Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Porod u SB

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno Porod u SB

    Evo ovako, ovo ce biti jedna duuga prica. Tri goine nakon vjencanja napokon nam ostala trudna. Test sam napravina na staru godinui docekala novu znajuci da u meni raste jedno malo bice. Sve te tri godine iscekivanja zaceca uredno sam procesljavala Rodin portal i pripremala se za trudnocu, o porodu nisam razmisljala, niti sam o tome htjela razmisljati jer jedino sto sam o njemu cula su bile horor price o mukama, bolovima i bezobraznom bolnickom osoblju. Tek nakon saznanja da sam trudna pocinje se educirati i o porodu. Citajuci sve one tekstove pozeljela sam prirodni porod, odlucila se za rijecko rodiliste, kontaktirala barbaru nakon nikkinog poroda i dogovorila turisticki posjet rodilistu. Odusevila sam se kad sam vidjela kako izgledaju radjaone, kako je Barbara predivna osoba koja obozava svoj posao i kako je to stvarno mjesto gdje bi Ja mogla sama roditi svoje dijete uz malu pomoc osoblja. No medjutim, u 37 tjednu dok je moj privatni ginic na godisnjem odlazim socijalcu koji mi daje uputnicu za rodiliste i naputak da im se hitno javim jer da je porod krenuo, zastoj u rastu. Mi naravno odlazimo u Rijeku, ja osjecam lagane trudove al nis sto nisam osjecala i danima prije, obicne BH kontrakcije al opet sta ja znam, prva mi je trudnoca. Prima nas Barbara, obavi sve preglede i utvrde da je bebica manja al da nema potrebe jos uvijek za nikakvom indukcijom ali da bi trudovi mogli krenuti svaki dan a opet i ne moraju...Nis, vracamo se u SB. Nakon par dana dolazi i moj privatni s godisnjeg, radi ultrazvuk i utvrdi da bebica u mjesec dana nije nis narasla, posteljica puna kalcifikata i da bi trebala u bit u bolnici na promatranju, te da bi ak nis ne krene, za par dana inducirao porod u slucaju da protoci budu losi. Odlazim u bolnicu iako sam je zbog svih onih silnih horor prica o SB rodilistu tako jako htjela izbjeci al opet strah za bebaca je bio veci. Uzimam odmah apartman da ne bi bio zauzet kad rodim jer to je jedini nacin da dobijem 24h roomin in. Nakon zadnjih pregleda odlucuju se za indukciju iduci dan.
    Ja sam nakon toga jednostavno osjecala izdanom. Sve sto sam zamisljala i zeljela je propalo u vodu.
    To vece uoci indukcije mm i ja smo gledali filmic na dvd da malo razbijem mracne misli kad sam se pocela preznojavati od bolova. Pomislila sam da bi to mogli biti trudovi al mi se cinilo da nisam ja te srece. Kako su bolovi ucestali a mm morao doma dok ga nisu iz apartmana otjerali izrekla sam na glas da mislim da imam trudove. Javim se sestrama, one zovu doktora koji me regleda i kaze je je krenulo je, najbolje da popijete jedan apaurin pa da nam budete odmorni za porod ujutro. Halo koji apaurin???!!!Naravno da nisam. Posaljem mm doma i da se ujutro u 7 nacrta pred radjaonom jer kao nema sanse da to krene za prave do jutra. Ja osla nazad u apartman. Nastavila gledan tv dok su trudovi dolazili u pravilnom razmaku. Uredno sam ih prodisavala u svim mogucim pozama, setajuci, na sve 4, naslonjena na krevet, na wc skoljci.... Oko ponoci je krenula krv ici pa se javljam ponovo sestrama koje opet zovu doktora koji me salje u radjaonu. Tamo se ljute jer da sta cu ja tamo kad necu roditi do jutra. Rekoh ok i ja bi radije u svoju sobu nego tu na krevet...I dalje mastam o tome kako je predivno moglo biti da sam pobjegla iz bolnice kad su krenuli trudovi i osla u Rijeku na stolccic i do Barbare....Al sta ces... Ide procedura, brijanje izbjegla(obavila sama) a klistir mi dali cisto simbolicno jer sam primalju uvjerila kako sam ja vec ocistilasvoja crijeva cijelu ovu vece.. Odlazim u wc i ne izlazim sat vremena. Radije cu i u ta 2 kvadrata setati nego na stol. Iza 1 sat dolazi primalja i pita jesam dobro, reko jesam samo eto malo setam hehe. Ma dajte kakvo setanje morate na ctg. Kako me u 1 pikopcala nije me vise ni pogledala. Zabranila mi da legnem na bok i sl. Naravno da sam bila odusevljena cinnjeicom da ju je skroz zaokupila rodilja do mene svojim vristanjem da je na mene zaboravila, a ja ionako necu roditi do jutra pa ... Ja se lijepo odmah prevalila na bok nabila slusalice na usi i upalila svom mp3 plajer koji sam uspjela prokrijumcariti sa sobom. Utonula sam u svoj mali svijet u kojem sam svakim trudom bila sve blize svom malom andjelu. Trudovi su bili bolni ali ni priblizno onome sto sam ocekivala. Bilo mi je drago sto sam sama samcata. Nisam morala trositi energiju na razgovor, mogla sam se skroz opustiti. Tesko mi je opissati al osjeccala sam se kao hipnotizirana osoba sa misijom da rodi sama, da ni na koji nacin ne privuce paznju osoblja koje bi tada primjetilo da me nisu do kraja obradili, da su zaboravili za infuziju, drip, da su zaboravili da sam uopce tamo.. I sami su poslije priznali da jesu.. Imala sam svoj mali prostor, malu intimu koju nista nije remetilo. Nakon sat i pol trudova na boku puca mi vodenjak i osjecam kako nesto klizi u meni zajedno sa vodom, osjeccam da se blizi trenutak iako je tek pola 3 i iako su mi svi govorili kako nema sanse da ista krene do jutra. Polako pocimam osjecat da se trudovi mijenjaju, dolazi nagon za tiskanjem, nekoliko uspjevam prodisati al nagon kak jednostavno postaje jaci od mene i polako pred kraj svakog truda pocimam tiskati jer se jednostavno nemogu suzdrzati.. Osjecam kako se polako ali njezno spusta moj andjeo. Nakon nekih 10-tak trudova sa tiskanjem ulijece primalja da provjeri ctg. Pocma vikati na mene sto sam na boku i da ne moze to tako, da ctg ne biljezi otkucaje srca, a i kako bi mislim si kad je bebica skoro pa vani... Tada joj kazem kako mi je pukao vodenjak prije pola sata na sta ona me pregleda i dize frku jer dda je izgon krenuo, prebacuju me na ledja. Nakon sto sam se okrenula na ledja trudove uopce vise ne osjecam tako ocito kao na bou nego osjetim jednu konstantnu bol. Kazu mi da tiskam kad krene trud. Koji trud??? Krenem tiskati kako su me ucili na tecaju, a ona vice kakaj, ne valja tako, msm kako ne valja a do tuda smo dogurali bez tebe. Rado bi ju tada poslala da nastavi piti kavu i prigovarati drugim rodiljama a da mene pusti na miru da rodim sama svoje dijete al tada mi je jednostavno zbog euforije da bebica izlazi vise bilo svejedno sta ko melje oko mene. Ionako nisam slusala pozorno... Nakon jos dva tiskanja glavica je bila vani. Osjetila sam kako me je rezala bez da je ista rekla al nije bilo bolno, mislim fizicki, psihicki je bilo katastrofa. Nakon par sekundi sam zacula svog andjela kako place, kasljuca....Naravno da sam istog trenutka zaboravila na sve ostalo i htjela svoje zlato na prsa, al sam se bome nacekala dok su ga izvagali, izmjerili i sve ostalo napravili. Na prsima mi je bio nekih 5 sekundi koliko sam ga uspjela podragiti i oljubiti i vec su ga odnijeli... A mene su tada zasili, sva sreca da nije stigla puno reznuti, svega par savova i ostavili u hodniku. Ova druga primalja koja je do tada spavala je bila tako ljubazna da je otisal do sobe po moj mob da nazovem muza i pravila mi drustvo tih 2 sata.
    U 5 dolazim u sobi i donose mi Brunu. Nakon toga trenutka ga vise ne dam, borim se za roomin in 24 h jer sam debelo platila apartman i ne dam da mi ga odnesu i uspjevamo ali tek nakon sto je mm povisio glas na osoblje.
    Mozda porod nije bio onakav kakav sam zamisljala al sam izvukla maksimum iz svega. Imala sam svoju oazu mira u kojoj sam provela vrijeme trudova i izgon do pred sam kraj kad su se umjesali al mi nisu uspjeli pokvariti ono najbolje, donijela sam na svijet predivnog zdravog malog andjela koji nije morao izletiti kao metak u 3 truda, niti je bio nakljukan lijekovima iz infuzije, niti maltretiran umjetnim trudovima zbog dripa...Sam porod je bio predivno iskustvo joe bi sutra mogla ponoviti jed mi je samo lijepo ostalo u sjecanju a lijepog je puno...dovoljno da pozelim jos barem jednog andjela.. Eto ni u Sb nije takav horor kako se prica...Da je stvarno krenulo oko 7 ujutro i mm bi bio prisutan jer smo se i za to izborili al B nije htio cekati

  2. #2
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    stvarno si izvukla maksimum, bravo!! i to jos sama samcata... fenomenalno kako si stvorila oazu mira... zaista lijepa prica

  3. #3
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    lijepa prica, cestitam!

  4. #4
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Bravo za hrabrost i ponos i preslatkog Brunu!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    hvala curke..
    Al stvarno sam se za sve morala boriti, od 24h roomin in, za koji na reklamnom papiru pise da je u apartmanu moguc a kad sam rekla u viziti da ne dam ga u sobicu i da sam zato platila bilo je - da gospodjo al eto da se malo odmorite, znate i temperaturu ste imali (37) nako poroda, na njega sad treba paziti jer ce puno bljuckati blablabla, al nisam odustala pa su pristali. Iducih sat vremena je stalno netko dolazio pitati a da ga ipak odnesu da ja malo odspavam e kad je mm povisio glas i rekao pedijatrici da ce on tu bit od jutra do mraka i da cu se ja sasvim fino odmoriti i da vise ne dolaze pustili su nas na miru. Presvlacit su ga dolazili svahih 5 sati :shock: pa sam ja pocela mahati rukama i zahtjevati hrpu tetra pelena i benkica jer nece moje dijete biti mokro i ukakano, naravno i dobila. Svi su se polako pretvarali u spuzvice nakon svakog slijedeceg zahtjeva. Na kraju su nas dizali u nebo kao neko cudo s marsa, mog muza gledali sa zanosom u ocima jer tata premata bebu :? i kako to da se mi ne bojimo... Zadnji dan su zaboravili i doci po B na kupanje jer su zaboravili da u apartmanu uopce ima beba s obzirom da nis im nisam dala da rade osim kupanja..

  6. #6
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    a nisu ga ni trebali kupati, nema razloga da se bebu kupa svaki dan
    mi smo svoje dijete okupali tek peti dan, do tada je imao slijepljen verniks u kosici i bas mi je bio sladak

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    pa ni B nisu kosicu prali, to smo mi doma oprali, a do tada je i njemu bila sljepljena kosa. Ma stvarno mi se cini da je najbitnije kako se covijek postavi prema tom osoblju. Povisila jesam glas, al nikad nisam histerizirala i trudila sam se ostaviti dojam stalozene i samouvjerene osobe sigurne u svoje zahtjeve i izbor i mislim da su jednostavno moralo pokleknuti jer cinjenica da su oni neka struka meni nije predstavljala nikakav autoritet sto su i vidjeli pa su se samo lagano poceli topiti. Da sam ostala duze u bolnici jeli bi mi iz dlana cini mi se... Doma su nas pustili odmah iza vizite bez otpusnog pisma. Po njega smo dosli nakon neka 2-3 dana. Komentar je bio- ma idite doma vidimo mi da mi vama ionako uopce ne trebamo

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    čestitam

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Cestitke i bebacu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    193

    Početno

    Čestitke i svaka čast na stavu!!! Tako i treba s njima, nema drugog načina.
    Nadam se da ću i ja slijedeći puta biti pametnija i uzeti apartman, pa makar kredit dizali za njega! Ja sam rodila navečer kasno, tako da sam svog miša vidjela tek ujutro kako treba, ali su mi ga zaboravili donijeti u prvoj turi jer sam još uvijek ležala u rađaoni, s još dvije žene, jer na odjelu nije više bilo mjesta, a dalje da ne pričam...
    Najveća katastrofa u našoj bolnici je definitivno odnos sestara prema dojenju, odnosno nepostojanje istog...Niti malo pomoći nisam dobila, osim što mi je jedna sestra stisnula sisu da vidi ide li šta, a ja sam vidjela sve zvijezde, uf, došlo mi da je udarim!! I ništa mi nije rekla samo je otišla, a Roko je jadan vrištao od gladi...Ne mogu prestati zahvaljivati Bogu što smo se uspjeli moj sin i ja nekako izboriti za uspješno dojenje, kako je sve krenulo...
    Čestitke još jednom

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    sad sem evo cula da ce biti jos jedan apartman na nares rodilistu jer je auto-moto klub iz broda za bozic donirao namjestaj, a moj gino mi je rekao da bi cak i mogli spustiti cijenu nakon sto osposobe ovaj drugi na 200kn dan...sto onda i nije tako strasno, za ta 3 dana 600kn...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    193

    Početno

    Ma nije uopće puno ni 400 kn, s obzirom na sve, samo što nisam o svemu tome razmišljala na taj način. Nisam bila spremna na to da ljudi koji rade tako jedan važan i plemenit posao (i med.sestre i babice) mogu tako nehumano tretirati i mame i bebe... Bljak, kad se samo sjetim...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    istina, al jos zalosnije je to sto samim tim sto si si mogao priustiti apartman ne dobivas samo jednokrevetnu sobu nego te i te sestre a bome i doktori u viziti drugacije gledaj u tretiraju od ostalih...Kako nije bio problem sto sam ja dojila za vrijeme vizite, a drugim mamama se djeca odvode da ne ''smetaju'' viziti...ma hrpa stvari , al da sad ne nabrajam...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno


  15. #15
    paljetak avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zapresic
    Postovi
    193

    Početno


    :D
    Meni su malenu stavili odmah na prsa, prije nego su rezali pupkovinu, jos onako krvavu, s verniksom po sebi, ljubicastu. Bila je prekrasna.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Krasno si to sve izvela mvolpe, zaista si izvukla maksimum iz mogucnosti koje se u brodu pruzaju.
    Ali ipak ne bih rekla da nije u brodu roditi bas tako strasno, jer ti si se ipak morala dosta boriti i snalaziti da postignes svoj mir, a i imala si malo srece, pa su te zaboravili nakljukati dripom i lijekovima.
    Sve u svemu, ja bih rekla mvolpe bravo, bila si divna
    ali brodsko osoblje - puj, mijenjajte se pod hitno!
    A i tvom muzu svaka cast na tjeranju sestara koje su vam htjele odnijeti bebu.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    ima jedna primalja u sb koja je preeeeedivna samo eto nisam upala u njenu smjenu, ona inace drzi predavanja i pripreme za porod na tecaju za trudnice... ona mi je dan prije poroda dosla i pitala me jel imam kakvih pitanja i pricala samnom nekih 2 sata sigurno. Zove se zeljka i stvarno je super, ona pusta glazbu u radjaoni, radi sve sto je moguce da opusti rodilju, zalaze se da se omoguci prisustvo muzeva na porodu.... ma surer je al beto nije tada radila

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Aha, to nisam znala, da ima tako super osoba u nasoj bolnici. Podsjetila si me na tecaj za trudnice, bas cu se morati uskoro prijaviti.
    Pozdrav i pusa malom misu Bruni

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    obavezno odi na tecaj, bitno ti je da nju upoznas, a i ivana ima super vjezbe disanja i opustanja. onda kad budes pred kraj isla na ctg u bolnicu zeljka te odmah uzima sebi i imas malo drugaciji tretman i u radjaoni ak kazes da si bila na tecaju i znas disati...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    193

    Početno

    Eh, Ivana ovih dana treba roditi tako da mislim da ništa od njenih vježni u skorije vrijeme... Ali valjda će naći nekog drugog fizijatra da pomogne našim trudnicama. No tečaj je svakako ok, samo bi mogli puno više o dojenju. Morat ćemo dići neku frku.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    a sestra delfa je jaako za dojenje i moram ovih dana joj odnijeti novih letaka rodinih i zicat da ih i po rodilistu mogu podijeliti

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    193

    Početno

    E vidiš, to je i meni palo na pamet. Samo čekam da počnem raditi pa da na poslu mogu printati u većim količinama. A pala mi je na pamet i jedna "veza" u rodilištu koju bih mogla žicati da dijelimo letke...
    BTW, skroz smo off topic.
    Nema veze, morat ćemo se organizirati i angažirati. Javi mi šta je sestra Delfa rekla (možeš na pp da se ovdje ne tražimo)

  23. #23
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno


    super, mrvica je prekrasna!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Upravo sam procitala tvoju pricu na portalu. Presretna sam sto konacno ima jedna prica i iz SB.

  25. #25
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Lijepo je znati da i naše rodilište postaje humanije prema rodiljama.
    Makar si se za sve morala sama izboriti, imala si porod sličan onome koji si zamislila.
    Kad bi barem bilo više takvih rodilja.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Upravo sam procitala tvoju pricu na portalu. Presretna sam sto konacno ima jedna prica i iz SB.
    I meni je drago da je na portalu...Ne moze se stav prema rodiljama mijenjati ako rodilja sama ne pokaze da zeli nesto drugacije i da ne zeli ono sto joj oni savjetuju. Ako se suti i radi kako oni kazu kako da znaju da nismo zadovoljne tretmanom. Treba traziti da bi se neto i dobilo

  27. #27
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Bravo, mvolpe, super si to odradila!! :D

    Čestitke i pusa velika Bruni!

  28. #28
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj mvolpe prvotno napisa
    ima jedna primalja u sb koja je preeeeedivna samo eto nisam upala u njenu smjenu, ona inace drzi predavanja i pripreme za porod na tecaju za trudnice...
    Ja sam bila na tečaju, porađala me ta sestra Željka i još jedna s njom i ja sam prezadovoljna. Stavila me na bok, umotala u dekicu, pričala sa mnom, ova druga (na žalost ne znam kako se zove) me masirala po leđima, a sutradan i dan poslije je bila kod mene u sobi da vidi kako sam. Iskreno, iznenadio me tvoj negativan stav prema SB bolnici jer ja to nisam osjetila iako sam ležala tamo i tjedan dana prije poroda. Nisam uzimala apartman, ali soba u kojoj sam bila je bila stvarno dobra, novouređena, s kupaonicom i wc-om. Bile smo 4 u sobi i baš nam je bilo super. Beba, istina nije stalno s tobom, nose ih na kupanje i za vrijeme našeg jela i vizite i po noći (mislim od ponoći do 5 ujutro), ali ja sam ih zamolila da mi ga donose na podoje ako ogladni dok je kod njih i to su činili čak i po noći. Ja sam se znala i prošetati do beba i zamoliti ih da mi ga daju, tako da je na kraju stalno bio sa mnom. Nitko oko toga nije pravio probleme. Jedino što im zamjeram je što ne pomažu baš dojiljama početnicama, ali ja sam si pred porod skinula i uvezala sve o dojenju s rode tako da sam se snašla i bez njih. Mislim da niti o jednoj bolnici ne možemo generalizirati, sve ovisi na koje ljude naiđeš dok si tamo. Najbitnije je da se ne prenemažeš i ne praviš neka mimoza jer to ide svima na živce, i sestrama i ostalim rodiljama (baš je bila jedna takva kad sam ja bila). Ta tri dana brzo prođu, a onda svatko kod svoje kuće po svom (uz malu pomoć roda).

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Lima, mozes li, molim te, napisati sto si sve "dobila" na porodu (drip, epiziotomija, itd.). Zanima me kako to radi ta babica koja je bolja od drugih.
    Ja si ne mogu pomoci, grozim se sb bolnice, pa cu ju nastojati izbjeci ako ikako budem mogla, ali za svaki slucaj (nikad ne znas sto se sve moze dogoditi) me zanima sto se tamo dogada.

  30. #30
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    Najbitnije je da se ne prenemažeš i ne praviš neka mimoza jer to ide svima na živce, i sestrama i ostalim rodiljama (baš je bila jedna takva kad sam ja bila).
    Ne dao Bog da opet padnem u ruke ikome iz brodske bolnice ne da ću biti mimoza nego ću biti aždaja, jednom sam im poklonila povjerenje i bila draga i mila, ne-prezahtjevna.
    Mislila sam oni su doktori i znaju šta rade...znaju vraga
    Kada su sve upropastili, ugrozili i moj i bebin zivot poslali su me u Petrovu na hitan carski... u Petrovoj su na sve moje upite odgovarali sa drugi put nađite boljeg liječnika...beba je umrla...
    Nakon svega moj ginekolog mi kaže, citiram riječi koje nikada neću zaboraviti: naravno da bi vaše dijete bilo živo ali doktor koji je bio dežurni je bio mlad i nije znao šta da radi
    Tuga i jad.

    Sada sam opet trudna, kroz sve ove godine prošla sam kroz ruke 5-6 brodskih ginekologa koji slove kao najbolji... trudnoću vodim u Zagrebu, tamo ću i roditi.

  31. #31
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    inga ne znam jesam li ja to imala neku ludu sreću ili što. Možda ima veze i što sam imala trudnoću bez problema, a tad ti je tako svejedno tko ti je vodi. Kad mi je puknuo vodenjak (u ponoć) poslali su me u rađaonu. Babica me je lijepo smirila i ispričala što me sve čeka. Bila sam jedina koja sam rađala tu noć pa mi se mogla potpuno posvetiti. Mislila sam se sama obrijati jer su me isplašili s njihovim brijanjem, ali nisam stigla. Babica me obrijala tako nježno i stručno da nisam ni osjetila, a mogu reći i da klistir nije ništa posebno neugodan. Cijelo vrijeme babica je bila uz mene i pričala sa mnom, sve je bilo u nekoj opuštenoj atmosferi. Dali su mi drip jer se nisam dovoljno brzo otvarala. Rodila sam u 7 ujutro a te dvije babice su se izmjenjvale kraj mene. Tek pred porod došao je doktor Blažinkov koji mi je isto ostao u lijepom sjećanju jer je bio liječnik sobe u kojoj sam ležala. Fino me sašio da su sestre rekle da mogu na nudističku plažu. Što se tiče posjeta, baš prije nego što sam ja došla postrožili su pravila, cure koje su sa mnom ležale u sobi rekle su mi da su žene stvarno pretjerivale, odlazile su na pijacu i u kafić dok su bile na čuvanju trudnoće a za vrijeme vizite su ih morali tražiti, pa im je prekipjelo. Što se mene tiče, ja osobno ne bih htjela da mi u sobu dolaze ni moji prijatelji i rodbina (pogotovo zimi), a pogotovo ne još i od onih u sobi. MM je došao taj dan kad sam rodila i pokazali su mu bebu, a i mojima sutradan. Eto, to su moja iskustva: nitko nije posebno titrao oko mene, ali nije bio ni bezobrazan. Na kraju krajeva sve je to subjektivno: ista porođajna bol je nekome strava i užas, a nekome nije ništa strašno. Ista stvar je i sa svime drugim.
    Snjeska stvarno mi je žao zbog toga što ti se dogodilo i potpuno te razumijem zašto ne želiš više tu voditi trudnoću, ali vidimo na tv-u da se te stvari događaju i u Zagrebu, i u Osijeku i svim bolnicama. Ni jedna bolnica ti ne može 100% garantirati da će sve biti u redu, ili da je u nekoj bolnici sve loše. Ja nisam htjela ići nigdje jer ne mogu zamisliti putovanje za porod i kasnije kući, a nekako mi je draže bilo tu blizu kuće. Nisam mislila da treba biti ne-prezahtjevan, ali, brate, ne treba ni pretjerivati. Mislim da treba odrješito, ali na pristojan način. Nadam se da će ti s ovom trudnoćom biti sve u redu i šaljem ti za sreću!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Lima, hvala na odgovoru, sad mi je jasnija slika.
    Snjeska, zao mi je. Jedna moja poznanica je izgleda bila u istoj situaciji kao ti, samo sto je poznavala sestru iz rodilista, pa joj je ova pomogla da izdrzi do jutra kad je dosao njen lijecnik i napravio carski rez. beba je imala pupcanu vrpcu cvrsto omotanu oko vrata i tko zna kako bi zavrsilo da nije isla na carski.
    Sada ce biti bolje i zelim ti jednu zdravu i zivahnu bebicu

  33. #33
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    Snjeska stvarno mi je žao zbog toga što ti se dogodilo i potpuno te razumijem zašto ne želiš više tu voditi trudnoću, ali vidimo na tv-u da se te stvari događaju i u Zagrebu, i u Osijeku i svim bolnicama. Ni jedna bolnica ti ne može 100% garantirati da će sve biti u redu!
    Ja danas poznajem svoj problem dovoljno dobro, čak i bolje od većine liječnika, da sa sigurnošću mogu reći da bi sve bilo uredu da sam imala odgovarajuću skrb koja ne uključuje ništa posebno.
    Opravdanje mog ginekologa da dežurni doktor nije znao šta da radi jer oni 10 godina nisu imali takav slučaj govori dovoljno, zar ne :? ( a usput je i laž!)
    A reći ću ti o čemu se radilo, radilo se o granično viskokom tlaku.
    Doktori naše bolnice nisu ga ni pokušali sniziti, ostavili su me čekati kraj vikenda i davali mi tablete koje provociraju /podižu krvni tlak.

    I nakon svega toga nisu smatrali da ja trebam raditi neke prerage.
    Sve što sam radila, a bilo je jako puno toga, radila sam po uputama vrhunskih stručnjaka iz ZG. Svom ginekologu bi dolazila sa popisom pretraga koje trebam napraviti, a on bi samo pisao uputnice. Za veliki dio tih pretraga nije nikada ni čuo što je stvarno sramota za jednog liječnika specijalistu. Od mene je uzimao nazive pretraga i pisao gdje se koja radi da bi znao uputiti ostale pacijente kojima je to potrebno...

    Plan za vođenje moje sadašnje trudnoće ne postoji, po njima bi se trebala samo moliti da se ista stvar ne ponovi iako postoji adekvatna terapija. Oni naravno ne znaju za nju :/
    Samo su se čudili kada sam rekla da ću je primati od prvog dana trudnoće :/
    ...
    U pravu si, nitko mi ne može dati garanciju ali ovaj puta biram doktore koji će se barem potruditi.

  34. #34
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Sve mi je jasno, tko se jednom opeče i na hladno puše. Ja sam isto imala visoki tlak pred porod (a i prije trudnoće sam bila tlakaš), zbog toga me je bilo strah, ali mjerili su mi ga u bolnici 3 puta dnevno i sve je bilo pod kontrolom. Hvala Bogu, rodila sam živu i zdravu bebu, a onda te baš briga za sve i svakoga, samo čekaš kad ćeš kući sa svojom bebicom. Ne želim da ispadne kako ja uzdižem našu bolnicu i osoblje. To je samo moje osobno iskustvo. Jedino što me potaklo da odgovorim na onaj gore post je što svi uvijek ističu i prepričavaju loša iskustva, a dobra iskustva nitko ne spominje (ovo nije vezano samo za ovu temu, pogledaj dnevnik, pretvorio se u crnu kroniku). Željela sam samo ukazati na to da kod nas nije sve crno i da se događaju i lijepe stvari.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    192

    Početno

    Joj žene, meni se bliži termin, pa se malo počinjem bojati...
    Nije mi težak bebač, ma mogla bih ga nositi sto godina, ali BOJIM SE DOKTORA....

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Loopy, ti si u brodu? Kuzim potpuno kako se osjecas, i mene je uvijke strah doktora i njihovih postupaka jer svasta covjek cuje o njima. A na kraju mi se dogodilo da sam srela nekoliko jako pristojnih doktora koji su imali bas topao i ljudski pristup. Samo smireno

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    193

    Početno

    Loopy, nemoj tako razmišljati. budi pozitivna i biti će sve ok. Dobro ti Inga kaže, ima čak i u Brodu jako finih, stručnih i sposobnih ginekologa, ja sam imala tu sreću i na porodu mi je bilo super (stvarno, koliko god to čudno zvučalo)! Tužno je to što se uvijek najviše čuju one ružne i tužne priče. U potpunosti razumijem Snješku jer se njoj dogodila tragedija, i ne mogu ni zamisliti kako joj je. I takva iskustva svakako treba ispričati, da znamo što se sve može dogoditi. Ali dajte i lijepih priča, da se možemo nadati i boljem!!!
    Snješka
    Loopy i inga, samo hrabro, budite cool i mudre kao naša mvolpe!!!! 8)

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    192

    Početno

    oh cure, znam da mi strah neće pomoći. Psihički sam spremna za porod, samo...u majužoj obitelji imam negativan primjer doktora iz SB bolnice, tako da me radi toga strah...
    da Inga, ja sam Brođanka too.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    ma curke nemojte se bojati doktora, oni ionako dodju na samom kraju zar ne? Puno vjere u sebe treba ponijeti i doci u zadnji cas, naravno, ako je sve ok. A ja sam vec bila tamo pa sam opet u radjaonu se javila stvarno kad je vec bilo svake 3 min trudovi. Ima stvarno ok doktora i u sb. ja sam svoju trudnocu vodila privatno i stvarno sam bila prezadovoljna...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    moja strina je od 5 rodjene djece samo 2 zivih ima doma. Blizanci umrli u njoj dok je lezala u bolnici zbog tlaka a curica u 3. trudnoci takodjer isti razlog...Ovi dvoje sto su zivi je rodila bez ikakve komplikacije i problema... Nije bolnica jedini problem koliko je i doktor koji vodi trudnocu bitan u svemu tome. Zalosno je sto tudnocu vodi jedan doktor a kad dodje termin onda ko stigne, tj onaj ko je tada dezuran sto je grooozno... zato onaj ko ima komplikacije u trudnoci lijepo put pod noge pa za zg ili rijeku jer tamo ce bolje proci, ali sto je najgore nigdje nije savrseno, uvijek ima neka losa smjena.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    loopy, inga, roko- a da se mi svi lijepo nadjemo pa na kavi popricamo o ovome da ne zavrsi ovaj topic kao neka kobasa

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj mvolpe prvotno napisa
    moja strina je od 5 rodjene djece samo 2 zivih ima doma. Blizanci umrli u njoj dok je lezala u bolnici zbog tlaka a curica u 3. trudnoci takodjer isti razlog...

    ajme ženo, pa ovo nije lijep primjer....

    a što se ovog tiče....

    zato onaj ko ima komplikacije u trudnoci lijepo put pod noge pa za zg ili rijeku jer tamo ce bolje proci, ali sto je najgore nigdje nije savrseno, uvijek ima neka losa smjena.


    točno. samo....nitko ne jamči da će tamo bolje proći.

  43. #43
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Evo jedan lijep primjer
    moja šogorica je rodila u našoj bolnici, prvo dijete sat vremena nakon ulaska u rodilište

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    192

    Početno

    snješka, hvala

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    32

    Početno

    Mvolpe svaka ti čast. Meni je isto uspjelo tek iz drugog pokušaja. Ako se sjećaš ja sam ti drugorotka s trudničkog tečaja.

    Što se dobrih i loših iskustava tiče imam dva poroda iza sebe. Prvi s obilatom 'stručnom' pomoći, a drugi (ako izuzmemo činjenicu da su mi prokinuli vodenjak) skroz prirodan. Tako da imam i dobro i loše iskustvo iz brodske bolnice.
    Za porod je najbolje da doktor ne bude uopće potreban.
    Babice su takve kakve jesu. Mislim, moj opći dojam je da žene vole svoj posao i da su predane, ali da nisu baš uvjerene da naše tijelo može to odraditi bez dodatnih intervencija. Svatko tko ode na tečaj slušati babicu brzo će se uvjeriti u to. Žena je stvarno super, ali baš ne vjeruje u nemedikalizirani porod, a epiziotomija joj je skroz normalna stvar.

    Najbolje kao mvolpe, dobro sve proučiti i odraditi stvari sam koliko se to može.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Loopy prvotno napisa
    Citiraj mvolpe prvotno napisa
    moja strina je od 5 rodjene djece samo 2 zivih ima doma. Blizanci umrli u njoj dok je lezala u bolnici zbog tlaka a curica u 3. trudnoci takodjer isti razlog...

    ajme ženo, pa ovo nije lijep primjer....
    znam, to sam htjela reci. u istoj bolnici, ista rodilja iskustva susta suprotnost...Krivica veeelika na doktoru koji je vodio trudnocu, al porod u bolnici pa bolnica ispadne kriva...
    A za RI i ZG takodjer, ko ima komplikacije moze ici tamo al im nitko ne moze ragantirati da ce bolje proci jer uvijek mogu dopasti bas nekome tko je taj dan ustao na lijevu nogu, posvadjao se sa zenom/muzem itditd

    asta....... ti si drugorotka sa tecaja... sjecam se, produzeno dojenje, jako bolni trudovi na prvom porodu pa si na vjezbama disanja jako brzo disala...svaka cast, znaci i ti si uspjela...

    Da, i meni se cini da one jednostavno ne mogu zamisliti da je moguce roditi bez njihove asistencije, te da bi dijete sigurno stalo i cekalo da netko dodje pomoc rodilji

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    cuj mvolpe, sto se mene tice mozemo se mi i na kavi naci, ja sam ionako na bolovanju
    a i, koliko se sjecam, ti brunu znas nosati u marami pa mogu vidjeti i uzivo kako se to cudo veze jer bas planiram uskoro kupiti i sebi maramu.
    Ali da ne ispadnem sad licemjerna jer vicem loopy "samo hrabro" - moram odmah napomenuti da ja ne namjeravam roditi u brodskoj bolnici ako to ikako budem mogla izbjeci.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Ali da ne ispadnem sad licemjerna jer vicem loopy "samo hrabro" - moram odmah napomenuti da ja ne namjeravam roditi u brodskoj bolnici ako to ikako budem mogla izbjeci.

    Ajme, sad ću se i ja definitivno preselit u Zagreb.
    Ma ne....... Bože pomozi i idemo. Ako su druge uspjele, pa valjda ću i ja!!!
    Cure hvala!!!!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ma da malo pojasnim, kao prvo svakako ne zelim bez MM na porod, a to u brodu jos ne mogu. A trenutno namjeravam, ako sve bude u redu, otici kod Monike Felber u Graz jer mi se definitivno najljepsom cini ideja poroda izvan bolnice. U tome je stvar.
    Inace sam o brodskoj bolnici cula i lijepih stvari i kad sam jednom bila na pregledu u trudnoci bas u bolnici, doktor je bio stvarno ljubazan i odgovorio na moja pitanja.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    192

    Početno

    ma da, u svakoj noći ima i trunčica svjetlosti....

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •