Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: nove alergije nakon poroda?

  1. #1
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno nove alergije nakon poroda?

    imam jedno pitanje. Da li je netko primjetio da je postao alergičan na neke stvari, hranu nakon poroda. Ja sam dobila neku alergiju ( u obliku kao ubodi od komaraca i jako svrbi) a da nisam promjenila prehranu prije i poslije poroda. Da li se to može desiti pod utjecajem nekih hormona? Strašno je jer ne kužim na što sam alergična a nesmijem ništa piti jer dojim. Jedino mažem neku kremu ali ne čini mi se učinkovito. Je li netko bio alergičan na npr (kršitelj koda)ov čaj? To sam dosta pila, ali pila sam i za vrijeme trudnoče pa nebi trebalo biti od toga. Ima netko iskustva loša sa prenatal tabletama? promjenila sam firmu taman prije bolnice, možda to? A počelo je sa steznikom za poslije trudnoče (na bokovima). Zna li netko nešto što se smije piti uz dojenje protiv alergije? neka iskustva? Help me!

  2. #2
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Može biti od tog materijala - od kojega je steznik

  3. #3
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    To je najvjerovatnije urtikarija ( ili koprivnjaca).
    Meni se pojavila bas nakon poroda i trajala jedno mjesec dana s tim da je sve manje i manje svrbilo, a ni dan danas ne znam na sto sam to bila alergicna. Nista nisam izbacila jer jednostavno nisam znala sto.
    Dermatolog mi je prvo dao neki laksativ da se ocistim ne bi li prestalo, a kako nije, dobila sam Dimidril (iako dojim) i neki "krec" za mazanje, to je ublazivalo svrab.
    Sve u svemu, nestalo nakon mjesec dana i vise se nije pojavilo.
    P.S Jesi primjetila da izbije na mjestu di se ogrebes onako lagano noktom? Ako da, onda je to to. Meni dr. rekao da se po meni moze pisati
    Imas par topica o tome, upisi na pretraznik.

  4. #4
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    mum2be baš ti hvala na odgovoru ali nije baš utješno-umrijet ću ako bude trajalo mj dasna. Ja sam dobila injekciju dexametazona ( to dobiju i bebe ako su blesne) jučer i ne popušta baš a svrbi za izludit. Još sam morala izbaciti hrpu hranje iz prehrane (valjda neće utjecati na mlijeko). i sad mi je o cijelom tijelu.

  5. #5
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Meni teta u ljekarni nije htjela dati dexametazon, a niti dermatolog. Ali sam dobila 3 injekcije solu medrola i zatim dimidril. Odi kod dermatologa, moj prijedlog, inace ce ti i dalje trajati, a znam kako je neizdrzivo!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    da nije prenatal?
    kažeš da si promijenila proizvođača. da pokušaš prekinuti na par dana?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Dobro je piti šumeći kalcij, svrbež smanjuje avene spray.
    Meni su reakcije krenule u trudnoći, prvoj, bilo je strašno, dijagnoza atopijski dermatitis...Naticala sam ,lice nos, usne, cijelo tijelo lice je bilo najgore, dobivala sam čak 2-3 puta injekcije synopena...ma strašno, tako da znam kako je.
    Izgleda da u nekim slučajevima velike promjene u hormonalnom sustavu mogu uzrokovati takve reakcije, uz to često ide pad imuniteta, porod nespavanje...
    Pokušaj se odmarati, nerviranje oko situacije s kožom može samo sve pogoršati, pokušaj izbaciti većinu konzerviranih stvari, smanjiti meso...
    Ne koristi omekšivač za rublje!
    Možeš probati akupunkturu, meni jako pomaže.
    Šaljem ti dobre želje da prođe što prije!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Prekini s Prenatalom!
    Ja sam se s njim gadno provela na početku trudnoće, s identičnim simptomima. Samo što nisam dala da mi u bolnici piknu dexameth. pa sam se 5 dana čistila rižom, kuhanim jabukama i čajem od šipka (pretpostavljala sam da je Prenatal, jer je to bilo jedino što sam uvela) uz nešto malo kuhanog povrća.
    Svrbilo je koma i izbijalo preko noći (nove urtike, stare su polako nestajale u roku 24h), ali se samo i povuklo kad mi je tijelo izlučilo te konjske doze sintetskih vitamina iz Prenatala.
    Sretno!

  9. #9
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    nepijem porenetal već tj dana, 3 dana jedem rižu, krumpir, kuhanu mrkvu i kuhane jabuke (neće mi se valjda mlijeko pogoršat?). Injekcija nije uopče pomogla. Bila kod dermatologa i napisala mi neku smučkalicu kremu i to sam probala jučer i kao danas bolje, zapravo samo ne svrbi gore, i to je samo za mjesta gdje najviše svrbi- a mani je to cijelo tijelo uključujuči i tabane i dlanove i uši. Puna sam rana od češanja.Tako sam očajna! Izgleda da ću morati piti i neke antihistaminike (samo 2 dana zbog bebe). Da je bar u pitanju prenatal... Dosta spavam i mislila sam da nisam pod stresom, ali izgleda da sam se precijenila, ipak je porod traumatično (i za ženino tijelo) iskustvo. Jedino sam izgubila apetit totalno poslije bolnice, jedem puno manje i dosta sam smršavila (ne sa namjerom, jednostavno ne mogu jesti puno) vjerovatno mi je i to oslabilo imunitet.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Meni je za svrbež pomagalo tuširanje mlakom vodom, izbaci gelove za tuširanje, nabavi sapun npr. sebamed baby, povećaj vlagu u prostoru gdje boraviš suhoća pojačava svrbež, krema Eucerin sa 12% omega ili sebamed baby extrasoft na još vlažnu kožu pomaže, doduše isprva može malo peckati ali sigurno ne šteti bebici. Kortiko, a vjerovatno ih ima u toj mućkalici kratkotrajno pomažu simptomima, ali ne liječe uzrok.
    Pokušaj si dići imunitet, npr. medovima R.Petrovića,( pod uvjetom da nisi na to alergična) možeš ih nazvati na
    01 6216744 u Veliku Goricu i pitati za svjet već ćeš naći što tebi paše.
    proći će

  11. #11
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Ta smuckalica je vjerovatno ono sto sam i ja bila dobila, definitivno ne lijeci samo ublazava svrab.
    Da, zaboravila sam napomenuti da uzrok moze biti stres, kod mene je vjerovatno i bio s obzirom da od prehrane nisam nista izbacila, a proslo je samo od sebe kad sam i ja dosla k sebi.
    Znam kako ti je, i meni je najvise bilo po dlanovima, dr. rekao da je to iz razloga da s rukama uvijek nesto radis i iritiras kozu (razlog zasto me po noci nisu toliko svrbili). Iza uha je isto svrbilo ko ludo, a kasnije najvise zglobovi na nogama. Za poluditi.
    Mislim da mi je pomogao dimidril kojeg sam pila par dana, a valjda su bili najmanje stetni za mlijeko.
    Ja jedino nisam mrsavila, na zalost
    Sretno! Proci ce!

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Naša prijateljica, mama šestomjesečne bebe, je nedavno imala strašnu 'alergiju', po čitavom tijelu praktički plikovi, mjehuri, nesnosan svrab, natečene usnice, zatvaralo bi se i oko. Na hitnoj su joj šibnuli antihist., pa kortikosteroide, stanje se jedva poboljšalo, pa stalno nanovo. Prestala je i dojiti, mada u taj dio ne bih ulazila, jer mi je žao da se nije probalo drugačije, na bilo čiji zahtjev. Konačno je ispalo da je riječ o nekom starom ubodu krpelja koji je bio zaražen mislim nečime na b, ali ne znam točno kako. Ono po čemu se to može prepoznati je da od tih mjehura ostaje crveni obrub, koliko se sjećam.
    Nju je to možda u nekim sličnim inačicama opralo i prije trudnoće (mislilo se da je alergija, nije bilo toliko izraženo), a zatim i mjesec dana nakon poroda (mislilo se da je reumatoidni artritis, tada se nije mogla pomaknuti od bolova u zglobovima).
    Je li možda nešto slično kod tebe?!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Treba izbaciti i sapun iz upotrebe ako koža svrbi i suha je - sindet od A-derme je OK, ili Zactoline creme (koristi se umjesto sapuna i kao krema, sve piše u uputstvu, ali ju je malo teže nabaviti).
    Ja sam i prije imala takvu reakciju kad su me predozirali jednim lijekom (godinama prije trudnoće i prenatala), otečeni kapci, usnice, svi pregibi gdje je koža tanka, urtike, svrbež, vruća koža na tim mjestima itd.
    NAravno, kortikosteroidi samo maknu simptome, ali ne i uzrok.
    Tijelo se čisti, kad dovrši posao prođu i simptomi. Ima homeopatskih pripravaka koji pomažu, ali to ne smijem preporučivati, jer je individualno i treba se konzultirati...

  14. #14
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    evo izgleda da se povlači! Juupii!!! Uspjela sam ne piti nikakve tablete mada sam stvarno bila u iskušenju. Sve upučuje na prenatal. Bojala sam se da nisam postala alergična na životinje (bilo bi prestrašno jer imam pa i mačku). Trebalo bi upozoriti trudnice i dojilje na taj strašni proizvod prenatal, bar da znaju moguče nuspojave!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    I meni se isto pojavila alergija od prenatala pa sam pocela uzimati 4 life u zamjenu i od tada je sve o.k.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    ivanaos, jako mi je drago što si bolje, meni je to s urtikarijom od Prenatala (Twinlab) bilo užasno iskustvo - jednostavno sam se predozirala sintetskim vitaminima (i svim pomoćnim fujfuj tvarima) i organizam je štrajkao, nije ih htio...
    Ja uzimala folic plus nakon toga koliko je trebalo, nikakvih reakcija i eto nas sad pred kraj 38. tjedna, zdravi, debeli i veseli, čekamo da se rodimo!
    A ja ću upozoravati trudničice na moje iskustvo, grozno mi je da ih natankaju kortikosteroidima zbog glupog Prenatala!
    Sretno!

  17. #17
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Meni su se strije kao upalile 2 dana prije poroda, a nakon sam dobila alergiju po cijelom tijelu za koju je specijalistica rekla da može biti ili od hrane ili od tableta.
    Kako nisam konzumirala nikakvu novu namirnicu, to je moglo biti samo od onih tableta za trudnice (proizvođač KAL). Nakon par dan mazanja nekom smućkanom emulzijom se postupno povuklo.
    Drago mi je da ti se stanje poboljšalo. Zbilja bi trebali u apoteci upozoriti da se potkraj trudnoće ne bi smjele koristiti te tablete (a na njima piše da su i za dojilje)

  18. #18
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    Ja sam ih pila i za vrijeme trudnoče bez ikakvih nuspojava a nakon poroda su mi počele smetat-a piše da je dobro za dojilje

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ivanaos prvotno napisa
    Ja sam ih pila i za vrijeme trudnoče bez ikakvih nuspojava a nakon poroda su mi počele smetat-a piše da je dobro za dojilje
    A ja obrnuto - u trudnoći su mi smetale, a nakon poroda nisam imala nikakvih problema, popila do kraja tu bočicu koju sam imala od trudnoće.

  20. #20
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Već dugo godina znam za to da žene u trudnoći, nakon poroda i u klimakteriju , znači kad su u pitanju velike hormonalne promjene, vrlo lako mogu steći neku alergiju. Mojoj mami se to dogodilo u klimakteriju da je postala alergična na živu, a nje ima u svemu i svačemu.
    S druge strane ja sam alergična na lateks, a u trudnoći uopće s time nisam imala problema. :?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •