koja će ipak imati za vratom dah konkurencije privatnih, i nitko me neće uvjeriti da je to loše (konkurencija).
    Što se samo dogodilo kad je opća praksa otišla u privatno, ili stomatolozi ... prije se čekalo satima, da ne kažem danima, sada kod svoga ginića ne čekam nikada duže od doslovno 5-10 minuta.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    u varaždinu "apartman" nakon poroda ne košta ništa. Rađaona je isto "apartman" za porod, ali ako nemaš sreće onda si tamo gdje su dvije ili tri rodilje (ja sam rađala stvarno u prekrasnoj sobi).
    Ali ga ne možeš niti rezervirati.
    Ako imaš sreće imaš, ako nemaš nemaš.

  41. #91
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    po nekoj mojoj procjeni mislim da bi trebalo biti cca 1500€

    praćenje cijele trudnoće kod privatnika će me koštat skoro 1000€ (barem kako je zasad krenulo), sumnjam da će to biti jeftinije

    a kaj ću sad - krediti su se dizali i za gluplje razloge

  42. #92
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ja sam vani platila elektivni carski, lukuzan apartman (da ti mozak stane) sa satelitskom, privatnim tlefonom, frižiderom, dodatnim krevetom, jacuzzi-jem i 3 vrste menija za doručak, ručak i večeru 500 USA$, ali ako je ovdje i 1500€ mislim da bi platila samo da dobijem carski, apartman i humani odnos.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    ma ja se cure slažem, definitivno ću platiti ako neću dobiti drugačije ono što mi odgovara. Jedina stvar koja me kod našeg zdravstva živcira je da ja za tu lovu koju mi uzimau ne dobijem skoro apsolutno ništa. Kod ginekologa idem privatno, kod stomatologa isto, imam privatno zdravstveno osiguranjekoje si plaćam, malu isto vodim privatno i njoj plaćam privatno osiguranje. Čekanje po bolnicama i doktora kojeg ne mogu birati - e pa nisam za to. Podržavam u potpunosti gradnju nečeg ovakvog, isto iz znatiželje su me zanimale cijene.

  44. #94
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    dobiš povrat poreza

  45. #95

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    www.osiguranje.hr
    Hrvatski liječnici godišnje uzmu tri milijarde kuna mita

    Ukoliko je vjerovati istraživanju američke neprofitne organizacije USAID-a, oko 18 posto korisnika zdravstvene usluge u Hrvatskoj plaća "na crno", odnosno putem mita, prenosi Slobodna Dalmacija, koja godišnji iznos mita hrvatskim liječnicima procjenjuje na zapanjujućih tri milijarde kuna.

    Američka neprofitna organizacija USAID je, naime, provela istraživanje o zdravstvenim sustavima u regiji, a rezultati istraživanja su, blago rečeno, porazni po hrvatsko zdravstvo.

    Naime, čak 50 posto ispitanika smatra da je u Hrvatskoj korupcija među liječnicima "strahovito raširena", a prema istim podacima, čak 18 posto korisnika zdravstvenih usluga iste plaća "na crno". Ovi su podaci nedavno objavljeni u analizi analitičarke Svjetske banke Maureen Lewis, koja se bavila "neformalnim plaćanjem" u 29 tranzicijskih zemalja, te zemalja u razvoju.

    U analizi se ne navodi odnosi li se tih 18 posto na ukupnu populaciju Hrvatske ili samo na korisnike zdravstvenih usluga, ali Slobodna Dalmacija procjenjuje da se radi o oko tri milijarde kuna mita godišnje, odnosno nešto više od 700,000 hrvatskih građana koji zdravstvene usluge plaćaju "ispod stola".
    Redakcija - 22.8.2007

  46. #96

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    hoću reći plaćamo i ovako i onako, kako god okreneš

  47. #97
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    a kaj ću sad - krediti su se dizali i za gluplje razloge
    zelis reci da je ulaganje u poroda kakav zelis glup razlog? :?
    po meni, puno je gluplje ulaganje u nabrijani auto koji ti ne treba ili trodnevno vjencanje da ti cijelo selo zavidi, a onda otici u rodiliste, lec na stol 'da te porode' i sve skupa pokusati sto prije zaboraviti
    1500 ili 2000 ili 5000 eura nije puno, ovisno koliko ti je bitno to sto ces dobiti za te novce.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    meni zvuči da je rekla da je kredite dizala i za gluplje razloge, pa može i za bitnije stvari

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    meni zvuči da je rekla da je kredite dizala i za gluplje razloge, pa može i za bitnije stvari


    I meni isto!

  50. #100
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    aha, sori

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •