Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 54 od 54

Tema: novorodj. zutica i odvajanje djece od majki u rodilistima

  1. #51
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno Re: novorodj. zutica i odvajanje djece od majki u rodilistim

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    Citiraj momze prvotno napisa
    cure, koje ste nedavno rodile, molila bih vas da odvojite nekoliko minuta i odgovorite na slijedeca pitanja - zanimaju me vasa iskustva glede neodvajanja djece od majki u rodilistima i dojenja opcenito.

    unaprijed zahvaljujem na vremenu i trudu!

    istovjetan topik otvaram i na pdf 'nakon poroda' i 'poduprite rad udruge'.
    ------------------------------------------------

    Novorodjenačka žutica
    1. Kada i u kojem rodilištu ste rodili?
    2. Da li je vaše dijete dobilo novorođanačku žuticu?
    3. Ako da, da li je vaša beba bila odvojena od vas? Gdje se nalazila?
    4. Da li ste mogli dojiti svoju bebu koja je imala žuticu? Ako ne, koje su vam objašnjenje dali?
    5. Ako je vaše dijete bilo na fototerapiji, kolika mu je bila razina bilirubina?
    6. Da li ste mogli imati svoju bebu uz sebe, nakon fototerapije?

    Boravak djeteta uz majku nakon poroda
    1. Da li ste bili u 24 satnom rooming-inu? Ako da, što je to podrazumijevalo:
    (a) 24-satni boravak bebe uz majku;
    (b) boravak bebe uz majku tijekom dana, ali ne i tijekom noći;
    (c) boravak bebe uz majku osim u vrijeme higijene novorođenčeta;
    (d) boravak bebe uz majku osim u vrijeme redovitog pedijatrijskog pregleda novorođenčeta;
    (e) boravak bebe uz majku osim u vrijeme nadohrane novorođenčeta
    2. Da li ste primjetile da vam bebu, koja nije 24 sata bila uz vas, donose nahranjenu? Ako da, kako ste reagirale?
    3. Da li se pregled pedijatra obavljao u vašem prisustvu?
    4. Ukoliko ste rodile na carski rez, kada ste nakon carskog dobile dijete na podoj?
    Rodila 16.12.2006. u Feldbachu
    Nije dobila žuticu u tri dana koja smo proveli u rodilištu, no čini se da oni ne prave puno paniku oko toga ( ne znam kako kod nas kontroliraju,ali u Feldbachu imaju neki aparatić koji prislone na kožu bebe i pokaže se brojka) Nama je bilo 15 što je ok.
    Inače u rodilištu imaju sobu za bebe (tzv.Kinderzimmer) u koju mame imaju apsolutan pristup, i tu isto tako mame koje ne žele da je beba stalno s njima mogu ostaviti bebu. U toj sobi su savjetnice za dojenje na raspolaganju 24 sata, tu su fotelje i jastuci za dojenje, dva inkubatora za bebe na fototerapiji pa ih mame mogu vidjeti (i mi ostali). U sobu imaju pristup samo mame, ne i ostali. Tu su također prematalice (iako svaka soba ima svoju), neograničeno pelena.
    kaja zove, javim se...
    Nastavljam...

    Bila je sa mnom 24 sata, da-noć, tijekom pregleda (mama je ljubila) Ni u jedom trenutku nismo se odvojili. Osim toga, prematanje i higijenu obavljaju roditelji.Nadohrana samo ako majka hoće, ali u tom slučaju sama mama špricom ili žličicom hrani bebu, može dobiti i bočicu ako želi. Pripremu adaptiranog radi majka sama.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno Re: novorodj. zutica i odvajanje djece od majki u rodilistim

    Citiraj momze prvotno napisa
    cure, koje ste nedavno rodile, molila bih vas da odvojite nekoliko minuta i odgovorite na slijedeca pitanja - zanimaju me vasa iskustva glede neodvajanja djece od majki u rodilistima i dojenja opcenito.

    unaprijed zahvaljujem na vremenu i trudu!

    istovjetan topik otvaram i na pdf 'nakon poroda' i 'poduprite rad udruge'.
    ------------------------------------------------

    Novorodjenačka žutica
    1. Kada i u kojem rodilištu ste rodili?
    2. Da li je vaše dijete dobilo novorođanačku žuticu?
    3. Ako da, da li je vaša beba bila odvojena od vas? Gdje se nalazila?
    4. Da li ste mogli dojiti svoju bebu koja je imala žuticu? Ako ne, koje su vam objašnjenje dali?
    5. Ako je vaše dijete bilo na fototerapiji, kolika mu je bila razina bilirubina?
    6. Da li ste mogli imati svoju bebu uz sebe, nakon fototerapije?

    Boravak djeteta uz majku nakon poroda
    1. Da li ste bili u 24 satnom rooming-inu? Ako da, što je to podrazumijevalo:
    (a) 24-satni boravak bebe uz majku;
    (b) boravak bebe uz majku tijekom dana, ali ne i tijekom noći;
    (c) boravak bebe uz majku osim u vrijeme higijene novorođenčeta;
    (d) boravak bebe uz majku osim u vrijeme redovitog pedijatrijskog pregleda novorođenčeta;
    (e) boravak bebe uz majku osim u vrijeme nadohrane novorođenčeta
    2. Da li ste primjetile da vam bebu, koja nije 24 sata bila uz vas, donose nahranjenu? Ako da, kako ste reagirale?
    3. Da li se pregled pedijatra obavljao u vašem prisustvu?
    4. Ukoliko ste rodile na carski rez, kada ste nakon carskog dobile dijete na podoj?
    1) bolnica u haarlemu, prvo sam bila u kadi, pa sam prebacena u sobu sa ljuljackom na koju na kraju nisam ni sjela

    2)nije dobio zuticu, navodno bjesomucno dojenje koje sam prakticirala brze cisti dijete od bilirubina

    3)bio je odvojen od mene toliko koliko su 2 metra od mene napravili apgar i oprali ga i obukli i 2 sata nakon poroda je bio odvojen i matsu u rukama dok su mene tusirali

    4) tu ne odvajaju bebe sa zuticom, preporucaju da se beba drzi uz danje svjetlo odnosno sestra donosi doma lampu po potrebi

    5 i 6 no comment


    boravak djeteta uz majku....

    a) i ovdje u bolnicama odvajaju djecu pod obrazlozenjem da bi se mame odmorile, ja sam odbila dati sebastiana i bio je samnom

    inace se ovdje ide doma par sati nakon poroda ako se vec radja u bolnici

    nadohrana se daje kod mama dojilica samo ako mama trazi i to iz casice sa kljunom

    pedijatar obavlja pregled pred roditeljima, odnosno mamom i pratnjom

    carski se moze birati da li hocete carski pod epiduralnom ili sa uspavljivanjem i ako je pod epiduralnom beba se dobije odmah na prsa kao i kod obicnog poroda ali to treba traziti

    u principu slusaju bez pogovora sve sto trazite

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Andrej je rođen u 37 tjednu, apgar 7/10, ostalo sve uredno.

  4. #54
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    podizem!!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •