Prestrašno. Znam da su nam sabornici i inače za izbljuvat se (čast izuzecima) ali ovo jučer je bilo naniže što su mogli pasti. I što je najgore, žene su bile najglasnije.

Naime, slušam ja jučer radio i zastupnica iz SDP-a pljuje po ovom prijedlogu, jer će "i Todorićevi unuci i djeca ostalih tajkuna dobiti besplatne udžbenike". Nako toga javlja se HDZ-ova zastupnica i napominje "da ne samo djeca tajkuna, nego i djeca komunističkih direktora koji su popljačkali najveća hrvatska poduzeća"

Zar smo došli do toga da u će se u Hrvatskoj (koja se kune u brigu za dobrobit djece i u važnost ulaganja u budućnost i djecu) i za takvu stvar kao što je škola, djeca djeliti po imovinskom stanju. Meni je to prestrašno.

Istina, neke diobe već postoje, pa će oni basnoslovno bogati upisati svoje potomke u privatne škole, ali to je njihova stvar. Pred Državom bi sva djeca trebala biti jednaka, bez obzira na imovinsko stanje, vjeroispovjest, rasu, rast, izgled...

Na žalost, slušala sa s pola uha pa nisam zapamtila imena vrlih nam zastupnica, ali da jesam sad bih im poslala pismenu rekaciju. Je li netko to slušao ili gledao?