Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Koliko stari su bili kad su se riješili pelena?

  1. #1
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno Koliko stari su bili kad su se riješili pelena?

    Neki dan sam tetu u vrtiću pitala s koliko od prilike se klinci odvikavaju od pelena. Mislim si, oni ih tamo imaju hrpu, pa mi može reći odprilike neki prosjek. Odgovorila je da je prosjek oko 2 godine, možda čak i nešto malo manje, ali ima ih i od godinu i nešto sitno, a i onih koji tek oko treće godine uspiju. Pa me zanima kada je to bilo kod vas i koliko je trajao proces odvikavanja? Znači od kada ste počeli pa do kada ste ih se skroz riješili.

    Što se nas tiče, mislim da je još prerano jer ga uopće ne smeta kada mu je pelena puna, čak niti kad je pokakan, a kad je na moru bio gol i obavio nešto nije se uopće obazirao. tako da mislim da ćemo mi tek na proljeće u akciju odvikavanja. Uostalom, tada će i navršiti dvije godine.

  2. #2
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    sa dvije godine dnevne pelene a sa dvije i pol noćne...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Sa dvije i mjesec-dva smo se riješili dnevne, a ovaj mjesec (dvije i tri mjeseca) i noćne. I jako smo sretni. :D :D

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ida je pocela s odvikavanjem s 20mj. skroz skinula u mjesec dana. pa smo isli na nekakav nezgodan put od puno putovanja autoputom, pa smo na nesto manje od mjesec dana vratili pelenu (samo je piskila u nju, ne svaki put). prije rodjedana je vec bila opet skroz bez pelena.

    noa je krenuo u odvikavanje s nekih 22mj. i s 23 nema vise nikad pelenu. rijeseno sve.

    s oboje sam krenula ono ljeto nakon navrsenih godinu dana. samo sto su oni rodjeni u listopadu i krajem kolovoza, pa su vec bili na pragu druge godine.

  5. #5
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    sa nekih godinu i mjesec si je sama skinula pelenu- prvo dnevnu, onda i nocnu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ulecem vam na topik ali moram jer mi vadite mast :D
    Mi jos nismo skinuli pelene. A u utorak puni dvije godine. Jedini napredak za sada nam je sto trazi da se pelena skine kad je mokra. Kad je krenem presvlacit sama je scupa sa sebe. Opet nam je nekako zahladilo pa je trenutno ne mogu pustat gologuzu po stanu, a ona bez pelene jadna trpi i muci se pa mi je zao.
    Dakle mi odgadjamo skidanje za kratko vrijeme, osim ako se nesto iznenada ne promijeni.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Sa 2,5 godine skinuli smo dnevnu pelenu, noćna nam još ne ide. Ipak se nadamo da ćemo i noćnu do 3. rođendana skinuti (iako nam je malo ostalo).

  8. #8
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    sa 14 mj pocela je pitati za kakati, a potpuno smo je skinuli s 25 mj (dnevnu i nocnu zajedno)

  9. #9
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Petra: dnevnu sa 16-17 mjeseci, nocnu sa 20

    Robi: dnevnu sa 13-19 mjeseci (u vrticu je nosio pelenu s 15-19 mjeseci), nocnu sa 21

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG i okolica
    Postovi
    52

    Početno

    MIhael - 2,5 godine
    Martina - 2 godine dnevnu, nocna jos uvijek

  11. #11
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Oskar dnevnu s 2 god i 2 mjeseca, nocnu dva mjeseca kasnije
    Melita evo skinula dnevnu - ima 2 god i 3 mjeseca... nocnu jos fura

  12. #12
    pipi

    Početno

    Sa 2 godine i 2 mjeseca i dnevnu i noćnu u roku 3 dana :wink:

  13. #13
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sad vidim da sam napisala s godinu umjesto DVIJE godine i mjesec

  14. #14
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    S 22 mjeseca odmah i dnevnu i noćnu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    Ivan tek s 2godine i 8 mjeseci - odmah i dnevnu i noćnu.
    Marija s 22,5 mjeseca dnevnu, a noćnu još i ne pokušavamo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Benjamin je imao ca. 2 god. kad' su nas s' cudjenjem pitali u zabavitu zasto mu jos stavljana pelene, on se nikad' ne upiski tamo. Onda smo ih i mi slkinuli kuci. Trajal e jos nekih 10-tak dana dok nismo skuzili signale i od tada nema problema. Jos uvijek mu stavljam pelene po noci, jer se ponekad omakne (1 mjesecno otprilike) pa se upiski.

  17. #17
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja sad vidim da sam napisala s godinu umjesto DVIJE godine i mjesec

    A ja čitam i :shock: skoro mi oči ispale kad sam vidjela godina i mjesec dana

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Lana skinula pelenu sa točno 2 godine. Razlika između dnevne i noćne je bila tjedan dana.
    Ena..... za sada još ništa. Voli i dalje "to" raditi u pelenu.

  19. #19
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    2 godine i 7 mjeseci.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Sara (2.g+2 mj) je sada stalno bez pelene a već dugo prije je po noći ostajala suha.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Sa dvije godine po danu bez neke frke, a nočnu furamo i sad godinu dana kasnije i ujutro je ful puna.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    Sa dvije godine i 5 mjeseci, a na noćnoj još jesmo

  23. #23
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Karlo definitivno skinuo to malo sto je nosio za van s 1 godinom i 6 mjeseci (dnevnu i noćnu).
    Anna s 2 godine i 4 mjeseca (dnevnu i noćnu) bez većih problema.

    Imajte cure na umu da djeca od rođenja znaju što rade, samo im mi to ne vjerujemo.

  24. #24
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Tara se je odvikla pelene dnevne sa navršenih 2,5 godine, 2 mjeseca nakon toga nije više imala niti noćnu pelenu. Kažu da je 2 godine neko optimalno vrijeme da se djete odvikne pelena, ali nemora biti i pravilo.

  25. #25
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Mislav
    nocna: 1 godina i 10 mjeseci
    dnevna: 2 godine i 15 dana

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    Mi smo rekorderi, Vid je dnevnu skinuo sa 2 godine i 8 mjeseci, a nocnu sa 3 godine i 5 mjeseci. Do tada je nocna pelena uvijek bila tako mokra da je iz nje curilo. Kad smo je skinuli nikad se nije popiskio po noci.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    lara ima skoro tri godine i od pocetka ljete je bez dnevne, a noćne su joj prilicno mokre. sinoc sam je stavila spavati bez pelena, ali upiskila se.

    irena23, da li je vid imao suhe nocne pelene prije nego sto ste mu ih skinuli ili ste mu ih naprosto skinuli, a on se nije upiskio?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    samaritanki-svaka čast na tvojoj volji i trudu (čitala sam tvoje postove na ovu temu na AP i bilo me mrvu ), slažem se s tobom da znaju, ali čini mi se da skidanje pelena ovisi i o njihovoj osobnosti, neki su malo flegamtičniji i ljeniji

    brunda-mislimo početi kad zatopli i to na način da je skinem pa šta bude... Luce će na kraj ljeta imati 2 godine, nadamo se da će ljeto pomoći, ali neću ništa forsirat, jer sam pročitala da se to ne smije

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    htjedoh napisati flegmatičniji.. :D
    možda pokušam s drugim djetetom od početka bez pelena, iako to ovisi i o godišnjem dobu kao i poslu..(da bar Luce nije morala u jaslice i to tako rano, a ja na posao )

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Dnevnu sa 2 godine nocnu sa 3,5 do 4.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Mene zanima vezano uz tu temu kad je najbolje vrijeme? Naime moje djete ima godinu i pol i sam uzima tutu sjeda na nju (obucen) i govori kaka - kaka. To mi je nekakav znak da bi ga pocela polako odvikavat od pelena i stavljat na tutu, ali svi mi kazu da cekam ljeto, jer da sad nije pravo vrijeme za to?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno pelena

    Dnevnu sa 2 godine i 3 mjeseca, a nocnu jos ima.
    No to ti jako ovisi i o tome kad te zapadne ljeto.

  33. #33
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mi isto čekamo toplije vrijeme čisto iz praktičnih razloga.
    Naime, bojim se da je sada prehladno da u slučaju "nezgoda" bude mokar, pa makar i pola minute, a rijetko kad isti čas skužiš da je do "nezgode" došlo.

  34. #34
    BUGS BUNNY

    Početno

    Hm, čitam malo ove forume da se informiram...nadam se da će za tjedan dana biti plus na testu.. pa da na vrijeme sve proučim..
    Sad mi baš ovo nije jasno...naime, moja mama se uvijek šokira kad čuje da neko dijete nosi pelene do 2-3 godine, pa sam i ja do sad mislila da to baš i nije normalno. Imam dosta mlađu sestru koju je mama stavljala na kahlicu kad je počela sjediti, tj. s oko 6-7 mjeseci tek toliko da se privikne. Meni se to uvijek činilo o.k. pogotovo sad kad vidim klinca od frendice koji ima 2,5 godine koji nikad nije sjeo na kahlicu i još uvijek kaka u pelene. Mislila sam da je to neka iznimka, ali joj nisam htjela ništa komentirati jer bi mi sigurno rekla da ja nemam pojma. Moja sekica je rođena u ljeti i kad je imala godinu dana mama ju je pustila da hoda gola ili u gaćicama. Brzo je skužila da baš nije ugodno kad se popišaš u gaće, da nije lijepo kakati na pod , pa je s godinu i 3 mjeseca bez problema išla na kahlicu. Ja sam rođena isto u ljeto, i navodno sam nosila pelene još manje.
    Možda je stvar u tome da onda još nisu postojale pampersice, nego samo platnene pelene, pa je bilo kompliciranije za mame jer su to morale prati... :?

  35. #35
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Sa dvije godine i tri mjeseca skinuli smo B odmah i noćnu i dnevnu pelenu, usred zime To uopće nije toliki bauk i nema potrebe čekati ljeto kod tako velike djece. Samo tjedan dva nismo poduzimali neke velike poduhvate po gradu, nosite malo više rezervne robe sa sobom i to je to...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Karlo definitivno skinuo to malo sto je nosio za van s 1 godinom i 6 mjeseci (dnevnu i noćnu).
    Anna s 2 godine i 4 mjeseca (dnevnu i noćnu) bez većih problema.

    Imajte cure na umu da djeca od rođenja znaju što rade, samo im mi to ne vjerujemo.
    Ovaj MM-ovom rodnom kraju prosjek skidanja pelena djeci je sa 1 i 6 mjeseci. Moja sveki je bila :shock: kada sam joj rekla da djeca i preko 2 godine nose pelene.

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    Sa dvije godine i tri mjeseca skinuli smo B odmah i noćnu i dnevnu pelenu, usred zime To uopće nije toliki bauk i nema potrebe čekati ljeto kod tako velike djece. Samo tjedan dva nismo poduzimali neke velike poduhvate po gradu, nosite malo više rezervne robe sa sobom i to je to...
    Možeš li opisati kako ste to riješili?
    Vikendom?
    Imam li vremena išta napraviti od 18 do 20 sati?

  38. #38
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Apricot, ja mislim da kada se odlučite, da ih trebate skroz skinuti.
    Znači, najavite tetama u vrtiću, skinite i to je to.
    Ja vjerujem da to ide u par dana kod djece te starosti.
    Samo malo više rezervne robe u torbu i to je to!
    Bar se nadam, jer nas vrlo brzo čeka isto.
    Gačice su već oprane u ormaru
    I još nešto.
    Zašto se skidaju prvo dnevne pa tek kasnije noćne.
    meni je mama rekla (kako mi ovo smješno zvuči ) da smo mi svi troje u starosti od 2 godine i 3 mjeseca (jer smo svi rođeni u proljeće) po ljeti skinuli odmah i dnevnu i noćnu, tj. bili smo uvrijeđeni što nam stavlja ovu za noć jer smo sada već veliki, i ona ih je makla. Rijetko kada se nekome dogodila (ali baš dogodila) nezgoda.
    I još kaže, da je kod svih troje to išlo u roku od par dana.
    Ja mislim da ću i ja tako probati odmah sve :/

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Naša mala će 30.03. navršiti dvije godine. Mi smo nedavno počeli sa skidanjem pelena. Opisat ću vam naš postupak. U zadnjih četiri-pet vikenda, kad smo doma, umjesto pelena obučemo gaćice. Prvih dva-tri puta (vikenda) malena je bila zbunjena kad bi se popiškila, pa bi joj mi objasnili da je piškila i da kad joj se opet bude piškilo, može piškiti u bukalin (tutu). Brzo je shvatila, mi je pohvaljivali svaki put, ali je onda tražila svakih pet minuta da se skine i popiškila bi dvije tri kapi - očito je mislila da je pohvalno što češće tražiti bukalin. Kad smo to skužili, počeli smo naglašavati da je super što su gaćice ostale suhe. Odonda nema frke za piš-piš, ne moramo mijenjati garderobu po čitav dan. Jako je ponosna na svoje lijepe gaćice, voli pokazati da se zna sama svući i tako to.
    Ostao nam je problem kakanja. Naime, pretprošli vikend htjela je kakati na bukalin, ali joj nikako nije išlo. Totalno se iznervirala, malo bi sjela na bukalin, malo na kauč, malo mami u krilo, stalno je pokušavala, ali nije mogla. Da izbjegnemo traume i probleme sa zatvorom, vratili smo se koračić unazad i stavili pelene. Pokazalo se da taj put stvarno nije bio zatvor, samo nervoza. Ovaj vikend smo bili na putu, nastavljamo s osvješćivanjem u nekom sljedećem mirnom obiteljskom trenutku.
    U radne dane nosi pelenu. Čuva ju moja mama, a meni se ne da forsirati. Naime, moja mama misli da bi se mala strašno prehladila jer ipak je pelena grije (?!), pa još nema ni bodić, nego samo potkošuljicu, pa hladno joj je za mjehur, bubrege i sve slično. Bolje da čekamo ljeto, a danas se djeca ionako samo odjednom skinu. Ali mislim da nećemo čekati ljeto jer mi je stvarno glupo praviti invalida od djeteta koje ionako sve kuži (pa pita "sad imam pelenu? mogu piškiti?").
    I to što kažem vikend zapravo je jedan dan vježbe, jer bi u tih pet-šest močenja gaćica smočila svih pet-šest kompleta garderobe (gaćice, štramplice, hlačice), proširene i pidžamicama i hlačicama "za u grad" kad više nije bilo suhoga. Dakle, u jedan dan.
    Klinci stvarno brzo nauče, da ne radim mislim da bi sve riješili u tri dana. Tako da mislim da ni hladno vrijeme nije problem. I pamte, našu malu ne zbunjuje vraćanje na pelene kroz tjedan.

  40. #40
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mi smo Svenu kupili gačice sa raznim sličicama životinja, s loptama i sl.
    Svako malo mu govorim kako ćemo kada dođe sunce i bude toplo skinuti pelene i obuči gaćice.
    Ali da onda ne smije piškiti i kakati u gaće nego na tutu.
    On se tome jako veseli i u zadnje vrijeme često traži tutu (makar rijetko obavi nešto) i onda na njoj sjedi i po 10-ak minuta. Pa na kraju kaže: mama buci taće
    Točno je skužio šta će trebati raditi, kada ga pitaš, ali ja imam malu tremu kada za stvarno skinemo.
    Pogotovo zato jer želim kada skinemo pelenu, da je više ne vraćamo uopće. Eventualno noćnu ako neće ići bez.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Brunda, kada budeš smatrala da je spreman skini ju ali nemoj ju onda više vraćati...mislim da je to najgore što možeš napraviti. Pripremi se na popiškane i pokakane hlače i gaćice....u većim količinama...samo ne vraćaj pelenu!!

  42. #42
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Nani prvotno napisa
    Brunda, kada budeš smatrala da je spreman skini ju ali nemoj ju onda više vraćati...mislim da je to najgore što možeš napraviti. Pripremi se na popiškane i pokakane hlače i gaćice....u većim količinama...samo ne vraćaj pelenu!!
    Slažem se

  43. #43
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Večeras smo imali mali test.
    Nekih sat vremena prije kupanja sam mu rekla da li bi htio nešto probati. Da obućemo nove gaće i da kada mu je sila idemo na tutu.
    Bio je oduševljen. Dala sam mu da sam bira gaće koje hoće (ima sa raznim likovima životinja).
    Odabrao je peseka i kada sam mu rekla da sada ne smije piškiti i kakati u gaće nego u tutu, rekao je: Ne gaće, kaka tutu.
    Svako malo sam ga pitala da li treba piškiti/kakati na što je odgovarao ne.
    Nakon nekih pola sata, sav je zabrinut skočio i rekao: Ja kaka!
    Odmah smo trčali do tute, međutim kada smo stigli do kupaone već je bio mokar.
    Rekla sam mu da super što mi je rekao, ali da treba reći malo ranije da stignemo do tute.
    Presvukla sam ga (opet je birao gaće) i otišli u sobu.
    Nije prošlo 10 min, skoči on: Ja kaka!
    Idemo brzo na tutu?
    Da! I počne trčati u kupaonu.
    Kada smo stigli unutra, kaže da neće u tutu jer je kakao.
    Maknula sam kakicu i bacila pred njim u WC, a on je povukao vodu.
    Rekla sam mu opet bravo što mi je rekao, ali opet da mora malo ranije da se ne dogodi nezgoda.
    Samo je ponovio: Bavo Sen i otišao u sobu.
    Nakon niti 3 min opet skoći i kaže: Opet kaka!
    I opet ista procedura, s tim da je bio suh do kupaone, ali neposredno prije tute mu je pobjeglo.
    Onda je sjedio jedno 5 min na tuti, pa se prebacio na WC, a na kraju (makar ništa nije napravio) smo povukli vodu.
    Izlazeći iz kupaone, sam si je rekao Bavo Sen.
    To je bilo to, jer smo se onda išli kupati.
    A zadnja dva puta kada je bio kod mojih, samo bi se odjednom digao, otrčao u kupaonu, stao pored WC-a i pokakao.

    Po svemu ovome bih rekla da je spreman na odvikavanje.
    Krenut ćemo prije ljeta u odvikavanje :D tj. čim malo zatopli s obećavajućom prognozom da više neće biti zime

  44. #44
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Ja sam uskoro namjeravala krenuti na odvikavanje, a do ljeta se potpuno riješiti pelena. Mislim da neće biti problema što se tiče kakanja, jer svaki dan u isto vrijeme ima stolicu, ali za piškenje ćemo trebati malo više vremena.
    Za kakanje već kuži, čak se pokaka na naš nagovor...ali, nažalost...u pelenu. Na kahlici se zadrži maksimalno pet min.
    Vidim da su vaši klinci puno kasnije krenuli na odvikavanje!
    Možda je još prerano?

  45. #45
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Evo da se i ja javim. Mi smo prije 4 mjeseca imali uspješno odvikavanje od pelena na duže vrijeme. Znalo mu je nekad pobjeći ,ali većinom je to obavljao u tutu ili wc školjku. No to je sve bilo jer sam ga ja jako često nudila. Čak je i za vrijeme dnevnog spavanja bio bez pelene a noćna je uvijek bila suha. Znači dijete je točno znalo da ne smije kakati i piškiti u gaće. No, odjednom se nešto desilo i on je odbijao ići na wc i stalno bi to činio u gaćice. Onda je počeo govoriti da ga boli pišo pa sam se ja uplašila da se ne prehladi jer je stalno bio mokar a ja sam ga morala i do 8 puta na dan presvući. I tako smo se opet vratili u pelene. Ja vidim da je Fran totalno svjestan što radi. Svaki put kad mora kakati uđe u svoju sobu, zatvori vrata, obavi to i izađe pa kaže da je kakao. U posljednih 10 dana ode u wc pa to isto napravi. Ponekad jedan dio kaka u pelenu i onda viče da bi kakao pa idemo na wc zgotoviti. I isto bude jako ponosan na sebe. Tako da se eto i mi spremamo čim prije u efinitivno odvikavanje, čim još malo otopli.

    Brunda, samo tako bodri Svena, nek stekne naviku da to mora obavljati u wc, skreći mu pažnju na to. Jako dobar znak je što je zainteresiran. :D

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Mi smo jutros obukli gaćice, pa što bude.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Prošla puna dva dana pa evo malog izvještaja. Naše pametno dijete oba dana i piški i kaka u bukalin. Jučer cijeli dan gaćice suhe, prekjučer samo ujutro jedna nezgodica. Pelene je nosila dok je spavala preko dana i noću. Nažalost, imala ih je i kad su išli u jednosatne šetnjice prije spavanja, ali danas ide u šetnju bez pelena. Ja bih joj ih odmah skinula i za dnevno spavanje, ali preživjet ćemo dan-dva i ovako.
    Kužim ja da je u načelu bolje da se ne miješaju pelene i gaćica. Ali eto... takvi su nam uvjeti (noni zgodnije, putovanje... - bar kratko traju), a mala dobro reagira.
    Baš sam ponosna na svoje dijete. Objavljujem da smo skinuli dnevne pelene.

  48. #48
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mendula, koliko je stara tvoja curica?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Sutra navršava dvije godinice, zlato mamino...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo je skinuli s dvije godine, poklopilo se ljetovanje i njena spremnost. Noćnu smo skinuli nakon mjesec dana nakon povratka doma. Skinuli bi ju odmah, ali me je bilo frka ipak nisu naši kreveti.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •