Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: visina plaće

  1. #1
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno visina plaće

    Malo sam padobranac sa ovakvim pitanjima... kolika je visina plaće ako vas poslodavac prijavi na višu stručnu spremu i imate 4 godine staža? Totalno sam izvan ovakvih priča jer sam 3 godine doma i nemam pojma kako se kreću plaće a vjerojatno ću u idućih par mjeseci natrag na posao (ako ne dobijem otkaz kad se javim šefu da se prekidam porodiljni).

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    paaaaa, ti imas svoju placu koja ti je bila prije i koja stoji u tvom ugovoru . . . na to se vracas. . . ili ja nisam skuzila pitanje?
    Eventualnu povisicu/promjenu dogovaras sa svojom firmom. . .

  3. #3
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ma namjera mi je kad ću se vraćati na posao žicati šefa da me sa srednje prijavi na višu stručnu spremu jer mi svaki dinar dobro dođe, pa me zanimalo koliko iznosi otprilike plaća na višuSS na mjestu administrativnog radnika. Zbrkano pišem ali trenutno ne znam jasnije pitati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Ima li tvoja firma kolektivni ugovor ili pravilnik o radu? Ako nema, ima li drugih zaposlenih tog ranga u firmi?

    Ako tvoja firma spada pod neki granski kolektivni:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=15196

    treba vidjeti za tu pojedinu djelatnost piše li štp o plaćama prema stručnoj spremi.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    koliko iznosi otprilike plaća na višuSS na mjestu administrativnog radnika
    Ne postoji jasna plaća, čak ni otprilike: cijena rada različita je u pojedinim dijelovima RH, razlike su u profitabilnosti pojedine djelatnosti, svaki pojedini poslodavac je priča za sebe...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Minimalac na koji se moze prijaviti nekoga sa vss je 3700 kn. Jesi li na to mislila?

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Minimalac na koji se moze prijaviti nekoga sa vss je 3700 kn. Jesi li na to mislila?
    Zar to nije pravilo samo ako si prijavljen kod obrtnika?

  8. #8
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Pogledala sam: najniže bruto plaće definirane su samo prema Kolektivnom ugovoru za obrtništvo, malo isrednje poduzetništvo. Za VSS iznosi: 4.630 Kn. Inače, najniža osnovica za plaćanje doprinosa iznosi 2.315,00.

  9. #9
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Znači ovako - do sada sam prijavljena na srednjuSS, plaća mi je iznosila 2700, od toga je 2300 bilo uplaćivano na račun a ostatak u kešovini na ruke. Ako šef pristane prijaviti me na višuSS, znači li to da će mi na račun uplaćivati 3700, odnosno 4600kn, ili me opet može zmuljati pa uplaćivati 2300 a ostatak nekako na ruke... znamo svi kak se snalaze naši poslodavci a i znamo svi koliko bi nam značilo da nam u lipu isplaćuju na račun... totalno sam izvan ovakvih priča i nemam osjećaj koliko bi vrijedio moj rad obzirom na struku... zato ovako zbunjeno ispitujem...
    e da, radim u proizvodno uslužnom d.o.o. pa onda valjda vrijedi cifra od 4630kn?

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Uh...
    Tvoja placa ovisi o dogovoru s poslodavcem. Ovo sto sam ti ja navela je BRUTO placa (prije doprinosa i poreza). Placa koju ti primas je NETO.

  11. #11
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    ma kužim ja bruto i neto, ali nije svejedno ako mi skida doprinose sa 2700 ili sa 3700, jel tako?

  12. #12
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    da, nije svejedno.
    Ali stvar je poslodavca na što će te prijaviti, odnosno kolika je tvoja plaća. Znam ljude koji sa SSS imaju puno veću plaću od mene sa VSS. Dakle stručna sprema nije mjerilo visine plaće.

  13. #13
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Može mi netko pomoći...koliki su doprinosi za poslodavca ako radniku isplaćuje minimalac?

  14. #14
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    687,96 doprinosa iz plaće i 591,65 doprinosa na plaću...ukupno 1.279,61

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •