Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Ideje za radionice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno Ideje za radionice

    Lijepo molim ovdje sve forumaše/ice da mi napišu poneku ideju za radionice....

    imali smo integrirani dan-no čini mi se da za idući baš i neću imati ideja....

    ja sam se sjetila decoupage -salvetne tehnike

    ima li tko još kakvu ideju

  2. #2
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Kaširanje?

  3. #3
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    izrada maketa

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Maria71, reci temu koja se obrađuje pa će biti lakše smisliti. Ima stvarno svakakvih tehnika koje se mogu primijeniti, ali trenutno ne znam što da ti savjetujem jer ni okvirno ne znam što obrađujete.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Pa upravo sada imate mnoštvo ideja u ove predbožićne dane!
    Izrada čestitki, ukrasa za bor, izrada ukrasnih kutijica, izrada sjenila za lučice, izrada ukrasnih vaza od vel papira,izrada slika salvetnom tehnikom, ukrašavanje svijeća,.......
    Pitaj ako te još kaj od toga zanima sa malo više pojedinosti -za koga su radionice djecu ili odrasle, koje materijale imaš na raspolaganju,....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Slijedeći integrirani dan je pred Uskrs

    radionice ni trebale biti edukativne,odgojne i zanimljive djeci

    a opet ne prezahtjevne jer današnja djeca ništa ne rade rukama

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    e jako me zanima ta salvetna tehnika....to bi im možda bilo zanimljivo


    uzrast 7 razred

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    e jako me zanima ta salvetna tehnika....to bi im možda bilo zanimljivo
    uzrast 7 razred
    Opa, velika dječica . Ovak, za to ti mogu preporučiti ispuhano jaje kojem je nepravilno odrezan vrh tako da se dobije rupa (kao kad jedeš meko kuhano jaje). U unutrašnjost se stavi zemlja ili vata, namoči se i posije se trava (sjeme je jeftino, kupite jednu vrećicu i dosta je da 5 razreda, a ne za jedan). Sve to se radi puno prije Uskrsa da redovitim zalijevanjem zemlje ili vate jajetu nikne "kosa" (treba cca 2 tjedna za dužu frizuru). Poslije se od te kose može svašta raditi: vezati rep, šišati je, počešljati nekako, obojati pramenovi sprejem u boji... A na jajetu se crta lice. Ako hoćeš dodatnu zabavu od pocinčane žice može se raditi držač za jaje i nogice. Sve to skupa dosta traje, radit ćete više sati, malo se radi i biologija (rast trave), likovni (crtanje), tehnički (savijanje žice)... a klinci se dobro zabaljaju i doma nose nešto što je trajno, mogu dalje uzgajati "kosu" jajetu sve dok trava ne potroši hranjive tvari u zemlji.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Super! hvala!

    molim vas još nekoliko ideja

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Super! hvala!

    molim vas još nekoliko ideja
    Salvetnom tehnikom s prigodnim motivima
    http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?IDCat=15
    se izrađuju male vrećice od tkanine (šivanje rukom!!!!) pa se pune nekim mirisnim biljčicama. Zgodan poklon starcima. Pri tom se može proučiti koje bilje kako djeluje (npr. tema za neki seminarski, istraživanje po netu, listanje bakinih knjiga....). Materijale nije problem nabaviti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Pletenje košarica za jaje od traka napravljenih od glinamola uz pomoć šibica. Dno se napravi od glinamola, postave se šibice na to, suši se i onda se plete kao prava košara, ali s trakicama koje se rade također od glinamola. Unutra se aranžira i stavi pisanica.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Izrada ukasnih vjenčića od šiblja pobranog u prirodi i zelenog lišća kojeg će već tada biti. Svatko može donijeti neki ukrasić od kuće pa ga se učvrsti pomoću vrućeg pištolja na vjenčić.

    Dalje: izrada čestitki od različite vrste špage običnim namotavanjem (onak: rade se uskrsni motivi tako da se nit špage mota na ravnu podlogu u obliku zečeka, jajca, piceka....). Opet fina motorika .

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mim ljubim te

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    mim ljubim te
    Nemoj, trenutno imam virozu . Samo pitaj, nisam učiteljica, ali već milion godina sam okružena čoporom djece. Tražim, smišljam.... Inače, cure te dobi mogu izrađivati nakit od perlica, dečki si mogu napraviti privjesak za ključeve, mami nekaj.... Chemaco ima razne tehnike pa pogledaj. I nemoj čekati do Uskrsa. Radionice ih mogu zabaviti i češće, a to je stvarno prilika da nekaj rade rukama.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ma to mi je super i za sat razrednika...... :D

    ja sam prof fizike ,al po hnosu sam i katica za sve pa moram pitati

    brzo ozdravi!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ma to mi je super i za sat razrednika...... :D

    ja sam prof fizike ,al po hnosu sam i katica za sve pa moram pitati

    brzo ozdravi!
    E, da , po HNOS-u bi i roditelji trebali biti više uključeni u školski program pa bi baš bilo zgodno organizirati i radionicu za djecu i roditelje. Možda to neke prisili da sa svojim djetetom konačno nešto zajedno izrade. Ne bi vjerovala (ustvari bi, poznaš roditelje) koliko mojih frendica misli da gubim vrijeme zabavljajući svoje i njihovu djecu, a te curice su pravo zlato kad od njih tražiš da budu uredne, precizne i kad im u ruke uvališ sitne stvari. Njima je to dobitak, meni gušt....svi se zabavljamo.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja sam u petak bila zadužena za hm ajde reći ćemo poprilično dicsiplinski zahtjevan razred

    onog trenutka kad sam se sjela njima i počela raditi ,nastala je idila....

    usput smo naučili i zašivati gumbe

  18. #18
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Maria, ako je pred Uskrs možete izrađivati koke od kartonskih kutija za jaja - izrezuje se s kuta, tako da dobiješ nosač i od onog višeg dijela glavu i kljun koke. To se oboji akrilnim bojama. Od svake kutije za jaja možeš dobiti dvije koke.

    Mislim da cure te dobi vole pletenje onih šarenih plastičnih niti - moja nećakinja je luda za tim.

  19. #19
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Možete i izrađivati jaja pomoću balona za vodene bombe, novinskog i bijelog papira, kaširanjem i poslije se bojaju temperama (ja sam na tom principu radila božićne kuglice, a s obzirom da je sam oblik tih balona kad se napušu pomalo jajast, može poslužiti i za tu svrhu)

  20. #20
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ja sam prije 10 dana imala božićnu radionicu u svom razredu zajedno s roditeljima, tj. integrirani sat vjeronauka i sata razrednika.
    Kako imam pet skupina, našla sam pet zadataka: adventski kalendar, adventski vijenac, čestitke, svijećnjaci od glinamola i božićni ukras za vrata od kuhača (ideje uzete iz knjižice Neodidacte i knjige Dječje aktivnosti kroz godinu).
    Zadatke sam im unaprijed svakome kopirala, tražila od njih da podijele međusobno zadatke (tko će donijeti papir, tko ljepilo, tko kuhaču i sl.).

    Klinci su se uključili u radionicu prema interesima, prvo su imali vjeronauk, govorili su o adventskom vijencu i kalendaru, a onda smo prionuli na posao. Pridružila nam se i defektologica.

    Baš smo uživali.
    Došlo je oko desetak roditelja.
    Ja zadovoljna jer mi je prvi put (na jesensku radionicu) došao jedan roditelj.

    Za Uskrs idemo dalje. :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •