Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 135 od 135

Tema: MASTURBACIJA U DJECE

  1. #101
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    leonisa vidi ima li uz crvenilo kokice i bilo kakvog iscjetka na gačicama.

    kad se L. tako pretjerano trljala i kad bi joj se kokica skoro pa upalila od crvenila ja bi joj namazala nevenovu kremu da joj se malo smiri crvenilo.

    btw, prije nekih 10-ak dana L. ode u sobu gledat crtić. i kako je dugo nije bilo ni čut ni vidit ja tiho uđem u sobu, a ona leži na svom ljubimcu bubiju :shock:
    znači, opet povremeno zaskače svoje pajdaše.
    ja ušla, gledam je, a ona meni: znaš, nisam ti ja legla na njega, bubi je sam došao ispod mog droba
    pa smo malo popričale, objasnila sam joj kako bubija boli kad ga tako gnječi i da će isto tako i nju bolit i drob i kokineta. samilosno ga je izvadila ispod sebe i izljubila.

    p.s. šarenka više ne pali. L. je zaključila da joj je šarenka rodica

  2. #102
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam joj objasnjavala da to radi kad je sama, u svojoj sobi kad nema nikoga.
    danas me tjerala u dnevnu sobu

    namazala sam sa rojazolom jer sam samo to doma imala.
    da, bila je vatreno crvena.

  3. #103
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ma baš mi ta situacija s vrtićem "vuče" na gljivice. Nova situacija, plakanje, stres, puno djece, možda i na wc-u nešto tamo pokupila... Ne bi me čudilo da su gljivice pa ju svrbi.

  4. #104
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    hellou,
    samo da se prijavimo u klub.A krenulo nas je odavno. Mislim sa jedno godinu dana- na lopti.Zajaši loptu, rukama balansira , noge u zrak i udri.Ponekad i pred rodbinom -a oni bacaju komentare -" joj kako lijepo vježbaš valjda nisu skužili a ja nisam objašnjavala". Onda smo imali malu pauzu a sad opet krenulo. Ovaj put po mami i tati -čim se neko od nas izvali na krevetu eto ti nje -" hoćem đihaaa..". Mislim na tati mi to izgleda onako :/ -pa sam je sinoć skinula i imali smo dreku ...ne znam šta da radim. Jahanje po nama mi i nije baš drago - dugo traje , a i ne mogu onda ništa drugo raditi..a sa tatom mi je kinki .help-kako to ignorirati? Nije li premala za objašnjenja da se to radi kad si sam? uostalom, stalno smo skupa-ako je nemam na oku - ko zna gdje se popela.

  5. #105
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nadam se da ce kremica ublaziti....mene je strah da to sto joj sada branim, jer non stop nije uredu, nece imati utjecaja na kasnije.
    jer u granicama normale, ono je sasvim normalna pojava, stadij otkrivanja i sazrijevanja.
    bed mi je sto tada ima nogice onako u spagu a ortoped je taj polozaj zabranio.
    i sa jedne strane imam "l. nemoj to raditi, iziritirat ces pisu, skupi noge, moras biti u turskom" i "l. znam da ti je ugodno i to je sasvim uredu, samo to moras raditi u svojoj sobi kad si sama"

    aaaaagrrrr izludit cu......mislila sam da imam jos 10 godina do ovakvih razgovora LOL

  6. #106
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    kako u vrtiću reagiraju na to, a kako ovi oko vas? meni osobno je to bio najveći bed

  7. #107
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    krenuli smo u vrtic i plac zamijenili ovim.
    4 dana ne radi nista drugo.
    :/ Ne paše joj vrtić? Pa jel' mora ići?

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ocu reci, igra se ona ali istovremeno i mastrubira. nadje nacin.
    ruca i trlja se o stolac.
    Je li to u onoj dječjoj stolici za hranjenje? A da ruča u običnoj?

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    crta na podu i trlja se o pod.
    itd.
    Ne bih ja dala prilike. Možda joj treba življih aktivnosti, mi se npr. često loptamo (pozdrav susjedima ).

    A crtati može i u dječjoj stolici (mi dobili od bake dječju fotelju, a druga baka nam donijela poklonjenu/posuđenu stolicu).

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    A da je stalno animiraš nečim?
    X

    Mislim, mi taj problem nemamo, stalno se animiramo, ali u stanu je nered, a jedemo iz dostave. (Ali to nije bilo pitanje, jel'da? )

    Ovako kao s Leom bilo je s mojoj sestrom kad je imala oko 2 godine, a pedica je staroj rekla da se treba više baviti djetetom i izlaziti s njom u šetnju.

    Kakva je sad situacija?

  8. #108
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    puno bolja.
    doma rijetko to radi, a kad radi mslim da je to normalno.
    u vrticu jos uvijek to cesce dolazi do izrazaja (jede se u normalnoj stolci) ali tete su divne govore kako je to normalna stvar i da su u kontaktu sa psihologom, cak su rekle da moj pristup "mozes to raditi u svojoj sobi, kad si sama" je preagresivan, da je ona jos premala za to.
    animramo je, naravno.

    izgleda da je ipak imala i gljivice (vrtic, promjena, sok, pad imunteta) koje su samo jos potencirale trljanje.

    mislim da ide ka boljemu. i ja se bolje osjecam jer vdm da to vise (doma) nije sumanuto trljanje da ju zanima i da se bavimo i drugim stvarima.

    anima, nemam problem sa okolnom. srecom tete u vrticu su divne, mogu cak reci da su to prihvatile bolje od mene.
    blizoj obitelj sam objasnila da je to normalna stvar koju dijete radi jednako kao sto jede cokoladu, jer joj je to ugodno. ono ne zna sta radi niti radi iz isth razloga iz kojih rade odrasli. nju je kao mali izgleda nesto svrbilo/smetalo (a kad bolje razmislim, sve je pocelo nakon prve kure antibiotika!) kada je u tom trljanju od svraba valjda otkrila nesto novo. i to je to.
    i najteze mi je balansirati "prekidanje", kad joj odvlacim paznju ako mislim da je preslo neke granice i neostavljanje posljedica koje ce stvoriti kakvu kasnju frustraciju. tu treba biti oprezan. a to je jako tesko. treba raditi na sebi i ostajati smiren i pribran u svakoj situaciji.

  9. #109
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ispricavam se na greskama, pisala samu zurbi

  10. #110
    Gioia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    189

    Početno

    Uh sad mi je lakše kad vidim da i drugi ovo rade... Moja curica ima 15 mj. i to radi zadnja recimo 2 mjeseca. Nisam to uopće nikom govorila niti ikome skretala pažnje, jer umovi nas odraslih mogu biti prljavi. Kad me moja mama prije par dana upitala "jesi vidila što ona radi'", rekla sam "jesam, to je normalno, nećemo uopće tome pridavati pažnju". Ali moja cura to lako prekine, ne ljuti se kao što to ovdje čitam, niti se uspuše. Želim da to svi prihvatimo što normalnije i bez snebivanja.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    I moja je zaokupljena tim "poslom".Kada sam rekla mužu,on je negirao,kao djeca to ne rade,to nije to...ali je.Započelo je u hranilici (slično kao kod Leonise)trljanjem između onog pojasa za noge,pa autosjedalica (nažalost,sada se znam voziti s njom u krilu,samo da to spriječim ) a u zadnje vrijeme samo sjedne na stolicu i trlja se.Prije par dana smo bili u gostima,zasjela na stolicu i udri..Umrla sam od neugode.

    Premala je da joj objasnim da se to radi u intimi,dakle kako to rješiti dok ne bude mogla shvatiti?A još veći problem mi je kako to riješiti sa sobom?
    Molim iskustva i drugih mama, koloko dugo vam je to trajalo?

  12. #112
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Mislim da moraš jednostavno prihvatiti da je to normalno. Jer je to djetetu fizička ugoda. Jednostavno se malo vježbaj ne misliti na to kao na nešto seksualno, jer to nije.

    A spriječiti u nekim situacijama kad je tebi nezgodno - možeš samo i jedino preusmjeravanjem pažnje.

    Učenje da se to radi u intimi se može tek kasnije uvesti (evo mi smo to počeli lagano sad oko 3. rođendana).

    Zanimljivo je kako neke stvari uzimamo pod normalno a neke nas zabrinjavaju. A sve su povezane samo s osjećajem ugode kod djece. Tako ćemo se smiješiti kad beba uzme ćošak dekice i mazi se po licu. Ali kad recimo trlja stopalom o jastuk ili moju nogu pomislimo da ga možda nešto smeta, možda ima alergiju ili tako nešto (malo je smiješno ali moj mlađi u zadnje vrijeme ima taj mot) a zapravo mu samo paše.

    Jednako tako je i s masturbacijom u male djece.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    Započelo je u hranilici (slično kao kod Leonise)trljanjem između onog pojasa za noge, pa autosjedalica (nažalost,sada se znam voziti s njom u krilu,samo da to spriječim
    Drugim riječima, dovodiš djetetov život u opasnost jer ne možeš podnijeti činjenicu da se zadovoljava? Čini mi se da ovdje treba posložiti prioritete.
    :/
    Nije mi jasno koji je zapravo problem? Što vjeruješ da će se dogoditi ako joj dozvoliš da radi to što želi dok ne bude dovoljno velika da shvati da se to radi nasamo (dakle, još cca godinu dana)?

    Kako reče jedan liječnik ocu koji je pitao kako da odvikne sina od samozadovoljavanja: nije naškodilo ni meni, ni vama, pa neće ni njemu.

  14. #114
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni nikad nije palo na pamet da ju vadim iz AS.... :/
    ne smatram da je masturbacija nesto lose. jedino kad me je smetala bilo je u fazi kad bi imala osudjujuce upita i poglede iz okoline (to sam rjesila edukacijom i radom na sebi) i kada bi ta masturbacija utjecala na svakodnevn zivot (kada bi odbijala bilo sta raditi) kao i kada b smatrala da se moze ozljediti (trljanje o rub stolice, npr.)
    a zapravo ono sto me stvarno smetalo kod ucestalog trljanja je znanje da trazi ugodu sto bi meni govorilo da joj sad nesto smeta, nije po njenom, pa "bjezi" u svoj svijet.

    i onda sam se sa time pomirila. nije me zivciralo, smetalo, bila sam cool i preko noci je prestalo.

    psiholozi s kojima sam razgovarala rekli su mi da je i sa 3 god. jos prerano razgovarati o intimi i da na taj nacin mogu "potaknuti" nelagodu i sram.

  15. #115
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zapravo, pogledaj to ovako- da li bi ti smetalo da dijete u AS cucla palac? grize nokte? dudla dudu? vrti kosu?
    to sto se trlja ima IDENTICAN razlog i uzrok- ugoda

  16. #116
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

  17. #117
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja bi edit!!!

    a zapravo ono sto me stvarno smetalo kod ucestalog trljanja je znanje da trazi ugodu sto bi meni govorilo da joj sad nesto smeta, nije po njenom, pa "bjezi" u svoj svijet.
    i moja nemoc u tome- a saznam sta joj u tom trenutku smeta i popravim.

    cim sam se opustila, sve je bilo lakse.

    jedino sto sam morala je oducit je od krivo naucenog obrasca ponasanja a to je da b mi odmah dojurili kad bi je vidjeli kako se trlja i prestajali radit sta god da smo radili. naucila je tako skretati pozornost na sebe. tu smo pogrijesili.

    znaci- ne braniti, ne pricati o tome (jer njma je to jednako kao i bilo kakav drugi oblik ugode- zagrljaj npr.) priavati tome neko znacenje, pogotovo negativno vec ako smatramo da prelazi neku "Normalnu" mjeru (odbijanje bilo kakve aktvnosti), preusmeravanje paznje (hop, primim za ruku, dignem i odvucem ju u kuhinju govoreci- gle kakav rucak radim, mozes li m pomoci blablabla)

    tebi puno i nemoj ju vaditi iz AS ni pod razno

  18. #118

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    ma,znam prava sam seljančura kada je to u pitanju...
    hvala što ste podijelili svoja iskustva sa mnom.
    očigledno to je faza koja će trajati više godina,pa ću morati sebe dovesti u red.
    a ne mogu si pomoći,strašno mi to smeta;mislim voljela bih da kada je posjednem u ona kolica u dućanu,da nađe neki drugi oblik ugode...

  19. #119
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    ma,znam prava sam seljančura kada je to u pitanju...
    - morala sam...

  20. #120
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    evo jos jedan dobar clanak
    http://www.med.umich.edu/1libr/yourchild/masturb.htm

    dio
    How do children learn about masturbation?
    No one has to teach a child to explore his or her genitals. It provides a feeling of pleasure, that once discovered, the child will most likely repeat. There have even been studies of prenatal ultrasounds revealing male fetuses doing it.

    Most often, however, boys find their penises accidentally, possibly during a diaper change around six to seven months of age and become curious (just like their fascination with other parts of their bodies, such as fingers, toes and ears). Some child psychologists think that boys who have seen a naked girl may be fearful that they could lose their penis and end up looking like the girl. However, no one can be sure of what these toddlers are thinking.

    Girls often don’t discover their vulva (female external genitalia) until about ten to eleven months of age. They may even insert objects into their vaginas as a matter of curiosity—much like the beans and small toys children of this age like to put into their noses and ears.

    Genital play in both sexes can also take the form of rubbing with hands or rubbing against other objects such as a pillow, stuffed animal or the bed. Often the child will be found staring, flushed, with an absent look on their faces, breathing fast or irregularly while masturbating. The behavior generally increases with boredom, sleepiness or stress in the child’s life. It is important to remember that children do not generally associate this activity with sexuality or adult relationships until much later in childhood, more toward puberty. This is reassuring to some parents who are alarmed by their child’s behavior. Genital play is often used simply as a form of self-comfort.

  21. #121
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    uh, dobro je, čitam i lakše mi je
    ok, nije baš tako kao u Loryblue, ali kad to radi, kužimo šta radi
    ne stenje, nije u zanosu, ali kad se uhvati, ne odustaje
    još je pri tome i sadist, naime, uvijek se digne na ruke na stoliću, fotelji ili maloj stolici pa se prisloni na kokicu i mrda se
    ona to zove vježbanjem (zapravo, kad ju se pita što radi, kaže - jebam )
    oznoji se, ali više od tog napora, skoro ima žuljeve na rukama
    onda se traži češkati, po leđima, pa po guzi... neki dan me je tražila i po kokici, ali sam joj rekla isto da ju nitko tamo ne smije dirati osim kod čišćenja

  22. #122
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ma dajte, recite mi jeli to normalna faza kod svakog djeteta jer ja to još nisam primijetila kod N?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Moj mali tj.stariji sin stalno se vješa po vratima,gore-dolje,odmah sam znala jer je i mm to radio dok je bio malo. Eh sad vi recite da to nisu i geni.

  24. #124
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    joj nasmijah se do suza...
    lorryblue, obožavam čitat tvoje postove, imaš zanimljiv način pisanja....šaljiv,a opet ozbiljan.

    I mi smo takvi. Starija nikad to nije radila,a mlađa je počela s nekih 2 godine možda malo manje...jer je još noslila pelene.

    "guzila" mi jastuk na kauču. kasnije je prešla na plišance i sl. Ali nekako se to uvijek preklapalo s vremenom za spavanje,kad bi bila umorna i pospana.
    Nije ispuštala nikakve zvukove nego samo bila jaaako koncentrirana na "posao".
    S vremenom je prestala (sad ima 4) mada..i sd tu i tamo sredi rub od kauča ili nešto slično što joj dođe pod ruku.

    nagore bi mi bilo kad bi došli u goste a ona uzme igračku,legne na tlo i udri brigu na veselje....
    Objasnili bi situaciju i ignorirali. srećom..prolazi je ta faza malo pomalo s vremenom.


    mislim da sam ja (bar mi tako baka pričala) uvijek išla s dečkima piškit. Tj oni bi obavljali a ja bih ih gledala... ono: selo,ljeto,pa u vrtu usput obave nuždu,a ja blejim u njih. Valjda mi bilo interesantno.

    Ja se toga ne sjećam.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Drage moje, da li je faza prestala kod vase djecice? Meni je upravo pocela. Moja cetveroipogodisnja djevojcica jase li jase... Bila sam veoma parlamentarna po tom pitanju i objasnila sam joj da je to intima i da to smije raditi kada je sama u sobi, te da mi kaze ako zeli da je ostavim samu. juce se zatvorila u sobu, a kada sam iznenada usla (zaboravila sam da radi tu ,,aktivnost") bila je potpuno gola sa jastukom medju nogama, sva znojna i blazena...Zeljela bih da mogu da ne brinem, ali... Kada ce prestati ta faza?!?!?!

  26. #126
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    slucajno sam naletila no ovu temu.i sad se pitam,nije valjda moj mali od 16mj pocea to radit...jel to prerano???
    sa kauca uzima kušine-jastuke i stavlja na pod i valja se.i sa pišom se igra dok je bez pelene.

  27. #127
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    nama (curka 6,5 g) je prošla da i ne znam točno kad. nekako se razrijedilo i prestalo, tek tako kako je i počelo. mislim da je trajalo od cca 1,5-5,5g! jahanje na stolcu. ne svakodnevno i bile su faze -često i skroz bez. eto, ima nade...........da ne brinete previše.

  28. #128
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Moja M. je sadist. Mislim, do ugode dolazi tako da propne rukama na rukohvat fotelje, onako ako atletičari na onim švedskim prečkama, ili kako se to već zove jer se mora podići da bi joj kokica došla u visinu tog rukohvata o kojeg se trlja.
    Bude sva preznojena, ali ne od ugode nego što se sva izmori. Ruke joj budu crvene, izbrazdane... Dođe mi da joj otkrije jastuk

  29. #129
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ovaj članak mi se čini dosta dobar ima nekih smjernica zašto se to pojavljuje i kako to usmjeriti
    http://vjetaruledja.com/index.php?op...&id=7&Itemid=9

  30. #130

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    10

    Početno

    faza proći će
    moje prije mala je to radila i prestala sama od sebe
    najnormalnija je faza

  31. #131
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    imam i ja jednu trljačicu. za sada to radi samo pred spavanje, bogu hvala. najdraža joj je kravica, al dobro dođe i miš, a bome i jastuk ako nema plišanaca u blizini...

  32. #132

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj članak mi se čini dosta dobar ima nekih smjernica zašto se to pojavljuje i kako to usmjeriti
    http://vjetaruledja.com/index.php?op...&id=7&Itemid=9
    odličan članak..

    a ja sam ostala seljanka...., izbezumila sam se kad sam dva dana za redom došla u vrtić, a ona zapuhana i znojna u svom "poslu"..
    Posljednje uređivanje od princess puffy : 16.09.2012. at 12:13

  33. #133
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    samo da napisem da je s jedno 4 i pol (2 godine od polaska u vrtic) prestala to raditi u vrticu, na ocigled svih.
    tada smo imale lijep razgovor na tu temu i temu privatnosti i intimnosti i od tada ju nitko vise nije vidio da to radi.
    sto ne znaci da ne radi, kad je sama. sto je, u ostalom, i ok.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    a moja ima sad 5 god, i već dva dana to ne radi u vrtiću

    također nakon razgovora o privatnosti i intimi

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    to ja velim- ko sam ja da branim prirodne nagone? zar TO onda nije protuprirodno?
    L. ima sad skoro 10 mj. i pocela je eksplicitno trljati se sa 7,5 a imala je i neka napinjanja s 3 koja su znali povezati sa seksualnim nagonom. eto, bar je u necemu moja Lea napredna ne puze, ne posjeda se samostalno, ne dize se, ne hoda...ali se samozadovoljava
    Koliko dugo je trajalo to sa L.? Evo susrecem se sa slicnim problemom, bar ga donekle prepoznajem u vašoj prici, samo je moja pocela s 10 mjeseci, a sad vec ima godinu i pol... Krenuli smo jucer kod doktora pa cemo vidjeti što bi moglo biti, idemo uzeti briseve i sve jer mi je premalena za tako nešto... Kako je kod vas to završilo?

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •