Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 135

Tema: MASTURBACIJA U DJECE

  1. #51
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Lea se i dalje ne dira ali zato se na podu trlja...mogla bi satima. sva se smoci...

  2. #52
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    mi smo i dalje u fazi "ja guzam"
    ima doduše dana kad joj uopće ne padne na pamet, ali onda dođe dan kad joj je samo to preokupacija od ujutro do navečer. i tad joj je najžalije šta uopće mora prikinit te jako bitne radnje radi jela.
    sad je počela i izvoljevat ko će joj bit partner u aktivnosti, pa mi kaže:
    - mama daj mi starog medu!
    - šta će ti medo?
    - idem ga guzat :shock:
    i onda opet stenjanje, puhanje, vrtenje po krevetu, znojna ko da je polijem vodom.
    prije par dana sam je našla u vrtiću kad sam došla po nju kako leži nasred sobe i odrađuje svoj posao. sva se dica igraju i zabavljaju, a ona uzjašila neku beštiju i našla sama sebi zabavu. baš mi je bilo muka vidit. srića na vrime sam skrenila teti pažnju na njene izljeve dragosti i upozorila je da joj slučajno to ne zabrani. i sad se i teta pravi blesava i da je ne vidi šta radi.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Loryblue, suze mi idu od smijeha, a u uredu sam s jos jednom osobom. Ti ovo tako duhovito upakiras. "Idem ga guzat" je genijalno. Pusa malenoj.

  4. #54
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Timmy prvotno napisa
    Loryblue, suze mi idu od smijeha, a u uredu sam s jos jednom osobom. Ti ovo tako duhovito upakiras. "Idem ga guzat" je genijalno. Pusa malenoj.
    ali mene samo zanima di je ona čula taj izraz "guzat" jer joj ga mi nismo rekli.
    mi smo to zvali jahanje ili gnječenje, a ona je toj svojoj rađi dala pravo ime i značenje

  5. #55

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Joj, cure, znači i kod vas sve isto...
    Tak i moj, stavi nekog medu ili igračku pod pišu - i udri... ne da se omesti u tome nikako, ako ga gledamo veli nam da gledamo tv ili bilo šta drugo, samo njega ne....

    Zna zajašiti čak i nečiju nogu, ruku, joooooooj - ja ne znam kaj bu s tom djecom. Bojim se dok krene u vrtić najesen, jahat će sve što mu se nađe na putu.

    Ali, ipak mada znam da je to sve ok, da se ne treba miješati niti ih prekidati, mene to ipak malo brine...valjda ja nisam normalna, kad će to prestati više, Bože dragi?!

  6. #56
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    mi smo i dalje u fazi "ja guzam"
    ima doduše dana kad joj uopće ne padne na pamet, ali onda dođe dan kad joj je samo to preokupacija od ujutro do navečer. i tad joj je najžalije šta uopće mora prikinit te jako bitne radnje radi jela.
    sad je počela i izvoljevat ko će joj bit partner u aktivnosti, pa mi kaže:
    - mama daj mi starog medu!
    - šta će ti medo?
    - idem ga guzat :shock:
    i onda opet stenjanje, puhanje, vrtenje po krevetu, znojna ko da je polijem vodom.
    prije par dana sam je našla u vrtiću kad sam došla po nju kako leži nasred sobe i odrađuje svoj posao. sva se dica igraju i zabavljaju, a ona uzjašila neku beštiju i našla sama sebi zabavu. baš mi je bilo muka vidit. srića na vrime sam skrenila teti pažnju na njene izljeve dragosti i upozorila je da joj slučajno to ne zabrani. i sad se i teta pravi blesava i da je ne vidi šta radi.


    Moja nećakinja je to radila kada je bila mala, jednostavno smo ignorirali, ali sam skontala da je to radila neki dan, a sada već ima 16,5 godina... To me sve podsjeća kada ja u snu izvodim iste takve kretnje! I baš mi fino!!!!

    Htjela sam pitati... mame, ima li pomaka!!??

  7. #57
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    moja je 5,5g i počelo je prije 6mj i nije bitno što je...medo,jastuk,trosjed,stalak za veš,konj od barbie....

    ima li netko te dobi da me utješi??
    uspjeli smo svesti u njenu sobu....

  8. #58
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    evo da malo osvježim ovu temu

    pa da vidimo ko se još bavi aktivnostima i u kojoj je fazi.

    mi svečano objavljujemo (tarararara): s guzanjem smo prestali ovo lito :D i evo punih 6 miseci nije nikog i ništa uzjašila.
    i ne traži, i ne pada joj na pamet.

    do prestanka smo stvarno bili u kritičnoj fazi, skoro pa cjelodnevnog puhanja, jaukanja, stenjanja....i ostalih zvukova koje je proizvodila.

    a kako smo riješili "problem":
    dođemo ovo lito kod mojih na ljetovanje od misec i po dana. i šefica svaki dan jaši li jaši. i svaki dan sve veće partnere bira. došli smo do faze da joj je kauč taman mjera
    ali lito, vruće, ona se nakon 5 minuta uznoji ko voda, ma strava i uažs.
    ne možeš nigdi na vrime otić jer ona nije završila s "guzanjem". ako je prekinem, ajme. ako je čekam, ajme meni.

    i jedan dan pukne mojoj mami film. šefica L. se boji krave šarenke (ko zna kako je to počelo s tom nekom kravom, ali je se boji ko vraga). i kaže njoj moja mama kako će joj doć šarenka čuje li je još jedan put da je uzjašila neku beštiju. i stane šefica L. s guzanjem u tili čas.
    i onda njoj mama objasni kako šarenka poludi kad vidi da mala djeca gnječe svoje igračke i da ih jašu i guzaju. i da tada šarenka sve prikopa rogovima.
    i rič po rič, sjaši šefica L. sa svog tadašnjeg partnera i nikad više nije uzjašila, nikoga.
    čak je svima počela govorit kako šarenka popi*di kad čuje da netko guza.

    i tako smo mi završili s tim poglavljem u našem životu.
    sad čekamo ono drugo, pubertetsko.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Lobyblue, suze mi idu , nevjerojatno, tko zna sto je srce malo slozilo u svojoj glavici......cini mi se da nema nista ni od pubertetskog, djevica do prve bracne noci. Da sam ja kao mala cula da ce me sarenka prikopat rogovima ako gnjecim igracke, mislim da bih se vjerojatno zaredila .

  10. #60
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj Timmy prvotno napisa
    Lobyblue, suze mi idu ,
    Ovako se već dugo nisam nasmijala... a tko zna kaj nas friške čeka...

  11. #61
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    loryblue umirem od smijeha


    skoro pa cjelodnevnog puhanja, jaukanja, stenjanja
    masturbacija svakako nije štetna niti nešto nemoralno, al sam negdje čitala da baš nije preporučljivo ni po cijeli dan se baviti tom aktivnošću tj. to dozvoliti.

    sjećam se da je moja frendica bila au pair u engleskoj i da je pričala da su njihovih dvoje dječaka (oko 5-6 god) po cijeli dan navlačili pišu, hodaju kroz kuću gologuzi, sjede pred tv-om i samo navlače li ga navlače. da je njoj već tog bilo muka.

  12. #62
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno


    granica za zabrinuti se je tda kad dijete vise bira mastr. od aktivnosti igre, druzenja s djecom ili odraslima.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    evo da malo osvježim ovu temu

    pa da vidimo ko se još bavi aktivnostima i u kojoj je fazi.

    mi svečano objavljujemo (tarararara): s guzanjem smo prestali ovo lito :D i evo punih 6 miseci nije nikog i ništa uzjašila.
    i ne traži, i ne pada joj na pamet.

    do prestanka smo stvarno bili u kritičnoj fazi, skoro pa cjelodnevnog puhanja, jaukanja, stenjanja....i ostalih zvukova koje je proizvodila.

    a kako smo riješili "problem":
    dođemo ovo lito kod mojih na ljetovanje od misec i po dana. i šefica svaki dan jaši li jaši. i svaki dan sve veće partnere bira. došli smo do faze da joj je kauč taman mjera
    ali lito, vruće, ona se nakon 5 minuta uznoji ko voda, ma strava i uažs.
    ne možeš nigdi na vrime otić jer ona nije završila s "guzanjem". ako je prekinem, ajme. ako je čekam, ajme meni.

    i jedan dan pukne mojoj mami film. šefica L. se boji krave šarenke (ko zna kako je to počelo s tom nekom kravom, ali je se boji ko vraga). i kaže njoj moja mama kako će joj doć šarenka čuje li je još jedan put da je uzjašila neku beštiju. i stane šefica L. s guzanjem u tili čas.
    i onda njoj mama objasni kako šarenka poludi kad vidi da mala djeca gnječe svoje igračke i da ih jašu i guzaju. i da tada šarenka sve prikopa rogovima.
    i rič po rič, sjaši šefica L. sa svog tadašnjeg partnera i nikad više nije uzjašila, nikoga.
    čak je svima počela govorit kako šarenka popi*di kad čuje da netko guza.

    i tako smo mi završili s tim poglavljem u našem životu.
    sad čekamo ono drugo, pubertetsko.

    ja ću samo reći da sam umrla od smijeha

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    60

    Početno

    Hvala za ovaj topic - malo me stid reći, ali nisam do sada znala da mala djeca znaju "masturbirati"
    Ustvari, mislila sam da je natezanje piše ili fasciniranost pišom jedina faza koja me očekuje. Dobro je što se mogu "skulirati" ako dođe i do ovog. 8)

  15. #65
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Neki je dan MIja dola iz vrtića i rekla kako im teta više ne da da se "pipkaju". Kaže jer su veliki!

    Naravno, djeca to prihvaćaju jer žele biti veliki.
    Ali meni je to apsurd. Što su onda odrasli? :/

  16. #66
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Neki je dan MIja dola iz vrtića i rekla kako im teta više ne da da se "pipkaju". Kaže jer su veliki!

    Naravno, djeca to prihvaćaju jer žele biti veliki.
    Ali meni je to apsurd. Što su onda odrasli? :/
    Mozda fali
    kako im teta više ne da da se "pipkaju" pred drugima.

  17. #67
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Mozda fali
    kako im teta više ne da da se "pipkaju" pred drugima.
    Ono što je maoja poanta je način na koji se postavljaju loši temelji za seksualnost u kasnijim godinama.Ovaj način pokazuje da je to nešto loše, stramotno. To rade bebe.
    Može ona to reći, ovako kao što si ti rekla, to onda svemu daje drugo značenje.
    No onako kako je Mija prenjela, nije zvučalo mudro. No, zapravo tko zna da li je točno prenjela.
    Al kako bilo, nije teta jedina koja tako razmišlja. To je šteta.

  18. #68
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Pa vrijedi pitat tetu. I razgovarat s Mijom o tome.

  19. #69
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Hocu reci, tko zna kako teta o tome razmislja i sto tocno govori djeci ako je se ne pita direktno. A istovremeno, evo super prilike da se poprica i s djetetom. Jer djeca ce, bez obzira sto ti rekao u jednom trenutku, pokupit jedno, mozda zanemarit drugo. Zato je bitno posjecivat temu redovito i svaki put kad se pokaze prilika.

  20. #70
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    . A istovremeno, evo super prilike da se poprica i s djetetom.
    Ja sam Miji rekla da kad je u vrtiću poštuje pravila koja određuje teta. Doma je drugačije. Pipkanje je dozvoljeno.

  21. #71
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    No onako kako je Mija prenjela, nije zvučalo mudro. No, zapravo tko zna da li je točno prenjela.
    Al kako bilo, nije teta jedina koja tako razmišlja. To je šteta.
    upravo kako ti je ančica rekla, pitaj tetu što i kako je rekla. djeca često malo iskrive rečenice.

    na kraju krajeva, što je tako loše i u savjetu da se takve stvari ne rade pred drugima ? :? ako moja ikad dođe u tu fazu, neću joj braniti, al neću joj ni dozvoliti da u dnevnoj sobi (po mogućnosti pred pradjedom ) prakticira. ipak bi takav vid "uživancije" trebao predstavljati intiman čin. il sam ja konzerva ? :?

  22. #72
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Cure, pogotovo Loryblue, rikavam Klinci su vam :D
    Šta sve mene čeka - sin i kćer iste dobi...

  23. #73
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    na kraju krajeva, što je tako loše i u savjetu da se takve stvari ne rade pred drugima ?
    mamice, nije loše, kao što smo gore već napisali. Ali je loše reći da su veliki i da to ne rade. To je teta rekla (ako je dobro pranjela).
    I ja se slažem da se to radi u samoći svoje sobe.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    44

    Početno to NIJE masturbacija!

    znam da bismo mi roditelji najvise voljeli da nasa djeca ne rade 'to', jer smo odrasli pa nam je neugdono, ali eto, oni 'to' ipak rade (moja kcer isto) i nisam sigurna da je dobar nacin isprepadati ih kravama saruljama ili vec necim drugim, samo da prestanu.

    to sto klinci rade nije mastrubacija. djeca se ne bave seksom, oni jednostavno ispituju svoje tijelo i slucajno otkriju da im odredjeno dodirivanje izaziva ugodu. i naravno da onda to ponovo rade. u stvari kada se djeca ljuljaju na ljuljaskama ili se klackaju na klackalicama ili jasu konjice ili bicikle, oni prave te iste ritmicne pokrete. samo sto su te aktivnosti drustveno prihvatljive.

    moja kcer je pocela intenzivno jahati igracke kada joj se rodio brat (imala je 20 mjeseci). u isto vrijeme je pocela i jako lose spavati. pricali smo sa psihologom i ona nam je objasnila da je to jahanje nacin na koji se ona smiruje (ne znam kako se kaze self-soothing) i da joj to ne treba braniti, ali je treba probati zaokupiti necim drugim ako to precesto radi, blago je usmjeriti ka nekoj drugoj aktivnosti. i to ne zato sto je to sramota, vec zato sto se ona na taj nacin povlaci u sebe pa joj treba pomoci da ponovo uspostavi kontakt sa okolinom.

    kada je postala malo starija i krenula u vrtic, objasnili smo joj da je to posve OK ali da je jahanje najbolje raditi kod kuce. sada (godinu dana kasnije) to vjerovatno jos ponekad radi u svom krevetu, ali ja je gotovo nikada vise ne vidim i ne obracam paznju.

  25. #75
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa

    granica za zabrinuti se je tda kad dijete vise bira mastr. od aktivnosti igre, druzenja s djecom ili odraslima.
    točno ovo je kod nas prelilo čašu toleriranja tih aktivnosti.

    pa zamislite suituaciju: probudi se ujutro (oko 8), niti ne izađe iz kreveta nego se samo privali na prvog plišanca koji nije ima sriću da ga ja tokom noći lansiram iz njenog kreveta jer je eto taj jadničak i po noći bio ispod nje.
    i onda jaši nekih 2 sata, bude mokra ko voda, priskoči doručak. i sva moja moljakanja i dozivanja da napokon sjaši s beštije ostanu rasplinuta u njenom zamagljenom pogledu. a ako se slučajno približim svojom rukom toj nesritnoj beštiji (od koje na kraju samo duša ostane, sve drugo je zgnječeno) počne plač.
    i onda nakon dva sata se nekako smiluje završit "s poslom" i onda možemo negdi otić, ako u međuvremenu opet ne nađe nešto drugo za jašit (ovdje sam ja tribala bit turbo brza za spremit je za izlazak)
    ma baš je bilo za poludit.
    i to bi se nastavilo kad bi opet došli doma po par sati.
    ma grozota.
    skoro pa sam se pobojala kako će postat asocijalna

    tetu u vrtiću sam u to vrime upozorila da ona jaši i da ne obraća pažnju na nju. jer mi je i teta kazala kako se jahanjem uspavljuje.
    i sve je to bilo ok dok je jednom nisam zatekla (kad sam došla po nju u vrtić) da jaši nasred sobe neku igračku. sva se dica igraju, crtaju crteže na stolu, a šefica nasred sride sobe puše i stenje :shock:
    dobro me srce nije izdalo šta od šoka, šta od neugode, šta od jada da je to sad počela radit "javno" umisto se igrat.

    i tako se naša čaša prelila i pozvali smo šarenku u pomoć koja je dobro odradila svoj dio posla. :D
    sad se šefica više ni ne sića tih svojih aktivnosti.

  26. #76
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Loryblue nasmijala si me s vrticem, a tko je sarenka

  27. #77
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    Loryblue nasmijala si me s vrticem, a tko je sarenka
    oh kako ne znaš

    šarenka je krava, čak nije ni toliko imaginarna jer smo jednom putem vidili jednu kravu i hop ja je prozvala šarenka.
    i sad ta krava šarenka, ogromna zvijer (šefica bi rekla živina zahebana) pravi red u kući kad ni jedna druga metoda ne pomaže

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    lorryblue

    od sve moderne pedagogije ,šarenka je spasila stvar

  29. #79
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    bome ću i ja pozvati Šarenku kad mi prip

  30. #80
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Pazi sad, kad budete razgovarali o spolnosti, i kad ti kćer priprijeti da ne smiš s mužem u krevet jer će Šarenka sve prekopati rogovima

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    marko je natezao pipmek jedno vrijeme ko praćku ( ovo kasno ljeto i početak jeseni ) i onda sam mu ja rekla da je to ok ,ali da ode negdje gdje je sam

    pa je jedno vrijeme obitavao u wc-u i kupaoni...

    ali nikad nije bio u fazi ko l. od lorryblue tako da bih ja pozvala i bika rogonju u pomoć

  32. #82
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    pa je jedno vrijeme obitavao u wc-u i kupaoni...


    Ma ne znam šta bih rekla... to je tako osjetljivo pitanje i mislim UH! Ni pozvati šarenku u pomoć ni ne pozvati...

  33. #83
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno Re: to NIJE masturbacija!

    Citiraj ls prvotno napisa
    ....da joj to ne treba braniti, ali je treba probati zaokupiti necim drugim ako to precesto radi, blago je usmjeriti ka nekoj drugoj aktivnosti. i to ne zato sto je to sramota, vec zato sto se ona na taj nacin povlaci u sebe pa joj treba pomoci da ponovo uspostavi kontakt sa okolinom.
    sve smo mi probali, nema čime nismo probavali zaokupit je i skrenit joj pažnju.
    i tako smo mi ko skretničari na željeznici skretali njenu pažnju više od godinu dana, a ona bi se uvik vratila na istu rabotu.
    i nismo mi to prikinili radi sramote, jer nema tu sramote, pa i ja masturbiram i šta ima tu bit sramotno, ali je postalo zabrinjavajuće da dite minimalno 5-6 sati dnevno jaši šta i koga stigne.
    a neš ne majci, gotovo je.
    i čuj, ne vidim da se baš nešto istraumatizirala šta joj šarenka ne dozvoljava jahat. otkad je "sjašila" doslovno se i prominila, naravno na bolje. :D
    btw, vjerujem kako svaka od nas ovdje zna kako joj dite ne masturbira u seksualnom smislu već u "osjećajnom". sve smo mi to prošli kod psihologice, iste te riči koje je i vama kazala samo šta je nama dosadilo glumit skretničara.

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Pazi sad, kad budete razgovarali o spolnosti, i kad ti kćer priprijeti da ne smiš s mužem u krevet jer će Šarenka sve prekopati rogovima
    ah nemoj me plašit
    valjda će to tih razgovora već i zaboravit čime se ona u mladosti igrala.

    maria71, krepavam od smija na bika rogonju.
    jer me podjetilo na događaj od prije nekih 2-3 miseca:
    idemo šefica L. i ja gradom i prolazimo kraj mesnice. kad, gle vražje prigode, na zidu mesnice nacrtan bik promjera 2x2 m.
    i stane šefica isprid mesnice ovako :shock:
    mama, vidi šarenkinog muža
    je cico, vidi ga koliki je.
    aaaa, nije ti mama ni šarenka ništa manja (objasni meni veleumno šefica i produži dalje).

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Loryblue, srica sta mi nisi tako daleko u slucaju da mi mala pocne jasit po igrackama: odmah sjedamo u auto i dolazimo vidit Sarenku i muza joj.

  35. #85
    daner avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    Moram iskreno priznati da prvi puta čujem za to. :?
    Stvarno još nisam čula da djeca "zajašu" igračke. Svašta ću još naučiti s vama.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    44

    Početno Re: to NIJE masturbacija!

    "i nismo mi to prikinili radi sramote, jer nema tu sramote, pa i ja masturbiram i šta ima tu bit sramotno, ali je postalo zabrinjavajuće da dite minimalno 5-6 sati dnevno jaši šta i koga stigne".

    Hej Loryblue, nisam mislila nista lose s tim mojim komentarom, nisam znala da je to kod vas trajalo toliko dugo i toliko puta na dan. Znam kako je to kada se svi pokusavaju praviti pametni, a ti sve vec znas i sve si probala i svega ti je preko glave. Kod nas je takav uporni problem nespavanje i plakanje, moja Tinci (16.03.2005) se budi minimum 4-5 puta svaku noc, ili vristi ili place ili jeca, takva je od 6. mjeseca, takva je i u vrticu, sramota me je svaki puta kada dodjem tamo, ispade da nijedno dijete ne place toliko, susjedi su nam dolazili na vrata i prijetili da ce zvati policiju 'jer djeca tako i toliko dugo ne placu tek tako', a mi je nikada nismo ostavljali samu, uvijek smo s njom ili je s nama u krevetu a opet se jednako budi, isli smo i psihologu, kao previse je osjetljiva, dobro upija tudje i kontrolira svoje emocije pa sve izadje van dok spava, eto od sve djece bas moja ispade otjelovljuje Weltschmerza.

    Ah, odoh ja u svoju boljku u previse detalja, a to ne spada uopce u ovu temu. Uz sve to (naravno) Tinci jase svoga omiljenog medu (vec se pretvorio u palacinku) i ostale predmete koji joj padnu pod ruku, mada ne bas 5-6 sati dnevno.

    A za sve one koji nikada nisu culi da djeca jasu po igrackama: moje mladje dijete (14.11.2006) ne pokazuje nikakav interes za pisu mada mu je relativno lakse dostupna nego Tini. Da mi je bio prvo dijete, ne bih ni ja znala da to postoji. Zato, ako vam prvo to ne radi a planirate imati drugo nekada, znajte samo da se nikad se ne zna, mozda navratite opet na ovaj forum

  37. #87
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno Re: to NIJE masturbacija!

    Citiraj ls prvotno napisa
    Hej Loryblue, nisam mislila nista lose s tim mojim komentarom, nisam znala da je to kod vas trajalo toliko dugo i toliko puta na dan. Znam kako je to kada se svi pokusavaju praviti pametni, a ti sve vec znas i sve si probala i svega ti je preko glave.
    ma sve ok

    kad smo došli u fazu jahanja ovoliko sati već je postalo debelo zabrinjavajuće.
    e tu mi više nisu pomogle ni riječi psihologice kako je to sve normalno, kako ni za boga miloga reagirat, kako to treba ignorirat da dite ne bi imalo posljedice i traume iz djetinjstva (a ko mene pita za traume zbog njenog jahanja )....bla, bla, bla.
    i ajde da se to zadržalo samo po danu, a jok.
    počela je ona i po noći jahat.
    uspava se jašući i stenjući, pa malo odspava, pa ja taman utonem u san kad čujem puhhhh, uhhhhh, ahhhhh, juuuh.....ti majke mile, pa stvarno sam bila na rubu sloma.
    i sad ona tako jaše, ja ne mogu spavat, ona opet po danu jaše, i naravno da je bila i živčana i nervozna i razdražljiva.
    po noći ne bi spavala jer bi u polusnu jahala, po danu isto i stvarno je to tribalo prikinit.
    dosta, basta, sjaši.

    jednog jadnog pasa (bubija u kojeg je inače zaljubljena) izjahala je toliko da mu je samo duša ostala u onom plišanom tijelu

    ali imam ja novost:
    čujem ja noćas mmmmm, pa se namišta, pa otpuhuje.
    a odnedavno spava s nama u krevetu.
    pipam oko nje, ispod nje, ničega.
    jastuk na svome mistu, ali poznam ja zvuk jahanja.
    pipam di su joj rukice, kad jedna ispod nje, uzjašila šefica svoju ruku :shock:
    joj kad sam ja skočila (srića nisam počela sebi čupat kose i urlat)
    doduše ipak sam se fino smirila i samo joj na uho rekla: tribam li ja možda nešto poručit šarenki!!!!!
    ne u sekundi, nego u milisekundi je izvukla ruku, okrenila se na bok i nastavila spavat, tiho prošaptavši, ne triba šarenka ništa čut.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    44

    Početno Re: to NIJE masturbacija!

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    pipam di su joj rukice, kad jedna ispod nje, uzjašila šefica svoju ruku :shock:
    Znam, i moja je pocela nesto petljati rukom prije neki dan, ali pravi sok mi je bio sinoc kada sam vidjela da pokusava zajasiti toranj od lego kocaka. Meni je stvarno frka da ce 1. Necim ostrim povrijediti pisu, 2. Ugurati nesto unutra. Bojim se da je to kod nje nekakva sklonost ka self-mutilation :? . Muz mi kaze da potpuno pretjerujem, ali se pocinjem stvarno brinuti.

  39. #89
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Cure, mislim da je tema apsolutno potrebna jer je masturbacija uobičajena potreba većine djece.
    Ali vas molim da budete malo obazriviji pri korištenju "slobodnije" terminilogije; ipak se radi o djeci, a ne o opisivanju filmova za odrasle.

    Mislim da nema potrebe da nabrajam tko je što napisao, samo molim za malo više obazrivosti.


  40. #90
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Moj Patrik to odavno radi, mi to zovemo drndanje. Trlja se obučen o krevet, pod, ili o nas dok ga nosimo ide guzom gore dolje, a najsmešniji mi je kada to radi dok sisa Jedno vrijeme je to intenzivno radio, mi nismo nikako reagirali i sada se stanje unormaliziralo. Mislim da je bitno samo ne obraćati pažnju. Ponašati se kao da si češe nos npr.

  41. #91
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa

    granica za zabrinuti se je tda kad dijete vise bira mastr. od aktivnosti igre, druzenja s djecom ili odraslima.
    krenuli smo u vrtic i plac zamijenili ovim.
    4 dana ne radi nista drugo.
    ocu reci, igra se ona ali istovremeno i mastrubira. nadje nacin.
    ruca i trlja se o stolac.
    crta na podu i trlja se o pod.
    itd.

  42. #92
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ocu rec...help.

  43. #93
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    I Mia je tako. Cijelu godinu. Zamolila sam je da se zabavlja u svojoj sobi. i prošla ju je ta faza.

  44. #94
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ali ona SVO vrijeme u vrticu (ok, to je sada 4h) uz igru i mastrubira.
    doma, ako je budna, zadnja 4 dana SVO vrijeme.
    sad sam ju poslala sa didom u setnju dok napravim rucak jer od kad je otvorila oci u 2, crtala je, citala slikovnice, igrala se sa zivotinjama i sve sjedecki i SVO vrijeme se trljala.
    mislim, ne mogu to tolerirati zbog nje.
    pisa joj je krvavo crvena.

  45. #95
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    A da je stalno animiraš nečim? Vjerovatno si joj objasnila da joj je piša crvena pa da bi bili dobro da smanji.

  46. #96
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da al ne kuzi bas
    ona ponavlja zamnom sta treba ali nista

  47. #97
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ali ona SVO vrijeme u vrticu (ok, to je sada 4h) uz igru i mastrubira.
    doma, ako je budna, zadnja 4 dana SVO vrijeme.
    sad sam ju poslala sa didom u setnju dok napravim rucak jer od kad je otvorila oci u 2, crtala je, citala slikovnice, igrala se sa zivotinjama i sve sjedecki i SVO vrijeme se trljala.
    mislim, ne mogu to tolerirati zbog nje.
    pisa joj je krvavo crvena.
    A sigurna si da je ništa ne svrbi, pecka ili slično?

  48. #98
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sto je najgore, ne mogu biti sigurna.
    ona zna sta je bol, no nije mi nikad rekla da ju boli.
    ne zna sta je svrab.
    detaljan pregled ne dopusta.

    odnjet cu sutra za svaki slucaj urin na kontrolu.

  49. #99
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Možda su gljivice :/

  50. #100
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam pomislila na gljivice al to sto se poklapa sa adaptacjom i to sto je uzelo maha kad je krenula u vrtic i sto, kako se plakanje smanjivalo, trljanje se povecavalo, ne govori mi u prilog gljivicama.

    ali veceras cu ju namazati canestenom, ujutro odnjeti urin na analizu, da iskljucim sve mogucnosti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •