Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Humanitarna akcija "...tu sam"

  1. #1
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno Humanitarna akcija "...tu sam"

    Tužne slike bolesne djece prikovane uz bolesničke krevete nikoga ne mogu ostaviti ravnodušnim. Prema podacima za 2005. godinu u Klaićevu bolnicu primljeno je oko 5300 djece, od čega je 45 posto dojenčadi, 25 posto predškolske djece i 35 posto školske djece. Najčešća su onkološka oboljenja, neurološka, gastroenterološka, pa plućna i kardiovaskularna oboljenja. Kako Klaićeva bolnica nema adekvatan prostor u kojem bi roditelji mogli boraviti za vrijeme lječenja djeteta, najteže je onoj djeci koja nisu iz Zagreba.
    Zbog toga je Quelle kao što već znate pokrenuo humanitarnu akciju pod nazivom „...tu sam“. Prikupljaju se sredstva za Kliniku za pedijatriju Klinike za dječje bolesti Zagreb. Prikupljeni novac će se utrošiti za prenamjenu i preuređnje prostorija bolnice, gradnju igraonica i učionica te prostorija za boravak majki s bolesnom djecom, a predviđeni troškovi su od 3 milijuna kuna.

    Kako bismo uspjeli prkupiti dovoljan broj sredstava svaki Quelle kupac prilikom telefonske narudžbe ima mogućnost sudjelovati u humanitarnoj akciji novčanim prilogom od 3,00, 5,00 ili 10,00 kn. Kupnjom Quelle WOMAN parfema isto sudjeluje u akciji, budući da se Quelle odriče 10% prihoda u korist humanitarne akcije. Otvoren je i žiro račun kod Hypo-Alpe-Adria banke 2500009-1501132470 na koji možete uplatiti svoju donaciju.

    Nadamo se da ćemo akcijom „...tu sam“ potaknuti i ostale tvrtke kao i pojedince da sudjeluju u humanizaciji boravka djece u bolnici, a to je prema riječima prof. dr. Sanje Kolaček, voditeljice referentnog centra pri Klinici za dječje bolesti Zagreb najvažniji cilj cijele akcije.

    Prema planovima, kompletna rekonstrukcija i gradnja zacrtanih dijelova u bolnici trebala bi biti gotova do kraja sljedeće godine kad će Klinika za dječje bolesti Zagreb u Klaićevoj ulici zasjati novim sjajem, a tamošnjih 26 liječnika specijalista i 24-ero viših i srednjih medicinskih sestara i ostalog medicinskog osoblja moći će liječiti i pomagati malim pacijentima u novim, poboljšanim uvjetima.

    Hvala u ime Klaićeve bolnice, Klinike za pedijatriju, Rotary kluba Varaždin i Vašeg Quelle-a.


    „Dobročinstvo je jedino blago koje se uvećava davanjem.

    Cesar Cantu

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Humanitarna akcija za uređenje Klinike za pedijatriju Dječje bolnice u Klaićevoj
    Klinika za dječje bolesti Zagreb najavila je u četvrtak humanitarnu akciju za njezinu Kliniku za pedijatriju pod nazivom "Tu sam - želim učiti, igrati se i biti s mamom", kojom će se osigurati uređenje prostora za boravak roditelja, učionice i igraonice, kao i dovoljan broj sanitarnih prostorija.

    U sklopu akcije 19. siječnja u 19,30 sati u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu održat će se baletna predstava "Trnoružica" P. I. Čajkovskog, čiji je prihod namijenjen tom projektu.

    Građani mogu svoj prilog dati i pozivom na telefon 060600444, navodi se u priopćenju Klinike za dječje bolesti.

    U svim modernim dječjim bolnicama u svijetu tendencija je da roditelji borave uz svoju djecu, te da se djeci uz liječenje omogući igranje i provedba nastavno-obrazovnog programa.

    U postojećim uvjetima u zagrebačkoj bolnici nemoguće je ostvariti potpuni 24-satni boravak roditelja uz dijete, a i prostori za igru i učenje su nedostatni pa se dio sadržaja odvija u bolesničkim sobama ili blagovaonici.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •